Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czas na regeneracje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
no niestety, w pewnym momencie umieć wyhamować to sztuka. no nic, dzięki za rady :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
Wielka sztuka.... Wlasnie sie jej probuje uczyc.... I musze byc pojetnym uczniem.
A co myslicie nad takim zagadnieniem: 6 tygodni treningu, 10 dni przerwy? Ktos mi to polwcal, juz nie pamietam kto...

K_P
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
6 tygodni na 1 tydzień, to proporcja którą ja znam i stosuję. Przy czym w 6 tygodniu doprowadzam się do granicy przetrenowania (lekki spadek wyników), żeby się mocno odbiło i pożytek z wypoczynku był większy :) M.in Dan John sugeruje za jakimś specem od odnowy. Dokładnie rzecz biorąc pisze tam o 6 tygodniach laby na rok, dodając, cytuję z pamięci 'wszystkie lenie w tej chwili zdecydowały, że robią 6 tygodni przerwy, wszyscy zapaleńcy stwierdzają "po moim trupie" '.

Nauczyłem się dopiero w zeszłym roku, hehe.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
Ja słyszałem podobnie jak Gwyn, 6-8 tygodni na 1 tydzień przerwy
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

Wielka sztuka.... Wlasnie sie jej probuje uczyc.... I musze byc pojetnym uczniem.


mnie tez juz nosi. jedyne co robie to przysiady na jednej nodze (wg hit the deck PT). fizjoterapeutka poki co odradza mi jakiekolwiek obciazanie gornej czesci ciala. po miesiacu od wypadku mam wg niej wciaz pouszkadzana tkanke laczna na calej dlugosci od ledzwi do szyi.

mam ten sam problem co Matee. zalozmy ze za miesiac bede zdolny do treningu. jak zaczac. od cwiczen bokserkich (walka z cieniem, skakanka itd.) czy od silowni.

czlowiek robi cos przez pol zycia i nagle mu to zabieraja. trudno wytrzymac

Itosu
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
ja tez slyszalem :) , ale czy sie stosujecie? (jedna osoba sie stosuje) i co to oznacza dla Was ten tydzien przerwy? Nic nie robimy? ja zawsze udawalem tylko, ze mam tydzien przerwy... i nadrabialem np. miesnie brzucha, jakis biceps, ktorego nie robie na codzien etc., i czesto jeszcze jakies areoby....

K_P

PS. A w ogole dzieki Kris, zredukowalem silke do dwoch sesji w tygodniu, cwicze w trybie - 3/3, a drugi trening 3/7. Zredukowalem liczbe cwiczen do... dwoch tymczasem. Tylko o gumie zapominam - robie rzadziej niz co czwarty dzien. No i mata. Trening technik. Zostawilem tymczasem na osobny cykl (wtedy nie bede podnosil ciezarow pare tygodni) cwiczenia gimnastyczne, glownie na drazku. Odpoczalem troche.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
ja mysle, ze jesli nie ma kontuzji, to ten tydzien lepiej zrobic deload po prostu, czyli 50% i kilka powtorzen. zrobic ruchy, nie przejmowac sie obciazeniem. jak robilem 5/3/1 to bylo 3-1 i bylo ok.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
no to zaczynam z 15 10 5 :-)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
zazdroszcze ci. ja co najmniej do konca roku nic poza przysiadami na jednej nodze :|

Powodzenia
Itosu
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024