Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
tak, tylko z tego co widze to ćwiczenie jest wykonywane po prostu jak martwy ciąg, a mi chodzi o taki sposób wykonywania, gdzie w końcowej fazie robi się jeszcze szrugsy ze wspięciem na palce. coś jakby pierwszy etap rwania :P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
czaje. czyli po prostu bardzo ciezki snatch high pull ktory jest low zamiast high i z martwym wiele do czynienia nie ma? ;)
mysle za jak juz masz high pull to niekoniecznie jest to potrzebne, moze lepiej zrobic po prostu martwy na "wulgarna sile"?
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
hmmm to pozostaje kwestia wykonania high pulla. widziałem opcje ze z ziemi, na maxa do gory i puszczanie sztangi, a widzialem tez że z pozycji jak do połowicznego power cleana, hop w góre i pozniej kontrolowanie w dół. ja robiłem tym drugim sposobem, czyli mniej angażuje plecy. dlatego chcialem ten rwaniowy dodać.
no i kwestia czy 2x w tygodniu wystarczy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

hmmm to pozostaje kwestia wykonania high pulla. widziałem opcje ze z ziemi, na maxa do gory i puszczanie sztangi, a widzialem tez że z pozycji jak do połowicznego power cleana, hop w góre i pozniej kontrolowanie w dół. ja robiłem tym drugim sposobem, czyli mniej angażuje plecy. dlatego chcialem ten rwaniowy dodać.
no i kwestia czy 2x w tygodniu wystarczy.

nie widze problemu w 2 treningach.

no dla mnie to jakies takie polowiczne srodki. albo rob power snatch, push press, martwy?
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
no żeby trzaskać power snatche to bym musiał się przejść do jakiejś sekcji żeby mi dobrze wytłumaczyli.
co ciekawe - nie mogę zrobić normalnego rwania bo w momencie kiedy jestem dupą przy ziemi nie jestem w stanie wyprostować rąk za głową - idą mi do przodu.
no to najwyżej zrobię już ten normalny martwy ;)
a problem w 2 treningach - chodzi mi o progres siłowy. 2 treningi są wystarczające?
i jeszcze jedno - jako wielki fan wiosłowania dorzucę jednak gdzieś wiosło półsztangą - kocham to ćwiczenie a dodatkowo też uważam, że jest dobre do tego zestawu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
to wiesz.. moze tak bardzo prosto:
podstawa to
a: siad, lawka, wioslo
b: martwy, stojac, drazek

a ze chcesz widze troche "poweru", to zrob na poczatek power clean + push press, niekoniecznie z wielkim ciezarem, a dynamicznie, a potem reszte. i na koniec mozesz cos na brzuch i bica/trica.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
no właśnie podstawy już jakieś mam ;-)

przed wakacjami skończyłem 5x5, siła poszła w górę ale na macie poczułem to dopiero.. ostatnio :)
chce spróbować trochę tych dynamicznych ćwiczeń, tak polecanych i tak oddziałujących na całe ciało. trochę się już nakręciłem na to :D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
luz. tzn przez "podstawy" mialem na mysli, ze mozna to robic zawsze ;)

ja w mojej fazie dynamiczniej mam w planie robic (power) clean, behind the neck push press (mozna duzo wiecej na sztange nalozyc :twisted: ), i siad przedni i drazek.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
to z tym behind the neck na barki uważaj. (nie znam ćwiczenia - wyobrazam sobie jedynie po nazwie)

mnie korci spróbowanie tych siadów zerchera zamiast przednich ale narazie daje sobie na wstrzymanie do momentu kiedy już zaczne ten plan :D

i jeszcze zastanawiam się czy robić 5 powt power cleana - niektórzy piszą że to już za dużo. że lepiej np 6-7 serii ale po 3 powt - żeby zachować szybkość w każdym powtórzeniu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

to z tym behind the neck na barki uważaj. (nie znam ćwiczenia - wyobrazam sobie jedynie po nazwie)

mnie korci spróbowanie tych siadów zerchera zamiast przednich ale narazie daje sobie na wstrzymanie do momentu kiedy już zaczne ten plan :D

i jeszcze zastanawiam się czy robić 5 powt power cleana - niektórzy piszą że to już za dużo. że lepiej np 6-7 serii ale po 3 powt - żeby zachować szybkość w każdym powtórzeniu.

ja cleanow to robie po jeden albo dwa nawet ;)

wlasnie BTN push press jest bezpieczniejszy, bo ten moment dla barkow niebezpieczny jest pokonywany dzieki momentum z nog.


  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
kurde, mimo to wole push press zwykły.

a przy 2 powt trochę ciężko mi rozpisać jakąś sensowną progresję - jakaś rada?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
BTNPP jest bardziej meski, dajesz 20kg wiecej, i dziala lepiej na boczne aktony i na wszystko :P ale spoko, owszem, jest to high gains/high risk cwiczenie.

otatnio to tak naprawde robilem to z procentami 5/3/1, ale wczesniej robilem tez po 6-7 serii po 2-3 powtorzenia. i staralem sie dodac nawet 1-2 kg kiedy tylko moglem.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
chodziło mi raczej o progresje na treningu i powaliłem serie z powtórzeniami -_- whateva :D

5/3/1 jest spoko na dłuższą mete, niestety ja jestem narwany i mi leżał system 5x5.

no nic, okrężną drogą ale jakoś w końcu samemu się znajdzie złoty środek.

a tak spytam - ile razy w tyg ćwiczysz? zdarzało ci się właśnie 2x? bo dla mnie to mimo wszystko troche szok będzie, teraz przez wakacje ładowałem 2 treningi dziennie - rano siłownia wieczorem bjj. ( ale teraz to była tylko zabawa splitem, wiesz - wakacje to trzeba było trochę podreperować wygląd :D ) no a po wakacjach się skończy laba..
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

chodziło mi raczej o progresje na treningu i powaliłem serie z powtórzeniami -_- whateva :D

aha. no jak 5/3/1 to 5x50%,60% 3x70%,80% 90%x max
a jak po 2 powtorzenia to zazwyczaj moje 5x50 4x60 3x70 2x80 1x90 5x100% (treningowe).

no nic, okrężną drogą ale jakoś w końcu samemu się znajdzie złoty środek.

jak zawsze, i tak najlepiej.

a tak spytam - ile razy w tyg ćwiczysz? zdarzało ci się właśnie 2x?

hmm no nie. zazwyczaj robie 3 (FB) albo 4 (5/3/1) w tygodniu. ale od mma mialem baaardzo dluga przerwe, jak w koncu wroce to zobacze jak to bedzie wygladalo.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

aha. no jak 5/3/1 to 5x50%,60% 3x70%,80% 90%x max
a jak po 2 powtorzenia to zazwyczaj moje 5x50 4x60 3x70 2x80 1x90 5x100% (treningowe).



troche tej drugiej rozpiski nie rozumiem. procenty odnoszą się do ciężaru z którym zrobisz 5powt? czyli 5x50% ( tego z 5powt) a przedostatnia to 1x90% i na koniec max ciezar z jakim dasz rade 5 powt? ale to by było bez sensu(?) :D

nie wiem czy wiesz o co mi chodzi?:D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW


aha. no jak 5/3/1 to 5x50%,60% 3x70%,80% 90%x max
a jak po 2 powtorzenia to zazwyczaj moje 5x50 4x60 3x70 2x80 1x90 5x100% (treningowe).



troche tej drugiej rozpiski nie rozumiem. procenty odnoszą się do ciężaru z którym zrobisz 5powt? czyli 5x50% ( tego z 5powt) a przedostatnia to 1x90% i na koniec max ciezar z jakim dasz rade 5 powt? ale to by było bez sensu(?) :D

nie wiem czy wiesz o co mi chodzi?:D

wiem o co ci chodzi, zle napisalem, mialo byc 5x2x100%, a te 100% to jest treningowe a nie 1RM
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
znow polece dzis 5-3-1 (3-5-1) z ciezkimi singlami, jak pasowalo Ci 5x5 to to moze sie tez podobac chcoaz nie wiem jak robiles te 5x5 bo ludzie robia roznie ;)

I
Power clean
Przysiad
Lawka
Wioslo

II
Push press
Marwy-klasyk
Drazek
Dipsy

bez udziwnien typu high pull czy martwy rwaniowy, troche dynamiki i zwierzeca sila :)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
robilem tym billem starrem tylko troche zmieniłem ćwiczenia.

a twoja propozycja wiele sie nie różni od tego co planuje, jednak tak jak mówiłem - chcę spróbować zercherów, lubię high pulle, odpocznę w końcu od drążka, faktycznie dodam dipsy i to tyle :D z progresja sie zastanowie ale raczej zrobię tak, że ustale ciężary max dla danych powt, zaczne od 60% i z tygodnia na tydzien progresja ciezaru :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
starem ale uzywales do progrsji kalkulatora tego co jest w necie czy po prostu bazowales na rozpisce:
60-70-80-90-100% x5
60-70 x5-80x8 102,5 %x3
??

czy zwykle zanizyles ciezary i leciales na nic??
w sumie nie wazne ale tak pytam :)

jesli chodzi o zahery to coz, jak masz slaby siad to tu z ciezarem nie poszalejesz za bardzo przez co cwiczenie nie bedzie silowe jak masz mocny to z wspolczuje bicepsom bo nacisk sztangi jest okrutny ;)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
kalkulatora.

siady mam..takie se :P ponad 1xx idzie w serii. a zercher wyglada na wiesz, typowo obrzydliwie ociekające męskością ćwiczenie :D :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024