Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co dla slabych?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Co dla slabych?
Krotko - wiem, ze ostrze tanto jest znacznie wytrzymalsze od ostrza clip lub drop point w tym samym modelu noza, wiem tez, ze tanto przy wbijaniu dziala jak gilotyna.
Moje pytanie dotyczy jakie ostrze polecilibyscie jako noz taktyczny dla osoby o slabszych rekach? Mam tu na mysli glebokosc wbicie noza we wszelaki material przy pchnieciach lub prostych uderzeniach czubkiem. Bo zakladam, ze testujacy takie noze to glownie faceci, ktorzy z racji sily nie czuja az tak duzych roznic, a chodzi mi o "folder" dla przecietnej kobiety.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Noz taktyczny dla kobiety ? 8O

Ale wracajac do tematu, co przychodzi mi do glowy, to Extrema Ratio: Nemezis. Ewentualnie noże z ostrzem spear, które w pchnieciach spisuja sie nawet lepiej niz tanto np CQD MK2 lub MOD trident.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
To może jakiś szpikulec czy inną taką cholerę. Duży gwóźdź z "przeprofilowanym" czubkiem, wyposażony w wygodny uchwy będzie się przy pchnięciach sprawował cudownie :)

No i jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Vince obawiam się że wymienione koziki to są mini łowy które ktoś nazwał sper point. Miła i delikatna rączka kobieca powinna się doposażyć w coś takiego
Dołączona grafika
albo
Dołączona grafika
nie było mowy o folderach :twisted:
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Wojtek22 - zlosliwy jestes :) A i moja wina, ze nie wklepalem, ze chodzi mi o foldery.
Vince - dzieki za modele. Moze z tym taktycznym lekko przesadzilem, ale jestem zainteresowany czyms w poblizu, choc raczej nie z tak dobrej stali.
Oficjalnie chodzilo mi glownie o porownanie, co bedzie latwiejsze do wbicia dla osoby o mniejszej sile, a nie o konkretne modele nozy, ale dziekuje za otrzymane modele jak i za kolejne sugestie.
I tym razem dopisze to, czego nie wstukalem poprzednio - prosze o ciut mniej ironii. Przeciez nie bede kupowal kozikow i nie bede kazal robic mojej testow, skoro chce jej zrobic niespodzianke. :lol:
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Wojtek22 - sztylety sa OK, ale tu preferowalbym raczej skladak, niz stale ostrze - musi byc maly i niewidoczny.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Dla kobiety - moim zdaniem zdecydowanie sztylet automat.
Wyciąga, naciska przycisk i może ciąć dosłownie na oślep.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Mam rozumiec ze to OTF? Cholera, troche odpada - w wiekszosci krajow EU jest nielegalny. Choc z drugiej strony... Sam nie wiem - przeciez spokojnych na ulicy chyba nie rewiduja bez powodu :!:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Dołączona grafika

Normalnie z boku się otwiera.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Lord'zie von B. - prosze o jakies parametry lub nazwe, bo jakos na zdjaciu nie dowidze :D
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
jesli szukasz automatu, rozejrzyj sie za modelai firmy protech. godfather i godson, ew malutki stinger...Niestety cena wysoka ...
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
...co dla słabych...
...hmmm...
ochroniarz..?
:wink:
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
ochroniarz to ja jestem :) :) :)
ale nie zawsze moge z nia isc wszedzie i o kazdej porze :cry:
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
no dobra chlopaki, modeli juz mam pod dostatkiem (Lord v. B. and Vince poklon ), ale dalej nie znam odpowiedzi na zadane pytanie: tanto czy point'y?
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

no dobra chlopaki, modeli juz mam pod dostatkiem (Lord v. B. and Vince poklon ), ale dalej nie znam odpowiedzi na zadane pytanie: tanto czy point'y?

...to raczej proste pytanko, nic nie wbija się lepiej w mięcho od głowni obosiecznej 8) Clip-point też nieźle.... za to "tanto" robi największe spustoszenie przy pchnięciu / wspomniana gilotyna / Tylko, że ta "gilotyna" nie gilotynuje sama z siebie tylko siłą twojej łapy i stawia tu de facto największy opór. Niektóre "tanto" to niemal dłuta...
Na przykładzie: CS SRK penetruje lepiej od SC ReconTanto, ale ani jeden ani drugi nie mogą się równać ze sztyletem FS /ładna kopia wyfrezowana z jednego kawałka stali narzędziowej - coś a'la CR OnePiceRange, tyle że bez "schowka" :wink: , dzieło pewnego wrocławskiego knifemakera, unikat :wink: /
To tak jak z podkalibrowymi p.panc.: przebijalność wzrasta odwrotnie proporcjonalnie do pola przekroju poprzecznego pocisku i wprost proporcjonalnie do masy&prędkości...no więc jeśli łapka słaba, to czubek musi być wąziutki :wink:
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
a ten wroclawski knifemaker moze zrobic jakas kopie tego unikatowego FS? :)
energia kinetyczna zwieksza sie z proporcjonalnie do masy, ale prop. do kwadratu predkosci, dlatego pociski podkalibrowe przy srednicy kilku cm i masie ladnych kilku kilogramow (wolfram, uran) skonstuowano tak, aby osiagaly predkosci >1000m/s :P ;)
a do samoobrony noza nie polecam... szczegolnie do pchniec - nawet kobieta poze dobrze i za mocno trafic gdzies, gdzie nie powinna :( powiedzmy ze jeszcze zle oceni zagrozenie... albo wrecz przeciwnie - zblokuje sie i nie bedzie w stanie go wyjac i uzyc.
pozdrawiam
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

a ten wroclawski knifemaker moze zrobic jakas kopie tego unikatowego FS? :)
energia kinetyczna zwieksza sie z proporcjonalnie do masy, ale prop. do kwadratu predkosci, dlatego pociski podkalibrowe przy srednicy kilku cm i masie ladnych kilku kilogramow (wolfram, uran) skonstuowano tak, aby osiagaly predkosci >1000m/s :P ;)
a do samoobrony noza nie polecam... szczegolnie do pchniec - nawet kobieta poze dobrze i za mocno trafic gdzies, gdzie nie powinna :( powiedzmy ze jeszcze zle oceni zagrozenie... albo wrecz przeciwnie - zblokuje sie i nie bedzie w stanie go wyjac i uzyc.
pozdrawiam

Proszę o wybaczenie za brak "kwadratu" przy "prędkości" poklon , reszta się zgadza i rzeczywiście te p.panc. mają koło 30-40mm przy długości bliskej 0.5m /duże obciążenie na małym przekroju poprzecznym/. To tyle w kwestiach czołgowych. 8)
Co do dziewcząt i noży, to się nie zgodzę, myślę, że to dla nich jedyna możliwość wyrównania szans w podbramkowej sytuacji...Najbardziej obawiałbym się tylko wspomnianych zahamowań "przed zrobieniem krzywdy" :? A BTW zauważyłem, że ze wszystkoch noży najbardziej kręcą je właśnie sztylety, można się tylo domyślać czemu :wink:
W sprawie knifemekera od FS 'OnePiceRange" mogę zapytać, ale obawiam się, że od kilku lat jest już nieczynny...
Pozdrawiam
Heimdall
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

rzeczywiście te p.panc. mają koło 30-40mm przy długości bliskej 0.5m /duże obciążenie na małym przekroju poprzecznym/. To tyle w kwestiach czołgowych. 8)

nie calkiem ;)

np. M829 uzywany w Abramsie ma rdzen o srednicy 28mm i dlugosci 615mm, predkosci wylotowe ok. 1700 m/s
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

rzeczywiście te p.panc. mają koło 30-40mm przy długości bliskej 0.5m /duże obciążenie na małym przekroju poprzecznym/. To tyle w kwestiach czołgowych. 8)

nie calkiem ;)
np. M829 uzywany w Abramsie ma rdzen o srednicy 28mm i dlugosci 615mm, predkosci wylotowe ok. 1700 m/s

8) 8) 8) , no może wkońcu jakiś Strider czy MadDog wypuści na rynek sztylet p.panc. :?: Tyle gadają o stalowym hardocore, no i gdzie on niby jest? No chociaż aby można było wieżę podważyć... A może p.panc. OTF - ciut mocniejsza sprężyna i...papieros
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024