Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak oddychać podczas biegania ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_aqq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
"...zarówno wdechy jak i wydechy nalezy " zgrać " z tempem biegu, myślę ze ta zasada nie dotyczy sprintu..."
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
ja biegam wdychajac nosem i miarowo wypuszczajac powietrze ustami. Wydaje mi sie ze to jest skuteczna metoda poniewaz oddech jest wyrownany, kierujac sie ta zasada podczas biegu kazdy wdech/wydech powinnien trwac tyle samo, tak aby wystrzegac sie mieszania plytkich wdechow z glebokimi. Sprintow raczej nie biegam, ale ogladalem kiedys program ze na dystansie 100 metrow powinno sie pierwsze 45-55 metrow biegnac na bezdechu a nastepnie oddychac prawidlowo ale to dotyczylo zawodowcow.
  • 0

budo_predzio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
e tam najlepiej robić tak ; wdychasz nosem a wydychasz ustami przy czym pamiętaj że wydech musi być dłuższy od wdechu!!!! Taki sposób pozwala na bezproblemowe uspokojenie oddechu tzw. zadyszka. a podczas mwalki to i tak adrenalina robi swoje :twisted:
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
Jeżeli chodzi o mnie ja podczas biegania oddychamw sposób nastepujacy:
2 przeywane wdechy przez nas i jeen wypuszcajacy przez usta, tak moge biec przez dłuższy czas :D :D :D :D
  • 0

budo_avio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oddychać podczas biegania ?
Może to być trudne zrozumienia - szczególnie gdy ja tłumaczę. Bardzo wygodnie jest oddychać nosem i ustami jednocześnie. Biegając ze szczęką można się tego nauczyć. Wciągać tyle powietrza ile sie da przez lekko otwarte usta a resztę, którą ptrzebujemy wciągać przez nos. W połączeniu z równym tempem i miarowym oddechem można przy odpwiedniej kondycji przebiec bardzo długi dystans. Ja osobiście oddychając w ten sposób zdołałem przebiec maraton(oczywiście bez ochraniacza na zęby:))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024