Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla 21 latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

nikolaus8754
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla 21 latka

Witam serdecznie! Otóż chciałbym się wziąć za siebie i schudnąć. Mam 190 cm wzrostu i 126 kg wagi. Jestem osobą pracującą, która siedzi przy biurku, jestem strasznie otyły, wolny, brak energii. Mam już tego dość. Chciałbym zejść z 126 kg na 100 kg. Wiem, że potrzebuję diety.. ale co jeszcze? Na nic nie choruję. 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 21 latka

Generalnie w Twoim przypadku nawet specjalna dieta nie będzie potrzebna. Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych i wdrożenia ruchu do swojego życia :). Początkowo zmień całkowicie menu - wywal wszystkie śmieci zarówno w posiłkach jak i płynach, włącz naturalne i pełnowartościowe produkty, zwiększ ilość warzyw w posiłkach, zmień źródło tłuszczu na oliwę z oliwek/olej ryżowy/kokosowy bądź z pestek winogron, a także zacznij jeść regularnie (czyli klasyczne 4-5 posiłków w ciągu dnia). Do tego proponowałbym długie spacery w ciągu dnia, bądź jakiś rower i basen. Całosć wzbogać o sypki błonnik z apteki oraz spożywaj zieloną herbatę i kawę. Myślę, że to pomoże Ci zrobić pierwszą falę odchudzania czyli przekierowanie metabolizmu na zupełnie inny tryb pracy. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


nikolaus8754
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 21 latka

Generalnie w Twoim przypadku nawet specjalna dieta nie będzie potrzebna. Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych i wdrożenia ruchu do swojego życia :). Początkowo zmień całkowicie menu - wywal wszystkie śmieci zarówno w posiłkach jak i płynach, włącz naturalne i pełnowartościowe produkty, zwiększ ilość warzyw w posiłkach, zmień źródło tłuszczu na oliwę z oliwek/olej ryżowy/kokosowy bądź z pestek winogron, a także zacznij jeść regularnie (czyli klasyczne 4-5 posiłków w ciągu dnia). Do tego proponowałbym długie spacery w ciągu dnia, bądź jakiś rower i basen. Całosć wzbogać o sypki błonnik z apteki oraz spożywaj zieloną herbatę i kawę. Myślę, że to pomoże Ci zrobić pierwszą falę odchudzania czyli przekierowanie metabolizmu na zupełnie inny tryb pracy. 

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze takie jedno pytanie...  Co sądzisz o spalaczu od OLIMP Thermo speed? Czy jest mi to wskazane? Chcę się zapisać na siłownię. 


  • 0

waleriaem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 21 latka

Spalacze są dozwolone dla każdego, kto jest zdrowy. Więc jeśli tylko chcesz się wspomóc to nie widzę przeciwwskazań. Poczytaj o składnie, poczytaj opinie i zdecyduj. Ja sama też wspomagam się, ale Trizerem. Skusiło mnie to, że jego skład jest naturalny. Dzięki odpowiednio skomponowanym składników pomaga pozbyć się tłuszczu. Hamuje apetyt na słodycze a to było kiedyś moją piętą Achillesową. Teraz już mogę żyć bez słodyczy. Siłownia jak najbardziej na plus. Pierwsze treningi z trenerem, jeśli nie masz doświadczenia, a potem możesz już sam ćwiczyć.


  • 0

KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 21 latka

"Spalacze są dozwolone dla każdego, kto jest zdrowy. Więc jeśli tylko chcesz się wspomóc to nie widzę przeciwwskazań."

 

Owszem są dla każdego ale jedyny sensowny moment kiedy można się wspomagać spalaczami to zejście poniżej 10% bf 

Przy masie 126kg efekty będą ogromne jeśli tylko będzie pilnował diety nie ma sensu kupować coś co niewiele zmieni szkoda kasy.

 

Up co wy macie z tym trizerem płacą wam za to czy co że go tak chwalicie ? głownie dzięki diecie są efekty w redukcji masy ciała spalacze to tylko 5/10% całości


  • 0

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 21 latka

Sam ThermoSpeed jest cieniutki - nie ma sensu nawet zawracać sobie głowy takim suplem ;). Niemniej jednak największe efekty daje dieta z deficytem kalorycznym ;). Nic nie jest tak skuteczne jak odpowiednia miska, której przestrzega się po prostu zawsze!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


waleriaem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 21 latka

Sam ThermoSpeed jest cieniutki - nie ma sensu nawet zawracać sobie głowy takim suplem ;). Niemniej jednak największe efekty daje dieta z deficytem kalorycznym ;). Nic nie jest tak skuteczne jak odpowiednia miska, której przestrzega się po prostu zawsze!

 

Ważne by te nawyki z diety weszły w krew i zagościły na stałe. Nawet, gdy już osiągniesz wagę, jaką chcesz to nie możesz pozwolić na to by powrócić do poprzedniego sposobu odżywiania. Ja jedząc zdrowiej czuje się lepiej. Tu nawet nie chodzi to, że zaczynam ważyć mniej. Po prostu czuję się lekko, nie mam wzdętego brzucha i czuję, że mój proces trawienie przebiega w odpowiedni sposób. Jest to spowodowane tym, że nie jem śmieciowego jedzenia, a w zamian jem warzywa, które wcześniej rzadko gościły na moim stole.  


  • 0

ines
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 21 latka

Na stronie Trizera jest napisane, że jest odpowiedni na każdym etapie odchudzania. Więc wcale to nie musi być finisz. Skoro działa hamująco na apetyt to może pomóc przyzwyczaić się do mniejszej ilości jedzenia w ciągu dnia. Najpierw trzeba obliczyć sobie ilość kalorii, jakie potrzebujesz w ciągu dnia, później stopniowo je zmniejszać. Nic tak dobrze nie wpłynie jak jakiś ruch. Nawet jakby to miał być spacer do pracy zamiast podroży autem albo autobusem.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024