Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek ćwiczeń !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

matiiowp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek ćwiczeń !!

Witam Wszystkich. Zarówno na forum jak i w temacie ćwiczeń jestem nowy, dlatego postanowiłem się tu zarejestrować i napisać. Na początek parę słów o sobie. Jestem Mateusz i mam 27 lat. Nigdy nie przywiązywałem większej wagi do wyglądu, i nie chodzi tu o ubiór lub coś, ale o to że nigdy mi nie zależało na dużych mięśniach i wyglądu kulturysty. Zawsze moja waga była zrównoważona i nigdy nie miałem problemu z nadwagą. Jednak od roku jestem na chorobowym, w październiku miałem operacje kolana. Dziś już jest wszystko ok, miałem fizjoterapie i noga prawie jak nowa. Ze względu na bardzo małą aktywność fizyczną przez ostatnie kilka miesięcy moja waga wzrosła z 73 kg do 86 kg przy wzroście 182 cm. Większość masy rozeszła mi się na brzuch, i właśnie dlatego tu jestem. Pragnę zrzucić kilka kilogramów by nie wyglądać jak facet z bojlerem :) ... Pomyślałem że jeśli już pozbyć się brzucha to można i popracować na mięśniami. I tu prośba do Was, od czego najlepiej zacząć, jak zacząć, i w jakim tempie. Jestem bardzo zmotywowany jednak brak wiedzy uniemożliwia mi jakiś konkretny start. Czytałem wiele forum i można tam wiele wywnioskować jednak każdy piszę co innego, nie trafiłem na nic konkretnego co mogło by mnie pokierować (być może słabo szukałem?!) . Dodam tylko że zapiszę się też na siłownie, jednak to dopiero koło czerwca, w chwili obecnej nie mam wolnej gotówki by sobie pozwolić na siłownie (wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki :D ). Jeśli jest Ktoś chętny by pomóc mi przejść przez początki, pomóc w jakimś zorganizowaniu treningów będę bardzo wdzięczny. A dodam jeszcze że rzuciłem kompletnie nałogi (alkohol i tytoń) od początku roku :) planuje też jakąś dietę, myślałem o diecie 1000 kcal, ale też nie wiem jak to się będzie miało do ćwiczeń.

pozdrawiam serdecznie


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!

Witaj :) 

 

Jeśli nie masz gotówki to pozostaje trening w domu, który też przynosi efekty :) http://forum-kultury...ening-domatora/

 

Co do diety, nigdy taka 1000kcal. To zdecydowanie za mało. Musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne naszym kalkulatorem: http://www.fabrykasily.pl/bmr 

 

Jak już to zrobisz wróć do nas, pomożemy. Jakieś jeszcze pytania ? 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


matiiowp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!

Witaj Olosek :) dzięki za zainteresowanie moją sprawą :)

a więc wyliczyłem sobie zapotrzebowanie kaloryczne i wyszły mi następujące wyniki:

Podstawowa przemiana materii wynosi 1973 kcal
Zapotrzebowanie kaloryczne 2462 kcal, w tym

15% białka: 370 kcal = 93 g

55% węglowodanów: 1354 kcal = 339 g

30% tłuszczu: 739 kcal = 83 g

  • Rozumiem że powinienem sobie teraz rozpisać jakąś dietę która uwzględniała by takie zapotrzebowania. Co powinienem wyeliminować z takiej diety, jakie produkty odstawić? A może masz jakieś gotowe diety o podobnym zapotrzebowaniu.

     

     

    Jeśli nie masz gotówki to pozostaje trening w domu, który też przynosi efekty  :)

     

Tak, w chwili obecnej tak jak napisałem nie mam zbytniej możliwości iść na siłownie. Planuje wystartować w czerwcu gdy mój budżet odpocznie od grubszych wydatków. Dlatego własnie zacznę od ćwiczeń w domu, by zapoznać się z całą ideologią ćwiczeń, określeń itp. no i po by już nie stać w miejscu. Liczy się każdy postęp :) Zapoznam się dokładnie z linkiem który mi podałeś, jeśli natrafię na jakieś wątpliwości lub czegoś nie będę wiedział, napiszę ! :)

Użytkownik matiiowp edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!

Tak, teraz trzeba dopasować posiłki do otrzymanego wyniku. 

 

Co wyeliminować, jedna z podstaw to odstawienie słodyczy w nadmiernej ilości, również napoi słodzonych.

 

zamieniamy na wodę z miętą, ja tez dodaje trochę miodu. 

 

Źródła tłuszczu, ja czerpię z orzechów, ryb, smażę na cooking spray

 

Pozdrawiam 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

matiiowp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!

A orzechy to każdy rodzaj, czy jakiś wybrany? Bo też sporo rodzajów tego jest.

A co z mięsem, można stosować każdy rodzaj, czy zrezygnować z bardziej tłustego ?

A i jeszcze sprawa herbaty, ostatnio sporo pijam zielonej i czerwonej. Czytałem że też dobrze wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej. Masz jakieś doświadczenie w tym temacie? Pytam, bo jak wiadomo nie każdy herbatę lubi, i nie każdy ją pija.

Pozdrawiam


Użytkownik matiiowp edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!

Orzechy najzwyklejsze włoskie są najlepsze :) 

 

Jeśli chodzi o mięso najbardziej wartościowe jest drobiowe, jednak nie jest powiedziane, że nie można rezygnować z wołowiny czy wieprzowiny. Tylko mieć umiar przy tłustych mięsach :) Wszystko zależy od Twoich upodobań :) 

 

Zielona herbata rzeczywiście wspomaga spalanie tłuszczu, jednak pamiętaj że głównie za to odpowiada zbilansowana dieta. Pić herbatę zawsze można, na pewno nie zaszkodzi :) 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


matiiowp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!

Ok super, teraz rozpiszę sobie dietę według Waszych zaleceń i pomocy kalkulatora. Gdy już to zrobię, zamieszczę ją tutaj, i mam nadzieje że pomożecie mi skorygować błędy :)

A czy mam zacząć stosować jakieś suplementy, co moglibyście mi polecić na start? 


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!
Na początek ułóż dietę i opieraj się na niej, żadne suplementy nie są w tym momencie potrzebne :)
  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


matiiowp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!
Dobra, zastosuje się do.zaleceń. Póki co dzięki Wam wielkie. Jutro popołudniu będę miał wolny czas to.usiąde i zorganizuje sobie tą dietę. Później do Was wrócę ;) tymczasem trzymajcie się!
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!

Co do mięsa jak kolega wyżej napisał. 

 

Ja jeszcze powiem tylko o rybach, nie wiem czy lubisz ale osobiście polecam. Chyba jedne z niewielu tłuszczy

 

które na prawdę działają na mnie pozytywnie :) Orzechy, u mnie nie ma róznicy  - lubię różne rodzaje. 

 

Jeszcze jedna uwaga co do termogenezy. Osobiście zacząłem jeść bardziej pikantne posiłki halapeńo papryka,

 

chili i jeszcze cynamon.


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

matiiowp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń !!
Dzięki ;) jestem właśnie w trakcie robienia.jadłospisu także wszystkie informacje się przydadzą ;) a ryby... Uwielbiam ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024