Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czas na regeneracje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
znalazłem krioterapie ale miejscowe :P i mam dylemat od którego miejsca zacząć :)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
Miejscowa to nie to samo niby pomaga ale nie ma takich dobrych skutków ogólnoustrojowych jak komora.
  • 0

budo_zapach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
Kriss nie uważasz, że to trochę nie rozsądne brać teraz skoro przyjdzie czas na naprawdę ostry trening. Okres roztrenowania sam w sobie jest wystarczającym bodźcem do "gojenia ran".

Jeśli chodzi o samą kreatynę to zalecałbym tu ostrożność, ponieważ nie występuje ona w naturze w takich ilościach i nie są znane skutki dłuższego stosowania.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
tak oglądam to tactical gimnastics ( dzięki za linka :) ) to trochę jak drille do bjj no i z tego co widzę to chyba kilka rzeczy poprawiające mobilność w stawach.

część rehabilitacyjna to "caduceus - healing stuff" ? bo to właśnie wygląda jak wzmacnianie barków, tyle, że nic poza tym ( chociaż sciągnąłem dopiero 4 części, więc może dalej coś innego będzie jeszcze )
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
"Jeśli chodzi o samą kreatynę to zalecałbym tu ostrożność, ponieważ nie występuje ona w naturze w takich ilościach i nie są znane skutki dłuższego stosowania".

Uzywana jest bodajze od poczatku lat 80. I nie slyszalem o zadnych skutkach ubocznych.
Mam te same objawy co kolega (plus jeszcze wiek), wiec tez sobie zafunduje kilka tygodni wolnego plus kreatyna, ktora bralem tylko raz, wiele lat temu.

No coz... nawodnimy sie i bedziemy miekcy jak kaczuszka. ;-)

Zaproponowalbym jeszcze troche najprostszych asan z jogi (Iyengara), zaczalbym od pozycji stojacych.

K_P
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

Kriss nie uważasz, że to trochę nie rozsądne brać teraz skoro przyjdzie czas na naprawdę ostry trening. Okres roztrenowania sam w sobie jest wystarczającym bodźcem do "gojenia ran".

Jeśli chodzi o samą kreatynę to zalecałbym tu ostrożność, ponieważ nie występuje ona w naturze w takich ilościach i nie są znane skutki dłuższego stosowania.



Nie czytałeś że Matee się "rozsypuje"???

Jest prawdopodobnie na skraju potężnej kontuzji! To nie jest zaplanowana przerwa treningowa tylko ratowanie
zdrowia. A jeszcze w okresie przesilenia jesiennego.



Matee, bierz kredkę i dołóż sobie jeszcze glutaminę. Jedno i drugie jest używane w rehabilitacji/rekonwalescencji.


Nie samym treningiem człowiek żyje. Suple są używane również do leczenia.



Krio miejscowo to słaby pomysł. Jako komora to i owszem.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
e tam rozsypuje i na skraju kontuzji. ja tak sie trzymam od ponad dwoch lat ;-)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
glutamine kiedyś brałem, do tego naczytałem się badań - nie, dziękuję ;-) myślę z tą kretką, tym bardziej, że chciałem w niedługim czasie wziąć jabłczan i znów robić siłę..

najwyżej od biedy ( ;) ) zostanie 5/3/1..
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

Matee, bierz kredkę i dołóż sobie jeszcze glutaminę. Jedno i drugie jest używane w rehabilitacji/rekonwalescencji.

Czy glutamina nie jest kontrowersyjnym środkiem?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - stary artykuł, ale w nowszych wnioski są podobne.

Krio miejscowo to słaby pomysł. Jako komora to i owszem.

Dlaczego słaby? Czy można prosić o uzasadnienie?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
ale kreta ani nie jest jakas cudowna, zeby na niej oszczedzac, ani szkodliwa. bierz teraz, i jak zaczniesz cwiczyc to ciagle bierz, co za problem.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
"e tam rozsypuje i na skraju kontuzji. ja tak sie trzymam od ponad dwoch lat"

ja trzymalem sie ze 20 lat... i zaluje, ze nie odpoczywalem, mikrouarazy przeszly w kontuzje nie do wyleczenia.
naprawde miesiac przerwy, to nic wobec korzysci dla zdrowia, zakladajac oczywiscie, ze sie pozyje dluzej niz te 30, 40 lat.... :roll:

K_P
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

tak oglądam to tactical gimnastics ( dzięki za linka :) ) to trochę jak drille do bjj no i z tego co widzę to chyba kilka rzeczy poprawiające mobilność w stawach.

część rehabilitacyjna to "caduceus - healing stuff" ? bo to właśnie wygląda jak wzmacnianie barków, tyle, że nic poza tym ( chociaż sciągnąłem dopiero 4 części, więc może dalej coś innego będzie jeszcze )


część rehabilitacyjna to caduceus, archimedes i jest jeszcze jedna część z automasażem piłką ale nie pamiętam jak się nazywa. Reszta to części treningowe które polecałbym ci zrobić po miesięcznym odpoczynku zanim wrócisz do treningu z ciężarami czy obciążeniem własnego ciała.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

Czy glutamina nie jest kontrowersyjnym środkiem?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - stary artykuł, ale w nowszych wnioski są podobne.

Ja słyszałem dobre opinie o glutaminie. Lekarze sportowi z którymi współdziałam zalecają w uszkodzeniach aparatu mięśniowego. Zresztą jest stosowana jest również w onkologii. Tam by nikt nie dopuścił tego środka bez dokładnych badań.

Dlaczego słaby? Czy można prosić o uzasadnienie?


Ponieważ tu ważne są efekty ogólnostrojowe. Dwie minuty lokalnego chłodzenia ich nie wywołają.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

Zresztą jest stosowana jest również w onkologii. Tam by nikt nie dopuścił tego środka bez dokładnych badań.

To nie jest przemyślany argument. Akurat na onkologii stosuje się mnóstwo środków, których jedyną wartością jest dzianie placebo.

Ponieważ tu ważne są efekty ogólnostrojowe. Dwie minuty lokalnego chłodzenia ich nie wywołają.

Czy to znaczy, że według ciebie efekty miejscowe nie są ważne?
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

To nie jest przemyślany argument. Akurat na onkologii stosuje się mnóstwo środków, których jedyną wartością jest dzianie placebo.


Jak wiemy glutamina wykazuje b aktywne działania. Onkologię dałem jako przykład jej użyteczności i stosowania w medycynie. Powtórzę że w urazach ortopedycznych dot urazów mięśni też się jej używa. Od kilku lat jestem szefem zespołu medycznego you can dance. Z ortopedami współpracuję od dawien dawna. Dlatego mówię, czego wspólnie używamy. To nie są opisy z netu


Czy to znaczy, że według ciebie efekty miejscowe nie są ważne?


W przypadku ogólnego przeciążenia i przetrenowania działania lokalne związane z krio uważam za bezcelowe.
Sam to robiłem z pacjentami których potem prowadziłem w rehabilitacji i treningu funkcjonalnym. P-wbólowo ok, ale nie ogólnoustrojowo.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

To nie jest przemyślany argument. Akurat na onkologii stosuje się mnóstwo środków, których jedyną wartością jest dzianie placebo.

Jak wiemy glutamina wykazuje b aktywne działania. Onkologię dałem jako przykład jej użyteczności i stosowania w medycynie. Powtórzę że w urazach ortopedycznych dot urazów mięśni też się jej używa. Od kilku lat jestem szefem zespołu medycznego you can dance. Z ortopedami współpracuję od dawien dawna. Dlatego mówię, czego wspólnie używamy. To nie są opisy z netu

Ojej. Oczywiście dopóki nie mamy potwierdzenia działania glutaminy w publikacjach peer-review, to argument "wszyscy tak robią", jest dobry.

Oczywiście próba przykrywania wniosków z zalinkowanej publikacji medycznej peer-review argumentami "z autorytetu" pod postacią "ja szef you can dance" sprawia, że zapala mi się lampka alarmowa wykrywacza bullshitu.

Czy to znaczy, że według ciebie efekty miejscowe nie są ważne?

W przypadku ogólnego przeciążenia i przetrenowania działania lokalne związane z krio uważam za bezcelowe.
Sam to robiłem z pacjentami których potem prowadziłem w rehabilitacji i treningu funkcjonalnym.

Robiłeś i zrezygnowałeś? Nie działało?

P-wbólowo ok, ale nie ogólnoustrojowo.

Czy działanie przeciwbólowe miejscowego krio nie jest wynika z z lokalnego wstrzymania reakcji zapalnej.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

.

Robiłeś i zrezygnowałeś? Nie działało?

P-wbólowo ok, ale nie ogólnoustrojowo.

Czy działanie przeciwbólowe miejscowego krio nie jest wynika z z lokalnego wstrzymania reakcji zapalnej.



Nie bardzo rozumiem.

Mówię że używam u moich pacjentów ze skutkiem. Mówię że używają ortopedzi z którymi współdziałam.

Podaję gdzie tego używam i że nie jestem pajacem z netu, tylko praktykiem od lat.


To co ci nie pasuje? Dla ciebie to zalatuje bullshitem?

Nie mam na to odpowiedzi. Bo chyba takiej nie ma :cool:


Może ty pokaż że nie jesteś pajacem z netu. Że masz doświadczenie w podobnych sprawach, że na podstawie swoich doświadczeń masz inne efekty :D



ad krio.

Pewnie to wiesz ..., ale czego innego oczekuje się po działaniu lokalnym a czego innego po ogólnoustrojowym w krio.
Nie robię bo w ogóle zarzuciłem fizykoterapię. Terapia manualna, trening funkcjonalny to i owszem.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
Matee spadkami sie nie przejmuj. Jak sie wyleczysz bedziesz mial wiekszy potencjal niz przed przerwa. Zwroc uwage ze zawodowcy w sportach silowych przez caly czas jada na zasadzie cykl-odpoczynek-cykl-odpoczynek. Wielu z nich raz w roku robi przerwy od treningow nawet do 3 mcy! Tylko amatorzy napierdalaja przez caly czas ;)

Sluchaj chlopakow z suplami. Ja bym dorzucil oczywiscie dobra diete i jakies witaminy i mikroelementy. Na wieczor lodowaty prysznic. Na noc jakas ciepla słowianka i za miesiac jestes jak nowo narodzony ;)

Powrotu do formy zyczymy!

Itosu
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje

Na noc jakas ciepla słowianka i za miesiac jestes jak nowo narodzony

gorzej jak za 9 miesiecy tez sie ktos "nowo narodzi" xD
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas na regeneracje
ej a jak juz dojde do siebie to treningi na siłce zacząć od jakiego obciążenia? z przedostatniego treningu wystarczy? czy polecacie jakis plan np na 2 tyg żeby sobie mięśnie przypomniały wszystko?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024