Skocz do zawartości


Zdjęcie

operacja s-malczik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

operacja s-malczik
w zwiazku z tym, ze przez prawie caly lipiec bede sam (zona z dzieciakami w polsce) postanowilem podjac probe przeprowadzenia operacji zmiany opony z zimowej na letnia - czyli stopienia troche smalcu.
zamierzam zwiekszyc ilosc treningow (mata + silka+kettle) i zrec mniej :)
aby zwiekszyc ilosc treningow na macie zakupilem kimono i wczoraj mialem pierwszy trening :) . generalnie wychodzilem z zalozenia, ze w pidzamie to sie spi, a nie walczy, no ale coz, jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. trening w szmatach nie byl jakis rewelacyjny ale i tak lepszy niz sie spodziewalem, chociaz przez wiekszosc sparingow zastanawialem sie, dlaczego typ mnie wlasnie zlapal za kolnierz, rekaw, nogawke, pole i czy wlasnie chce mnie udusic :) :) :)
na silce postanowilem wyprobowac tzw. grapplera, czyli obwod z 4 cwiczen, 4 serii, 10 powtorzen, 10sek przerwy miedzy cwiczeniami, 120sek przerwy miedzy seriami.
dzisiaj bylo tak:
1. wybicie sztangi z karku - 40kg
2. podciaganie podchwytem
3. przysiad z podwojnym dnem - 70kg
4. diamond push-ups - kciuki i wskazujace sie stykaja

pierwsza i druga seria OK. przy trzeciej przyszedl nagle kryzys i naprawde tylko sila woli zmusilem sie do 4 serii ale zrobilem.
po chwili jak juz zlapalem oddech dorzucilem jeszcze cos na lydki i brzuch i tyle.
z kettlem pewnie bede robil maxwella z 24kg
waga na koniec dnia 82.9, aczkolwiek na wadze jako takiej mi nie zalezy bo nie spodziewam sie w najblizszej przyszlosci startowac w jakichs zawodach :)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
ile masz wzrostu?dieta ?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
173/zryj mniej ;)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
e tam żryj mniej. żryj dużo, ale rozsądnie.

tak czy siak - jest jakieś pytanie, które chciałeś zadać? bo nie widzę za bardzo :) plan generalnie dobry, tylko się nie zajedź jak z miejsca wskakujesz na taką intensywność.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
Pytania stricte nie ma :)
To raczej taki dzienniczek ucznia, w ktorym jak ktos znajdzie debilizmy to poprawi ;)
Dieta to u mnie najwieksza zmora. Nie jestem w stanie tego opanowac aby bylo duzo i rozsadnie
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
Wytnij słodzone napoje i już będzie znacznie lepiej :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
Dzisiaj mial byc drugi grappler, ale byla moja kolej usypiania dzieci i wyszedlem z ich pokoju o 22:30 :(
Aby uspokoic sumienie machnalem 2x 10 serii po 10 powtorzen c&j jednoracz swoja 24-ka + na koniec plank 3x60sek i w sumie jestem zadowolony bo nawet sie zmeczylem. Calosc ok. 25min
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
Wczoraj drugi trening w pizdamie. Na rozgrzewke bylo 10 min luznej stojki i obalen. W szoku bylem jak obalenia zapasnicze fajnie wchodza w szmatach. Potem troche technik i sparingi. Tragedii nie ma i jak na drugi trening w gi jest lepij niz myslalem, chociaz brazowy pasek mnie zdusil wlasnie przy pomocy pidzamy w najmniej oczekiwamym momencie
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
podoba się?bo to chyba najważniejsze ?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
Stojka bylem zachwycony, w parterze roznie, jak mi przepocona szmata laduje na pysku to przede wszystkim staram sie ja zdjac a potem bronic ;)
Ale z samego faktu treniwania wiecej jak najbardziej zadowolony
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
gi rulez :D
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
powrocilem z dlugiego weekendu na lonie ojczyzny wiec dzisiaj silka.
grappler srapler wiec dzisiaj zrobilem fbw
przysiad 2xrozgrz, 10/8/6
podciaganie nachw 10/8/6
dips 10/7/4 ;( za duzo przypialem
bic 10/8
wyciskanie zza karku z przytrzymanie 10/8
tric 10/8
+brzuch + lydka.
ogolnie moze byc. jutro mata-szmata
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
dzisiejsze kimona mozna zaliczyc do raczej ch...wych.
nie wiem czy to przez wczorajszy trening ale w ogole nie mialem sily, co przy braku techniki jest zgubne. dalem sie zlapac na jakies najmanowe duszenie kolnierzem, wkur...li mnie goscie szarpiacy sie ze mna w zapietej gardzie, ktorej nie umialem przejsc :) i generalnie dzisiaj wszystko mnie wku...lo :)
waga na koniec dnia 81.5
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
w srode bylo no-gi, w czwartek silka mc 10/8/6, lawka skos 10/8/6, wioslo nachwyt 10/8/6, wznosy bokiem 10/8, bic 10/8, tric 10/8 +brzuch+lydka
w piatek mialo byc bjj gi ale juz nie dalem rady, wrocilem do domu po robocie i z racji braku rodziny...usnalem.
dzisiaj zrobilem zatem silke tak jak 1 lipca (ciezary te same)
przysiad - cos sie ch...o rozgrzalem i przy pierwszej serii zasadniczej poczulem kolano wiec dalej odpuscilem
podciaganie 10/10/10
dips 10/10/6
bic 10/10
wycisk zza karku (z rozluznieniem na dole) 10/10
tric 10/10
+brzuch

jakos nie moge dobrac sobie odpowiedniego treningu. raz na jakis czas odzywa mi sie kolano niestety co mnie wk...a na maksa bo przysiad to dla mnie absolutnie najwazniejsze cwiczenie :(
jutro pewnie pojde i zrobie na mniejszych ciezarach same nogi zeby uspokoic sumienie po dzisiejszym treningu ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
albo sproboj inna wersje. mnie raz kolano bolalo przy przysiadach, przez miesiac porobilem box squats - o dziwo przy nich nie bolalo, i przestalo bolec przy normalnych.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
Masz racje, tez tak robilem i faktycznie sie poprawialo. Z tym ze przy boxie tak naprawde to nie wiem co glownie prauje :)
Poza tym na pewno mam problem z odpowiednimi butami do przysiadow.
Tak czy siak musze jakos ten przysiad ogarnac. Moze jutro sprobuje te boxy. Poza tym czuje ze przy taki fbw daje nawet w kosc :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
conversy, vibramy, boso, albo cokolwiek z plaska podeszwa..?
w boxie powinny toche bardziej pracowac posladki i dwuglowe, ale ja nie zmienilem zbytnio techniki, po prostu bylo to pelne zatrzymanie; nie wiem co bylo nie tak z moim kolanem, wiec to taka porada from-bro-to-bro ;)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
dzisiaj zgodnie z zalozeniem poszedlem zrobic nogi. zmienilem dwa czynniki wzgledem wczorajszego. mialem buty na plaskiej podeszwie (wczoraj takie bardziej do biegania) + podlozylem sobie podstawki pod piety. mysle, ze to jednak kwestia podstawek bo w zasadzie w czasie przysiadow nie czulem tego kolana w ogole (bolu).
robilem po 10powt, wolno w dol, uda stykaly sie z lydkami, krotka przerwa na dole, i do gory. 50/60/70/80/90/100 w zasadzie bez zadnego problemu, bardziej prostowniki dostawaly przez ta pauze na dole. na 110 zrobilem jeszcze 5 powtorzen ale tez nogi w zasadzie tego nie odczuwaly, bardziej grzbiet.
potem poszedlem zrobic prostowanie nog na maszynie i tutaj zaskoczka. przy 3 serii poczulem znowu bol w rzepce (bo to w sumie mnie rzepka od gory nakuta..a).
zatem przysiady z podkladkami bez problemu. prostowanie nog i owszem, bol sie powtorzyl.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
jak odczuwaja prostowniki, to prawdopodobnie robisz za gleboko i sie garbisz na dole.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: operacja s-malczik
A jeśli się garbisz na dole, to bardzo możliwe, że wtedy środek ciężkości przesuwa się do przodu, przez co bardzo obciążasz kolana, co z kolei odbija się potem na rzepce. Piszę z własnego doświadczenia. ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024