Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Stary gdybym nie pilnował diety to ważyłbym pewnie z 74-75 czyli dużo za dużo jak na moje 165 cm wzrostu ( kiedyś było 167 ale człowiek się kurczy na starość chyba? ).

Też nie miałem żadnych problemów z poruszaniem się pomiędzy 66 a 69 kg zazwyczaj nawet schodziłem w nie zamierzony sposób poniżej tych 65,9 które miałem na zawody uzyskać, ale odkąd zacząłem trening siłowy odnoszę wrażenie że waga mi poszła trochę do góry co zresztą chciałem zrobić tylko teraz muszę się tłuszczu zbędnego pozbyć.

Aaaa. to już wiem skąd ta mała kolczasta menda ma tyle siły .... :)

Wiesz nie robiliśmy jeszcze od kiedy zacząłem robić siłę więc mam nadzieję że Cię miło zaskoczę :-P
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Jerz I rimemba ze spryt i technike miales jak teraz jeszcze sila doszla to moc jest
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Sile wszycy robia tak samo, nawet w pinpongu dzis - jest kilka podstawowych niezbednych cwiczen - wyciskanie lezac, stojac, przysiad, wioslowanie. I one z reguly stanowia baze do treningu silowego do wiekszoci tzw. sztuk walki. Plus cwiczenia specjalne do konkretnej dyscypliny. Wiadomo w tzw. kulturystyce robi sie glownie cwiczenia izolowane, a walce istotna jest wspolpraca miedzymiesniowa, wiec lepsze sa cwiczenia wielostawowe.
Technika, technika.... Jest na youtube walka bez gi Arony z super technikiem (tez na pewno silnym fizycznie) Machado, wielokrotnym mistrzem swiata. Arona zdlawil Machado totalnie i zdominowal. No i nie dzieki tylko godzinom na macie, ale i ciezarom jakie podnosi, a ile potrafi np. podniesc na klate, mozna policzyc ogladajac jego trening. Oczywiscie nie jest to jego jedyny element w przygotowaniach.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
0:23

+
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
0:32

pilka na sznurku? czy cos ciezszego o innych wlasciwosciach? do wykoniania samemu?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
jerz to zupelnie tak jak ja :D
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Stary gdybym nie pilnował diety to ważyłbym pewnie z 74-75 czyli dużo za dużo jak na moje 165 cm wzrostu ( kiedyś było 167 ale człowiek się kurczy na starość chyba? ).


co Ty pitolisz? :wink: takie rzeczy to tylko przy ostrej oseoporozie i po 70-ce...chyba ci jeszcze brakuje?

a powaznie to lepiej sobie kręgosłup zbadaj bo takie chybnięcie wzrostu w dół

może swiadczyc o jakimś zwyrodnieniu kręgów.

i nie smiać mi sie tu :) gdiześ czytałem, ze wyczynowi maratończycy miewają osteoporozę przez nadmierne wycienczenie organizmu


ja chyba jestem starszy od ciebie (1977) a w ciągu 2 ostatnich lat dzięki siłce na plecy i wyprostowaniu kręgosłupa przybyło mi prawie 2 centymetry wzrostu

ale ja mam zasade, ze nie dźwigam sztangi i ćwicze wyłacznie z własnym ciężarem i hantlami
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Sile wszycy robia tak samo, nawet w pinpongu dzis - jest kilka podstawowych niezbednych cwiczen - wyciskanie lezac, stojac, przysiad, wioslowanie. I one z reguly stanowia baze do treningu silowego do wiekszoci tzw. sztuk walki. Plus cwiczenia specjalne do konkretnej dyscypliny. Wiadomo w tzw. kulturystyce robi sie glownie cwiczenia izolowane, a walce istotna jest wspolpraca miedzymiesniowa, wiec lepsze sa cwiczenia wielostawowe.
Technika, technika.... Jest na youtube walka bez gi Arony z super technikiem (tez na pewno silnym fizycznie) Machado, wielokrotnym mistrzem swiata. Arona zdlawil Machado totalnie i zdominowal. No i nie dzieki tylko godzinom na macie, ale i ciezarom jakie podnosi, a ile potrafi np. podniesc na klate, mozna policzyc ogladajac jego trening. Oczywiscie nie jest to jego jedyny element w przygotowaniach.

Pozdrawiam
K_P


no tak kubuś]
z tym, że na tym poziomie, na którym oni ( Machado i Arona byli) to możemy uznać, ze technikę mieli zblizoną a wygrał silniejszy.

na tym poziomie decyduja niuanse

zreszta kogo jak kogo ale ciebie nie podejrzewałbym o przeciwstawne traktowanie siły i techniki

technika to po prostu metoda efektywnego wykorzystania posiadanej siły.
więc nigdy nie walczy siła kontra technika tylko moja metoda wykorzystania mojej siły kontra twoja metoda wykorzystania twojej siły

topowi zawodnicy zarówno metode jak i siłe mają na bardzo wysokim poziomie i tak naprawdę dośc zbliżonym.

to tak jak ze sprinterami -róznica na 100 pomiędzy najlepszym i najgorszym zawodowcem na swiecie to ułamki sekundy.

tymczasem zrób taki test chłopakom co w niedziele kopią piłkę.
różnice będą znacznie większe, nawet kilka sekund
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

....

Aaaa. to już wiem skąd ta mała kolczasta menda ma tyle siły .... :)

Wiesz nie robiliśmy jeszcze od kiedy zacząłem robić siłę więc mam nadzieję że Cię miło zaskoczę :-P


Wiesz, zanim wyleczę to co leczę, to jeszcze trochę kiślu w majtkach upłynie :)
Ale juz z góry się cieszę na urocze chwile w Twych ramionach :)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
nie dośc, ze tęczowi to jeszcze S/M...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

...
ja chyba jestem starszy od ciebie (1977) a w ciągu 2 ostatnich lat dzięki siłce na plecy i wyprostowaniu kręgosłupa przybyło mi prawie 2 centymetry wzrostu
...

Jesteś :) wiek mam w profilu budowym wpisany.

...

Wiesz, zanim wyleczę to co leczę, to jeszcze trochę kiślu w majtkach upłynie :)
Ale juz z góry się cieszę na urocze chwile w Twych ramionach :)

Spoko może dojdę w tym czasie do 100 w przysiadzie :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
jerz a rzuciles okiem na te klipy kettlebell pod bjj? specjlanie dla Ciebie wkleilem

teraz historyjka: bylem w jednych z kampow Thai - same przepakowane bialasy, ruchy jak w filmie na zwolnionych obrotach.... mowie o mojej wadze czyli okolo 100... jak sparrowalismy to bicie ich bylo jakby uderzac jakies dziecko o ograniczonym rozwoju - kumpel brazylijczyk policzyl ze w sparringu z takim spakowanym jakies 120 kilo bysiorem z USA walnelem go 105 raz a on mnie czysto 2.... i pozniej bysiora nie widze na treningu wieczornym wiec jak widze go potem idacego uliczka to pytam sie co jest i on mi: wiesz bo mnie tak obijasz ze musze najpierw troche przypakowac na tej silownii przy plaze i za pare dni sprobujemy jeszcze raz.... :lol:

i koles mial podobno juz 15 walk zawodowych...... :lol:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Matko Boska! Tomasz przy twojej wadze to naprawde nieładnie bic tych małych tajów co ich biłeś w tym gymie opisanym na forum uderzanych


to normalnie tak jakbym poszedł bić dziewczynki z przedszkola... :lol:

lepiej idź do UFC ! Fedor się skończył zostaniesz nową nadzieja białych :wink:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Matko Boska! Tomasz przy twojej wadze to naprawde nieładnie bic tych małych tajów co ich biłeś w tym gymie opisanym na forum uderzanych


to normalnie tak jakbym poszedł bić dziewczynki z przedszkola... :lol:

lepiej idź do UFC ! Fedor się skończył zostaniesz nową nadzieja białych :wink:


mort wez Ty lepiej powiedz o co Tobie chodzi albo przeczytaj uwaznie wspomniany przez Ciebie temat bo ja zadnego Taja tam nie bilem..... to ja wlasnie krytykowalem nasze wielkie gwiazdy ze jezdza tam bic malych tajow.... tak tez calkowicie ci sie pojebalo... :lol:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

jerz a rzuciles okiem na te klipy kettlebell pod bjj? specjlanie dla Ciebie wkleilem


Tak dzięki :)
Ściągnąłem nawet jakiś film z netu instruktażowy dotyczący tematu.
Na razie mam takie obciążenie treningowe (i nie tylko) że nie dam rady wrzucić czegoś jeszcze, ale z czasem na pewno tego spróbuję, tylko nie wiem czy nie będę musiał kupić sobie mniejszego dzwona bo 16 którą mam jest chyba trochę z ciężka :(
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
wczoraj w sellgrossie widzialem 15'tke za 100
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Dużo :(

Myślę na początek o 12 co by sobie krzywdy nie zrobić.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Dużo :(

Myślę na początek o 12 co by sobie krzywdy nie zrobić.


wyjde na wujka dobra radę ale akurat do tej pory mam przerwe od października po uszkodzeniu barku

narzedziem byla hantla w wersji od 15-20 kilo - przede wszystkim podnoszona z ziemi i wyrzucana nad głowę.

dopóki nie trachnęło juz się zbierałem do zwiększenia obciążenia ponad 20 kg
bo miałem wrażenie ,że jakoś fajnie lekko idzie

jesli prawdą jest, ze kettle powinny być troche lżejsze niz hantle to zacząłbym pewnie od 10 ki a ja jestem troche wiekszy od ciebie

po tej akcji w ogole zmniejszyłem ciężary o połowę- robię tak samo dynamicznie tylko z zatrzymaniem w maksymalnym obciązeniu i wieksza kontrolą ruchu i efekt dla mięsni jest IMO taki sam

w ogóle uważam, że progresja cięzaru i duże cięzary są przereklamowane z punktu widzenia wzrostu siły. rośnie miecho a nie siła

w liceum ćwiczyłem tylko 5 kg hantlami bardzo dynamicznie ( trochę byłem na tym punkcie sfiksowany)

i ważąc ok 60 kg spokojnie na atlasie wyciskałem 120 kg a sztangę na ławce 80- bez wczęsniejszego przygotowania i bez rozgrzewki- a obwód ramienia tylko 32 cm
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] robiłem hantlą 18 kg (dlatego kupiłem 16kg dzwona) srogo się zawiodłem na swojej sile jak zacząłem nim wywijać :(
Myślę że zejście do 12 kg powinno wystarczyć.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

w ogóle uważam, że progresja cięzaru i duże cięzary są przereklamowane z punktu widzenia wzrostu siły. rośnie miecho a nie siła

w liceum ćwiczyłem tylko 5 kg hantlami bardzo dynamicznie ( trochę byłem na tym punkcie sfiksowany)

i ważąc ok 60 kg spokojnie na atlasie wyciskałem 120 kg a sztangę na ławce 80- bez wczęsniejszego przygotowania i bez rozgrzewki- a obwód ramienia tylko 32 cm


bzdura.

80kg to wcale nie dużo, do tego poziomu mogłeś dojść dynamicznymi ćwiczeniami bez problemu, ale żeby zbudować prawdziwą siłę, niezbędna jest progresja ciężaru.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
niedużo?
dla anorektycznego 16 to latka, ktory nigdy wczesniej nie był na siłce i pierwszy raz w Życiu targal sztangę ?
akurat sposród kilku potęzniejszych kolesi, ktorzy tam byli nikt nie przekroczył 60 kg...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024