Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Czesc, ciezko mi powiedziec jak to jest z przyrostami, bo jestem po 2 treningach dopiero. Mi zalezy na wytrzymalosci, dlatego wybralem spartakusa. Widze, ze nie czytaliscie/sluchaliscie co Funk mial do powiedzenia na stronie do ktorej dalem linka. Sama ilosc powtorzen i obciazenie dozowac tak, zeby miec 100% zaangazowania przez czas cwiczenia. Placz, ale rob dalej. Te 4 tygodnie chce potraktować jako powrót do formy i przygotowanie się pod trening tabaty wg Funka. Co do samej tabaty - to jest dopiero ogień :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
pokaz ta tabate...bo moja jest juz monotonna :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

planuje 4 tyg spartakusa
1 tyg luzniej
a pozniej na zakonczenie kazdego lub co drugiego treningu SW tabata
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
To w sumie nie jest tabata, tabata to jest wykonywanie jednego, maks kilku ćwiczeń złożonych w systemie 20 sekund jak najwięcej powtórzeń, 10 sekund odpoczynku. To jest po prostu trening obwodowy.

Z resztą nieistotne, jak zwał tak zwał. :P
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
to co napisales jest opisem cwiczen z linka, ktory dalem...
4 cwiczenia, po 1 na 4 minuty. 4 cwiczenia=4 rundy= 16 min
kazda runda to podzial na 8 czesci (20 sec cwiczenia + 10 sec odpoczynku)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Ok, myślałem że piszesz o Spartakusie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Trening Couture ze sztanga.
Jakis czas to robilem,
Ale... Moze ktos wie, ile obwodow w czasie jednego treningu robil Couture i ile takich treningow powiedzmy w czasie jednego tygodnia.

K_P
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tutaj jest link z tym samym programem, tylko dodatkowo z rozpiska i tlumaczeniem cwiczen. Wedlug was na filmikach cwiczenia sa wykonane gryfem olimpijskim (20 kg) czy lzejszym?
Robilem sobie treningi 5 obwodow, z przerwa 1-2 min pomiedzy seriami, z uzyciem gryfu (20 kg) i kettla (17,5 kg). Kettlem trudniej.

pozdr
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
dzieki.
Ciezko ocenic ten gryf z tej perspektywy, ma troche za "chude" koncowki jak na olimpijski.
Robilem ze sztanga gryf (20 kg) i dwa kolka po 5 kg i.... 6 serii nie bylo nie latwo. Ale wczoraj probowalem to samo przy pomocy kettla 25 kg i... bylo duzo ciezej niz ze sztanga....

K_P
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Dzisiaj skonczylem spartakusa. Potwierdzam to, co koledzy pisali wczesniej. Bardzo ciezki program, ale efekty bardzo zadowalajace. Brzuch z bojlera w kratke, wzmacnia porzadnie lapy, uda i klatke piersiowa. Ale przede wszystkim roznica w wytrzymalosci - jak w reklamie - na treningu moge dluzej, mocniej i lepiej. Jezeli ktos pisal, ze program nie jest wymagajacy, tzn ze zle dobral obciazenie. Te 15-20 powtorzen ma stanowic wyzwanie. Na kazdym treningu dochodzilo do momentu, ze stacje zmienialem na czworaka. Ogolnie polecam bardzo, ale nie dla poczatkujacych. Pierwsze 2 tygodnie moze nie daja sie tak we znaki, ale trzeci daje ostro po dupie, czwarty minimalnie mniej. No cóż, płacz ale ćwicz... :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Probowalem spartakusa potwierdzam. Na razie zarzucilem i robimy czwarty tydzien couture. Przeplatalem dni w ktorych nie robie couture - trenigiem mocy maksymalnej. Ale jakos od trzeciego tygodnia zaczelo sie robic coraz ciezej.
Jak skoncze couture, zabieram sie za spartakusa od nowa.

K_P
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
No to ponawiam pytanie - co po Spartakusie?
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
bez sprawnych kolan ktore umozliwiaja szeroko pojeta aktywnosc na nogach pewnie nie ma co podchodzicc nawet? :?
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
@ Kubuś Puchatek
dawales gdzies linka do tego treningu mocy maxymalnej? Chetnie bym sobie go obejrzal.

@ chemik
a jaki masz priorytet? Jak szukasz takiej pelnej paczki jak spartakus, to lepszej nie widzialem. Pozostaje dokonac wlasnych modyfikacji cwiczen i zaczac od poczatku lub co jakis czas w grafiku uwzglednic spartakus 2.0 ()

U mnie tydzien odpoczynku, bo nie wiem jak tobie, ale mi spartakus dal sie we znaki. Ale po regeneracji:
podstawa - trening sw 2-3 razy
silownia - 1 trening na sile, wybrane cwiczenia z zestawu dynamicznych zarzut/podrzut/rwanie z mieszaniem zestawu ciagow/przysiadow/wyciskan
tabata - 1 trening w tyg (dawalem linki wczesniej) lub 5-6 setow treningu coutura kettlem
trening zastepczy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tak by sie plan ukladal na kolejne 4-6 tyg
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
@ Balofy

Niestety, ale to kolana i dol plecow dostaja bardzo ostry wpierdol. Z drugiej strony mozesz dokonac korekt w programie i zastapic pewne cwiczenia na nogi takimi, ktore mozesz wykonywac. Jednak wtedy trening traci na wartosci, bo trudno zastapic cwiczenia plyometryczne nog.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
u mnie jak spartakusa robilem to dostawaly barki chyba najmocniej. Generalnie takie plany ulozone w interwaly swietnie sprawdzaja sie do budowania wytrzymalosci i gubienia fatu. Wazne zeby kazdy trening byl wyzwaniem a nie sielanka. Latwo sobie taki plan ulozyc, wkoncu jak cwiczyc pare lat to kilkadziesiat cwiczen powinnes znac ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Trening mocy maksymalnej to - do pieciu powtorzen, piec serii, cztery, piec ciezkich cwiczen, moze byc jakies wielostawowe, np. podrzut. Jak masz staly dostep do ciezaru - to po jednej serii kilka razy dziennie. To rady Pavla Tsatosuline. Dzialaja.

Pozdrawiam

K_P
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

@ chemik
a jaki masz priorytet? Jak szukasz takiej pelnej paczki jak spartakus, to lepszej nie widzialem. Pozostaje dokonac wlasnych modyfikacji cwiczen i zaczac od poczatku lub co jakis czas w grafiku uwzglednic spartakus 2.0 ()


Raczej konkretna paka by mnie interesowała. Cuś tam znalazłem w sieci, ale po Spartakusie to były popierdółki. Ta nowsza wersja (2.0) też nie jest jakaś rewelacyjna - no i ma jeden minus, nie jest to rozpiska wielotygodniowa (chyba, że coś się pojawi nowego). Trzeba będzie samemu coś wymyśleć, chociaż to np. wydaje się ciekawe:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja teraz dla relaksu robię to (plus małe dodatki):

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[/youtube]
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Wniosek końcowy: po spartakusie życie staje się szare i smutne, to prawie jak wylądować na księżycu i mieć swiadomość, że dalej nie dolecisz :wink:

Może teraz pójść w tronę kettli. Np wyszukiwać sobie zestawy treningowe, przez pierwszy tydzień cyklu robić dany program np 16 kg z większą ilością powtórzeń, a drugi tydzień 24 kg z mniejszą (lub innym rozmiarem, nie wiem ile ważysz). Kolejne 2 tyg to inny program. Do tego abs2 na koniec treningu i świat znowu nabierze kolorów :wink:

pozdrawiam
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
ja bardzo zaluje ze nie mam 2 kettli ;/ i musze z hantlami to robic jak chce taki obwod sobie pocwiczyc;/
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024