Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
poczytaj o histori shuai-jiao i o uwarunkowaniach, które doprowadziły do braku parteru w tym stylu. mi się nie chce szukać linków.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Takkk... A glupi ludzie m.in. w Japonii, nie wiedzieli, ze przewroconego napastnika mozna z buta potraktowac i wymyslili parter. W slumsach Brazylii, tez go kultywowali, pewnie dlatego, ze chodza boso.

K_P


KUbus nie przesadzalbym z ta brazylia... znam sporo brazylijczykow, rowniez czarne pasy i np takiego co sie z gracie on i jego ojciec wychowywali i mimo tego ze cwicza sami mowia ze to sport i na ulice sie nie nadaje bo ulica w brazylii teraz to karabiny maszynowe.... i bjj bylo zawsze jeden na jeden - na zasadzie pojedynku, chodzenie do innych sztuk walki czy umawainie sie na ulicy, plazy itp
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Ok. Nie chce wchodzic w polemiki. :) Fajnie rzucaja.
I uzywaja ciekawego sprzetu - cos na ksztalt kettli i worek, przypominajacy worek bulgarski. Coraz czesciej mysle nad zrobieniem sobie takiego.
Zna ktos (moze Tomasz?) wymiary, ciezar, czym jest wypelniony chinski. Jak sie dobiera ciezar do masy ciala? Jakie przykladowe cwiczenia?
Chetnie wlacze go do mojego programu, widze tutaj ogromna potencje dla "chwytaczy".

Acha... I niech mi nie mowi, ze nia maja treningu silowego - "kettle", worek, a cwiczenie ruchu a'la uchimata z uzyciem sztangi, to majstersztyk. Widac, ze ci goscie maja duza sile, mase miesniowa i ogromna sprawnosc.

K_P
PS. Zgadzam sie Tomasz. Noz ma wieksze mozliwosci, a bron palna jeszcze wieksze.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Acha... I niech mi nie mowi, ze nia maja treningu silowego - "kettle", worek, a cwiczenie ruchu a'la uchimata z uzyciem sztangi, to majstersztyk. Widac, ze ci goscie maja duza sile, mase miesniowa i ogromna sprawnosc.



Kubus ja nie mowilem z nie maja treningu silowego - ja nie jestem wrogiem silowych treningow tylko wrogiem silowni typu kulturystyka i wmawianiem ze to pomaga sztukom walki. chyba pamietasz filmiki mojego 68letniego trenera - on wlasnie miedzy innymi robi shuaijiao - to jest potezny facet i nikt nie wierzy ile on ma lat

silowe treningi shuaijiao sa dynamiczne ale wole kettle niz te ichnie odwazniki. bardzo ciekawym i starym cwiczenime jest naciaganie wielkiego ciezkiego luku. kiedys nie uzywali tez sztangi. manekiny tez nie wszyscy uzywaja - to przyszlo z zapasow
najwazniejsze jest ze te cwiczenia przekladaja sie bezposrednio na rzuty, nie wykonuje sie cwiczen aby popakowac, zawsze takie ktore przypominaja elementy rzutow

innym cwiczeniem super popularnym za wlasnie ciaganie za linki i wejscia do rzutow - kiedys w starych czasach kopalo sie studnie i z niej ciagnelo jakby te odwazniki :lol:

ja te cwiczenia robilem zawsze na maszynie z linkami na silowni
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Tomasz ja uzywam sztangi, ale nie robie (zreszta ze wzgledu juz na wiek i kontuzje - robie niezbedne minimum), tego, zeby pakowac, nigdy mnie to nie intresowalo, interesowala mnie sila na kg masy. Uwazam, ze piec podstawowych cwiczen ze sztanga, kettlami, czy sztangielkami, ja rozwijaja i... nie sadze, ze zaszkodza piesciarzowi, zapasnikowi, czy komukolwiek innemu. Pisze o tym obszernie Tsatsouline w "Nagim wojowniku".
Na mate zaczeli chodzic ostatnio u nas panowie, ktorzy pakuja, szybko ucza sie techniki i naprawde czuc ich sile w sparingu. Bo oni robia nie tylko miesnie plazowe, ale takze i wioslowanie sztanga, przysiady i martwy ciag.
Oczywiscie czlowiek sportow walki musi wykonywac ruchy, w tym z oporem, zwiazane z uprawiana dyscyplina. Absurdem byloby myslenie, ze kilka serii na biceps, czy triceps - zwiekszy sile, czy szybkosc ciosu, nie wspominajac o technice, czy timingu, na wyzszym poziomie. Skoro takich uderzen jak lewy prosty wykonuje sie w czasie walki setki razy, to trzeba tez, te setki, wykonac na treningu i przygotowac grupy miesniowe odpowiedzialne za to, do ich wykonania. Piec, czy 10 serii na klate tego nie zalatwi.
Juz Pudzian, "najsilniejszy czlowiek swiata", mial zawojowac z marszu scene MMA, a powstrzymal go obtluszczony emeryt MMA. W boksie jego porazka bylaby jeszcze bardziej dotkliwa, nawet z Najmanem, ktory wielkim pisciarzem nie jest.
Oczywiscie masa ma znaczenie np. w starciu ulicznym, kiedy oponent nic nie umie, a na dodatek jest lzejszy.
K_P
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

bo sile - jak wyliczono - robi sie takim ciezarem, ktorym potrafimy zrobic co najwyzej miedzy 1, 6 powtorzeniami. Miedzy 6, a 15 robimy mase. A miedzy 15, 30 wytrzymalosc silowa.


A jaki przedzial do cwiczen dynamicznych?
Ja robie dynamike w przedziale 8-15.



Ps. ponawiam pyt bo zginelo w dyskusji.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
0:23

+
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
0:32

pilka na sznurku? czy cos ciezszego o innych wlasciwosciach? do wykoniania samemu?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
w dziale judo jest podwieszony b.dobry artykuł na temat przedziałów, długości serii itd
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Co myślicie o tym treningu?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S. Tak, wiem że do Spartacusa aktorzy robili duużo więcej. :wink:

Korzystając z okazji, że ktoś zainteresował się spartakusem. Robiłem trening spartakusa 4 tygodniowy, zasugerowany przez Funk Robertsa (szukać na youtubie). 3 treningi w tyg. co tydzień zmiana ćwiczeń w stacjach. 10 stacji, każda stacja 1 min, 2 min odpoczynku między obwodami, powtórzyć obwód 3 razy.

Do tego dochodziło 3 x mt w tygodniu.

Skończyłem te 4 tygodnie, nie ukrywam, z wielkim trudem. Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać bardzo szybko i bez przerw, a weź tu rób ćwiczenia jedno za drugim przez 10 minut, potem odsapnij chwilę i powtórz to jeszcze przez 2 obwody.

Na pewno była to ciekawa odskocznia od miesięcznych reżimów, gdzie jechałem raczej na tych samych treningach, a tak to miałem z góry wyznaczony cel i co tydzień zmieniały się ćwiczenia. Myślę, że wrócę do tego programu w maju/czerwcu.

Efekty po 4 tygodniach? Ogromna różnica w wytrzymałość, dająca się we znaki na stacjach/rundach na tajskim. Poza tym ważyłem 78 kg przed, po skończeniu było 83 rano, wieczorem wiadomo ze 2 kg więcej. Kumple pytali w szatni czy jakieś koksy zacząłem brać bo mi urosły łapy i barki, jednocześnie w pasie miałem mniej z jeden rozmiar, bo mi spodnie zaczęły spadać.

Jeśli chodzi o dietę, nic specjalnego, na śniadanie płatki owsiane z mlekiem i truskawkami. Przed treningiem makaron z piersią, po treningu to samo.

Suple: wit & min, bcaa, carbo

Tyle :)


Temat z lekka obumarł, a że Wielkanoc za pasem to trza go reanimować.

Pytanko małe, głównie do Tori, ale może też ktoś coś podobnego robił - w zeszłym tygodniu dojechałem do końca programu Funka i pytanie co dalej? Nie ukrywam, że pociągnąłbym dalej coś w tym stylu bo efekty są dobre.
Oczywiście mógłbym powtórzyc całą sekwencję od początku z większym obciążeniem ale to już nie to samo.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
chemik masz linka do tego programu albo do prezentacji na jutubie? Dzisiaj z ciekości zrobiłem spartakusa ćwiczeniami z tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest całkiem sensowny, tylko muszę się jeszcze zastanowić jak dobierać obciążenie. Pracowałem głównie z kettlebellem 17,5 kg oprócz paru ćwiczeń robiąc 15-20 powtórzeń. Jak mi zostawało dużo czasu z tej minuty na ćwiczenie - walka z cieniem lub worek tak na luzie żeby nie stać w miejscu. W trzecim obwodzie przerzuciłem się na piłkę lekarską 5 kg. Ważę ok 83-84 kg. Jest jakaś zasada określająca proporcje obciążenia w danych ćwiczeniach?
pozdrawiam
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
już wszystko rozgryzłem :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tutaj jest wszystko opisane z filmikami, można sciągnąć też pdfy z zalecanym obciążeniem
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Powodzenia. I zacznij growadzić kasę na nowe ciuchy bo u mnie o ile portki są za luźne to koszule się skurczyły. :wink:
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
wrzućcie waszą rozpiskę treningu spartakusa proszę.ile razy to robicie?
ja po fbw 5x5 planuje wskoczyć od czwartku na przód/tył
oto mój plan

poniedziałek.
Przysiad ze sztangą trzymaną z przodu 3x
Wyciskanie płasko sztanga 4x
Wyciskanie skos sztangielki 4x
Wyciskanie żołnierskie 3x
uginanie ramion ze sztanga stojąc 3x
poręcze 2-3x max

czwartek.
sciaganie drążka do klatki 3x
Wiosłowanie sztanga4x
Francuskie sztangą leżąc 3x
biceps 21x2
Mc 4x
szrugsy 4x

dodatkowo raz na 2 tyg w sobote planuje zrobić trening dynamiczny.czyli podrzut i rwanie
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
w moim powyzszym poscie masz link. Znajdziesz tam szczegolowa rozpiske ktore cwiczenia nalezy wykonywac w danym tygodniu. Trening robisz 3x w tygodniu, nastepnie przechodzisz do kolejnego zestawu. 10 cwiczen, kazde wykonujesz 60 sec i robisz 15 sec przerwy pomiedzy nimi. Caly obwod powtarzasz jeszcze 2 razy. Czas przerwy pomiedzy obwodami to 2 min.

Moim zdaniem to nie jest trening przeznaczony na laczenie z innymi cwiczeniami w tej samej jednostce trenigowej. Jezeli chcesz robic pelny zestaw (3 obwody) to musisz przeznaczyc na to oddzielna jednostke treningowa. Poniewaz jest to katorga i kondycja to sam sie zastanawiam nad calkowitym odpuszczeniem treningu z wiekszym ciezarem i w rezimie treningowym zostawic tylko trening sw (2-3x tydzien). Moze niech chemik cos jeszcze dopisze, warto poznac zdanie kogos kto przez to przebrnal.
pzdr
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Fakt, po treningu wg rozpiski Funka już się nie ma siły na dalsze fikanie (zwłaszcza jak czwarty krzyżyk jest na karku :wink: ), ew lekki trening techniczny przed, raczej jako dobra rozgrzewka (tak do 30 minut).

Trening SW robiłem co drugi dzień, jeden dzień w tygodniu przeznaczałem na odpoczynek. Intensywność treningów też różnicowałem - pierwszy 85% HR max (średnio) ze skokami do 95-96% czas około godziny (bez rozgrzewki i rozciągania po), dwa pozostałe luźniejsze (70-85% HR max średnio) czas do 1.5 godziny.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
chemik jak dozowales sobie obciazenie i ilosc powtorzen? Wg ciebie lepiej robic tym sugerowanym wg Funka ciezarem czy modyfikowac ciezar do okreslonej ilosci powtorzen? Powiem szczerze, ze dzisiaj 1 serie zaczalem z ciezarem sugerowanym dazac do 20 powtorzen w cwiczeniach z ciezarem i do ok 30 powtorzen w cwiczeniach z masa wlasnego ciala. W ciagu nastepny serii ta ilosc byla ... modyfikowana :) Robiles system 60 sec na jedno cwiczenie + 15 sec przerwy miedzy cwiczeniami?
pozdrawiam
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
wczoraj zrobilem ten trening i powiem szczerze calkiem fajna sprawa. Bardzo w trakcie czulem misnie naramienne ale kondycyjnie mnie jakos bardzo nie wykonczyl.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
ry~you - pogadamy za 20 lat :wink: .

CarpeDiem - ćwiczyłem minutę, później 15 s przerwy. Od drugiego tygodnia programu, po trzeciej serii, dodałem jeszcze ćwiczenia na brzuszek. Ćwiczyłem hantlami (nie mam ketli) - obciążenie: 1 dzień w serii 75% max obciążenia zalecanego przez Funka (wykroki i przysiady maksymalne obciążenie) i starałem się wykonać powyżej 15 powtórzeń. 2 Dzień - te same obciążenia, ale starłem się zwiększyć ilość powtórzeń. 3 Dzień ta sama ilość powtórzeń co w dniu 2 ale zwiększałem obciążenie do 100% (albo nawet wyżej).
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Obwod jak obwod... jakich wiele... Tylko mi jakos trudno uwierzyc w przyrosty miesniowe i do tego w takim szybkim tempie. Cos nie tak... Przciez w tym zestawie w ogole nie ma cwiczen z naprawde sporym obciazeniem - typowa wytrzymalosciowka. Jakies liche pompeczki.. Gdzie tymczasem po kilku tygodniach wrocilem do wyciskania na klatke 100 kg w seriach.
Moze zaaplikuje sobie spartakusa.... Choc teraz zaczalem cykl na moc maksymalna, plus tabata dwa razy w tygodniu (tabata=meka, nawet w umniejszonym zakresie), nie tylko dla mnie, ale takze dla ludzi 20 lat mlodszych, cwiczacych ze mna.

K_P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
tabata jak ktos dobrze ja zrobi raz to na drugi raz jest wyzwaniem psychicznym xD mozesz Kubus powiedziec jak robisz tabate? tzn. jakie cwiczenie czy zmieniasz w trakcie robienia cwiczenia itd. ?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Na razie tylko po hantelce w reke (jakies 1 kg), raczej, zeby bylo czym zaakcentowac ruch, nie chodzi o ciezar - przysiad i wyrzut rak w gore - robimy, gdzies, najczesciej nieco ponad polowe z calosci i... prawie sie pozygalismy...
Zamierzam nieco lagodniej wejsc w te forme i chyba jutro zejdziemy, tylko do polowy czasu wykonywania cwiczenia i bedziemy sukcesywnie najwyzej dodawac z tygodnia na tydzien po sekundzie.

K_P
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024