Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

Uciekam na trening wiec teraz nie mam czasu odpowiedziec. Jak wroce, postaram sie to wyjasnic. :)


Znaczy wrócisz z obolałymi mięśniami i będziesz starał się wykonać retrospekcję tego zjawiska ? :)
BTW: Shidokan istnieje gdzieś w gdyni ? bo obiło mi się o uszy, że w Redłowie już was nie ma... W ubiegłym roku chciałem nawet zacząć u Ciebie trenować, ale jakoś się nie złożyło... Masz gdzieś jakąś rozkładówkę gdzie i w jakich godzinach... ? Na razie tak z wahaniem i ciekawością raczej, ale może dojrzeję do decyzji :o ]
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

Procentowy udział procesów energetycznych podczas pracy trwającej określony czas

Maksymalny  Beztlenowe   Tlenowe 
czas pracy       

5 s            95             5

10 s           85            15

30 s           80            20

1 min          70            30

2 min          50            50

4 min          30            70

10 min         10            90

30 min          6            94

1 godz          3            97

2 godz          2            98

Czy w tej tabeli nie powinna być jeszcze intensywność?
Dobra nie chce mi sie nic pisać poczekam na innych.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

Czy w tej tabeli nie powinna być jeszcze intensywność?
Dobra nie chce mi sie nic pisać poczekam na innych.


Zamiast czekac, moglbys w koncu cos madrego od siebie napisac. Jezeli oczywiscie jestes w stanie. :wink:
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Ze 2 albo 3 razy o tym pisałem, a zdecydowanie wole krytykować wypowiedzi innych. :wink:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Silvio - wrocilem, wiec skrobne pare slow.

Najkrocej mozna odpowiedziec, ze jedno z drugim nie ma nic wspolnego. Kwas mlekowy byl, jest i bedzie powstawal w miesniach i raczej tego nie zmienisz. :)



W organizmie na skutek wysilku zachodza rozne procesy, zwiazane z odbudowa zwiazku dajacego energie do pracy miesnia, ktory nazywa sie ATP (adenozynotrojfosforan). Rozpad tego zwiazku daje energie do skurczu miesnia, ale zeby moc kontynuowac prace miesnia trzeba ten zwiazek na nowo odbudowac. Organizm robi to nieustannie, na cztery sposoby. Trzy z nich to procesy beztlenowe, a czwarty tlenowy. Najbardziej ekonomiczny jest tlenowy system, duzo mniej beztlenowe.

Rozpoczynajac wysilek uruchamiane sa najpierw beztlenowe, jezeli wysilek trwa dluzej to stopniowo zaczyna pracowac w systemie tlenowym.

Procesy te sa takze powiazane z intensywnoscia wysilku. Najlatwiej przedstawic to na przykladzie biegu:

Organizm sprintera korzysta glownie z systemow beztlenowych - wlaczaja sie one bardzo szybko, przez co intensywnosc wysilku moze byc duza (maksymalna), ale za to szybko sie wyczerpuja, dlatego czas trwania takiego wysilku o maksymalnej intensywnosci jest krotki.

Dlugodystansowiec dzieki procesom beztlenowym jest w stanie kontynuowac wysilek przez dluzszy czas, ale za to jego intensywnosc (tempo) jest o wiele mniejsze, niz u sprintera.


Teraz w koncu trzeba zmierzyc do sedna pytania.

Jak juz jestesmy przy biegach: w czasie biegu na dystansie 400m przewaza jeden z procesow zwany glikoliza. W tym dosyc skomplikowanym prosecie produktem jest wlasnie KWAS MLEKOWY. Intensywnosc tego biegu jest bardzo wysoka - jezeli takim tempem chcialbys przebiec 10 km to po jakims czasie (stosunkowo niedlugim :) ), przerwalbys bieg z wyczerpania. Powodem Twojej "kapitulacji" jest w tym przypadku zakwaszenie miesnia na skutek nadmiernego nagromadzenia sie kwasu mlekowego w miesniu. I to jest wazny moment: nie ma to bowiem nic wspolnego z "zakwasami"! Kwas mekowy nadmiernie nagromadzony w miesniach jest rozkladany i usuwany najdalej w ciagu kilku godzin. Ten czas moze sie wydluzyc w wyniku spozycia np. alkoholu (pamietac - nie pic po treningu :) ) - co wydluzy okres regeneracji, ale - tak czy inaczej nie bedzie on powodem bolu miesniowego zwanego zakwasami. A czym sa zakwasy napisalem w poscie o zakwasach.



No, piszac pospiesznie, to chyba tyle. :)



Pozdrawiam,
MR.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Misman - to forum ani ten teamt nie sluzy do informowania o rozkladzie zajec, wiec wysylam Ci PW.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Silvio: jeszcze jedno - zapomnialem napisac na samym poczatku. W cytacie, ktory zaznaczyles chodzi o inny bol miesni - taki, ktory mozesz odczuc przy intensywnym wysilku. Nie chodzilo tutaj na pewno autorowi tekstu o bol miesniowy wystepujacy po 1-2 dniach po wysilku.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

chcialbys przebiec 10 km to po jakims czasie (stosunkowo niedlugim :) ), przerwalbys bieg z wyczerpania. Powodem Twojej "kapitulacji" jest w tym przypadku zakwaszenie miesnia na skutek nadmiernego nagromadzenia sie kwasu mlekowego w miesniu. I to jest wazny moment: nie ma to bowiem nic wspolnego z "zakwasami"! Kwas mekowy nadmiernie nagromadzony w miesniach jest rozkladany i usuwany najdalej w ciagu kilku godzin. Ten czas moze sie wydluzyc w MR.


Bardzo ciekawe rzeczy piszesz.
Kilka miesięcy temu odniosłem kontuzję barku na treningu BJJ. trochę pobolewało ale olałem to i w tę niedzielę zrobiłem sobie 1,5 godzinny trening BJJ na parkiecie.
Znowu trochę bolało, ale w poniedziałek miałem mały szok: na łopatce zrobił mi się jakiś garb. Chyba mięsień mi spuchł. Kiedy to dotykam nie boli, ale wygląda cudacznie. Co tam jest w śroku? Mleko? ;-)
wygłupiam się oczywiście, bo ja nie umiem inaczej, ale pytam serio - czy to ma jakiś związek z omawianym przez Ciebie tematem?
Silvio
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

Kilka miesięcy temu odniosłem kontuzję barku na treningu BJJ. trochę pobolewało ale olałem to i w tę niedzielę zrobiłem sobie 1,5 godzinny trening BJJ na parkiecie.
Znowu trochę bolało, ale w poniedziałek miałem mały szok: na łopatce zrobił mi się jakiś garb. Chyba mięsień mi spuchł. Kiedy to dotykam nie boli, ale wygląda cudacznie. Co tam jest w śroku? Mleko? ;-)
wygłupiam się oczywiście, bo ja nie umiem inaczej, ale pytam serio - czy to ma jakiś związek z omawianym przez Ciebie tematem?
Silvio


Nie ma. Opuchlizna moze wskazywac na stan zapalny po urazie. Moze to byc spowodowane np. tym, ze cwiczyles na parkiecie - w przypadku treningu BJJ to niezbyt wlasciwe.
Przede wszystkim polecam udac sie do sportowego lekarza. Tylko on przeprowadzi badanie i postawi diagnoze. Nikt przez internet Ci tego nie zrobi. Takze jutro prosze sie udac na wizyte do lekarza.
:)


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??

Czesc sorki ze nie odpowiedzialem ale pisalem ze na macie nie robie tylko na deskach twardych a brzuszki robie nie pelne tylko na ciagle spietych miesniach brzucha :) i wlasnie kosc ogonowa mnie boli jak robie ich duzo :( i staram nie robic pelnych brzuszkow az do kolan bo to przeciaza kregoslup :)


i powiedz mi jak masz ulozone nogi? jezeli boli Cie gosc ogonowa to na mur bank masz wyprostowane nogi w kolanach lub prawie wyprostowane...
w takim wypadu podnoszac sie szorujesz goscia ogonowa po twardym i stad ten bol.
robiac brzuszki na twardym musisz ugiac nogi w kolanach na kat 90 stopni tak aby je oprzec stopami plasko na podlodze i wtedy nie wystepuje taki ustawienie kosci ogonowej wiec nie szorujesz nia po parkiecie i bol znika 8)
  • 0

budo_fanatyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki - jakieś skutki uboczne ??
Nie czytałem wszystkich postów więc nie wiem czy to było czy nie ale robie pełnych brzuszków prowadzi to przepukliny kręgosłupa w części lędźwiowej.Więc powinno się robić spięcia lub unoszenie nóg z leżenia a nie pełne brzuszki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024