Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Chcialem to samo powiedziec.
80 kg na klatke to sie bierze, bez uprzedniego treningu pod tym katem. Kiedys przed laty cwiczylem tylko pompki, i pierwszy wynik jaki zaliczylem na sztandze to 90 kg, a wkrotce cwiczylem setka w seriach.
Ale sprobuj cwiczac pompki, np. podniesc dwukrotnie swoj ciezar w wyciskaniu lezac! To niemozliwe. Mozna robic 100 pompek i nie zrobic, ani jednej na jednej rece. Bo wytrzymalosc silowa, nie przeklada sie na sile maksymalna. Mozna robic setki przysiadow, a nie robic przysiadow na jednej nodze. Kolega z innego forum robi 100 podciagniec na drazku w kilka minut, ale... nie jest w stanie podciagnac sie na jednej rece nawet raz.

Do rozwoju sily, znaczacego rozwoju, potrzebne sa duze ciezary, nie zrobi sie tego przy pomocy mikroskopijnej hantelki i wielu ruchom - bo sile - jak wyliczono - robi sie takim ciezarem, ktorym potrafimy zrobic co najwyzej miedzy 1, 6 powtorzeniami. Miedzy 6, a 15 robimy mase. A miedzy 15, 30 wytrzymalosc silowa.
Oczywiescie mozna robic trudne technicznie cwiczenia i wtedy rzeczywiscie robi sie mniejszym ciezarem. Ale on jest zawsze relatywnie duzy w odpowiedniej klasie.
Jak widac czlowiek walki, ten trening srodkowy pominie. Ale dwa pozostale sa nieuniknione na jakims wyzszym poziomie.
Ja zabieram sie znowu za cykl z kettlem Maxvellla, minus niektore cwiczenia z tego, ktore natychmiast powoduja odnowienie sie u mnie kontuzji szyji i barku.
Przez 5 miesiecy robilem bear compleks powiem, ze jestem po tym dosyc silny, choc sie nie forsowalem z ciezarem szczegolnie. Nawet celowo nie dodawalem.
Moze sobie zrobie Twoj program jerz, choc raczej zaczne z wyzszej polki, ale nie bede tak sukcesywnie dodawal ciezaru.
Wytrzymalosciowych robie malo, po pierwsze nie mam na to juz energii, pod drugie wytrzymalosc robie na macie.

Pozdrawiam
K_P
PS. Tomasz to nie jest dowod, ze tym ciezkim zaszkodzila silownia i sila, ale dowod, ze maja ch... rozplanowany trening, w ktorym brakuje treningu szybkosciowego i technicznego. A zachowali sie typowo - jak wiekszosc - zamiast wyciagnac wnioski i poprawic swoj trening, brna w starym, tylko go intensyfikujac.
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Dużo :(

Myślę na początek o 12 co by sobie krzywdy nie zrobić.


Ten sam problem. Mam 16 i robie 300 Maxwella, ale niektorych cwiczen nie jestem w stanie zrobic poprawnie technicznie. Chyba tez sobie domowie 12, przynajmniej na poczatek.

Mialem troche przerwy od silki i troche sie przeliczylem. Niby nie jest tak zle, ale boje sie o kontuzje, bo po calym treningu kettlem najbardziej czuje dolne partie miesni plecow.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Mozesz zaczac np. od 5 powtorzen w maxwellowym cwiczeniu i powolutku dodawac po jednym... i obserwowac swoj organizm.
Tureckie wstawanie? Ile razy (na reke) jestes w stanie zrobic? Pytam, bo to najtrudniejsze ciwczenie z calego cyklu.

K_P
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Mozesz zaczac np. od 5 powtorzen w maxwellowym cwiczeniu i powolutku dodawac po jednym... i obserwowac swoj organizm.
Tureckie wstawanie? Ile razy (na reke) jestes w stanie zrobic? Pytam, bo to najtrudniejsze ciwczenie z calego cyklu.

K_P


Wieczorem po treningu zrobie, to napisze, bo dopiero zaczynam z kettlem i robie te prostsze cwiczenia. Calosci od Maxwella nie zrobilem jeszcze.

A to normalne, ze tak czuje miesnie plecow, czy moze syndrom tego, ze robie cos nie tak?

Niestety nie znalazlem nikogo, kto by sie na tym dobrze znal i mogl mi pokazac jak cwiczyc, wiec zostaja mi jedynie instruktazowki.

Pzdr
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
ja tez Ci nie pokaze na odleglosc. Dolna czesc kregoslupa Cie moze bolec jak niewlasciwie wybijasz ciezar biodrami, przy wyrzucaniu kettla prosta reka w przod.
Ale zdaje mi sie, ze masz po prostu te meisnie mocno zaniedbane jak wiekszosc nawet trenujacych.
A w ogole to nawet mocno zaawansowani w treningu silowym, po kontakcie z kettlem i maxvellem - przyznaja, ze po treningu czuli miesnie, ktorych istnienia sie nie domyslali i chodzi glownie o miesnie tulowia.
Rzeczywiscie jak zaczynasz dopiero, to 16 kg moze byc za duzo, do wyuczenia sie prawidlowej techniki.

Acha.. Bo gdzies to ucieklo.... Sztangielki nie mozna porownywac do kettla, kettlem o wiele trudniej.
K_P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Filmik przysłany zza grobu :)



Z pozdrowieniami od Novo który patrzy ;-P
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Jerz: Dan John pokazuje tzw amerykanski swing - glowna roznica polega na tym ze w normalnym pozwalasz kettle opasc grawitacyjnie w amerykanskim pomagasz mu tak jak bys atakowal wlasne krocze tym kettle - John wlasnie tego uczy


co 300 kettle to czekam i czekam kiedy ktos z was sie przyjrzy i zauwazy ze ten koles ma 8 kg kettle..... to jest bardzo maly facet jakbyscie nie wiedzieli i ma maly kettle i nim robi a Wy sie wszyscy rzuciliscie zeby robic dwa razy wiekszym niz on :lol:

PS. Tomasz to nie jest dowod, ze tym ciezkim zaszkodzila silownia i sila, ale dowod, ze maja ch... rozplanowany trening, w ktorym brakuje treningu szybkosciowego i technicznego. A zachowali sie typowo - jak wiekszosc - zamiast wyciagnac wnioski i poprawic swoj trening, brna w starym, tylko go intensyfikujac.


Kubus ja sie z Toba zgadzam ale dalem ta historijke bo ilustruje to co tutaj widze bo widze jak sobie wzajemnie polecaja trening typu kulturystycznego tylko w stacyjkach i o ile to moze pomagac silowo potem w bjj (nie znam sie, nie trenuje, przy rzutach co trenuje naprawde nie pomaga) to pod uderzane sie w ogole nie nadaje.... a najbardziej smieszy mnie jak kolesie co sie jeszcze prawidlowo kopac ani uderzac nie nauczyli lataja juz na silownie i spedzaja na niej wiecej czasu niz na treningu techniki uderzania.....
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Steve Maxvell podpowiada jak dobrac sobie kettla, jest tam nawet proba silowa. Ale to byc moze do jego zestawu - gdzie jest 10 powtorzen, na cwiczenie.
Dla mnie trudniejsze jest trzymanie tempa niz opor ciezaru. Robilem spokojnie 17.5 kg (16 nie ma na mojej silowni) i mniej spokojnie 25 kg :) Teraz znowu biore sie za 17.5 kg, ale w sumie gdybym nie bal sie o kontuzjowana szyje - to szybko wzialbym sie za 25 kg (wszystko jednoracz).
Co do uwagi "o grawitacji" nie polemizuje. Ale z moich dowiadczen wynika, ze trzeba zlapac rownowge miedzy kontrola, a "puszczaniem" ciezaru. Bez kontroli naprawde mozna sobie cos przykrego zrobic.

Przez faze pakowania przechodzi wielu fajterow, nie wspomne juz o kandydatach.
Mamy atawistyczna wizje silnego, czyli duzego czlowieka. Ale w walce ludzkiej, nie licza sie tylko gabaryty, bez techniki znacza nie wiele. Moj kolega wielokrotny mistrz Polski w boksie, tez sie rzucil na silke (kulturystycznie), zbudowal mase... i... okazalo sie, ze gorzej sobie radzi nawet z amatorami. Zwykle wyciskanie na barki, to troche za malo dla piesciarza. Teraz wrocil do swojej pierwotnej masy, odzyskal wlasciwa strukture ciala i znowu swietnie boksuje, cwiczenia z duzym ciezarem stanowia margines.
Czasami cwicze z kickbokserami (mistrzowie i mistrzynie Europy, a chyba nawet jedna dziewczyna - swiata), czasami robimy trening silowy - to jest kilka stacji, gdzie sie wykonuje w szybkim tempie wiele powtorzen. Dlaczego? Bo takie ruchy zdarzaja sie w kickboksingu.
W Londynie czasami cwiczylem z chlopakami dobijajacym sie do czolowki MMA, w tym kraju. Ich ulubionym cwiczeniem, bylo ku moje mu zdumieniu, pol godzinne bieganie i machanie rekoma i nogami, z bardzo slabym oporem, na urzadzeniu symulujacym narciarstwo biegowe. Dopiero pozniej to docenilem.

Mnie zaniepokoilo cos innego Tomasz w Twojej opowiesci, ze dostal tyle celnych strzalow od Ciebie i stal na dal. Chyba, ze nie chciales zrobic mu krzywdy.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Mnie zaniepokoilo cos innego Tomasz w Twojej opowiesci, ze dostal tyle celnych strzalow od Ciebie i stal na dal. Chyba, ze nie chciales zrobic mu krzywdy.


Kubus w Tajlandii sparringi sa bardzo lekkie, szybkie moga byc byle bez sily, ja go trafialem seriami 4-5 ciosow, kazdy wchodzil (z roznych katow bo sie usilowal zaslaniac)... w tym czasie dwoch Tajskich trenerow darlo sie: "nie zrob mu krzywdy, lzeeeeeeeeeeeej (light light) - jak komus walniejsz za mocno to w nagrode jest sparring z jednym z trenerow i ten to ci specjalnie wtedy jebnie abys zrozumial.... sam widzialem jak jeden byly mistrz lumpini znokautowal belga za kare....
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
acha... :wink:
A ja nie moge przekonac u mnie ludzi, zeby nie na... z calej sily... tak samo z kulaniem na macie - mowie pelen luzik, no i... zaczyna sie na 110 proc. sily :)
Trenerzy bjj w Londynie to sie nawet z nas z Polakow, smiali, z tego "polskiego luziku".

Jak odwiedze kiedys Chiny to sie pokulamy, oczywiscie na luziku.

K_P
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

acha... :wink:
A ja nie moge przekonac u mnie ludzi, zeby nie na... z calej sily... tak samo z kulaniem na macie - mowie pelen luzik, no i... zaczyna sie na 110 proc. sily :)
Trenerzy bjj w Londynie to sie nawet z nas z Polakow, smiali, z tego "polskiego luziku".

Jak odwiedze kiedys Chiny to sie pokulamy, oczywiscie na luziku.

K_P


nie ma sie czemu dziwic patrzac jakie sobie chlopaki rady tu wzajemnie udzielaja :wink:

fajnie by bylo jakbys odwiedzil ale od razu mowie ja sie nie kulam :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

... ale od razu mowie ja sie nie kulam :wink:


Raz zaczniesz, a pokochasz. Najbardziej zajebisty rodzaj wysyłku fizycznego.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

... ale od razu mowie ja sie nie kulam :wink:


Raz zaczniesz, a pokochasz. Najbardziej zajebisty rodzaj wysyłku fizycznego.


uwierz probowalem.... nie cierpie.... dla mnie to nie ma jak kopac i uderzac, rzuty tez lubie ale kulac .... :?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

acha... :wink:
A ja nie moge przekonac u mnie ludzi, zeby nie na... z calej sily... tak samo z kulaniem na macie - mowie pelen luzik, no i... zaczyna sie na 110 proc. sily :)
Trenerzy bjj w Londynie to sie nawet z nas z Polakow, smiali, z tego "polskiego luziku".

Jak odwiedze kiedys Chiny to sie pokulamy, oczywiscie na luziku.

K_P


Luźne kulanie się jest bardzo trudne. Szczególnie jak nie masz kogoś doświadczonego żeby Ci to pokazał i bardzo szybko może przerodzić się w ostrą walkę jak komuś się za bardzo wjedzie się na ambicje :-( Nauczyłem się tego (mam nadzieję :-P ) dopiero jakiś rok temu przedtem nawet jeśli mi to wychodziło to bardzo rzadko.

No i z luźnym kulaniem też trzeba uważać bo jak druga strona zacznie się szarpać to zwyczajnie ci krzywdę nawet niechcący może zrobić, szczególnie jak niedoświadczona a większa i silniejsza od ciebie.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
luźna kulanka jest jak aikido: bez współpracy ani rusz :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
tak kulanka luzna wychodzi tylko z kims naprawde dobrym technicznie. Strasznie rozwija wyobraznie, technike i taktyke.

To Ty Tomasz "chinski" jestes zupelnie, bo to podobno wlasnie Chinczycy nie znosili nigdy parteru, z powodu dyskomfortu bliskiego kontaktu. Ale Ty wiesz pewnie lepiej, dlaczego sie nie rozwinal parter w chinskich systemach.

K_P
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
bo nie było powodów jego rozwijania, za to były zagrożenia. nawet w shuai-jiao unika się parteru. ta strefa rozwinęła się na dobre dopiero kiedy sztuki walki zaczęły być uprawiane dla sportu i rekreacji, a chińska koncepcja walki zatrzymała się ciut wcześniej ;-)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

nawet w shuai-jiao unika się parteru.

No jak sie nosilo w bucie noz - przyklad pana od Shuai Jiao z Texasu - to po rzucie wygodniej bylo siegnac niz sie kulac.
:wink:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
w chińskiej tradycji po rzucie trafiało się pod buty przeciwników.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Takkk... A glupi ludzie m.in. w Japonii, nie wiedzieli, ze przewroconego napastnika mozna z buta potraktowac i wymyslili parter. W slumsach Brazylii, tez go kultywowali, pewnie dlatego, ze chodza boso.

K_P
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024