Skocz do zawartości


Zdjęcie

novocaine: trening, dieta, etc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
781 odpowiedzi w tym temacie

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
5l mleka = 5 litrów mleka?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Chyba 0.5 powinno być :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
przecież jest "." czyli 0.5 ale nie pisząc zera jest lepszy lans :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

ale sie tymi jajkami masakrujesz. Ja jak zjem 3 jajka co trzeci dzien to jest git, bo po 3 jajkach naraz zjedoznych zbiera mi sie na wymioty :D

zastanawiam sie, czy po pierwsze nie rozbic tego, tzn 3 jajka zaraz po przebudzeniu, 3 po zajeciach, i 3 pod wieczor :twisted:

dojebali sie do najmniej istotnego szczegolu, jak zawsze :lol:
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
ale po tych jajkach pewnie BONKI walisz :)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

140g lososia +200g szpinaku +cebula +6 jajek

Nie za dużo białka jak na 1 posiłek?
140g łososia to ok. 28g białka, a 6 jajek to kolejne 45, w sumie 73g (77g jeśli policzyć szpinak).W jednym posiłku organizm może wchłonąć od 30-50g. Reszta wyląduje w kiblu. :P

Do posiłków potreningowych dodałbym trochę więcej węgli i tłuszczy. Zaraz po treningu (przed wypiciem białka) mógłbyś zjeść coś słodkiego (czekolada, ciastko albo coś w tym stylu)

Mleko możesz pić na przemian z maślanką (bardzo podobne wartości odżywcze, ale maślanka zawiera bakterie kwasu mlekowego). Do orzechów dobrze by było dodać jakieś białko zwierzęce. Możesz je popijać właśnie mlekiem albo maślanką.
Część jajek zastąpiłbym twarogiem. Chciaż nie wiem, jak z jego dostępnością poza Polską. Chodzi mi o prawdziwy twaróg (quark cheese), nie serek wiejski (cottage cheese).
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

140g lososia +200g szpinaku +cebula +6 jajek

Nie za dużo białka jak na 1 posiłek?
140g łososia to ok. 28g białka, a 6 jajek to kolejne 45, w sumie 73g (77g jeśli policzyć szpinak).W jednym posiłku organizm może wchłonąć od 30-50g. Reszta wyląduje w kiblu. :P

Do posiłków potreningowych dodałbym trochę więcej węgli i tłuszczy. Zaraz po treningu (przed wypiciem białka) mógłbyś zjeść coś słodkiego (czekolada, ciastko albo coś w tym stylu)

Mleko możesz pić na przemian z maślanką (bardzo podobne wartości odżywcze, ale maślanka zawiera bakterie kwasu mlekowego). Do orzechów dobrze by było dodać jakieś białko zwierzęce. Możesz je popijać właśnie mlekiem albo maślanką.
Część jajek zastąpiłbym twarogiem. Chciaż nie wiem, jak z jego dostępnością poza Polską. Chodzi mi o prawdziwy twaróg (quark cheese), nie serek wiejski (cottage cheese).

wlasnie, to jest kolejny punkt nad ktorym mysle, zeby nie brac wiecej niz 40g w jednym posilku. postaram sie chyba zmniejszyc do 4 jajek, i zjesc cos wiecej pozniej.

do potreningowych tak naprawde nie potrzebuje wegli, a bialka jest dosc (30g). zreszta, w ciagu godziny i tak zaczynam glowny posilek. ostatnio na t-nation nawet bylo sporo argumentow, ze wazniejsze jest jedzenie przed treningowe, niz po. jak skonczy mi sie bialko to w koncu zaczne brac gainera, i bede go bral przed. po co ta czekolada po? zeby pobudzic insuline?
maslanka i twarog niestety niedostepne.
orzechy jem w czasie wykladu, trudno byloby wyjac kawal miecha ;) zreszta, one raczej i tak dla ogolnych kalorii niz dla bialka, wiec o to sie jako tako nie martwie. zjedzenie tych 2000kcal i tak zajmuje mi cala godzine :lol:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
a z jakiej na przykład firmy ten quark cheese można dostać?
Ja ostatnio kupowałem z mlekovity cottage cheese i miał bodajże 26 g białka i tylko 3 g tłuszczu na 100 g
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

a z jakiej na przykład firmy ten quark cheese można dostać?
Ja ostatnio kupowałem z mlekovity cottage cheese i miał bodajże 26 g białka i tylko 3 g tłuszczu na 100 g

to nie chodzi o ilosc bialka czy tluszczu, tylko jakosc bialka.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

a z jakiej na przykład firmy ten quark cheese można dostać?
Ja ostatnio kupowałem z mlekovity cottage cheese i miał bodajże 26 g białka i tylko 3 g tłuszczu na 100 g

to nie chodzi o ilosc bialka czy tluszczu, tylko jakosc bialka.

a czemu quark > cottage? w czym twki różnica?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
moze ma wiecej kaseiny, lepszy profil przyswajalnosci, lepsze proporcje aminokwasow.. nie wiem, bedziesz musial poczekac, az wroci Poncho i ci powie :P
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

do potreningowych tak naprawde nie potrzebuje wegli, a bialka jest dosc (30g). zreszta, w ciagu godziny i tak zaczynam glowny posilek. ostatnio na t-nation nawet bylo sporo argumentow, ze wazniejsze jest jedzenie przed treningowe, niz po.

Ja nadal twierdzę, że posiłek potreningowy jest najwazniejszy. Powinno w nim być ok. 25% dziennej porcji białka i 30% węgli. Przed treningiem trzeba uważać, żeby nie przesadzić z węglami - po ok. 45 minutach od posiłku spada poziom cukru (im więcej węgli, tym większy spadek).

po co ta czekolada po? zeby pobudzic insuline?

Tak.

orzechy jem w czasie wykladu, trudno byloby wyjac kawal miecha ;) zreszta, one raczej i tak dla ogolnych kalorii niz dla bialka, wiec o to sie jako tako nie martwie. zjedzenie tych 2000kcal i tak zajmuje mi cala godzine :lol:

Ja prawie wszędzie zabieram ze sobą orzeszki i mleko. Taki zestaw awaryjny, kiedy muszę gdzieś wyjść na dłużej, a nie mam czasu wcześńiej sobie nic przygotować. ;)

Co do serka wiejskiego, mi właśnie chodziło o ilość białka, którego w twarogu jest 2 razy więcej niz w serku. O jakości białka nic nie wiem. Jedno i drugie robi się w końcu z mleka. :P Chyba wszystkie produkty mleczne mają podobną zawartość kazeiny (ok. 80%).
Jeśli nie masz dostępu do twarogu, to w zastępstwie może być serek, ale trzeba będzie go zjeść 2 razy więcej. ;) Dla mnie np. 300g serka to trochę za dużo jak na jeden posiłek. Używam go tylko jako dodatek do innych rzeczy.
BTW, indyka i chili zastąpiłbym właśnie twarogiem albo serem.

SoS, to na pewno był serek wiejski? W tym, który jem, jest 11g białka, 2g węgli ii 5g tłuszczu. Serek wiejski to granulki, twaróg to kostka. A propos Mlekovity, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S.
Na śniadanie jajka albo jakieś inne szybkowchłanialne białko.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

do potreningowych tak naprawde nie potrzebuje wegli, a bialka jest dosc (30g). zreszta, w ciagu godziny i tak zaczynam glowny posilek. ostatnio na t-nation nawet bylo sporo argumentow, ze wazniejsze jest jedzenie przed treningowe, niz po.

Ja nadal twierdzę, że posiłek potreningowy jest najwazniejszy. Powinno w nim być ok. 25% dziennej porcji białka i 30% węgli. Przed treningiem trzeba uważać, żeby nie przesadzić z węglami - po ok. 45 minutach od posiłku spada poziom cukru (im więcej węgli, tym większy spadek).

no ale i tak wiecej niz 30-40g nie strawie :P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Po ciężkim treningu organizm może wchłonąć o ok. 20g białka więcej niż normalnie.
Artykuł przeczytam jutro.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Po ciężkim treningu organizm może wchłonąć o ok. 20g białka więcej niż normalnie.
Artykuł przeczytam jutro.

sauce pls kthx ;) (zebym mogl wcisnac mojej wykladowczyni w twarz, dzis bedzie zalecac "1g/kg masy ciala").
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

SoS, to na pewno był serek wiejski? W tym, który jem, jest 11g białka, 2g węgli ii 5g tłuszczu. Serek wiejski to granulki, twaróg to kostka. A propos Mlekovity, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tzn. to jest twaróg tylko jest napisane na nim "twaróg wiejski półtłusty/ half fat cottage cheese
... :)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Po ciężkim treningu organizm może wchłonąć o ok. 20g białka więcej niż normalnie.
Artykuł przeczytam jutro.

sauce pls kthx ;) (zebym mogl wcisnac mojej wykladowczyni w twarz, dzis bedzie zalecac "1g/kg masy ciala").


Dołączona grafika

;)

Metody treningu i podstawy żywienia w sportach siłowych":28fqbcw3">

Konieczne jest spożywanie posiłów z większą zawartością pełnowartościowego białka (40-60g) w czasie 60-90 minut po treningu. Jest to okres, kiedy organizm zaczyna zastępować aminokwasy zużyte podczas treningu, przystępuje do naprawiania i budowy tkanki mięśniowej. W przypadku nie spożycia takiego posiłku, można doprowadzić do przewagi procesów katabolicznych w naszym organizmie, co grozi załamaniem rozrotstu mięśni.

W tym akapicie Kruszewski powołuje się jeszcze na:
Colgan M. Optimum Sports Nutrition
Kożuch G., Machalski P. Dieta zwycięzców
Tomaszewski i wsp. Kalendarz trenera. Żywienie i wspomaganie

A ta dieta 1g/kg to dla kogo? Jeśli dla kogoś ćwiczącego rekreacyjnie (3 razy w tygodniu po 1 godz.), to moim zdaniem powinna spokojnie wystarczyć.

BTW, ile g białka jesz dziennie (nie chce mi się liczyć :P ) i jak długo trwają treningi w ciągu dnia?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
no wiec przeczytaj artykul z t-nation, bo tam to wlasnie obalaja jako mit :P i kogo tu sluchac, co? ;)

dieta dla normalnego rekreacyjnego to .75g/kg, a dla sportowcow (ktorzy maja przy intensywnym treningu spozywac 60% kalorii z wegli...) to 1g/kg ma wystarczyc.

nie wiem, nie liczylem :P tak na oko to duzo ;) rano na silce tak z ~90min (z czego ostatnie 30 to brzuch, i w ogole duzo przerw ;) ) i wieczorem tylez mma badz luzny basen.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
na wykladzie nie bylo tak zle; zalecenie bylo 15%, co przy 4000kcal wychodzi jakies 2g/kg.

odnosnie mnie. sie zastanowilem, i bede probowal zrobic cos takiego
~200g bialka (800kcal)
~200g tluszczy (1800kcal)
>400g wegli (>1600kcal)

i bede sie staral rozlozyc to na jak najwiecej posilkow... jajka podziele na 3x3 o roznych porach. i pozniej policze jak to dokladniej wychodzi, czego musze dolozyc... pewnie wegli.`
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
kurde. policzylem obecnie ile czego jem, pomoglem sobie fitday'em, i wyszlo, ze mam totalnie beznadziejna diete :? 8O

bede musial przysiasc, wyliczyc wszystko dokladnie...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024