Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
nieubłaganie zbliża mi sie termin reokstrukcji mego wiezadła krzyżowego , a co za tym idzie operacjii. W związku z tym chciałem poprosić o jakieś rady związane z samym pobytem wszpitalu (co wziąc, czego nierobić itd itp) bo to moja pierwsza operacja :D . Chętnie też poznałbym jakieś rady odnośnie samej operacji od osób, które ją przeszły.


z góry dziękuję za pomoc


pozdrawaim
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
hmmm złóż paciorek żeby zadnej choróbki gratis do zabiegu niedostac : P
I weź sobie coś na zabicie nudy, najlepiej dobra i gruubą ksiażke ; P
  • 0

budo_ziomek-tomek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
sorry ale mam pytanie co to jest ACL czy to jest to więzadło???
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....

sorry ale mam pytanie co to jest ACL czy to jest to więzadło???


To skrot z jezyka ang. oznaczajacy wiezadlo krzyzowe o ile sie nie myle.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
Niewiem, czy teraz już to jest obowiązkowe, ale jak nie to zaszczep sie przeciwko WZW typ B!!! Naprawdę spory procent ludzi podczas zabiegu zastaje zarażone tym świństwem! A pozbyć siętego niemożna.
Trzymaj się Stary!!! Pozdrawiam!
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
no tak ACL oznacza więzadło krzyżowe przednie

a opreacje mam za tydzien w poniedziałek brrrrrrrrrr

1.mam takie pytania dość eeeee życiowe - czysto praktyczne i techniczne. Znaczy głupi tmat , ale chodzi mi o eeee no o robienie kupki naprzykład...

2.Co z tym znieczuleniem - bede miał chyba robiony zastrzyk w lędzwie (znieczulenie od pasa w dół) - po jakim czasie się odczuwa ponownie?

3.czy po rekonstrukcji będe miał nogę wyprostowanączy zgiętą (wiem że więzadło się montuje w kolanie zgiętym 90 stopni) ale potem jak to wygląda?

4. dostane kule na miejcu? (znaczy nie w łeb, tylko takie do chodzienia :D )

dzieki za odpowiedzi: D
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
z kupka to tak jest ze niejesz pzred operacja ani niepijesz bo jak dostaniesz doledzwiowe to zwieracze Ci puszcza a czucie bedziesz miał juz wiczorkiem w zaleznosic jaka dawke Ci zapakują hmm kul CI chyba niedadza : |
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
Ale zapewne podadzą Ci dokładny namiar na firmę wynajmującą kule, wózki inwalidzkie, balkoniki itp.
No i przed zabiegiem lewatywa gwarantowana!
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....

No i przed zabiegiem lewatywa gwarantowana!




Że co KURWA??????????????????????????????????????????? przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
buahahah nie nie ta lewatywa to jakas sciema :lol: Jak mojemu kumplowi skladali kolano praktycznie od zera( rozjebal sie na deskorolce) to mowil mi ze byl tak nacpany morfina ze myslal ze jest aktorem na planie ostrego dyzuru i nie moze zepsuc ujecia. Potem o tym juz zapomnial i chcial koniecznie pogadac z pielegniarka ktora mu sie nagle spodobala i opowiadal jej o kapciach :) (nie wiem czemu akurat o kapciach :) )Co chwila go uciszali ale nie wiem jak to sie skonczylo. Potem mial tygodniowy zjazd po morfince...podobno najgorszy koszmar w zyciu.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
no ale po co morfinka? każdy dostaje morfine?
  • 0

budo_iskierka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
Na operacji więzadeł to ja sie nie znam.

Z tego co sie orientuję to kule jeśli dostaniesz to tylko na troche w szpitalu a potem bedziesz musiał wypożyczyć sobie w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. (proponuję nie kupuj tylko pożycz chyba że nie jesteś przesądny bo jest taki przesąd, ze jak sie kupi kule to coś sie ciągle bedzie przyplątywało niedobrego :cry: związnego z kończynami)

Czy lewatywa ... no nie wiem ale w ekstermalnych przypadkach to robią ... jak sie pacjent o własnych siłach nie może wypróżnić przed operacją :?

Bez przesady chyba odchodzi sie juz od stosowania morfiny w szpitalach - bo jest to lek przeciwbólowy uznany za silnie uzależniający .... chyba :?:
Są inne specyfiki i nie ma po nich żadnych sensacji

Szpital jak szpital .... szczęśliwi, którzy jeszcze nie byli przykuci na pewnien czas do szpitalnego łóżka.

Trzymaj sie i powodzenia
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....

Czy lewatywa ... no nie wiem ale w ekstermalnych przypadkach to robią ... jak sie pacjent o własnych siłach nie może wypróżnić przed operacją :?

O tym właśnie mówiłem... przed operacją musisz być PUSTY poto, aby po blokadzie, a co zatym idzie rozluźnieniu zwieraczy nienarobić pod siebie podczas zabiegu. Ale podobno "dobra lewatywa niejest zła" :wink: .
  • 0

budo_ziomek-tomek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
zajarany świstak daj # gg do tego kumpla co na desce jeździł sorry że off topic ale się powstrzymać nie mogłem
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
to wcale nie jest takie śmieszne... mineła już dekada od tamtej strasznej chwili, a dalej śni mi się po nocach...






...ej, nie patrzcie tak... żartowałem... :wink:
  • 0

budo_marecky78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
te znieczulenie to sie nazywa metoda podpajeczynkowa lub cos takiego znieczula tylko ta noga co bedziesz mial operowane co do sikania i kupkowania to jest wrecz odwrotnie bedziesz mial z tym ostre problemy i jesli w ciegu kilku godzin sie nie wysikasz to czeka cie cewnik co nie jest przyjemne a co do kupki to ja zrobilem chyba z 2 dni pozniej dopiero, jesli nie zrobisz w ciagu 2 dni to wtedy ukochana lewatywka; kule... watipe zebys dostal ze szpitala przynajmniej mi od razu powiedzieli ze mam sobie kupic kosztuja smiesznie ok 50 zl za pare i przesad jest taki zeby nie chodzic w cudzych a nie kupowac ;-) jesli chodzi o to kiedy bedziesz chodzic i jak prostowac zalezy to od sposobu operacji i rehabilitacji czyli twojego lekarza; ja mialem zgieta ok 30 stopni 2 dni dren w kolanie a potem malutki opatrunek, zaczalem chodzic na kulach po 2 dniach, stawac na ta noge po ok 1,5 miesiaca a chodzic bez kul po ok 2,5 miesiaca pomoglo mi w tym sanatorium gdzie skierowal mnie nasz kochany ZUS teraz cwicze sam na razie bez ostrych obciazen ale zaczne juz chodzic na silownie zeby dolaczyc obciazenie jak jeszcze jakies pytania to moje gg 1865246
  • 0

budo_marecky78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
a co do trwania znieczulenia to ok 6 godzin od zabiegu potem 2 dni ostre zastrzyki ale nie zadna morfina chyba ketanol albo jakos tak ni epamietam zbytnio a potem tabletki lub zastrzyki juz slabsze bol mi nie dokuczal generalnie gorzej bylo z kregoslupem bo lozko bylo jak lodeczka i tak mi kregoslup napierdzielal ze glowa mala ale po 2 dniach bralem tabletki na sen i dopiero siostra zmora o 5 30 budzila na mierzenie temperaturki ;-)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
ketonal to ja biore na ból głowy tylko że ten mocniejszy Forte : P konska dawka ; ) podobne do viagry
No ale oni podaja miejscowo to
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
Dzieki wszystkim za pomoc - szczególnie Mareckiemu78, za podniesienie na duchu przez gg :D

jak bede mial chwile czasu to wkleje pewne zdjęcie :D
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja ACL - porady przed operacją....
No i pojechałem do szpitala - wrócę (mam nadzieje) gdzieś tak w piątek, to się odezwę.

Życzcie mi powodzenia :D


a i nie zapalajcie w tym topicu świeczek, dopóki nie bedzie potwierdzenia zgonu :D :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024