Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Podroznik99
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny
Witam serdecznie, 

Postanowiłem napisać ten wątek, ponieważ mam (duży) problem, a dokładniej to chciałbym się Was spytać o jakieś porady dot. diety. Jestem osobą niepełnosprawną ( nie mogę chodzić, tak to sprawny ). Od 3 lat nie chodzę, ponieważ miałem połamane nogi. Od ok. roku powoli siadam na wózek inwalidzki (jak kiedyś). 

Wiek: 16 lat 
Waga: 90 kg 
Wzrost: 175 cm 

Ćwiczenia, jakie mogę wykonywać to ćwiczenia w odciążeniu. Proszę doradźcie mi jaką mam stosować dietę (co jeść), jakieś tabletki zażywać ? Czy ćwiczenia w odciążeniu pomogą mi w tym ? Zależy mi aby zrzucić z wagi ok. 30 kg :) 

2008 r. - Złamanie kości udowej u lewej nogi, (po operacji, zdjęciu gipsu itd. zacząłem chodzić trzymając się np. chodzika) 
2010r r. - Pęknięcie kości w kolanie u prawej nogi (tutaj już powoli przestawałem chodzić, jedynie mogłem stawać trzymając się kogoś) 
2012 r. - Złamanie kości piszczelowej u lewej nogi oraz u prawej nogi złamanie kości w kolanie. (od tego złamania w ogóle nie wstaję, nie chodzę) 
Czeka mnie jeszcze operacja obu stóp (podcinanie ścięgien achillesa) i choruję na Neuropatię Ruchowo Czuciową, w wieku 6-7 lat zacząłem się potykać. 


Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. :)
 
 
 

  • 0

Jozef230
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 3
113
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:kujawsko-pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport,kulturystyka, biznes,filmy, muza
  • Staż [miesiące]:60
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :38.5
  • Klatka piersiowa [cm]:jescze nie taka
  • Pas [cm]:za duzo
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:100x4
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:130x3
  • Waga [kg]:78-79

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny
siema. Sam cwicze z partnerem ktory jest bez nog. ma protezy i chodzi normalnie. Co do cwiczen to robi treningi normalne tzn. wykluczylem u niego martwe ciagi( robi szrugsy) ukladasz plan diete i jedziesz. Oblicz zapotrzebowanie i sie odezwij na pw. Dodam ze moj partner zaczal robic brzuszki kolkiem do cwiczen diete jakas trzyma i widac rezultaty. jesli lekarz pozwala na treningi to zapraszamy do zalozenia dziennika:) pozdrawiam
  • 1

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny

W przypadku diety możemy pomóc. Jednak trening powinien dobrać specjalista tzn dobry trenerem albo fizjoterapeutą,

 

 

co do samej diety to podstawowa kwestia to wylcizenie zapotrzebowania kalorycznego

 

http://forum-kultury...-na-kcal/page-2

 

nastepnie trzeba okreslić cel :

 

- jesli masa to do zapotrzebowania dodajemy 300 kcal

 

- jesli redukcja to od zapotrzebowania odejmujemy 300 kcal

 

o do  podstawowych produktów :

- źródła białka : mięsa, ryby, nabiał

- źródła węglowodanów : ryże, makarony, kasze, pieczywo

- źródła tłuszczów : orzechy, słonecznik, oliva w oliwek

 

wiecej informacji :

 

http://forum-kultury...tyki-sportowej/


  • 0

TKWM


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny

Tylko podstawowe pytanie czy autor cierpi na łamliwość kości bo jeśli tak nikt poza dobrym fizjoterapeuta nie powinien się wypowiadać w kwestii aktywności fizycznej.


Mateusz Pawlak ;)


Podroznik99
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny

Można tak powiedzieć, że mam słabe kości : )


  • 0

Mikster
  • Administrator
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny

Witamy Cię na naszym forum.

Temat, który przedstawiasz jest bardzo obszerny i dość skomplikowany.

Z pewnością, miałeś już do czynienia z rehabilitantami i fizjoterapeutami.

W przypadkach, w których problemy zdrowotne muszą być uwzględnione jako pierwsze, o wszystkim powinien decydować lekarz prowadzący i wszystkie ewentualne zalecenia przekazywać zespołowi rehabilitacyjnemu.

Jakie jest stanowisko lekarza w sprawie Twoich ćwiczeń oraz planowanej redukcji wagi aż o 30 kg.

Odnośnie treningów, to przede wszystkim powinieneś wszelkie Twoje pomysły i plany przedstawiać doświadczonym fizjoterapeutom i oczywiście lekarzowi prowadzącemu. 

Oni na podstawie znajomości Twojego ciała, a także wiedzy którą dysponują przygotują Ci wystarczające metody treningowe oraz ustalą ich stopień zaawansowania oraz intensywność.

Co do odżywiania również, powinieneś zapytać się lekarza prowadzącego, jakie odżywianie będzie odpowiednie, czy nie będzie kolidowało z lekami które przyjmujesz.

Dopiero w następnym etapie, po jego akceptacji możemy udzielić Ci konkretnych informacji.

Co do tabletek - to zdecydowanie odradzam w tym momencie. Zwiększona ilość ruchu oraz modyfikacje dietetyczne powinny być wystarczające.

Przy ograniczonej ruchomości w ciągu dnia, musisz wiedzieć, że odżywianie jak również "trening" mają inną częstotliwość i priorytety niż u osób będących cały dzień w ruchu.

Koniecznie musisz zadbać o prawidłowe ukrwienie wszystkich tkanek, musisz skoncentrować się również na tym aby zapobiegać i niwelować wszelkie przykurcze, które będą występowały, bądź występują.

 Jak u Ciebie z zabiegami fizykoterapeutycznymi? Co z możliwościami uczęszczania na basen? Masaże również będą dobrym rozwiązaniem.

Ćwiczenia w odciążęniu mają inną definicję działania aniżeli utrata kilogramów, aczkolwiek są niezbędne aby wypracowywać i w jak największym stopniu zachować zakresy ruchów.

Daj znać jak to u Ciebie wszystko wygląda.

Sportowe pozdrowienia
 


  • 1

Podroznik99
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny

Cześć,

 

Nie przyjmuję jakichkolwiek leków, basen niestety odpada. A co do ćwiczeń, to wiem w jakim zakresie stopnia mogę ćwiczyć ;-)

 

Pozdrawiam


  • 0

Mikster
  • Administrator
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 16 latka - Niepełnosprawny

Kiedy uzyskamy potwierdzone informacje, będziemy mogli więcej Ci podpowiedzieć.

Pozdrowienia


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024