Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Mam takie pytanie czy robienie brzuszków może spowodować jakieś skutki uboczne typu ból w krzyzu itd ? Pytam tak bo ostanio zmobilizowałem mego tate(51 lat) do robienia brzuszkow idzie mu niezle robi brzuszki juz od 2 tygodni zaczynał od 35 teraz robi 60 :) tylko czy mu nic nie bedzie szczególnie ze był troche grubawy był bo 3 msc temu zaczął jeżdzić na rowerze ,przejechał ponad 2200 km i schudł ponad 15 kg tylko ze brzuch mu minimalnie zmałał dlatego zaczął robić brzuszki. No i jak to jest czy brzuszki mogą spowodować jakies skutki uboczne ? jak tak to jakie, niechce po prostu zeby tacie sie cos stało chciaz ja uwazam ze dobrze ze chociaz zaczął ciwiczyc . :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Po pierwsze to od robienia "brzuszków" nie zrzuci brzucha.
Problemów raczej się nie nabawi, chyba że już je ma. Ważne jest, aby przy ćwiczeniu "nie pracować" szyją tzn. nie przyginać głowy do przodu.

Po serii brzuszków można robić ćwiczenie odwrotne do tego, czyli kładziemy się na brzuchu, ręce przy klatce piersiowej - unosimy i opuszczamy górną część tułowia robiąc "pompki". Można to robić w seriach, na przemian z brzuszkami. W ten sposób i mięśnie brzucha i kręgosłup będą pracować w obu kierunkach.

Można to ćwiczenie też robić jak w jodze, ale wtedy powoli:
Dołączona grafika
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
No i wydaje mi się że trzeba brzuszki robić prawidłowo, jedno pociągnięcie bez chwiania na boki i będzie wszystko w porządku.
Pzdr. dla taty.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Thx za pozdro napewno przekaze a co do brzuszkow napewno cos z rzuci jezeli bedzie duzo nad nim pracowal napewno mu to pomoze :)
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
dobrze by bylo, zeby jednoczesnie z brzuszkami Twoj tata porobil troche cwiczen wzmacniajacych miesnie grzbietu, tak zeby rownomiernie wzmacniac miesnie

Pozdrowienia dla Taty
KAsiaG
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

Mam takie pytanie czy robienie brzuszków może spowodować jakieś skutki uboczne typu ból w krzyzu itd ? Pytam tak bo ostanio zmobilizowałem mego tate(51 lat) do robienia brzuszkow idzie mu niezle robi brzuszki juz od 2 tygodni zaczynał od 35 teraz robi 60 :) tylko czy mu nic nie bedzie szczególnie ze był troche grubawy był bo 3 msc temu zaczął jeżdzić na rowerze ,przejechał ponad 2200 km i schudł ponad 15 kg tylko ze brzuch mu minimalnie zmałał dlatego zaczął robić brzuszki. No i jak to jest czy brzuszki mogą spowodować jakies skutki uboczne ? jak tak to jakie, niechce po prostu zeby tacie sie cos stało chciaz ja uwazam ze dobrze ze chociaz zaczął ciwiczyc . :)


To zależy chyba jak robi te brzuszki.
Ja robię tak że zamiast obciążać krzyż, unosze nogi w górę i przyciągam tułów. I działa tak samo a może nawet lepiej.
Są różne rodzaje brzuszków.
Myślę że nawet pompki jakoś tam rozwijają mięsnie brzucha.
Silvio
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Narazie to tata nie bedzie w stanie podniesc nog w gore ja osobiscie tak robie na treningiach i poza ale narazie tata dopiero w sumie zaczyna ale napewno jak zacznie mu lepiej isc to troche podniosę mu poprzeczke :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

Po pierwsze to od robienia "brzuszków" nie zrzuci brzucha


To co pomoze mu zrzucic brzuch w taty przypadku nie ma mowy o MA albo sportach wyczynowych !
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

To co pomoze mu zrzucic brzuch w taty przypadku nie ma mowy o MA albo sportach wyczynowych !

Rozumiem, że chodzi o zrzucenie tłuszczu z okolic brzucha? Bo ćwiczenie "brzuszków" wzmocni jedynie mięśnie, co niewątpliwie ma swoje zalety, ale chyba Twojemu tacie chodzi o coś jeszcze?

Jeśli chodzi o schudnięcie, to nie da się schudnąć w jednym miejscu. Pozostaje albo odsysanie tłuszczu :) albo:
- trening aerobowy (wysiłek, w którym w celu dostarczenia energii bezpośrednio jest potrzebny tlen; ćwiczenia o średniej intensywności powinny trwać przed długi czas /np. 30-90 minut/): bieganie, pływanie, rower, skakanka, w zimie można biegać na nartach. Ćwiczymy 3-5 razy w tygodniu, regularnie.
- i dieta.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Slaszysz ale myśle że brzuszki w niczym nie zaszkodzą a są dobrym uzupełnieniem. Aeroby to podstawa a brzuszki dodatkowo mogą uformować brzuch i też sie przy nich można spocić.
  • 0

budo_szibis
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
A ja mam powiazane pytanie z powyzszym tematem bo jak ja cwicze brzuszki na czyms twardym typu parkiet na sali to kurcze boli mnie kosc ogonowa prawie zawsze da sie temu jakos zaradzic ??
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

A ja mam powiazane pytanie z powyzszym tematem bo jak ja cwicze brzuszki na czyms twardym typu parkiet na sali to kurcze boli mnie kosc ogonowa prawie zawsze da sie temu jakos zaradzic ??

Zapewne robisz pełne skłony głową aż do kolan. Spróbuj unosić tylko górną część tułowia bez odrywania dolnej części kręgosłupa od podłoża.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

Mam takie pytanie czy robienie brzuszków może spowodować jakieś skutki uboczne typu ból w krzyzu itd ?


Efektem ubocznym robienia brzuszków jest wzmocnienie mięśni brzucha 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
moze miec bole w krzyzu jak zle robi brzuszki. Plecy powinny byc caly czas plasko na macie, tal jak to robia w judo.
Ale zeby zrzucic brzuch musi jednoczesnie zmienic sposob odzywiania - w Posce w wiekszosci je sie bardzo tlusto.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Wiem jedno tata nie stosował zadnej diety a mimo to jezdzac na rowerze schudl 15 kg :) i to mu sie podoba bo je normalnie ( nie je tlustych rzeczy bo mam takowych nei robi) i tylko jezdzac na rowerqu chudnie :) a co do brzuszkow robie je napewno dobrze (pod moim okiem sam nie jedenego zrobilem hehehe :P ) w kazdym razie co do wysilku to jakie powinny byc te ciwczenia ale podkreslam musi je sie dac wykonac w domu.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Pepe, przecież już pisałem, przeczytaj poprzednie moje posty.
Ćwiczenia nie są konkretnie określone, jak zresztą widać powyżej - jest i jazda na rowerze jak i ćwiczenia ze skakanką. Chodzi o czas trwania wysiłku i jego intensywność.

A teraz trochę teorii, może to trochę wyjaśni. :-)

(...)
ENERGETYKA WYSIŁKU
Wykonanie każdego ruchu wymaga dostarczenia mięśniom energii. Podstawowym związkiem - nośnikiem energii - jest adenozynotrifosforan (ATP), a uwalnia ją pęknięcie wewnętrznych wiązań fosforanowych cząsteczki. Zapasy ATP w mięśniach są bardzo niewielkie i wyczerpują się po 5 sekundach ich pracy. Dłuższa praca wymaga natychmiastowego dostosowywania szybkości resyntezy ATP do szybkości jej rozpadu. Intensywny wysiłek, np. bieg sprinterski, trwający do 10 s odbywa się przede wszystkim kosztem mięśniowych zasobów fosfokreatyny, białka wysokoenergetycznego, nieodzownego do odtworzenia adenozynotrifosforanu. Po wyczerpaniu i tych zapasów organizm, aby uzyskać niezbędną mu energię, uruchamia dwa inne procesy metaboliczne ją tworzące - jeden nie wymagający tlenu (anaerobowy) i drugi wykorzystujący tlen (aerobowy).

W początkowym okresie wysiłku, zanim nie wzrośnie przepływ krwi przez mięśnie zapewniający lepsze zaopatrzenie ich w tlen, uruchamiany jest pierwszy z nich, zwany glikolizą. Komórki mięśniowe rozkładają glikogen znajdujący się w mięśniu, a uwolnioną energię wykorzystują do odtworzenia ATP. Beztlenowy metabolizm glikogenu prowadzi jednak do powstania kwasu mlekowego i nagromadzenia go w mięśniu. Wysoka koncentracja tego metabolitu wywołuje silny ból mięśni, a po pewnym czasie istotnie utrudnia, a niekiedy uniemożliwia ich pracę.

Dzięki treningowi mięśnie sportowców tolerują wyższy poziom koncentracji kwasu mlekowego; mogą też dłużej intensywnie pracować niż mięśnie niewytrenowane.

Procentowy udział procesów energetycznych podczas pracy trwającej określony czas
Maksymalny  Beztlenowe   Tlenowe 
czas pracy       

5 s            95             5

10 s           85            15

30 s           80            20

1 min          70            30

2 min          50            50

4 min          30            70

10 min         10            90

30 min          6            94

1 godz          3            97

2 godz          2            98
Po 2-4 minutach od momentu rozpoczęcia ćwiczeń aktywność układów współdziałających w pokrywaniu zapotrzebowania tlenowego (układy oddychania i krążenia) osiąga maksymalny poziom i w metabolizmie pracujących mięśni zaczynają dominować energetyczne procesy tlenowe.
(...)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

powstania kwasu mlekowego i nagromadzenia go w mięśniu. Wysoka koncentracja tego metabolitu wywołuje silny ból mięśni, a po pewnym czasie istotnie utrudnia, a niekiedy uniemożliwia ich pracę.
[/url]


No ale Mariusz Radliński w temacie ZAKWASY pisał chyba coś innego , że to nie kwas mlekowy powoduje ból mięsni.
to jak jest?
Silvio
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Być może autor tego tekstu zastosował jakieś uproszczenie, a może coś pominął.
A może chodziło mu o ból mięśni pojawiający się podczas samego ćwiczenia, a nie ten po 1, 2 dniach?
  • 0

budo_szibis
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Czesc sorki ze nie odpowiedzialem ale pisalem ze na macie nie robie tylko na deskach twardych a brzuszki robie nie pelne tylko na ciagle spietych miesniach brzucha :) i wlasnie kosc ogonowa mnie boli jak robie ich duzo :( i staram nie robic pelnych brzuszkow az do kolan bo to przeciaza kregoslup :)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??


powstania kwasu mlekowego i nagromadzenia go w mięśniu. Wysoka koncentracja tego metabolitu wywołuje silny ból mięśni, a po pewnym czasie istotnie utrudnia, a niekiedy uniemożliwia ich pracę.
[/url]


No ale Mariusz Radliński w temacie ZAKWASY pisał chyba coś innego , że to nie kwas mlekowy powoduje ból mięsni.
to jak jest?
Silvio


Witam!

Uciekam na trening wiec teraz nie mam czasu odpowiedziec. Jak wroce, postaram sie to wyjasnic. :)

Narazie,
MR.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024