Skocz do zawartości


Zdjęcie

novocaine: trening, dieta, etc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
781 odpowiedzi w tym temacie

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Siłownie szkolne, to przeważnie atlas wielostanowiskowy. Wyciskanie stosu o wadze 130kg daje mniej-więcej taki sam efekt jak sztanga 80kg. :wink:
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Ostatnio robie sobie - a przynajmniej sie staram - taki trening (wziety z dziennika treninowego zapasnika - okres przygotowawczy do sezonu)

DZIEN I - SILA

CWICZENIE SERIE POWTORZENIA UWAGI

Przysiad 6[7] 7,7,5,3,2,[1],10 progresja ciezaru, przerwa 2-3 min, raz na 2 tyg proba 1 powt max.
Plaska 6[7] 7,7,5,3,2,[1],10 j.w.
MC 6[7] 7,7,5,3,2,[1],10 j.w.


DZIEN II - MOC

CWICZENIE SERIE POWTORZENIA UWAGI

Zarzut silowy 5 8-5 koncentracja na dynamice ruchu przy zachowaniu techniki

wypychanie nog
na suwnicy 5 8-5 j.w.

wybicie sztangi
z klatki 5 8-5 j.w

wioslo 5 8-5 j.w

DZIEN III - MASA

wyciskanie skos/
sciaganie linki gora 5 12-8 superseria

hack przysiady/
uginanie nog 5 12-8 j.w.

biceps/triceps 5 12-8 j.w.

wznosy ramion bokiem/
wspiecia na palce 5 12-8/15-12 j.w.

spiecia brzucha/
rzymska 5 15/15 j.w.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Novocaine napisz ile robisz max. na lawie i w siadzie ??

Pozdr
Itosu
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
na klatke max wzialem bodajze 75 albo 70 kg obciazenie jest dobre bo szkola kupila nowe. Ja nie mowie ze nie cwicze tylko mowie ze nie cwicze z ciezarami bo nie moge. A takto cwicze prawie codziennie podciagam sie robie grzbiety absII pompki, pompki w staniu na rekach pompki na poreczach, wykonuje przerozne cwiczenia od jakis 3 lat. Tylko nigdy nie cwiczylem z obciazeniem.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Novocaine napisz ile robisz max. na lawie i w siadzie ??

Pozdr
Itosu

lawki nie robilem hohoho chyba z pol roku :D 80 bralem na 3x5, wiec 90 na max powinno byc, chociaz teraz moze nie...
na siad dawno nie robilem maxa, i ostatnio mialem tydzien przerwe przez kolano :? ale mysle 120 bym wzial. mowa o glebokim oczywiscie.
teraz waze 80-84

mi tam czy ktos sobie dodaje czy nie zwisa i powiewa. jak tyle robi, to swietnie, jak nie, tez swietnie. ja sie staram porownywac tylko z soba.

Magic 55 (dodane podciaganie) dzisiaj 12:45, ale to chyba przez wczorajsze mma, bo te 20kg strasznie ciezkie bylo :/
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

mi tam czy ktos sobie dodaje czy nie zwisa i powiewa. jak tyle robi, to swietnie, jak nie, tez swietnie. ja sie staram porownywac tylko z soba.


Nikt tutaj się nie porównuje bo większość ćwiczących takim ciężarem robi dłuższe serie pewnie.

Jeden z drugim zacznie wyliczać jakie to setki kilo ciska nie widząc sztangi na co dzień, a potem młodziki sięgają po koksy bo innym idzie 10x lepiej ...

Gubrin

PS: Filmik z brania tego 110kg by rozwiał wątpliwości. Te 75kg w wyciskaniu również.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
No co wy? Przecież w Polsce przeciętny 16/17-latek bierze na klatę ponad 150% masy ciała po roku treningu. :P ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
jesli bede mial mozliwosc to jest dostep do tej silowni to zrobie filmik na telefonie wrzuce tak dal Gubrina;) swoim postem nie chcialem wprowadzic zadnego zamieszania na forum chcialem sie tylko dowiedziec jakie sa mniej wiecej wyniki poczatkujacego w cwiczeniu z duzymi ciezarami. Przepraszam ze zbulwersowalem niektorych uzytkownikow forum.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
ja tam wierze ry-you, to całkiem możliwe wziąć 110 kg, jeśli chłopak ćwiczy na codzień ogólnorozwojówkę. Mój wynik z martwego może nie jest jakiś niesamowity (130, jeszcze mi troszke brakuje do 2x masa ciała) ale doszedłem do 110 kg za drugim podejściem do tego ćwiczenia, a paker ze mnie żaden.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
a potem martwy ma zla opinie, bo ludzie sobie plecy niszcza, robiac 2x za drugim podejsciem :wink:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Ja sam ze wstydem przyznam, że kilka lat temu (a był to szczyt mojej formy) byłem w stanie wziąć XXX kg w martwym, a o 20-30 kg więcej w "pseudo-martwym". Kociak aż miło itp.

Było fajnie.

Do czasu, aż po jednym powtórzeniu miałem problem ze wstaniem z podłogi, doczołganiem się do domu, a przez następne pół roku miałem bóle w krzyżu przy każdym pochyleniu się. W obecnej chwili, cieszę się, że miałem wówczas więcej szczęścia niż rozumu.

Taka mała przestroga.

Swoją drogą jestem przeciwnikiem robienia mniej niż >5 powtórzeń (praktycznie w każdym ćwiczeniu) przez osoby z niskim stażem na siłowni. Można sobie BARDZO zaszkodzić, a nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.


PZDR
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Swoją drogą jestem przeciwnikiem robienia mniej niż >5 powtórzeń (praktycznie w każdym ćwiczeniu) przez osoby z niskim stażem na siłowni. Można sobie BARDZO zaszkodzić, a nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.


Racja. Poza tym trenując sztuki walki trening martwego z maksymalnymi ciężarami nie jest potrzebny. Duże ryzyko kontuzji, niewiele benefitów.

Pozdr
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Poza tym trenując sztuki walki trening martwego z maksymalnymi ciężarami nie jest potrzebny. Duże ryzyko kontuzji, niewiele benefitów.

Pozdr



Oj tutaj to akurat jest wiele opinii :wink:

Ja sam jestem zdania, że w SW świetnie sprawdza się trening siłowy oparty na dużych obciążeniach i małej ilości powtórzeń (może nie niekoniecznie max'y chociaż tego też nie wykluczam, ale 3-5 powtórzeń jak najbardziej).

Technika techniką, ale chamska, brutalna siła bywa nieoceniona :wink:


PZDR
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Racja. Poza tym trenując sztuki walki trening martwego z maksymalnymi ciężarami nie jest potrzebny. Duże ryzyko kontuzji, niewiele benefitów.

Pozdr

ja robie cleany podwojne albo i single nawet :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
novo nie wiem co znajduje linka do magic50 rossa to nie chce mi sie otworzyc jego streona moglbys podrzucic?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Oj tutaj to akurat jest wiele opinii :wink:
(...)

Technika techniką, ale chamska, brutalna siła bywa nieoceniona :wink:


moze sie zle wyrazilem. to oczywiscie kwestia indywidualna. ja sam robilem jeszcze niedawno 3-5 powtorzen w serii martwego ze 110 kg, czasami bez pasa (kumpel na silowni wiecej gratow nie ma ;) ). podobnie robilem z lawa i siadami.

teraz zostawiam co najwyzej lawe i siady ale jako uzupelnienie max raz w tyg. zmienilem trening po tym jak jeden z trenerow pokazal mi ze zeby wyrobic pare w lapach wystarcza 2 x 1,5 hantle, 5 kg pilka lekarska, dobry worek i plan treningowy oparty na takich interwalach ze po pierwszej rundzie na koszulce nie ma suchego miejsca a ja mam ochote isc sie wyzygac ;)

wiem ze schudne. sila i masa to wazne elementy. fakt jest jednak taki ze na dzien dzisiejszy majac do wyboru np. dynamit i technike Adamka czy sile Pudziana wybieram pierwsza opcje ;)

moze dlatego ze sam wazac niewiele ponad 70 mam duzo wieksze predyspozycje do dynamiki i techniki niz brutalnej sily.

na koniec jeszcze cytat naszego olimpijczyka:

Sila jest srodkiem a nie celem



Pozdr
Itosu

PS. no i jeszcze teraz przy kopnieciach czuje pod kolanami sciegna, pozostalosc po cyklu martwych.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
moze zapodasz ten plan interwalowy, ale mi sien ie chce cos wierzyc ze z 1.5 kolwymi hantlami zrobisz sile 8O raczej jakas aerobiczna wytrzymalosc

pzdr
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Owszem.
Nawet z powodów czysto "logicznych" - uzyskanie potężnej siły jest niemożliwe przy ćwiczeniach z niewielkim ciężarem.

Nieco inaczej wygląda sprawa z siłą dynamiczną. Tutaj już wzrost szybkości powoduje wzrost siły (czysta fizyka - siła= masa x szybkość). Sporo da się zrobić w tym przypadku przy pomocy piłki lekarskiej czy worka treningowego. Jednak brak progresji w obciążeniu kończy się dalszym brakiem efektów treningu.


PZDR
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

moze zapodasz ten plan interwalowy, ale mi sien ie chce cos wierzyc ze z 1.5 kolwymi hantlami zrobisz sile 8O raczej jakas aerobiczna wytrzymalosc

pzdr


ale ja nie napisalem ze ja robie sile takimi hantlami. po prostu mialem polroczny cykl robienia sily. sila jest baza do innych cech motorycznych. poza tym w SW i tak wazniejsza jest sila dynamiczna. porzucaj sobie z partnerem 5 kg pilke lekarska w interwalach z workiem bokserskim. 1 runda 1-1,5 min. zmieniasz stacje co 3 rundy. Przerwy miedzy rundami i stacjami 30 sec. Robisz np. 8 stacji lub 24 rundy. to tylko przyklad. interwaly to metoda treningowa ktora mozesz sie "bawic". ja juz napisalem ze silownie robie 1 x tydz. zeby podtrzymac baze silowa. i na tej bazie pracuje nad dynamika.

Pozdr
Itosu

PS. wiele tez pisalo sie o tym czy silownia spowalnia. slynna strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sila jest ok ale kazdy madry trener zabrania zawodnikowi robienia sily w okresie startowym. w przypadku metodyki mojego trenera jest to minimum miesiac przerwy przed okresem startowym. ja juz nie startuje ale metodyke sportowa stosuje. jest okres budowania sily i okres bazowania na zbudowanym potencjale silowym aby popracowac nad innymi cechami.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024