Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Pompki
Na tym forum nie znalazłem jeszcze takiego tematu a na innych forach odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują wiec zadam swoje pytania tu :

- Jakie pompki rozwijają triceps? (z wąska rozstawionymi rękoma, szeroko itd.)
- Czym się różnią pompki szerokie od wąskich tzn jakie mięśnie rozwijają ? proszę o jakieś szersze opisanie bo że wąskie na klatę a szersze na barki to wiem :)
- Robiąc teraz pompki na piąstkach (wiem że wzmacniają nadgarstek utwardzają kostki) czy tracę coś czyli czy zwykłe pompki rozwijają w jakiś znaczący sposób mięśnie których te na kostkach nie ?
- Znacie jakieś ćwiczenie na motyle?? tyle co wyczytałem to wiem ze podciąganie ale nie daje to jakiś fajnych efektów

Mile widziane jakieś linki i prosiłbym o nie pisanie komentarzy "idź na siłownie popakuj hantlami to Ci wszytko ładnie urośnie bo ja chcę suchą masę mięśniową i ładną rzeźbę a nie wodę w mięśniach. Dzięki za odp i oczywiście za krytykę bez której sie nie obejdzie. Pozdrowienia
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

- Znacie jakieś ćwiczenie na motyle?? tyle co wyczytałem to wiem ze podciąganie ale nie daje to jakiś fajnych efektów

Daje, i to dobre. Trzeba tylko się podciągać z szerokim nachwytem.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
waskim nachwytem tez daje
a co do tricepsow to na szerkosc barkow tak ze wypychasz swoj ciezar tylko trocepsami

pzdr
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Triceps rozwijaja najlepiej pompki w rozstawie rak na szerokosc barków i lokcie prowadzisz blisko tulowia.
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

- Jakie pompki rozwijają triceps? (z wąska rozstawionymi rękoma, szeroko itd.)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a dokładniej w pkt. 9 i 10

W "klasycznych" ręce szerzej do pełnego ugięcia; nogi razem, w żadnym wypadku tak: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- Robiąc teraz pompki na piąstkach (wiem że wzmacniają nadgarstek utwardzają kostki) czy tracę coś czyli czy zwykłe pompki rozwijają w jakiś znaczący sposób mięśnie których te na kostkach nie ?

Pytanie, do czego są Ci potrzebne oprócz tricepsu. Jeżeli do szybkości uderzeń - rób wyłącznie na pięściach i z odbicia do klatki piersiowej (oczywiście odbicie i lądowanie z/na otwartej dłoni).
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

proszę o jakieś szersze opisanie bo że wąskie na klatę a szersze na barki to wiem :)

wąskie głównie na triceps, łokcie prowadzić przy tułowiu (nie na zewnątrz) jak ktoś napisał wyżej
to te szersze na klatę są

robiąc wąskie na piąstkach nic nie tracisz w stosunku do waskich na dłoniach, wręcz zyskujesz bo ćwiczysz jeszcze nadgarstki i możesz opuszczać się niżej

apropos opuszczania się niżej to możesz zaimprowizować z trzema krzesłami (ale to bardziej pompek szerokich się tyczy niż tych z łokciami przy tułowiu)

z trudniejszych ćwiczeń na triceps to pompki tyłem (też można na piąstkach) i tyłem z ławeczki
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
ROL, nie do końca rozumiem te pompki z odbicia do klatki piersiowej chodzi Ci o takie z wybiciem przy prostowaniu rąk i klaśnięciu?
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

ROL, nie do końca rozumiem te pompki z odbicia do klatki piersiowej chodzi Ci o takie z wybiciem przy prostowaniu rąk i klaśnięciu?


Opierasz się dłońmi o ziemię jak do zwykłej pompki na rękach wyprostowanych w łokciach, po czym odrywasz ręce od ziemi i klepiesz się dłońmi o klatkę piersiową, a następnie lądujesz na otwartych dłoniach. Na początek można klaskać dłonią o dłoń.

Prawidłowo nie powinno się lądować na wyprostowanych lub wpół ugiętych łokciach, ale skończyć w pozycji pełnego ugięcia.

Ćwiczenie, podobnie jak pompki na pięściach, wykonuje się dynamicznie.
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Aha, dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
co do pompek i tricepsa sprobuj tez trojkatne tj zlacz palce wskazujace i kciuki i jedziesz :)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Albo tzw ,,szwedki,, gdzie nogi masz na łóżku lub taborecie czy innej formie niewielkiego podwyrzszenia ...
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

co do pompek i tricepsa sprobuj tez trojkatne tj zlacz palce wskazujace i kciuki i jedziesz :)


Musi ostro walić po łokciach ...

Gubrin
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Jeżeli masz możliwość ćwiczenia z drugą osobą możesz robić również taczki:
1/ klasyczne - po prostu chodzisz na rękach
2/ z pompkami - tzn. krok-pompka-krok-dwie pompki-krok-trzy pompki-krok-jedna pompka itd.
3/ z odbiciem (tzn. ręce jak do klasycznej pompki, nogami obejmujesz osobę trzymającą taczkę, a ona dodatkowo Cię podtrzymuje od dołu rękoma) - wybijasz się na rękach do poziomu, zaś trzymający taczkę robi w tym czasie mały krok do przodu.

Jeszcze jedno ćwiczenie: pompki z odbicia na materacach: np. cztery płaskie materace treningowe ułożone w ciągu; kładziesz dłonie na krawędzi z jednego końca w pozycji jak do pomki klasycznej z ugietymi w łokciach rękoma i odbijasz się przemieszczając np. w lewo, a potem, jak mawia mój trener, "żeby się odkręciło" w prawo od drugiego końca :)

Ale pytałeś o pompki na triceps, a ja odbiegłem od tematu i zacząłem podawać Ci pompki z treningu bokserskiego. Cóż, może na coś się przydadzą :wink:
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Od nowego roku szkolnego przerzucam się z tkd na boks więc nie pisałeś na marne :) Hmm to zadam jeszcze jedno pytanko tzn. Robie pompki 2 serie dziennie rano i wieczorem i w ten sposób za bardzo obciążam mięśnie ?? Gdzieś tak wyczytałem... wiem że mięśnie muszą mieć 24 h odpoczynku ale jak będę robił co 2 dni (jakiś koleś na innym forum tak radził) to chyba marne efekty będą, czy wręcz odwrotnie ? Co myślicie ?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Wręcz odwrotnie.
  • 0

budo_redactor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

W "klasycznych" ręce szerzej do pełnego ugięcia; nogi razem, w żadnym wypadku tak: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


A dlaczego tak nie wolno robić? Spotkałem się z tą metodą robinia pompki również w innym miejscu. Co z nią nie tak?
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

A dlaczego tak nie wolno robić? Spotkałem się z tą metodą robinia pompki również w innym miejscu. Co z nią nie tak?


Nogi są rozwarte, a stopy daleko od siebie. Punkt podparcia ma być jeden centralnie w stosunku do dłoni. Natomiast, czy stopy są na podłodze, czy na krześle, to nie ma znaczenia. Ale podkreślam: to w treningu bokserskim; dla innych celów i treningów może ma to jakieś zastosowanie.

Od nowego roku szkolnego przerzucam się z tkd na boks więc nie pisałeś na marne :) Hmm to zadam jeszcze jedno pytanko tzn. Robie pompki 2 serie dziennie rano i wieczorem i w ten sposób za bardzo obciążam mięśnie ?? Gdzieś tak wyczytałem... wiem że mięśnie muszą mieć 24 h odpoczynku ale jak będę robił co 2 dni (jakiś koleś na innym forum tak radził) to chyba marne efekty będą, czy wręcz odwrotnie ? Co myślicie ?


Nie, natomiast jeżeli ćwiczysz np. bieganie, to nie przemęczaj organizmu. Przebiegnij mniej, a zmiennym tempem z innymi ćwiczeniami (np. slalom szybkościowy, bieg bokserski, kilka sprintów, trochę pompek w między czasie). Aha, w dniu treningu bokserskiego nie pływaj.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
do tych pompek z szeroko rozstawionymi nogami (chińskie, japońskie, czy jeszcze jak kto je zwał :P ) to po prostu inne grupy mięśni pracują, no i pracuje trochę więcej mięśni naraz, przynajmniej ja tak odczuwam (bo pracują plecy, barki, tricepsy) a na zdjęciu jest wersja łatwiejsza, bo jeszcze widziałem wersję że w najniższym punkcie całe przedramiona znajdują się na ziemi
ale to jak kolega wyżej wspomniał one są dobre dla innych SW niż boks (np. judo, bjj itp.)
takie moje zdanie :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024