Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orbitrek i rowerek - dla Panów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

bx405
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Orbitrek i rowerek - dla Panów?

Witam wszystkich! Mam pytanie. Półtora roku temu skończyłem rehabilitację, chciałbym wrócić do formy, kondycji, no i, nie ukrywajmy - nieco schudnąć. Pytałem lekarza, powiedział że w sumie jedyne przeciwwskazanie to nadmierne obciążanie kolan na początek. Poszperałem trochę w sieci, znalazłem informację, że orbitrek i rowerek stacjonarny mniej obciążają stawy - czy to prawda? Poza tym… co cóż, jakieś typowo damskie te sprzęty, są tu jacyś Panowie którzy też na tym ćwiczą? :D


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Orbitrek i rowerek - dla Panów?

Tak ponieważ na orbitreku eliminbjesz moment udeżenia stopy o podłoże i chwilowe przeciążenie stawu tym wywołane. Na rowerku też to zjawisko nie wystepuje. Dlatego przy problemach ze stawami bieganie na bieżni i w terenie nie jest zalecane.


Mateusz Pawlak ;)


Dawid1652
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia, bieganie, rowerek, piłka ręczna i nożna.
  • Staż [miesiące]:9
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:70
  • Wyciskanie [kg]:53
  • Martwy ciąg [kg]:40
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Orbitrek i rowerek - dla Panów?

Ja ćwiczę na orbitreku 30 min na każdym treningu, jednak jeżeli masz problemy ze stawami, to rowerek jest najlepszą opcją.


  • 0

Ania_ABCfitness
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Orbitrek i rowerek - dla Panów?

Zgadzam się z tym, co napisali poprzednicy. Jeśli lekarz zalecił Ci ćwiczenia nieobciążające kolan to treningi na orbitreku lub rowerku będa dobrym rozwiązaniem. W obu przypadkach trzymasz nogi na pedałach, więc nie kolejne Twoje ruchy nie muszą być amortyzowane, bo nie odbijasz nóg nieustannie od podłoża jak np. podczas biegu (dlatego np. tak ważne są dobre sportowe buty). Polecałabym z tych dwóch jednak orbitrek, ponieważ na nim będziesz angażował wszystkie partie ciała. Kilka wskazówek od czego zacząć znajdziesz Co do damskiego charakteru sprzętu - może faktycznie bardziej popularny wśród Pań, ale Panowie też regularnie ćwiczą na sprzętach fitness, nie tylko wyciskają sztangi ;)


  • 0

Ekspert sklepu ABCfitness

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


dzimbo.zgniatacz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Orbitrek i rowerek - dla Panów?

bx405, nie przejmuj się tylko ćwicz! Grunt to wrócić do formy, przyjdzie czas i na sztangę jak wyleczysz kolana. Ja też po operacji musiałem zacząć od sprzętu typowo fitnessowego, nawet na piłkach gimnastycznych ćwiczyłem, ale orbitreka nie próbowałem. Ale jutro na siłowni chyba przetestuję! Chyba że jakaś Pani zajmie mi miejsce, hehe :)


Użytkownik dzimbo.zgniatacz edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

bx405
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Orbitrek i rowerek - dla Panów?

no z bieganiem to jeszcze chwila, ale są duże szanse że jeszcze do tego wrócę :) nie za bardzo mogę się jeszcze forsować, ale plany są wielkie


  • 0

dzimbo.zgniatacz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Orbitrek i rowerek - dla Panów?

no to trzymam kciuki, u mnie chwilę to zabrało ale teraz już właściwie uprawiam sport normalnie :) wyczynowcem wiadomo już nigdy nie będę, ale w cwiczeniach tak dla siebie nie mam ograniczen :)


  • 0

yasumi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Orbitrek i rowerek - dla Panów?

Czemu by nie


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024