Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bubiks Versus Forma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Bubiks Versus Forma
Tak po krótku, pomóżcie mi moi drodzy z ułożeniem treningu obwodowego, którego celem ma być poprawienie wytrzymałości, dynamika, szybkość, siła to także elementy które mogły by się poprawiać wraz z tym treningem. Chciałbym go stosować 4-8tygodni(nie znam dok. terminu walki). Trening typowo pod stójkę. Chciałbym robić 8-10x ćwiczeń po 30 sec x4-5 takich obwodów.

Moja propozycja:
A)
- podrzut
- pompki z klaśnięciem
- przysiad + wyskok
- ciosy proste z 1kg hantlami
- brzuch
- wspinaczka
- mc
- pompki na poręczach
- burpees
- wyrzód sztangi przed klatke

B)
- wiosłowanie
- wyciskanie płasko (60-70%MC robiąc dynamicznie)
- przeskoki z nogi na noge z hantlami?
- sierpy i haki z 2kg hantlami
- podciąganie
- wyciskopodrzut
- swing
- sprawl
- rotacja z talerzem
- brzuch


Trening zaczynał by od 10min rozgrzewki i rozciągania, robiąc jeszcze 2x3min walki z cieniem , zaczął bym w/w trening. Po nim robił bym 5min karku, 5min brzucha i 5min rozciągania.

Ten trening robił bym po pracy (w godz. 10-10.30) jedząc 2h przed ryż/makaron + mięso. I tutaj prosił bym jeszcze o poradę po takim treningu miał bym ok. 12 i co wtedy zjeść idąc po takim posiłku spać, wstając po 2-3h biegać interwałowo (1g/1kg bcaa). Myślałem o 30g wpc + dodać do tego trochę płatków owsianych(podobno wolno przyswajalne ww), chociaż niewiem czy nie są zbędne. Czekam na korekty i porady:)

Staż:
a)kick boxing - 2 lata +
b)siłownia - 1/2 roku
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
hmm poraża kompletna przypadkowośc doboru wszystkiego...włącznie z dieta przed treningiem
cycki opadają
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
2x w tygodniu sila maksymalna (martwy, przysiad, lawka, wioslo, etc), 2x w tygodniu kondycja (kettle, cos w stylu Rossa albo interwaly), 4x w tygodniu KB, skupiajac sie na drillach i sparingach. z takim doswiadczeniem to glownie skupic sie na KB i lekko uzupelnic sila i kondycja.

pracujesz na noc? jestes w stanie dobrze sie wyspac w ciagu dnia? (ja np nie potrafilem sie wyspac w ciagu dnia, nawet pracujac 4 noce pod rzad; bylem po prostu zniszczony dopoki nie odespalem 10-12h w nocy.)
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
#MORT
O moją dięte się nie martw ma się dobrze, tylko ten 1 posiłek miedzy siłka snem a interwałami. A jak już mówisz że po wszystko po huju to mógł byś chociaż coś podpowiedzieć. PS rób klate jak Ci cycki opadają :D

#Novo
Jakoś trzeba sobie radzić, też się zmuszam non stop do snu, czasem uda mi się przespać 4h w dzień, czasem tylko 1/2h. Siłe maks. właśnie skończyłem robić, tylko robiłem systemem 5x5. Chyba że chodzi Ci o np 10x przysiad > 10mc> 10wiosło> 10ławka> 10poręcze np. jako 1 owbód i bez żadnej przerwy?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
to twoje zdrowie nie moje

masz gdzieś tam czas na regenerację? posiłek po treningu?

można mieć wszystko, ale nie wszystko na raz

jeśli to trening pod konkretną walkę to też miałoby to wpływ na metode trenowania. np imho poza kondyzją niewiele w tak krótkim czasie da się zrobić.

w ogóle wygląda mi to na straszną partyzantkę- to naprawde nie sztuka się zatyrać...i nie osiągnąc żadnych istotnych efektów. W radzieckich łagrach goście mieli cięzszy i bardziej ogólnorozwojowy trening i jakoś "czempionami sporta" nie zostawali po takim treningu.

ale pozdrawiam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
nie. pol roku sily maksymalnej to dopiero poczatek, nawet dla kogos w sportach walki. do tego nie napisales, ile razy w tyg kick, ile razy silka etc. te obwody to naprawde takie nie wiadomo skad i po co.

wg dalej powinienes robic sile maksymalna, czy 5x5 czy cos podobnego, bez znaczenia; do tego interwaly nie wiecej niz 2-3 razy w tygodniu (jesli chciales robic wiecej, to tylko znak, ze ich wczesniej nie robiles na powaznie ;) ). wiadomo, jak najwiecej kickboxu. ciagle uwazam, ze silka jest od sily od sily i ogolnej kodycjy, a trening od techniki i kondycji do walki.
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
Wyglądało by to tak:
pon,śr,pt - kick (1,5h)
wt,czw - siłka z rańca po robocie
wt,czw - po południu interwały
sob - interwały albo trucht albo free

Ogólnie podobne kiedyś robiłem obwodówki i wytrzymałość bardzo na plus, dodatkowo chciało mi się rzygać po każdym takim treningu, czułem się zajechany, i miałem satysfakcje że rośnie wytrzymałość i kondycja:) to miał by być coś ala "mikro cykl" 4-8tyg, potem robie typowo pod walki tarcze, tarcze,worek, szybkość(np. stosunek 15/45 , same proste jak najszybciej). Może Sobie coś wkręcam ale po ostatniej walce myślę że stałem się wolniejszy?:P możliwe to? Także zależy mi na wytrzymałościówce a jak jeszcze w takiej formie poprawiła by mi się trochę szybkość i dynamika to bym się nie obraził. Rzygam tymi wolnymi ciężarami, nudzą mnie, nie mam ochoty tego robić dalej, dlatego chciałbym coś intensywnego i szybkiego, coś co bd mi sprawiało przyjemność i które przedewszystkim jest przydatne w walce. Mam nadzieje że rozczytaliście moje bazgroły pozdro:D

#Mort
Posiłek po treningu mam kiedy zjeść ale nie wiem jaki proporcje ma on mieć , mógłbyś procentowo to napisać? No i po siłce śpie 2-4h i biegam, potem znów mam 4h snu czyli wychodzi mi te 6-10h snu na dobę, zależy od dnia.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
Może warto pomyśleć w kategoriach takich - jeden dzień siła max, jeden dzień siła dynamiczna? Czyli powiedzmy wtorek max, czwartek dynamika - jakieś rwanie i podrzuty na sztangielkach, połączone ze skokami wzwyż pod obciążeniem, pompki ze wskakiwaniem na podwyższenie itp. Zakres ciężarów 40-60% maksa. Dwa tygodnie normalnie seriami łączonymi, np

a rwanie sztangielki 4x3 na ramię
b push press 4x4
c1 przysiad ze skokiem +ciężar 4x5
c2 pompki wskakiwane
d1 skoki z wypadem +ciężar
d2 high pull

następnie dwa tygodnie kiedy każdą serię zaczynasz od podobnego ruchu pod większym obciążeniem lub izometryki (przykładowo przed pompkami wyciskanie sztangielki jednorącz, dość ciężko, x3, przed przysiadem krzesełko pod ścianą 45s max spięcie)

I tak na zmianę
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
c2 pompki wskakiwane
Jak to wygląda?:D:D

Chętnie bym zobaczył rozpisane tydzień treningowy zawodnika k1/mma/boksu w okresie przygotowywania się do walki. 24/7 cała rozpiska od wstania, śniadania, treningi i odpoczynek. Jest coś takiego?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
kazdy powazny zawodnik bedzie mial pod siebie rozpisany trening, ktory dla ciebie bedzie malo przydatny. ale jedno beda mieli wspolne: jak najwiecej treningow sportu + uzupelnienie brakow (sily/ kondycji/ wytrzymalosci)
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
Oczywistą sprawą że indywidualnie te treningi każdy ma, ale jakoś przynajmniej miałbym wzór i trochę by to nakreśliło:]
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sekcja książki, Infinite Intrensity, kliknij 'kup'. Bardzo dobry początek dla stójkowicza.
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
A to ja robiłem takie pompki dobra rzecz :) dzięki
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma



Mam zamiar to robić w postaci obwodu i, po 10x powtórzeń oprócz rotacji gdzie dał bym 20 i zamienił bym pompki na przysiad i to była by sesja A, a sesja B:
- mc
i co dalej?:D
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
Właśnie to skończyłem, tak jak mówiłem:

A:
Podciąganie x10/ Przysiad x10/ Płaska x10/ Wyrzut hantli w góre z przysiadu x10/ Rotacje hantlami x20/ Podrzut x10
Całość x3, 2 min przerwy między obwodem i jestem zajebiście zadowolony. Moja sugestia co do sesji B
B:
- Push press x10/ Skos x10/ Wiosło hantlami na przemian x20/ MC x10/ High pull x10 ??


Proszę o korekty :]
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
trenuj, nie marudz i zdychaj z braku tlenu
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
Nie działa;p
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
a w jakiej formule ta walka ma sie odbywac :?:

w kicku :?: to wywal silownie calkowicie i zdaj sie na swojego trenera od kicka ;)

I.
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma
Kick boxing i sanda 2 w podobnym terminach(jeżeli nie złapie kontuzja). Dopiero się robi ciepło tak siłkę chciałem miesiąc przed odłożyć i robić w plenerze tarcze z ziomkem w dni wolne od sali.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bubiks Versus Forma

Nie działa;p

zamiast "budo.net" wpisz "sfd"
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024