Skocz do zawartości


Zdjęcie

CrossFit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

CrossFit
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
krótki, przyjemny artykuł o cross fit
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
przyjemny, bo pomijaja negwtywy; cwiczenia o wysokiej technice robione na kondycje, co zbyt czesto konczy sie kontuzjami.
o ile sama idea crossfitu jest ciekawa, to wykonanie jest czesto kiepskie, i stad wziely sie crossfit football i endurance miedzy innymi, ktore sa juz duzo lepsze. nie wspominajac nawet, ze teraz zeby zostac "instruktorem" wystarczy wlasciwie dwudniowe szkolenie..
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

http://www.bieganie.com.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=272&Itemid=1
krótki, przyjemny artykuł o cross fit


Ogólnie to jedno mnie zastanawia jakie są długofalowe efekty tych zabaw? Kurde gadam z ludźmi od sportu, trenerami sportowymi i każdy mówi, żadnych kardio, earobików itp, długich treningów do wyczerpania, bo tylko nielicznym uwarunkowanym genetycznie to służy, reszcie nie. No i dochodzi kwestia kortyzolu, który jak wiadomo rozkłada w organizmie testosteron.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Dlatego standardowe treningi mają dość krótkie, nawet jeśli do wyczerpania. A ze ten odłam jest akurat dla długodystansowcow... Z jakiejś przyczyny siła jest wśród większości ehm, inteligentnych ludzi brzydkim słowem i wolą biegać. Takie życie, trzeba edukować tych co chcą rozumieć i ignorować tych co nie chcą :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

http://www.bieganie.com.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=272&Itemid=1
krótki, przyjemny artykuł o cross fit


Ogólnie to jedno mnie zastanawia jakie są długofalowe efekty tych zabaw? Kurde gadam z ludźmi od sportu, trenerami sportowymi i każdy mówi, żadnych kardio, earobików itp, długich treningów do wyczerpania, bo tylko nielicznym uwarunkowanym genetycznie to służy, reszcie nie. No i dochodzi kwestia kortyzolu, który jak wiadomo rozkłada w organizmie testosteron.

U mnie zmiany przeciążeniowe w odcinku S1 kręgosłupa. Ale to raczej efekt asymetrycznej miednicy, o której sie dowiedziałem przy okazji RTG. No i z cross fitów został mi TRX, podciąganie, pompki na poręczach i takie pierdoły dla dzieci. :( Cóż, rehabilitować się porządnie i czekać, aż znowu będę mógł.
Natomiast sama idea krótkich i intensywnych treningów bardzo mi się podoba. Urzeka mnie prostota i funkcjonalność.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

Natomiast sama idea krótkich i intensywnych treningów bardzo mi się podoba. Urzeka mnie prostota i funkcjonalność.

mi tez. i jesli robie kondycje to tylko w ten sposob. ale nie cwiczeniami, ktore wymagaja techniki. do takich treningow bierze sie proste motorycznie cwiczenia, a nie kurde rwanie :P ostatnio byl trening,

w 10min
30 Snatch (M 75 / F 45 lbs)
30 Snatch (M 135 / F 75 lbs)
30 Snatch (M 165 / F 100 lbs)
Max Rep Snatch (M 210 / F 120 lbs)

przeciez to jest glupota.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
+1

Jak już muszą ze sztangą to niech to będą thrustery... A rwania to jednorącz. I te miliony skoków na pudła. Skoki z przysiadu są co najmniej tak samo wyczerpujące, jak nie bardziej.
  • 0

budo_krycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

Natomiast sama idea krótkich i intensywnych treningów bardzo mi się podoba. Urzeka mnie prostota i funkcjonalność.

mi tez. i jesli robie kondycje to tylko w ten sposob. ale nie cwiczeniami, ktore wymagaja techniki. do takich treningow bierze sie proste motorycznie cwiczenia, a nie kurde rwanie :P ostatnio byl trening,

w 10min
30 Snatch (M 75 / F 45 lbs)
30 Snatch (M 135 / F 75 lbs)
30 Snatch (M 165 / F 100 lbs)
Max Rep Snatch (M 210 / F 120 lbs)

przeciez to jest glupota.


Zapomniales dodac ze treningi z crossfit games nie sa przezaczone dla ludzi ktorzy dopiero zaczynaja. Samo przygotowanie do wykonania pelnej techniki zajmuje dlugie miesiace i nikt nie bedzie oczekiwal ze jakis tam biegacz czy ktokolwiek kto ograniczal swoj 'trening silowy' do losowo wybranych maszyn bedzie z marszu wykonywal olimpijskie techniki. Ten akurat 12.2 jak i inne treningi sa m.in po to by uczestnicy zawodow mogli sie odpowiednio przygotowac i mieli pojecie gdzie sie znajduja w swojej grupie. Poza tym wykonuje sie to raczej w formie power snatch, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz profil jednej z uczestniczek corssfit games i jej wyniki w poszczegolnych bojach. Mysle ze niejeden cwiczacy mezczyzna nie zbliza sie nawet to takich rezultatow

Dodatkowo nie zapominaj ze produkt crosfit wraz z cala metodologia treningowa zawiera jeszcze inne istotne elementy takie jak odzielne treningi poszczegolnych technik (kb/snatch/CJ/itp) oraz szczegolowe informacje o dietach w formie spotkan weekendowych, prowadzenie dziennika, wszelkiego rodzaju body awareness sessions itp tak ze nalezy patrzec na calos i porownywac glownie do innych ofert typu educogym itp.

Pomimo ze zgadzam sie z czescia o akredytacji trenerow, nie mam pojecia kto uklada treningi i jakie ma kompetencje oraz z tym ze ryzyko kontuzji jest wysokie na wyzszych zawodniczych poziomach, pamietaj o tym ze wiekszosc sportow na tym poziomie ma roznorakie ryzyka przewyzszajace benefity
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
moglibyście zarzucić jakieś linki do dobrych stron o cf? Treningi, diety itd. Najlepiej polskie ale anglojęzycznymi też nie pogardzę.
Edyta. W sumie to bardzo to przypomina zawody z kb gdzie mają zrobić np w 10 minut jak największą ilość snatchy ;)
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Tylko że w przeciwieństwie do Crossfit, GS to sport w którym masz całe długofalowe strategie treningowe. Gdzie masz bloki w który kształcisz siłę, wytrzymałość, szybkość masz jasno sprecyzowany cel każdego mikrocyklu tak więc od tak sobie machanie odważnikiem to nie jest bo do wykręcenia wyniku na poziomie powiedzmy 100 podrzutów oraz 150 rwań w 10 minut trzeba sporo się napracować i rozplanować dokładnie cały trening na poszczególne etapy. Warto zaznaczyć fakt że wykonywanie rwań i podrzutów odważnikiem a sztanga to dwie różne rzeczy.

Crossfit do mnie w ogóle nie przemawia, to takie masło maślane do którego można wrzucić wszystko. Nie wiadomo po co i dlaczego, jaka jest strategia doboru ćwiczeń. Instruktor CF równie dobrze może jednego dnia zalecić rwanie sztangi na ilość a następnego taniec na róże lub bicie gruchy. O kulawej technice tak podstawowych ćwiczeń jak podciąganie którym popisują się crossfitowcy.
Cały ten CF moim zdaniem wziął się od panującej ostatnio w stanach mody na tzw. "trening funkcjonalny". Po dekadach pakowaniu na siłowni w celu osiągnięcia idealnej rzeźby przeciętny BigMac chciałby zostać Rambo co to jednym pierdolnięciem powali wroga. Tutaj CF wychodzi niejako na przeciw sprzedając mu złudę stania się owym jednoosobowym commando. Stąd też brand sprzedaje się jako treningowe perpetuum mobile dobre dla zawodnika MMA, mundurowego, maratończyka etc. a tak naprawdę sprawdza się stare ludowe porzekadło że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Pamiętam jak to jeden z trenujących CF napisał na sherdogu że zawsze chciał wykonywać Muscle-up ale robiąc CF niezbyt mu to szło i wykonywał to ćwiczenie z wybicia/wyskoku. Kiedy ów koleś zakupił książkę Sommera i ustawił sobie plan pod gimnastykę szybko się tego nauczył. Tak więc macie tu przykład jak (nie)wyglądają te długofalowe efekty CF.

Pomysł na tym aby trenować krótko ale intensywnie do upadku lub pawia polega ni mniej ni więcej na tym że zarzynasz się na raty zamiast paść trupem po jednym tygodniu.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Tru, ale przy sztandze to jednak ciut inna zabawa. O CF można godzinami dyskutować, ja to pokrótce tak zreferuję:

dla niespecjalistów (przygotowanie pod konkretny sport) jest to słuszna koncepcja, tylko zazwyczaj wykonanie chujowe. Tzn byle więcej i szybciej bo jest bardziej hardcore, z małą ilością uwagi poświęcaną technice. Plus dobór ćwiczeń do treningu kondycji jest wątpliwy (boje olimpijskie i skoki na pudła, gibane podciąganie). Ale tak - porządne ćwiczenia ze sztangą, sztangielkami i czajnikami, drążki, kółka, sprinty - TAK. Problemem nie jest co robia, tylko jak.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
3x silka, masa sila
3x mata
3x interwaly

jest cross fit? jest:) i jakiegos podobnego schematu jako osoby trenujace sw powinnismy sie trzymac...z ewentualnym zwiekszeniem ilosci bjj (wstaw co chcesz)

intersowalem sie juz dawno tym cf ale doszedlem do wniosku ze sa lepsze metody na osiagniecie sprawnosci ktore jak wyzej ktos pisal mozna sobie zaplanowac w konkretne cykle gdzie robimy postep w konkretnej "dyscyplinie" w okresie ktorym robimy 2 kroki w przod a nie 3 w przod 2 w tyl:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
imho,
6x mata
2x sila
2x interwaly
2x basen

mata wieczorem, reszta rano, w niedziele CARB LOAD :P

a dla kogos kto cwiczy "dla siebie", to samo ale bez maty.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Samo oglądanie boli.

Przypomina mi się, jak widziałem kiedyś na youtube jarząba, który robił trening plyo-fatloss i gruba murzynka na jego rozkaz wskakiwała raz za razem na coraz większą stertę pudeł. Stan przedzawałowy, a jej stawy to musiała być galaretka. M-a-k-a-b-r-a.

Ludzie nigdy nie przestają mnie zadziwiać.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit

Przypomina mi się, jak widziałem kiedyś na youtube jarząba, który robił trening plyo-fatloss i gruba murzynka na jego rozkaz wskakiwała raz za razem na coraz większą stertę pudeł. Stan przedzawałowy, a jej stawy to musiała być galaretka. M-a-k-a-b-r-a.

A to nie bylo w the biggest loser? :)
To jest genialny w swojej glupocie program, glodza tych grubasow, robia im jakies biegi i zaprawy, sam sie dziwie ze ci wszyscy ludzie nie laduja u lekarza w 1 tygodniu, a nagradzaja ich za utrate wagi ciastkiem:)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Nazwa by pasowała ale nie wszystkie laski poddawane torturom były grube. :)
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Wiecie tu mam taką małą ciekawostkę.

Zawsze się zastanawiałem dlaczego kobiety lubią tego typu fitnessowe katorgi i inne wygibasy od patrzenia na które strzela mi w krzyżu. Doszedłem do wniosku, że to jest jakiś substytut seksu i panie leczą w ten sposób coś co się potocznie nazywa "syndromem niedopchnięcia".
Jakież było moje zdziwienie kiedy tak siedząc sobie w pracy i słuchając gówna sączącego się z radia w przerwie na wiadomości pan spiker oznajmił nową wieść ze świata nauki. Badacze dowiedli, że intensywny trening wywołuje u kobiet silne pobudzenie i przyjemność porównywalne do orgazmu ;-) . Miałem rację :) .
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
Znam jedną, która często dostaje orgazmu (lub jest bliska) podczas ćwiczenia jogi ;-)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CrossFit
To też. Ale dodatkowo chodzi o to, że one w grupie się bezpiecznie czują, coś jak wspólne zbieranie jagód i korzonków we wspólnotach pierwotnych.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024