Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytania Mardoxa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
a jeszcze jedno czy można trenować planem treningowym na siłe rozłożonym na cały dzień ? coś jak w nagim wojowniku .
na takim jednym forum tak mi odpisali

Oczywiście, że można trenować planem rozłożonym na cały dzień, a zawodowcy tak nie robią, bo to niepraktyczne jest, chyba, że nosisz w plecaku sztangę z obciążeniem.
Oto prosty plan treningu siłowego w domowych warunkach
1. Pistolet/przysiad bułgarski 4x5
2. Babka 4x5
3. Podciąganie nachwytem 4x5 lub 4x jedno pwt w zapasie
4. Pompki na jednej ręce/dipsy wersja na klatę 4x5
(opcjonalnie)5. Dipsy wersja na bary 4x5
Progresja: jest parę sposobów
1. Dodawanie zatrzymań izometrycznych (odradzam w przypadku babki)
2. Ładowanie książek do plecaka (chyba każdy ma jakieś książki w domu, mogą one świetnie posłużyć jako dodatkowe obciążenie, mogą to być też baniaki z wodą etc.)
3. Modyfikowanie zakresu ruchu (np. ruchy częściowe)
W zależności od posiadanego sprzetu, można wymieniać ww. ćwiczenia na odpowiedniki z żelastwem (zamiast pistolet+babka przysiad lub martwy, zamiast podciągania wiosłowanie, zamiast dipsów wycisk na ławie lub nad łeb)

i od razu gościu podał plan treningu fbw w domu ale nie jest to rozłożony na cały dzień .

hmm zaraz pewnie odpiszecie że nie , choć troche był by problem bo ciągle mięśnie było by trzeba dogrzewać jak by był trening rozłożony na cały dzień .
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
Ja nie mówiłem że będe trenował tym planem co podał ten koleś z forum . Spróbuje sobie ułożyć jakiś plan z treningiem start strengh . I ten plan co ty podałeś matee to są jakieś żarty ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa

Ja nie mówiłem że będe trenował tym planem co podał ten koleś z forum . Spróbuje sobie ułożyć jakiś plan z treningiem start strengh . I ten plan co ty podałeś matee to są jakieś żarty ;)

nie masz "ukladac sobie planu", masz zrobic starting strength. ew cos takiego:

A: przysiad, wyciskanie lezac, wioslowanie
B: martwy, wyciskanie stojac, drazek

i robic to zmieniajac A/B/A/B/... co trening. 5 serii po 5 powtorzen, zaczynajac lekko i zwiekszajac obciazenie.
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
rozumiem , dzisiaj raczej nie idę na siłkę ułożyłem sobie taki plan na podstawie Starting sternght tylko że w domowych warunkach z tym że dałem po 4 powt,5 powt , i 3 , bo i tak ciężko mi dodawać te 2,5 kg w domowych warunkach tym bardziej że od ciężarów plecah mi pękł i wypadają ciężary :D ale można utrudniać też w ten sposub że będe robił ćwiczenia pod innym kontem



1. przysiad na jednej nodze 3x4 powt
2. pompki na trzech krzesłach 3x4
3. pompki w staniu na rękach PLECY 1x z 5 powtórzeń - lub na miejsce pompek w staniu dam back lever 1 seria 4-6 sekund albo 2 serie po 3-6 sekund
4. podciąganie podchwytem 1x wymyk szeroko -i 1 podchwyt 2 nachwyt , 1x Podciąganie podchwytem Wąsko 3 powt

Przerwy między seriami 2-4 minuty a między ćwiczeniami około 4 minuty



Na koniec brzuch/łydki

1x Kółko 3 powt ( roziazd prosto , potem na lewo , potem na prawo)
1x wznosy na palce 6 powt
1x saxon side bend (skośne mięśnie)
1x kółko 5 powtórzeń




przerwy między ćwiczeniami około 2-3minuty .


może jeszcze coś pokombinuje , na razie robię sobie taki o trening bo lepsze to niż nic a jak sobie zaplanuje wszystko dobrze ułożę to będzie inaczej .

I hmmmm w tym starting strenght chciałbym ogólnie sobie dawać też po 3-4 powtórzenia żeby był inny bodziec dla mięśni no ale nie wiem.


A i pytanie w sprawie tego starting strenght To te 2,5-6kg obciążenia dokładamy co trening czy co tydzień ?
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa

Ja nie mówiłem że będe trenował tym planem co podał ten koleś z forum . Spróbuje sobie ułożyć jakiś plan z treningiem start strengh . I ten plan co ty podałeś matee to są jakieś żarty ;)

nie masz "ukladac sobie planu", masz zrobic starting strength. ew cos takiego:

A: przysiad, wyciskanie lezac, wioslowanie
B: martwy, wyciskanie stojac, drazek

i robic to zmieniajac A/B/A/B/... co trening. 5 serii po 5 powtorzen, zaczynajac lekko i zwiekszajac obciazenie.



Novo 5 serii po 5 powtórzeń to przecież chyba 5x5 czy coś podobnego , ogólnie ja wolałbym zrobić mniej intensywny trening na siłe żeby móc jeszcze zrobić coś z gimnastyki i phania izometrycznego .
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
co ja mam zrobić ?! mój tato ciągle nie chce żebym podnosił ciężary typu wyciskanie , czy przysiady że sztangą , tym bardziej po 5powtórzeń a o 1 powtórzeniu to już nic nie mówie . Ciągle mówi że będe mieć potem problemy ze stawami i krengosłupem i nie ma pieniędzy jeżdzić ze mną po lekarzach . To mam pytanie co wy mi tu gadacie jakieś głupoty że nic mi się nie stanie jak będe podnosił ciężary , mój tato mówi że jesteście tumany i sami se podnoście zresztą jesteście już dorosli i wam nic nie grozi .

tato mi karze biegać i robić pompki
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
dobra już chyba zmienił zdanie :D
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
Czemu uważasz że mądry ? następny który uważa że jak będe podnosił ciężary to mi zaszkodzi ? podaj mi choć jeden dowód że tak jest , z tego co wszędzie czytałem na necie nic takiego nie pisało że coś się stanie mity........ . i sam sobie idż , nie chce was tak męczyć jak coś , no ale jak coś to będe pytał jak będę potrzebował .

i mój tata już raczej zmienił zdanie trochę , może będzie zemną chodził :D .
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
Jak mu Novo nie sieknie to ja to zaraz zrobie :roll: :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:


Twoje cialo bardzo szybko rosnie. Duze ciezary sa szkodliwe dla Ciebie. Rob wszystkie cwiczenia za pomoca wlasnego ciala wtedy sie nie uszkodzisz.

Sluchaj ojca. Bo jak nie to poswiece chwile na wytropienie Ciebie i zadzwonie do niego, zeby zaintereswal sie tym co synek robi na internetach :twisted: :twisted:
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
no i widzisz , to co ty mówisz jest sprzeczne z tym co mówi Novo , chyba novo wyraźnie napisał że wszystkie te rzeczy to mity i mogę trenować z ciężarami !

Wiem że nie można tu dawać linków do for o podobnej tematyce dla tego wpiszcie sobie w google wiek a trening siłowy . jest tam napisane do czy tam od 13 roku życia trening z obciążeniem 1 masy ciała , czyli waże 86 kg mogę robić wyciskanie na klate z obciążeniem 86 kg .
I zresztą starał bym się bardzo zachować odpowiednią tehnikę i nie ćwiczył bym tylko ciężarami .

warhead to proszę podaj mi jakiś dowód że coś mi się stanie ja sobie to poczytam i zobaczę .


Ile razy panowie mamy to wałkować ? :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
Wszedzie po wpisaniu fraz jakie podales odsylaja do FACHOWCA, ktory oceni ktore cwiczenia mozesz wykonywac a ktore nie. Wiec przestan pierdolic, ukladac sobie programy i pytac na internetach. Jezeli chcesz powaznie zaczac cwiczyc udaj sie do lekarza SPORTOWEGO, ktory przebada Cie i powie czy mozesz cwiczyc na silowni z duzymi ciezarami, a nastepnie do wykwalifikowanego instruktora, ktory ulozy trening pod Twoje predyspozycje.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa

http://www.exrx.net/WeightTraining/Weightlifting/YouthMisconceptions.html


novo mógłbyś mi wyjaśnić w skrócie o co tam piszę ? przeczytałem to przez translator bo nie umiem dobrze anglika to zrozumiałem że nie ma jakiś dowodów na to że trening z ciężarami szkodzi i że jak jest prawidłowo prowadzony to niesie ze sobą tylko wiele korzyści .

to novo to wyjaśnij w małym skrócie i powiedz co mam robić :)
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa

Witam, bo to mój pierwszy post. Może nie do końca ten temat, ale jakie ćwiczenia mogę wykonywać na siłę ciosów, jeśli siłownia z powodów zdrowotnych (wysunięty dysk) odpada? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


W książkach rossa enamaita masz sporo fajnych ćwiczeń jego książki to Infinite intensity , never gymless , no i ma jeszcze full throthle conditioning nie mam tego ale chyba jest tam kilka ćwiczeń na dynamike .
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
novo może wydzielisz temat dla mardoxa bo coraz większy śmietnik się tutaj robi a nie garść przydatnych informacji ;/
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
Robert tak o sobie napisałem tak jak ty głupoty napisałeś nie bierz tego do siebie .

Co do tego treningu z ciężarami to coś próbowałem zrozumieć i zrozumiałem coś że mogę ćwiczyć z ciężarami i nie ma jednoznacznych dowodów że ciężary szkodzą , i że ćwiczenia z ciężarami mają dużo zalet i Pisało żeby nie koniecznie brać maksymalne ciężary albo prawie maksymalne choć piszą żę nie są przeciwko maksymalnym obciążeniom jeżeli są one stosowane odpowiednio ( nie za dużo chyba ) i dla tych co mają już wyćwiczoną dobrze technike podnoszenia i oczywiście musi ktoś nadzorować np mnie jak podnoszę maksy , i łączy czas treningu w tygodniu nie powinien przekraczać 15 godzin , I pisało także że trening z ciężarami dla młodocianych powinny prowadzić osoby Doświadczone ( trenerzy z wiedzą o treningu młodocianych itp )

to czyli jak ? jak mam ćwiczyć ? jak pisałem u mnie na siłowni są tacy trenerzy że nie wiedzą jak zrobić clean and press i nawet prawdopodobnie nie wiedzieli jak zrobić przysiad tylni .

i nie bezpieczeństwo ze strony ciężarów to jedynie zła technika i nie przygotowanie do dużego obciążenia tak (pierw wzmocnienie mięśnie , ścięgień , szkieletu poprzez treningi z małym obciążeniem lub pompki jedno rącz itp ) ??
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
to logiczne, że zanim się weźmiesz za podnoszenie naprawdę ciężkich rzeczy aby podnosić coraz cięższe musisz przygotować układ szkieletowo-mieśniowy do przenoszenia dużych obciążeń...
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
+1

Masz 14 lat. Twoje stawy i kości się jeszcze rozwijają.

Zacznij może spokojnie. Od 16 roku życia będzie wiadomo, czy masz predyspozycje do treningu siłowego czy nie.
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa
no chyba nie myslisz ze wzialem do siebie gadanie gimnazjalisty, to tylko swiadczy o tobie (co zrozumiesz za kilka lat)...

Nie wiem dlaczego napaliles sie tak na ta silownie. Na szybko sprawdzilem, w tym miescie gdzie jest twoja silownia sa napewno sekcje judo i karate kk, boks pewnie tez sie znajdzie. Idz na treningi gdzies z w/w miejsc i potrenuj z pol roku, przekonasz sie o czym mowie (zreszta nie tylko ja), silowania na poczatku jest naprawde zbedna. Jestes w dobrym wieku zeby rozpoczac treningi i osiagnac jakies sukcesy sportowe.
No ale zapomnialem, ze ciebie interesuje 'nauczenie sie walk ulicznych', w takim wypadku to naprawde nie wiem co napisac. Jak cwiczyc na silce zeby byc w tych walkach dobrym to nie mam pojecia, wyskoczenie do trenera judo z tekstem o walki uliczne - ostro :) Nie dziw sie ze trenerzy na silowni nie wiedza o jakie cwiczenie chodzi, skoro mowisz do nich angielskimi nazwami...
Moze 'pakowanie na mase' bedzie dobrym wyjsciem - im bedziesz wiekszy, tym ludzie beda sie ciebie bardziej bac i 'walki uliczne' bedziesz wygrywal walkowerem...
  • 0

budo_mardox(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania Mardoxa

no chyba nie myslisz ze wzialem do siebie gadanie gimnazjalisty, to tylko swiadczy o tobie (co zrozumiesz za kilka lat)...

Nie wiem dlaczego napaliles sie tak na ta silownie. Na szybko sprawdzilem, w tym miescie gdzie jest twoja silownia sa napewno sekcje judo i karate kk, boks pewnie tez sie znajdzie. Idz na treningi gdzies z w/w miejsc i potrenuj z pol roku, przekonasz sie o czym mowie (zreszta nie tylko ja), silowania na poczatku jest naprawde zbedna. Jestes w dobrym wieku zeby rozpoczac treningi i osiagnac jakies sukcesy sportowe.
No ale zapomnialem, ze ciebie interesuje 'nauczenie sie walk ulicznych', w takim wypadku to naprawde nie wiem co napisac. Jak cwiczyc na silce zeby byc w tych walkach dobrym to nie mam pojecia, wyskoczenie do trenera judo z tekstem o walki uliczne - ostro :) Nie dziw sie ze trenerzy na silowni nie wiedza o jakie cwiczenie chodzi, skoro mowisz do nich angielskimi nazwami...
Moze 'pakowanie na mase' bedzie dobrym wyjsciem - im bedziesz wiekszy, tym ludzie beda sie ciebie bardziej bac i 'walki uliczne' bedziesz wygrywal walkowerem...


po 1 nie napaliłem się tak na siłkę po prostu chcę być wysportowany i chcę trenować na siłowni + gimnastyki trochę + trochę ćwiczeń typu pompki jedno racz itp ,

po 2 jest judo i z tym judo to jest tak że gdy pytałem się 2 trenera od judo powiedział coś pod nosem no to przyjdź a potem zobaczyłem głównego trenera judo i zapytałem się czy mogę chodzić i powiedziałem że chciałem nauczyć się samobrony i walk typu ulicznych walki sportowe mnie nie obchodzą , Trener powiedział że tam chodzą tylko same małe dzieci i ja jestem tam największy i że znajdę sobie za niedługo jakaś laskę i się ożenię, I powiedziałem że tam chodzą też inni w moim wieku lub nawet starsi on powiedział że oni już chodzą długo i mogą .

po 3 jest karate k , dzisiaj idę zobaczyć te trening i pogadać z trenerem

po 4 Siłownia raczej nie jest zbędna mieszał bym siłownie z gimnastyką itp

po 5 Powiedziałem im jak to się po angielsku nazywa następnie pokazałem im jak mniej więcej to wygląda

po 6 pakowanie na masę jest zbędne bo będę tylko powolniejszy i mniej sprytny i nie oznacza że jak będe duży to będę silny mniejszy może być silniejszy

po 7 Ja po prostu chciałbym się nauczyć walczyć pod samobrone i takie walki jakby uliczne , po prostu jak z kimś bił bym się to chcę wygrać albo gdy ktoś mnie napadnie , dla siebie chciałbym umieć się bić .
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024