Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Skoro pompki są takie dobre, to może po prostu dodać jakieś obciążenie w postaci kamizelki czy choćby plecaka z czymś ciężkim?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Niech syn CI na barkach usiadzie :>

A jak nie ma syna to zrob go :D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
mam kamizelke 15 kilogramów i ci powiem, że zdziwiłem się, że tak mało to się przekłada na ilość maxymalnie zrobionych pompek....
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
a ja musze powiedziec zaczalem robic podciaganie z podwieszonym +15kg i rewelacyjnie sie to przelozylo na ilosc podciagniec bez obciazenia - az sie zdziwilem skok byl taki z 30-40%

ja mam syna 15kg niestety zbyt zywy zeby mi na plecach siedzial ale duzo go podrzucam:)
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Powiedzcie mi w jaki sposób pompki na pięściach są o wiele cięższe od tych na dłoniach. U mnie jest różnica o ok 50%
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
jest minimalnie wiekszy ROM, ale jesli roznica jest 50% to pewnie cos robisz zle...
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

Powiedzcie mi w jaki sposób pompki na pięściach są o wiele cięższe od tych na dłoniach. U mnie jest różnica o ok 50%

50% to duzo, jak zaczynalem robic na piesciach to roznica wynosila 20%, teraz w sumie nie wiem, bo mam nadgarstek rozjeb***, ale robie wiecej na piesciach niz robilem ostatni raz na pelnych dloniach (ok. czerwca zeszlego roku).
od czasu do czasu sprawdzam maxy, bo generalnie cwicze na czas i robie dynamiczne (z podskoczkiem), nie mniej maxy rosna...
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
ja powiem szczerze nie odczuwam znacznej różnicy...
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Ja mam jeszcze gorsze wyniki: porównując ławę do pompki, łatwiej jest zrobić pompkę z 20 kg obciążeniem, niż wypchnąć rzekomo ten sam ciężar. Przypuszczam, że braki techniczne wychodzą ale i to 65% masy ciała to chyba przeginka.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
wlasnie zrobilem pompke na wadze; waze 92kg, na wadze pokazywalo co najmniej 65kg w pozycji u gory, dochodzilo do 70kg w czasie ruchu.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
mozliwa jest taka roznica, w pompkach na piesciach jest inny zakres ruchu, troche inaczej ten ruch wyglada i inne miesnie w innym stopniu pracuja, wiec jesli ktos zawsze robil jeden rodzaj ruchu to poczatkowo przestawiajac sie na inny, moze miec problem. Dlatego moim zdaniem warto robic kilka rodzajow pompek, zeby miesnie mogly popracowac w maksymalnie wielu plaszczyznach i nie bylo jakis niedociagniec...
Novo i Kogan:
ciezar unoszony przy pompkach to rzeczywiscie ponad 60% masy ciala, jednak jesli ktos wazy 100kg i zrobi jedna pompke to nie znaczy ze musi na lawie pocisnac 60 kg bo tutaj dochodzi jeszcze element panowania nad sztanga, ktora jest niestabilna i ucieka nam na wszystkie strony, pod wzgledem angazowania dodatkowych grup miesni raczej dobrze uzywana sztanga wygrywa z tradycyjnymi pompkami, jednak przy pompkach na jednej rece albo takich z uzyciem pilek lub tasm to juz wypada raczej blado....chociaz na lawie tez mozna pokombinowac z destabilizacja.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Wlasnie sobie robilem serie pompek z 1 reka na pilce - duzo fajniej wychodzi kiedy 2 reka jest w piesc, wczesniej mialem problem bo schodzilem nisko i mi sie nadgarstek za bardzo gial:) Probowalem tez na piesci i na pilce ale nie ten level:)
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
to zrób z jedną na bosu albo gumowej piłce do rehabilitacji (czy innego fitnesu) :) na lekarskiej moja żona dziesiątkami robi odkąd obejżała Rocki ileś tam :cool:
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

to zrób z jedną na bosu albo gumowej piłce do rehabilitacji

No wlasnie robie - na gumowej, chyba mniejszej niz do rehabilitacji - 20 -25cm srednicy - podniesienie nad ziemie niewielkie ale sie trzeba nameczyc wiecej do stabilizacji:)
Na lekarskiej to nie wiem czy to by mialo inny sens niz spowodowac roznice poziomow (di tego sobie klade na sobie poduszki do medytacji:))
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Ja nie wiem jak Ty robisz... ja robię ze zmianą rąk, asymetrycznie. Tak, że żeby wymienić ręce na piłce trzeba się dynamicznie wybić, bo to o dynamiczne wybicie chodzi. To jest tak jakbyś od pompki na dwóch rękach przechodził do pompki na jednej ręce, w ostatniej fazie zwiększasz obciążenie. Tak mnie się wydaje.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

Ja nie wiem jak Ty robisz... ja robię ze zmianą rąk, asymetrycznie. Tak, że żeby wymienić ręce na piłce trzeba się dynamicznie wybić, bo to o dynamiczne wybicie chodzi.

Mowiac szczerze ja robilem bez zmiany rak - wtedy jedna jest bardziej obciazona i do tego ta na pilce musi stabilizowac. Taki zgnily kompromis sobie wymyslilem zeby sie bardziej obciazyc bo za slaby jeszcze jestem na pelne dobre na 1 rece.
Moze zaczne tak jak mowisz - brzmi fajnie.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Pompki z destabilizacją to ja robię na równoważni. Obie ręce kładę i też na płasko. Można też na BOSU jak ktoś jest szczęśliwym posiadaczem.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
na pilkach tez sie dobrze wykonuje ;)
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
mam problem. Robiąc pompki na kościach w momencie wyprostowanie rąk - w nadgarstku przeskakuje mi kość. Dosyć nieciekawe uczucie.
Dzieje sie to kiedy mam linię dłoni równoległą do lini oczu, natomiast kiedy są prostopadłe już jest ok. Próbowałem różne rozstawienia rąk, może jakaś minimalna różnica jest, ale wciąż słyszę przeskoki kości.
To ja robię coś źle czy mam coś nie tak z nadgarstkami?
Chciałbym poprawić swoje uderzenie, natomiast z drugiej strony nie mam ochoty mieć takiego czegoś jak novo.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Rób tak żeby nie "skakało"

To może być objaw destabilizacji nadgarstka. Nie ma sensu żebyś to bardziej pogłębiał.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024