Skocz do zawartości


Zdjęcie

Folder na początek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_jazzman
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Folder na początek.
Witam. Mam 18 lat. Zaczynam się rozglądać za pierwszym nożykiem. Macałem ostatnio CRKT Desert Cruiser i M-21. Ten pierwszy jakoś lepiej mi leży. Poza tym podobają mi się MCUSTA ale troszke za drogie. Generalnie lubie dość nietypowe aczkolwiek nieprzekombinowane rękojęści. Stąd też jakoś BM mi nie podchodzą, poza 770(seria osborne bodajże), ale z tego co się zdąrzyłem zorientować to już go nie produkują, a szkoda. Nie podobają mi się też głownie a'la Spyderco (z oczkiem). Zastanawiałem się również nad SOG-iem Flash II ze względu na mechanizm otwierania. Jeśli macie jakieś pomysły co jeszcze mogłoby mi się spodobać będe wdzięczny za zdjęcia, linki i sugestie. Pozdrawiam.
  • 0

budo_jazzman
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
W roli ścisłości
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_smial82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
MCUSTy są fajne :)
  • 0

budo_imp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
A ile masz do wydania? :wink: bo to dosc wazne
  • 0

budo_asdfman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
Miałem Desert Cruisera. Całkiem fajny, tylko sotrze szlifowane z jednej strony więc nie podszedł mi zabardzo... posiada dobrą blokade, lekki, dobrze leży w dłoni i niedrogi... :) Wybór należy do Ciebie
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
hmm... fajnie, że wiemy, jakie Ci się noże podobają. Teraz powiedz, do czego i w jakich warunkach zamierzasz noża używać.

Co do ceny... Nie ma co wariować za pierwszym razem i ze stalą i z kosmicznymi designami. Kup coś prostego i sprawdzonego.

Moje typy: Delica lub Endura 4. Ja bym proponował combo.
Wersje Wave są super, ale nie ma zębatych :(

Griptilian (BM550)- doskonała blokada, prosty sympatyczny nóż.

BM Vex- znacznie słabsza stal, niż w poprzednich dwóch modelach, ale za to G10 na rekojeści. sympatyczny, niewielki nożyk.
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
Zaczyna sie po taniosci, a potem, jak sie pouzywa, to dopiero czlowiek buduje baze pogladowa :wink: Dlatego, jesli to ma byc niewielki folderek do noszenia na co dzien, to polecal bym przede wszystkim vexa, pike albo któregoś z pajęczaków (ale kolega nielubi nozy z oczami :( ) Jesli ma to byc natomiast cos troche wiekszego, to polecał bym wybor z oferty crkt. Gdyby nożyk miał byc calkiem mały i pokojowy, to moim faworytem jest minipika lub fatty od gerbera - takie male gówno za grosze a radości daje co niemiara :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.

to polecal bym przede wszystkim vexa, pike albo któregoś z pajęczaków (ale kolega nielubi nozy z oczami

Zawsze jeszcze można wziąść Gripa z kołkiem :wink:
Ostatecznie nie kosztuje aż tak dużo, a zacny z niego nożyk, chyba, że kolega plastików nie lubi też. :)
Przy pierwszym zakupie nie kierowałbym się wyglądem bynajmniej, no ale jak zauważono już wcześniej kolega nie sprecyzował, do czego chce nóż...
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
Przejrzalbym jeszcze oferte kershawa. Bardzo przyzwoite noze w dobrych cenach. mi osobiscie tez sie nie podobaja oczka w pajeczakach. Za male pieniedze masz chive, vapor i scallion. Sa rzadziej spotykane niz benchmade i spyderco, a bardzo dobrej jakosci. Polecam
chive
Dołączona grafika
vapor
Dołączona grafika
scallion
Dołączona grafika
storm
Dołączona grafika

wszystko noze do 200 pln, dostepne rowniez w Polsce

a tu moj faworyt, niestety duzo drozszy, spec bump i zt
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
Zgadzam sie z Cassinim - gripek jest zawsze dobrym wyborem :wink:
Co zas do ofery Kershaw - fakt, noże dobre, niektóre na mój gust lekko przekombinowane, ale to już wrażenia czysto estetyczne. Z jakichs jednak wzgledow kershaw ustepuje (przynajmnie w dziedzinie dostepnosci) bm czy crkt. Jesli da sie znalezc w sklepie, to przewaznie cena zniecheca, zostaje allegro lub instytucje typu GPW :wink: Allegro staram sie sledzic na biezaco - tam tez jakos malo nozy od kershawa... W tym momencie jest bodaj 5 (to duzo), wszystkie powyzej 200, aczkolwiek godne uwagi. Zawsze można zwrócić się do GPW, on prawdopodobnie skombinował by wybrany model ale... ja i tak sie bede upierał ze najlepiej zaczynac od ktoregos ze sztandarowych modeli BM (bo za spyderco tak po szczerosci to sam nie przepadam :) )
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder na początek.
ZT są drogie i nie każdemu dobrze leżą. Większość kumpli sięzachwyca, a mnie ZT0200 nie leży i już. ma za bardoz wystający w tyl flipper, co przeszkadza w ułożeniu palca w finger groovie.
Poza tym w więskzość tanich modeli Kershawa jest kiepska stal. Ale jęsli już, to blura z s30v bym polecał.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024