Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co jest nie tak ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co jest nie tak ??

Witam ,

 

    Chce się poradzić co robię nie tak że stoję w miejscu.

Moim celem jest zbudować dobre mięśnie , ale że sylwetka zatłuszczona to zabrałem się za odchudzanie / redukcje .  

  

   I teraz nie rozumiem czemu jedząc mniej , trenując aż tak poleciałem z mięśni ( ręce , klatka ) a na brzuchu dalej betoniarka :) To już mając wagę te 84,5 kg lepiej wyglądałem niż teraz . 

 

Obecnie zrzuciłem ponad 2 kg i od razu dodam , jedzenia śmieciowego nie jem , nieraz w weekend sobie na coś pozwolę . Ale jest to zawsze 5 posiłków + odżywka białko na noc . 

Produkty białkowe to kurczak , wieprzowina nieraz wołowina , ryby , jaja . Węgle to ostatnio tylko płatki owsiane , bułka graham albo inna ziarnista , wafle ryżowe , nieraz tortilla . Warzywa też są noi tłuszcze oliwa , orzechy włoskie nieraz kokos , awokado. 

 

A wygląda to tak :

 

Śniadanie:

- płatki owsiane 50 g

- woda lub mleko 2 % około 200ml jak mleko to pół na pół z wodą 

- owoce około 70 gr ( borówki , czernice , brzoskwinie )

- odżywka b. 2 miarki 

- łyżeczka kawy rozpuszczalnej

- 25 gr orzechów włoskich 

i mixuje

 

Lunch:

 

- 4 całe jaja ( jajecznica z warzywami )

- bułka ziarnista lub pieczywo ciemne 

 

albo 

 

- bułka ziarnista 

- kurczak smażony zawsze u mnie jest to około 150 / 170 gr

- warzywa 

jak mi zostało mięsa i jest to porcja mniejsza dodaje jajko sadzone lub dwa ,

 

Obiad : po nim do 2h jest trening

 

- mięso ( filet z kury lub też wieprzowina albo burger domowy )

- sałatka z warzyw : tutaj różnie , pomidory , sałata pekinka , rzodkiew , czerwona kapusta , marchew - jabłko .

 

Kolacja : po treningu 

 

- raz kurczak raz ryba smażona lub pieczona lub tuńczyk z puchy  jest to jak pisałem z 150 gr 

 

inny wariant to :

- twaróg lub serek wiejski  albo 200 gr

- albo mieszam 100 gr sera 60 gr  tuńczyka

- do tego rzodkiew , ogórek lub pomidor

- i z 2-3 wafle ryżowe .

 

Na Noc:

 

Odżywka białkowa 2 miarki + orzechy 

 

Trening :

Pon-Śr-Czw jest to trening obwodowy / cross fit - 4 serie do 10 stacji tempo dość wysokie .

Do tego wt - czw biegnie 40 min z ćwiczeniami , rozciąganiem

 

Dodam że jestem po operacji barku . Wcześniej nie spaliłem dobrze tłuszczu a teraz się dołożyło do tego . Obecnie siedzący tryb życia ale koło domu wykonuje różne prace .

Nie długo powrót do pracy .

 

Błąd może widzę taki że filet i ryba nieraz smażona ale jest to na oliwie i patelnie wycieram przed smażeniem .

 

Nieraz po posiłku który nie jest duży mam nadęty/wzdęty brzuch jak bym nie wiadomo co zjadł tego też nie rozumiem .

 

Będę wdzięczny za pomoc lub wskazówki. 

Pozdr.


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

A jak wygląda kaloryka Twojej diety? 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Tu gubię się w tym temacie . Staram się racjonalnie podchodzić do sprawy ,, co za dużo to nie zdrowo ,, Nie przejadać się biało zwierzęce koło 150 -170 g warzywa wiadomo są nisko kaloryczne . A masła , majonezu , sosów , oleju nie używam może nieraz ketchup .

Wiem że jest jest pełno tych tabel kalorycznych , nie są zastosowane do wszystkich produktów co mija się nieraz z tym co mam na talerzu . 


  • 0

KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

jak długo trzymasz dietę? u mnie przez pierwszy miesiąc również miałem problemy z nadętym brzuchem (większa objętość posiłków) po miesiącu organizm się przyzwyczaił i nawet nie czułem że jadłem:)


  • 0

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

jak długo trzymasz dietę? u mnie przez pierwszy miesiąc również miałem problemy z nadętym brzuchem (większa objętość posiłków) po miesiącu organizm się przyzwyczaił i nawet nie czułem że jadłem:)

Dietę szlifuje cały czas ale tak nie cały miesiąc jest jak pisałem wyżej . Co do brzucha to właśnie różnie to jest , nieraz przy bardziej obfitym posiłku jet ok . Zaczynam podejrzewać czy czasem jakiś pokarm mi nie służy . Ciężko mi to wyłapać .


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Sam długo borykałem się z problemem nadmiernego zatłuszczenia brzucha. Mimo diety i zdrowego odżywiania, ale pamietaj  ze mężczyźni mają tendencję do tycia właśnie w tej okolicy. Co mi pomogło ? Stosowanie błonnika i picie dużej ilosci herbaty zielone/czerwonej oraz zielonej kawy. Być może kogoś to może śmieszyć, ale ważne jest przerobienie metabolizmu na intensywniejszą pracę co oznacza że będzie on nie dopuszczał do odkładania się tkanki tłuszczowej, a wykorzystywał ją na maksa :) Może ta teoria wydawać się śmieszna, ale bazuje na własnym doświadczeniu.

 

Oprócz tego dużo owoców, otrębów i wody mineralnej aby oczyszczać organizm.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Sam długo borykałem się z problemem nadmiernego zatłuszczenia brzucha. Mimo diety i zdrowego odżywiania, ale pamietaj  ze mężczyźni mają tendencję do tycia właśnie w tej okolicy. Co mi pomogło ? Stosowanie błonnika i picie dużej ilosci herbaty zielone/czerwonej oraz zielonej kawy. Być może kogoś to może śmieszyć, ale ważne jest przerobienie metabolizmu na intensywniejszą pracę co oznacza że będzie on nie dopuszczał do odkładania się tkanki tłuszczowej, a wykorzystywał ją na maksa :) Może ta teoria wydawać się śmieszna, ale bazuje na własnym doświadczeniu.

 

Oprócz tego dużo owoców, otrębów i wody mineralnej aby oczyszczać organizm.

Ciekawe to co piszesz będę musiał się zagłębić w to . Tylko jak myślisz gdzie ten błonnik dokładać do śniadania razem z płatkami ?

Co do picia to pije tylko wodę nie uznaje soków itd herbatę lubię pije zielona i mięte i muszę spróbować tą czerwoną skoro polecasz .

Mógłbyś dokładniej rozwinąć ten temat przerobienia tego metabolizmu na intensywniejszą prace.  

Owoce rano jem bo przecież też cukier to .  


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Suplementacja błonnikiem pozwoli nie tylko na oczyszczenie przewodu pokarmowego, ale i wzmozenie jego pracy. Po kontakcie z wodą, błonnik pęcznieje w żoładku co powoduje ograniczenie miejsca i zapobeiga przed nadmiernym objadaniem się. Z biegiem czasu nasz organizm będzie pracował coraz lepiej, przeprowadzając błyskawiczne trawienie po spożyciu większej ilości pokarmu.

 

Błonnik możesz spożywać samodzielnie (łyżeczka do buzi i zapijamy wodą - sam tak robiłem) bądź dodawać właśnie do jogurtu czy płatków owsianych.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Pomyśle kolego o tym , a jest jakaś jego zalecana dawka dzienna ? W płatkach też jest ,żeby nie przekraczać jakiejś ilość jego .


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Pomyśle kolego o tym , a jest jakaś jego zalecana dawka dzienna ? W płatkach też jest ,żeby nie przekraczać jakiejś ilość jego .

Szczerze nawet nie orientowałem się w tej kwestii. Zjadałem dziennie 3 porcje po 1 łyżce stołowej na 30 minut przed każdym posiłkiem. Wszystko zależy od własnych potrzeb. Ja miałem od dłuższego czasu problemy z pracą układu pokarmowego więc stwierdzięłm, że od razu lepiej dostarczyć większą ilośc błonnika.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Rakunio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Według mnie błędem jest to że w posiłku 2 h przed treningiem nie ma żadnych węglowodanów złożonych, powinieneś dodać ryż brązowy albo makaron razowy do tego posiłku żeby organizm miał źródło energii podczas treningu. Możliwe że dlatego "poleciały ci mięśnie" zamiast tłuszczu.

 

Jeżeli chodzi o smażenie, radziłbym zamienić oliwę na olej kokosowy rafinowany, oliwa nie jest dobrym pomysłem ze względu na niską temperaturę dymienia.

 

Wzdęcia mogą być spowodowane tym że prowadzisz siedzący tryb życia, treningi i powrót do pracy powinny sprawić że to przejdzie, jeżeli pijesz napoje gazowane to zrezygnuj z nich, a rano wypijaj sok z połowy cytryny rozcieńczony w szklance wody 


  • 0

Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Szczerze nawet nie orientowałem się w tej kwestii. Zjadałem dziennie 3 porcje po 1 łyżce stołowej na 30 minut przed każdym posiłkiem. Wszystko zależy od własnych potrzeb. Ja miałem od dłuższego czasu problemy z pracą układu pokarmowego więc stwierdzięłm, że od razu lepiej dostarczyć większą ilośc błonnika.

Więc muszę spróbować z tym błonnikiem bo też podejrzewam jakieś problemy z układem pokarmowym , może to pomoże . 


  • 0

Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Według mnie błędem jest to że w posiłku 2 h przed treningiem nie ma żadnych węglowodanów złożonych, powinieneś dodać ryż brązowy albo makaron razowy do tego posiłku żeby organizm miał źródło energii podczas treningu. Możliwe że dlatego "poleciały ci mięśnie" zamiast tłuszczu.

 

Jeżeli chodzi o smażenie, radziłbym zamienić oliwę na olej kokosowy rafinowany, oliwa nie jest dobrym pomysłem ze względu na niską temperaturę dymienia.

 

Wzdęcia mogą być spowodowane tym że prowadzisz siedzący tryb życia, treningi i powrót do pracy powinny sprawić że to przejdzie, jeżeli pijesz napoje gazowane to zrezygnuj z nich, a rano wypijaj sok z połowy cytryny rozcieńczony w szklance wody 

Nie mam tam węgli bo i tak się czuje pełny . Mięśnie poleciały a brzuch dalej jest i dlatego gubię się już w tym im więcej czytam to staje się głupszy .

 

Z tym smażeniem to najlepiej było by się przerzucić na pieczenie i problem z głowy . Ale rade zapisze sobie .

 

Z ( siedzącym trybem ) nie do końca tak jest , bo już wcześniej też tak miałem , podejrzewam problem w trawieniu niektórych produktów z tym że ciężko mi to wyłapać .

 

Napoje to tylko woda , herbata zielona , miętowa , mała kawa , 

Tą cytrynę pić to masz na myśli aby odkwaszać organizm ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Nie mam tam węgli bo i tak się czuje pełny . Mięśnie poleciały a brzuch dalej jest i dlatego gubię się już w tym im więcej czytam to staje się głupszy .

 

Z tym smażeniem to najlepiej było by się przerzucić na pieczenie i problem z głowy . Ale rade zapisze sobie .

 

Z ( siedzącym trybem ) nie do końca tak jest , bo już wcześniej też tak miałem , podejrzewam problem w trawieniu niektórych produktów z tym że ciężko mi to wyłapać .

 

Napoje to tylko woda , herbata zielona , miętowa , mała kawa , 

Tą cytrynę pić to masz na myśli aby odkwaszać organizm ?

Woda z cytryną to stary sposób na stymulacje trawienia. Cytryna ma kwaśny odczyn, który skutecznie zmobilizuje pracę naszych jelit.

 

Co do smażenia - osobiście proponowałbym zakup patelni grillowej - koszt 80 - max 100 zł i możesz spokojnie smażyć bez tłuszczu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Woda z cytryną to stary sposób na stymulacje trawienia. Cytryna ma kwaśny odczyn, który skutecznie zmobilizuje pracę naszych jelit.

 

Co do smażenia - osobiście proponowałbym zakup patelni grillowej - koszt 80 - max 100 zł i możesz spokojnie smażyć bez tłuszczu.

Myślałem o grillu ale dobra rada , dzieki .


  • 0

Rakunio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Obawiam się że jeżeli w posiłku przed treningowym nie umieścisz węgli złożonych, to ciągle będziesz palił mięśnie.

Jeżeli jesteś pełny to zmniejsz ilość mięsa i warzyw i w to miejsce wstaw ryż/makaron.

 

Moim zdaniem to jest główne źródło problemu


  • 0

Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Obawiam się że jeżeli w posiłku przed treningowym nie umieścisz węgli złożonych, to ciągle będziesz palił mięśnie.

Jeżeli jesteś pełny to zmniejsz ilość mięsa i warzyw i w to miejsce wstaw ryż/makaron.

 

Moim zdaniem to jest główne źródło problemu

Czyli myślisz żeby np. drugi posiłek był bez węgli a ten trzeci przed treningiem czy bieganiem zawierał węgle ?Czy wszystkie 3 posiłki węglami serwować ? Mięsa ilość jest odpowiednia może warzyw , ale przecież warzyw można przecież więcej spożywać bo nie są aż tak kaloryczne. 


  • 0

Rakunio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Warzywa można spożywać w większych ilościach, ale chciałem żebyś zmniejszył ich ilość ze względu na to że jesteś pełny jak pisałeś, a nie ze względu na kaloryczność.

 

A przeniesienie węgli z drugiego posiłku na przed treningowy jest moim zdaniem dobrym pomysłem.


  • 0

Feroo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Warzywa można spożywać w większych ilościach, ale chciałem żebyś zmniejszył ich ilość ze względu na to że jesteś pełny jak pisałeś, a nie ze względu na kaloryczność.

 

A przeniesienie węgli z drugiego posiłku na przed treningowy jest moim zdaniem dobrym pomysłem.

Spróbuje tak jak mówisz , z 50 g np. ryżu myślisz będzie ok ?


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Co jest nie tak ??

Ja bym proponował zmniejszenie kaloryczności jeszcze bardziej, widocznie w dalszym ciagu jesteś na plusie lub na zerze skoro redukcja nie działa.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024