Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie a trening silowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Bieganie a trening silowy
Witam. Poruszalem juz ten temat ale nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi. Jak polaczyc trening silowy z bieganiem. Biegac w dni treningowe czy w czasie przerwy?(od silowni oczywiscie) A jesli w dni treningowe to przed czy po treningu? Celem jest oczywiscie porawa kondycjii i spalenie tkanki tluszczowej przy jak najmniejszym zastopowaniu wzrostu masy miesniowej. Prosze o konkretne odpowiedzi i pozdrawiam
  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie a trening silowy
[quote name='kevin1984' date='31.03.2010 - 15:19' timestamp='1270045157' post='67112']
[quote name='Generalissimus' date='31.03.2010 - 13:54' timestamp='1270040056' post='67095']
Witam. Poruszalem juz ten temat ale nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi. Jak polaczyc trening silowy z bieganiem. Biegac w dni treningowe czy w czasie przerwy?(od silowni oczywiscie) A jesli w dni treningowe to przed czy po treningu? Celem jest oczywiscie porawa kondycjii i spalenie tkanki tluszczowej przy jak najmniejszym zastopowaniu wzrostu masy miesniowej. Prosze o konkretne odpowiedzi i pozdrawiam

Biegaj po treningu na siłowni. Zastosuj trening interwałowy do biegania ograniczysz przy tym wieksze spadki masy
Pozdrowienia
[/quote]



jakbys mogl mi jeszcze kolego przyblizyc co to jest trening inerwalowy bo ja jestem laikiem w tej dziedzinie. Z tego tez wzgledu chce zaczac planem 10 tyg jesli wiesz co mam na mysli(obcial bym tylko pierwszy tydzien lub dwa) Nie chcialbym sie przeforsowac wiesz chodzi mi tu o stawy glownie. Jakis zarys planu i byloby milo:) Pozdrawiam
  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie a trening silowy
trening interwałowy polega na przeplataniu wysokiego tętna ( w okolicach 90% maxa) ze średnim ( 50%-60% Maxa ). Przykładem niech będzie 30s truchtu i 10s sprintu. Cały trening ( razem z rozgrzewką ) nie powinien przekraczać 25 min.
  • 0
Atlas ćwiczeń

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie a trening silowy
Przykład:
50m sprint i powrót w normalnym tępi na starcie znowu sprint i tak kilkanaście razy.
  • 0

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie a trening silowy

wszystko ok ale slyszalem ze tylko bieganie dlugodystansowe pomaga na zrzucanie tluszczu (pol godziny biegu bez przerwy docelowo oczywiscie) co wy na to?


  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie a trening silowy
chodzi nie o fakt biegu, ale o utrzymanie tętna na określonym poziomie, ok 70-80% maxa, przez te 30 min. z tym że faktycznie w pewnym momencie ciężko o przyrost mięśnia przy takim wysiłku regularnym. od strony technicznej o treningu interwałowym Ci nic nie powiem, natomiast zrobiłem dzisiaj pierwszy i bardzo mi się podobał, dużo bardziej niż bieganie po 40 minut. poza tym spring rozwija poślady :coffee:, o które u mnie ciężko, bo nie mam maszyn
  • 0
Atlas ćwiczeń

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie a trening silowy
Jeżeli chodzi o spalane tłuszczu najlepsze efekty daje połączenie treningu interwałowego z normalnymi begami lecz tu raczej będzie problem z rozwojem masy mięśniowej :)
interwały są dla mnie fajne ale lubię je też łączyć z długodystansowymi biegami z własnych powodów :coffee:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024