Skocz do zawartości


Zdjęcie

problemy z bieganiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

problemy z bieganiem
Witam. jakis czas temu zaczelismy sobie z koleszka biegac w celu spalenia tluszczu i wyrobienia kondycji. jako ze tego drugiego nie mialem bo oprocz silki nie ruszam sie za bardzo. rozpocząłem wiec od lajtowego tzw planu 10-cio tyg. przez pierwsze dwa bylo ok, zaje.. sie biegalo, motywacja wystepowala po czym w trzecim tyg zaczely mnie bolec kolana. przystopowalem z bieganiem majac nadzieje wrocic do treningow za 2,3 dni. nogi nie przestawaly jednak bolec, pojawil sie bol w kostkach. zalupilem wiec masc ktora pomaga jednak czasami czuje bol np po robocie a nie biegam juz 8dni! Czy to oznacza jakies powazniejsze problemy ze stawami?(zaznaczam za nie odczuwalem takich wczesniej) czy moze np zla technika biegu? pomozcie plz!
  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z bieganiem
Może jeszcze organizm się nie przystosował.Radzę sobie też zakupić dobre obuwie, staraj się też unikać biegu po twardych nawierzchniach.
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z bieganiem
jeżeli biegasz na piętę, to nie możesz, że tak powiem "skakać", trzymaj głowę raczej na jednym poziomie, żeby stawów nie obciążać. Ta metoda biegania jest do dupy, jeżeli o mnie chodzi, ale wynika ona z wysokiego postępu w dziedzinie robienia obuwia, w trakcie wysiłku nie sprawia bólu, ergo każdy tak biega. spróbuj przebiec się po pokoju, czy klatce schodowej bez butów, bez skarpetek. zobaczysz, że naturalnie stąpasz tylko na śródstopie. to jest technika biegu, którą ja preferuje.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. To jeszcze nie jest ideał, ale widać różnicę. ja staram się mniej "skakać", żeby oszczędzić stawy.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz lepszy film.

obejrzyj, ucz się, pytaj.

Jeszcze jedna kwestia. jeżeli możesz biegać po lesie, to rób to. jeżeli możesz po bieżni ( tarpan, czy jak to tam się nazywa ), to też korzystaj. jeżeli biegasz w kółko, to biegaj tydzień w jedną, tydzień w drugą stronę. Polecam też zakup glukozaminy i dobrych butów. osobiście biegam w asicsach, dosyć podobnych do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Moje są troszkę inne, z trochę innej półki cenowej, ale warto było przepłacić, bo mimo pięciu 30 min biegów w tygodniu i ok 3-4 godzin gry w siatkówkę, nie czuję nic w stawach.
  • 0
Atlas ćwiczeń



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024