Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naciągnięte prostowniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Naciągnięte prostowniki
Słuchajcie, przy każdym ćwiczeniu gdzie zaangażowany jest w JAKIKOLWIEK sposób dolny odcinek pleców czuję taki ból, który w sumie mogę porównać do naciągnięcia. Nie jest to ból przez który płaczę jak robię ale czuję, jakby były ciągle przeciążane dolne rejony pleców. Czy to wiosłowanie, czy przysiady czy MC (chociaż tu najmniej to czuję). Taki sam problem pojawia się przy dłuższym bieganiu (np 15-20min).
Przy interwałach tego problemu nie mam. Nie mam pojęcia o co chodzi. Ktoś z was się zetknął z czymś takim?

Generalnie dość długi jestem (187cm) i gdzieś coś wynalazłem że może po prostu faktycznie są naciągnięte te mięśnie...
Próbowałem już wszystkiego ale kiedy wracam do ćwiczeń to nawet przy małych obciążeniach czuję dyskomfort i boje się, że w końcu to pierd***nie i tyle z tego będzie..
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
moze sprobuj wzmacniac miesnie przez odgiecia w lezeniu na brzuchy? A moze tez przez krzywy kregoslup? ja bym wybral sie do lekarza.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
Ja tez bm sie wybral do lekarza sportowego. A problemow przy wstawaniu z lozka nie masz itd? Bo zaczyna sie od bolu podczas cwiczen, a pozniej to mozesz miec problem z zalozeniem butow...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
A miałeś taki ból, który jakby promieniował od lędźwi do kolana?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
jesli to sprawa miesni fizjoterapeuta jesli krzywy kregoslup to najpierw przeswietlenie, potem ortopeda i fizjo
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
meh, mnie bola od 3 lat ;)
ale lepiej sprawdz czy to nie jest "cos".
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki

Ja tez bm sie wybral do lekarza sportowego. A problemow przy wstawaniu z lozka nie masz itd? Bo zaczyna sie od bolu podczas cwiczen, a pozniej to mozesz miec problem z zalozeniem butow...


nie, nic takiego nie miałem. raz kiedyś takie naciągnięcie pojawiło się jak szedłem dłuższy kawałek z torbą na ramieniu, ale to w sumie raz i nie pamiętam po czym.


A miałeś taki ból, który jakby promieniował od lędźwi do kolana?



nie, to nie są bóle reumatyczne czy jakieś rwy kulszowe. ja bym to porównał do naciągniętej pachwiny która w momencie jak się zaczyna sprinty to dokucza

jesli to sprawa miesni fizjoterapeuta jesli krzywy kregoslup to najpierw przeswietlenie, potem ortopeda i fizjo


jakąś tam skolioze mam, w podstawówce robiłem prześwietlenia i chodziłem na gimnastyke korekcyjną...
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
znalazłem coś takiego (wkleje cały post, nie chcę mi się przepisywać):

Tak jak napisałeś,napięcie prostowników jest wywołane osłabieniem mięśni głębokich.Prostowniki przejmują funkcję mięśni przykręgosłupowych takich jak m. wielodzielny , osłabione są też tak jak mówisz mięśnie brzucha ale mięśnie głębokie czyli poprzeczny brzucha i skośny wewnętrzny.

Martwe ciągi to najgorsze co można w takiej sytuacji robić gdyż napięte prostowniki przejmują cały ciężar bez stabilizacji kręgosłupa wyżej wymienionymi mięśniami co prowadzi oczywiście do urazu.

Z ćwiczeń siłowych wzmacniających mięśnie głębokie między innymi:

wykroki ( najlepiej z ciężarem trzymanym z jednej strony)
wszelkie ćwiczenia jednonóż
przedni przysiad
przysiad zerchera
wyciskanie stojąc najlepiej jednorącz
z wiosłowania ewentualnie wiosłowanie jednorącz sztangą
na brzuch mostki przodem i bokiem
+ oczywiście tak jak wyżej ktoś napisał wszelkie ćwiczenia na niestabilnym podłożu jak np piłki
to ćwiczenie które pokazuje kolega też jest dobre chodzi w nim o jakby wciśniecie pępka do kręgosłupa.


i jestem niemal przekonany, że to właśnie problem o którym pisałem. jedyne co to nie wszystkie ćwiczenia wydają mi się dobre. myślę, że mostki i "wciskanie ręki znajdującej się za plecami z jak najmniejszych użyciem mięśni prostych brzucha" to dobre ćwiczenia. zastanawiam się, czy wystarczy.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
jakas tam skolioze to ma 99% ludzi :)

jako stabilizacja dla mnie kozackie sa przysiady chwytem rwaniowym nad glowa albo wykroki takim samym chwytem, maly ciezar a angazuje bardzo jesli chodzi o stabilizacje
zahery i przednie bym odpuscil raczej...zahery moim zdaniem sa bardzo kontuzjogenne
zostaja jeszcze cwiczenia na pilce, ja na takiej wlasnie siedze-nie mozna zbyt dlugo bo kurewsko plecy potem bola

cwiczenie jednoracz warto wykonywac w kazdej plaszczyznie (pomijam tu miesnie glebokie juz, ale takze niweluja wszelkie dysproporcje sila-masa itd gdzie brak rownowagi sil tez moze byc przyczyna wielu problemow)

cwiczenia jakie proponuje:
uginanie hantla stojac, moga byc mlotki
sciaganie drazka na wyciagu
wioslowanie
szruksy
unoszenia na boki-stojac i w opadzie
podciaganie hantli na brody lub high pull
wyciskanie hantla stojac lub push press
martwy ciag jednoracz, martwy ciag jednoracz na jednej nodze
wykroki, przysiad bulgarski, mostki na jednej nodze
wyciskanie jednego hantla-lokiec blisko ciala

cwiczenia jednoracz wykonywuj jak cos tak:
Lewa
30s przerwy
Prawa
30s przerwy
Lewa
30s...
Prawa
30s...

oczywiscie przerwami mozesz manipulowac dowolnie, wazne zeby zachowac rowne odstepy miedzy cwiczonymi "polowkami" przez caly czas trwania jednego cwiczenia
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki

sciaganie drazka na wyciagu
wioslowanie
szruksy
unoszenia na boki-stojac i w opadzie
podciaganie hantli na brody lub high pull


te ćwiczenia wg mnie średnio się nadają, oczywiście piszę czysto z mojego punktu widzenia, nie podpartego żadną wiedzą. "na czuja".

a co sądzisz o TGU jeszcze?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
pisalem o cwiczeniach jednoracz dodajac te ktore pomagaja w zachowaniu symetrii w "bojach) ;)
chociaz szruksy majac np 50kg sztange bo pisze o wykonywaniu ich na maszynie smitha-chyba tylko do tego sie ona nadaje-aktywuja bardzo skosne brzucha czyli stabiliator ktory bierze takze udzial podczas ciagow w ktorych czujesz bol...
i najwazniejsze PODALEM JEDYNIE CWICZENIA KTORE AKTYWUJA MIESNIE GLEBOKIE, PRZY UKLADANIU JAKIEGOS PLANU DZIALANIA SKONSULTOWALBYM SIE Z KIMS KTO SIE NA TYM NAPRAWDE ZNA A NIE BAZUJE NA WIEDZY ZDOBYTEJ GDZIES TAM Z KASIAZKI, OD KOLEGI CZY INTERNETU JAK JA

TGU wydaje sie okej jesli nie czujesz przy nich bolu, dobre beda tez rwania najlepiej na podsiad hantla czy tez sztanga
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki

zostaja jeszcze cwiczenia na pilce, ja na takiej wlasnie siedze-nie mozna zbyt dlugo bo kurewsko plecy potem bola

Jeśli boli, to robisz to źle.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki
źle robisz siedzenie na piłce.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki

źle robisz siedzenie na piłce.


%-)

po 2 godzinach maja praqwo plec bolec bo caly czas pracuja...niektorych bola po siedzeniu w wygodnym fotelu gdzie nie angazuje zbyt wiele miesni
takie 30 minut dziennie mysle ze jest odpowiednie
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki

źle robisz siedzenie na piłce.


%-)

po 2 godzinach maja praqwo plec bolec bo caly czas pracuja...niektorych bola po siedzeniu w wygodnym fotelu gdzie nie angazuje zbyt wiele miesni
takie 30 minut dziennie mysle ze jest odpowiednie

Nie. Właśnie po to wymyślono siedzenie na takich piłkach, poduchach, klęcznikach i innych niestabilnych piprztykach, żeby nauczyć się nieangażować zbyt wiele mięśni.

Zawsze miałem siedzące prace i siedzące hobby. Używałem różnych fajnych foteli, klęczników i piłek w kilku rozmiarach; od 6 lat w biurze siedzę prawie wyłącznie na piłce, zdarza się po kilkanaście godzin dziennie i uważam, że nie ma nic lepszego do siedzenia przy długich siedzących robotach.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki

Nie. Właśnie po to wymyślono siedzenie na takich piłkach, poduchach, klęcznikach i innych niestabilnych piprztykach, żeby nauczyć się nieangażować zbyt wiele mięśni.


a nie po to, żeby wzmocnić mięśnie stabilizujące? jakie korzyści ma używanie jak najmniejszej liczby mięśni?
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki

po 2 godzinach maja praqwo plec bolec bo caly czas pracuja...niektorych bola po siedzeniu w wygodnym fotelu gdzie nie angazuje zbyt wiele miesni
takie 30 minut dziennie mysle ze jest odpowiednie


Jeżeli ktoś siedzi prawidłowo ( a do tego jest potrzebny dobry balans mięśniowy) to nie bolą ani po 30 minutach w fotelu ani po 2h na piłce.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Naciągnięte prostowniki

nieangażować zbyt wiele mięśni.

jakie korzyści ma używanie jak najmniejszej liczby mięśni?

Zbyt odnosi się do zaangażowania, a nie do liczby mięśni. Zbyt wiele w moim poście oznacza "zbyt mocno, za bardzo".

Jeśli siedzisz kilkanaście godzin na czymś niestabilnym, musisz mieć pozycję bliską optymalnej, zrelaksowaną. Góra ciała musi być wyprostowana, dokładnie pionowo, a równowagę utrzymuje się pracując dołem.

jakie korzyści

Podstawową korzyścią jest umiejętność długiego siedzenia bez problemów, bez bólów itp.; w pracy siedzącej jest to bardzo korzystna korzyść.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024