Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens podziału na kategorie względem pasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

no nie powalczy bo skoro ktoś jest początkujący to z zaawansowanym raczej nie ma szans



To jak jest Cienki to tym bardziej powinien zmierzyć się z dużo lepszym żeby wiedział gdzie jest jego mijsce w szeregu.

A po za tym po cholere ktoś kto mało umie pcha się na jakies zawody skoro się obawia walki z lepszymi ....?
....Wywalczyć medal w kategori mało umiejących :?: To jakis absurd.


w moiej bylej sekcji zeby przeskoczyc z koloru na kollr trzeba wygrac jedne zawody ogolnokrajowe albo dwa mniejsze - i w tym sensie nie sa to kategorie malo umiejacych bo wygrac moze tylko 1 a reszta musi sie meczyc do skutku albo nigdy nie zmieni koloru pasa.
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Podzial na pasy ma swoje minusy i plusy ... jak dla mnie w MS i ME i MP nie powinno byc podzialu na pasy ,w koncu to ma byc MP ,tak jest w judo , tak jest w submission, z drugiej strony moze to troche ograniczac rozwoj dyscypliny - wiekszosc osob nie bedzie startowac, bo tamci sa za dobrzy itp....czesciowo podzial na pasy jest komercyjnym wyjsciem ,ale tak jak napisano wyzej ma plusy....osobiscie jestem za podzialem na pasy w gorszych zawodach ,a mp i me i mś bez podzialu
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Wtedy repasaże musiałyby być standardowo(na me,mp...) żeby koleś ktory trafił na czarnego paska nie musiał już się pakować.
  • 0

budo_bosy0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
temat z dupy, autor zapewne fan judo lub judoka który nie rozumie idei i odmienności bjj od judo.

ja jestem MP białych pasów i wstyd mi tego! :twisted:

a mam kumpla co jest ME białych pasów i jeszcze w innych kolorach też by się znaleźli :twisted:

gdyby nie było podziału to nie chcę nawet myśleć ilu byłoby uczestników wagi -82 kg 8O
  • 0

budo_kirdoski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Tak jak napisano wyżej - bjj to nie jest sport, w ktorym raz na jakis czas na trening przychodzi grupa starszych osob, placisz kase za egzamin i dostajesz wyzszy stopien.

Zeby zdobyc wyzszy pas musisz cos wygrac w dotychczasowej swojej dywizji. Fakt sa tam jakies smieszne egzaminy na pasy ale to sie zdarza naprawde bardzo zadko.

nie wyobrzam sobie sytuacji ze place powiedzmy 50 zlotych, na mate przychodza 3 czarne paski, a ja im pokazuje trojkat, balache, kimure i poiwedzmy jakies osoto-gari robie uklon i dostaje za to niebieski pasek.....
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Ja tam Bogumila częściowo rozumiem.
Podział na wiek pomnożony przez podział na pasy pomnożone prze kategori w wagowe powoduje, że rozdaje się medale w np. 90 kategoriach ( np:5 kolorów pasów x 6 kategorii wagowych x 3 kategorie wiekowe ) co daje 270 medalistów.
Tak ilość medali powoduje, że zdobycie medalu ma dużo mniejszą wagę niż w przy mniejszej ilości kategorii i czase wystarczy samo wejście na matę aby zostać medalistą, bo w danej kategorii jest np 2 zawodników.

Bardzo przecież pokrewny submissiony fighting nie ma podziału na pasy i jest fajnie, zwłaszcza, często walczą tam białe pasy bjj z np. purpurami czyli ludzie, którzy na zawodach bjj nie mieliby szansy sie spotkać w walce.

Jakiś taki sztywniacki jest ten podział :)

Z drugiej strony podział na pasy jest dobry o tyle, że pozwala jak napisano juz wcześniej stwierdzić, że jakiś zawodnik wybija sie ponad swoją kategorię i może zostać promowany na wyższy pas, a na zawodach każdy ma szansę powalczyć z równymi sobie - słabsi mają frajdę, a silniejsi nie tracą sił i czasu na skrecanie słabszych w precelki.

A i tak wiadomo, że naprawdę liczy się tylko kategoria czarnych pasów i najlepiej absoluto (oczywiście na zawodach miedzynarodowych, bo u nas do niedawna wszystkie czarne pasy zmieściłyby się na jednym podium).
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

A i tak wiadomo, że naprawdę liczy się tylko kategoria czarnych pasów i najlepiej absoluto (oczywiście na zawodach miedzynarodowych, bo u nas do niedawna wszystkie czarne pasy zmieściłyby się na jednym podium).

W pełni się z tym zgadzam.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Dar dobrze mowi.
Bezsensowne mnozenie tylko kategorii.
Jak dla mnie powinno byc ich jak najmniej, dwie z paskow + absoluto, gora dwie wiekowo albo i bez tego, i troche uszczuplic jeszcze liczbe wag i bylo by cacy.
SW pod katem ilosci kategorii jest duzo lepsze.
A od zdobywania doswiadczenia to sa lokalne zawody, na ktorych mozna te kategorie mnozyc.
  • 0

budo_johnymakarony
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
tak i wtedy walczylbys 10 walk zeby zdobyc 1 miejsce ...wiec tez nie jest kolorow , w Koninie w bialych pasach -76 bylo 30 osob czyli 5 walk zeby zdobyc 1 miejsce , dodalbys jeszcze z 10-15 z niebieskich i kolo 6 z elity , mialbys turniej -76 z 50 osobami , nie wiem kto mial by sily walczyc tyle przez jeden dzien
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Wtedy na ogolnopolskie jechala by czolowka klubu.

Mi sie zdaje ze powinno byc wiecej zawodow lokalnych typu : mistrzostwa regionu czy nawet miasta, dostapenych dla wszystkich umozliwiajacych wyjazd na cos wyzszej rangi.
  • 0

budo_macc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

w moiej bylej sekcji zeby przeskoczyc z koloru na kollr trzeba wygrac jedne zawody ogolnokrajowe albo dwa mniejsze - i w tym sensie nie sa to kategorie malo umiejacych bo wygrac moze tylko 1 a reszta musi sie meczyc do skutku albo nigdy nie zmieni koloru pasa.


Bezsnes do potęgi, a co jesli nie mam ochoty brac udzialu w zawodach, chociaz moje umiejetnosci sa znacznie wieksze niz posiadaczy wyzszych pasow, albo jesli wezme udzial w zawodach w ktorych moja kategoria jest obsadzona przez 2 zawodnikow np pow. 100 kg - wygrana mam w kieszeni i wyzszy pas też??? Egzaminy na pasy tez sa bez wiekaszego sensu - bo o promowaniu na wyszzy stopien powinien decydowac trener na podstawie oceny twoich umiejetnosci na treningu a nie zawodach
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Panowie sens takiego podziału może być tylko jeden.

Kasa dla organizatorów. Ktoś słusznie przekalulował, że wizja zdobycia medalu dla niewiele umiejących będzie miała wzięcie.

np. 90 kategoriach ( np:5 kolorów pasów x 6 kategorii wagowych x 3 kategorie wiekowe ) co daje 270 medalistów.


Jak tylko to 270 medalistów przemnożyc prze stówe startowego to mamy 27tyś złociszy dla organizatorów a gdzie cała reszta ?

Innego sensu nie widze.

Każdy kto jeździ na zawody pownien czuć silną chęć podjęcia rywalizacji i dążenia do zwycięstwa z najlepszymi.

Startowanie w dywizji mniej umiejących lub umiejących niewiele jest absurdem i sportową patologią - dążeniem do triumfu nie przez bycie najlepszym z najlepszych tylko do pseudo triumfu przez pseudo wynik.
  • 0

budo_bosy0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
śmieszne :twisted:
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Panowie sens takiego podziału może być tylko jeden.

Kasa dla organizatorów. Ktoś słusznie przekalulował, że wizja zdobycia medalu dla niewiele umiejących będzie miała wzięcie.

np. 90 kategoriach ( np:5 kolorów pasów x 6 kategorii wagowych x 3 kategorie wiekowe ) co daje 270 medalistów.


Jak tylko to 270 medalistów przemnożyc prze stówe startowego to mamy 27tyś złociszy dla organizatorów a gdzie cała reszta ?

Innego sensu nie widze.

Każdy kto jeździ na zawody pownien czuć silną chęć podjęcia rywalizacji i dążenia do zwycięstwa z najlepszymi.

Startowanie w dywizji mniej umiejących lub umiejących niewiele jest absurdem i sportową patologią - dążeniem do triumfu nie przez bycie najlepszym z najlepszych tylko do pseudo triumfu przez pseudo wynik.


ale przecież wszyscy tłumaczą, że w białych pasach startują począkujący !! Więc mają równych sobie słabszych oraz LEPSZYCH ! Więc o to chodzi właśnie ! To tak jakby w mistrzostwach świata do grupy z Niemcami, Francją, Brazylią i Argentyną dali Andorę jako gratis, bo przecież taka jest idea sportu. Trzeba trzeźwo oceniać swoje umiejętności, i jak to się mówi "nie srać wyżej niż się dupe ma" :D
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Bogumil startowałeś kiedyś na jakiś zawodach czy tylko tak sobie dywagujesz (by nie użyć słowa pierdzielisz)
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Ja jadac na zawody wole sie zmierzyc z kims o podobnych umiejetnosciach (tym samym pasie), niz walczyc z wyzszymi pasami i byc z gory skazanym na przegrana... A na wpisowe mnie stac i nie mam nic przeciwko temu, zeby kasa wpadla organizatorowi, jesli dobrze sie wywiazuje ze swojego zadania...
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Bogumil jedzie działami wg alfabetu
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Ktoś słusznie przekalulował, że wizja zdobycia medalu dla niewiele umiejących będzie miała wzięcie.

Polecam zapoznanie się z literaturą na temat zarządzania sportem i rekreacją, np. to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Dopiero jak wymyślisz coś mądrzejszego niż zawodowcy zajmujący się teorią sportu, będziesz mógł oczekiwać na oklaski i uwielbienie.

I nie zapomnij napisać do UFC, że jak nie zlikwidują kategorii wagowych, to będziesz ich uważał za leszczy i mięczaków.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Warto by jeszcze sprawdzić, jakie w UFC jest wpisowe.
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
:) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024