Skocz do zawartości


Zdjęcie

CrossFit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

Panowie w ogóle orientujecie się czy na terenie Warszawy jest może otwarty takiego typu obiekt??
Czy nadal bazują wszyscy na typowych siłowniach, gdzie za przygotowanie sprzętu do obwodu urwą Tobie głowe ;-)
Wiem że reebok kupił prawo do nazwy crossfit ale damn wypuszczenie lini ubrań z logo crossfit, a nie otwarcie fajnego klimatycznego gymu to trochę dla mnie dół, dodatkowo jak to będzie pod logo reeboka to karnet będzie kosztował tyle co do ekskluzywnego fitness clubu. :cry:


Nie ma to dziewiczy rynek do zagospodarowania. Słyszałem tylko że w Galerii Mokotów w Holmes Place coś kombinują.

Shabu wszyscy wiemy że ta zabawa w trening zwana CF jest bardzo niebezpieczna dlatego potrzebne będzie dobre ubezpieczenie na wypadek gdyby komuś kręgosłup dupą wypadł i kolana wystrzeliły.
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Ja kiedyś widziałem w pure arkadia trenera z napisem crossfit games na koszulce i się zapytałem go czy ćwiczyś gdzieś lub organizują takie treningi? To odpowiedział że w 2010 zrobili 2-3 eventy dla klubowiczów typowo crossfit ale nie cieszyło się dużym zainteresowaniem taka inicjatywa i odeśli od tego.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

Według Maxwella trening przekrojowy jest jak najbardziej ok, sam taki robi, ale CrossFit nie jest, bo:

1. Olimpijskie podnoszenie ciężarów jest bardzo techniczne, nisko-powtórzeniowe z powodu używanych obciążej, komplikacji ruchu oraz ryzyka kontuzji, a i tak olimpijscy ciężarowcy należą do najbardziej kontuzjowanych na świecie. Robienie tych ćwiczeń na czas/tempo to proszenie o nieszczęście. Dużo lepsze do treningu siłowo-wytrzymałościowego są kettle.

2. Ćwiczenie w formie współzawodnictwa powoduje zanik techniki, bo liczy się tylko wynik. Trzeba zrobić jeszcze jedno powtórzenie więcej, nie ważne czy będzie dokładne czy oszukane. A ćwiczenia bez techniki są mało albo nic nie warte.

5. Trenowanie wg. harmonogramu CrossFit daje za mało czasu na regenerację, a więc powoduje częste przetrenowanie. Prowadzi to do kontuzji i chorób.


Amen !
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
kriss, mogę Cię zacytować na jednym forum, gdzie CF jest lekiem na całe zło?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
ja mysle, ze mozesz uzyc to AMEN nawet bez zezwolenia krissa :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
moj trener podeslal mi ten film. nasuwaja mi sie trzy rzeczy:

a/ kolana przy przysiadzie
b/ nadgarstek
c/ szeroki podchwyt

trzy rzeczy ktore zawsze byłem uczony, zeby były wykonywane inaczej niz na filmie ;D Jakie wasze opinie?

ps. to prawda, ze jest do tych cwiczen jakis standardowy stały ciężar? w tym wypadku 40kg ??


  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Wyborowa w dziale karate ciekawie pisał na temat Cross Fitu i jego "przydatności" w treningu specjalistycznym miedzy innymi.
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

moj trener podeslal mi ten film. nasuwaja mi sie trzy rzeczy:

a/ kolana przy przysiadzie
b/ nadgarstek
c/ szeroki podchwyt

trzy rzeczy ktore zawsze byłem uczony, zeby były wykonywane inaczej niz na filmie ;D Jakie wasze opinie?

ps. to prawda, ze jest do tych cwiczen jakis standardowy stały ciężar? w tym wypadku 40kg ??


Nie ma się nad czym rozwodzić z koanami to generalnie różnie bywa jak podchodzisz pod ciężar maksymalny to może się zdarzyć że przy zarzucie lub rwaniu zaszorujesz dupą a kolana mocno pójdą w przód. Zapewne na chłopinie dźwignie nadgarstkowe już nie działają ;-) . Szeroki nadchwyt jest dobry jak chcesz pobić WR i do niczego innego się nie przydaje.

  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
duzo sie pisze ostatnio o idiotycznych metodach cwiczeniach i przede wszystkim ze instruktorem crossfit zostaje sie po jednym weekendzie i potem maja tragiczna wrecz technike, ponizej filmiki - zajebiste ;-)






[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(poprawilem linki - novo)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
@tomasz - aż nie wiem który najgorszy. kurde, ja uważam że nie mam perfekcyjnej techniki przy rwaniu ale...patrząc na nich to kurwa mógłbym olimpijczyków uczyć :) :) :)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Are you serious? Nie ma nawet co dalej komentować. :)
  • 0

budo_horn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Wydaję mi się, że na tych filmikach przedstawiono kilku kandydatów do Nagrody Darwina...
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Jak dla mnie faworytami są panowie podrzucający sztangę między sobą.

A tak przy okazji, wysiłek fizyczny podczas ciąży jest naprawdę tak niebezpieczny?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Zastanówmy się... Zwiększa się ciśnienie w jamie brzusznej i ciśnienie krwi - przy dźwiganiu. Skutkiem działania hormonów stopniowo luzują się stawy (przygotowanie do porodu). Gwałtowne skoki i zmiany kierunku mogą co nieco oderwać. Więc zależy jaki wysiłek, w jakiej pozycji i jaki jest stan fizyczny ciężarnej - wytrenowanie, specjalizacja i zdrowie ogólne, pomijając już kwestie stricte ginekologiczne.

Czyli im dalej w las tym ostrożniej, pod koniec ponoć głównie basen, rower i spacery. Na początku kobieta może nawet nie zauważyć że ma aliena, więc może robić co zawsze, stopniowo redukując pewne ćwiczenia (odpada pozycja leżąca, np).

Żona w szóstym, się człowiek edukuje.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Jak ja się cieszę, że nie jestem kobietą. :shock:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

Zastanówmy się... Zwiększa się ciśnienie w jamie brzusznej i ciśnienie krwi - przy dźwiganiu. Skutkiem działania hormonów stopniowo luzują się stawy (przygotowanie do porodu). Gwałtowne skoki i zmiany kierunku mogą co nieco oderwać. Więc zależy jaki wysiłek, w jakiej pozycji i jaki jest stan fizyczny ciężarnej - wytrenowanie, specjalizacja i zdrowie ogólne, pomijając już kwestie stricte ginekologiczne.

Czyli im dalej w las tym ostrożniej, pod koniec ponoć głównie basen, rower i spacery. Na początku kobieta może nawet nie zauważyć że ma aliena, więc może robić co zawsze, stopniowo redukując pewne ćwiczenia (odpada pozycja leżąca, np).

Żona w szóstym, się człowiek edukuje.

Gratulacje, moja w ósmym więc jak widziałem te filmiki to mi serce stawało.
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Filmy miażdżą jaja i kręgosłup ;-) Jak widać są na świecie ludzie którzy kontynuują Japońską tradycje pilotów Kamikadze :) .
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

Gratulacje, moja w ósmym więc jak widziałem te filmiki to mi serce stawało.

Gratulacje chlopaki!:)
Najweselsze przed wami, jak sie lekarz pyta z ktorego konca zony przy porodzie wolicie stac :)
Mnie tez najbardziej zniszczyl ten z babka w ciazy, nastepnie dobry byl koles z reka na temblaku:) (a mowia ze sie czlowiek uczy na wlasnych bledach:)

Nie - zmieniam zdanie! mistrzem jest czlowiek waz z 2 filmiku w czerownej koszulce:) tak zlej pompki nie widzialem nigdy.
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Heh kręgosłup mnie rozbolał oglądając te filmy, jakaś masakra. Ciekawe jak to się odbywa od strony technicznej, czyli co nowy uczestnik podpisuje dokument że wszystko co robi, to jest na jego odpowiedzialnośći jak przykładowo sp....li sobie sztangę na łeb to klub nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to. Jaką w ogóle tam pracę wykonują treneży krzyczą tylko dawaj dawja jestem z tobą dasz radę?? Czy uczą technicznego wykonywania ćwiczeńa a na filmikach są pokazani samozwańczy crossfiterzy...
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

Heh kręgosłup mnie rozbolał oglądając te filmy, jakaś masakra. Ciekawe jak to się odbywa od strony technicznej, czyli co nowy uczestnik podpisuje dokument że wszystko co robi, to jest na jego odpowiedzialnośći jak przykładowo sp....li sobie sztangę na łeb to klub nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to. Jaką w ogóle tam pracę wykonują treneży krzyczą tylko dawaj dawja jestem z tobą dasz radę?? Czy uczą technicznego wykonywania ćwiczeńa a na filmikach są pokazani samozwańczy crossfiterzy...


Obawiam się że jak ów trenejro nie miał wcześniejszego przygotowania wyniesionego chociażby z podnoszenia ciężarów to ćwiczącemu pozostaje tylko modlitwa ;-)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024