Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening poranny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Trening poranny
Trening poranny jest dla wielu jedynym możliwym rozwiązaniem. Ogrom obowiązków, praca, rodzina, zakupy - to wszystko pochłania nasz wolny czas. Chcąc pogodzić wszystkie nasze obowiązki z chęcią trenowania musimy dojść do kompromisu.

Często jedynym dobrym rozwiązaniem jest trening o wczesnych porach dnia. Czy wczesna pora ma jakikolwiek negatywny wpływ na rozwój naszej masy, polepszenie definicji mięśni, czy zwiększenie siły? Oczywiście że nie!

Każda sesja treningowa poranna, czy o porze wieczornej, powinna być poprzedzona posiłkiem (około 45 - 60 minut przed treningiem) bogatym w węglowodany (zarówno węglowodany proste, jak i złożone) i zasobnym w sporą ilość białka pełnowartościowego zawierającego pełen komplet aminokwasów endogennych i egzogennych (pochodzenia zwierzęcego). Pomocne w tym wypadku są odżywki węglowodanowe (zawierające węglowodany proste - Odżywki Carbo) i białkowe (np. zawierające białka serwatki - szybko przyswajalne przez organizm BV 159), lub Gainery, czyli odżywki węglowodanowo-białkowe w różnych proporcjach węglowodanów do białka (różne są gainery i proporcje składników odżywczych w każdym mogą się minimalnie różnić). Zalecane jest, aby w posiłku znalazła się również odrobina tłuszczu, najlepiej rybnego.

Do treningu przystępujemy dopiero wtedy, gdy nasz organizm skończy trawienie tego posiłku. Proces trawienia również wymaga od organizmu energii. Za wczesne rozpoczęcie sesji, tuż po posiłku, jest złym rozwiązaniem, ponieważ mając uczucie pełności nie jesteśmy w stanie wykonywać ruchów w pełnym zakresie, a nasza koncentracja nie będzie taka jaka powinna być. Trenując rano, nie możemy zapomnieć o posiłku po treningu również bogatym w węglowodany (najlepiej proste) i białko (szybko przyswajalne), ponieważ organizm po treningu znajduje się w stanie katabolicznym ("zjada własne mięśnie"). Celem naszym jest zaś budowa mięśni czyli wprowadzenie organizmu w stan anaboliczny! Organizm osób intensywnie trenujących potrzebuje duże ilości węglowodanów, szczególnie w okresie 5 godzin po zakończeniu treningu. W tym pięciogodzinnym okresie najintensywniej przebiega proces budowy glikogenu. Synteza jego w dużej mierze zależy nie tylko od ilości spożywanych węglowodanów, ale również ich rodzaju i przyswajalności. Węglowodany łatwo przyswajalne zaleca się spożywać w ciągu jednej godziny od czasu zakończenia intensywnego wysiłku jakim jest ostry trening (ok. 50-70gram węglowodanów w formie płynnej). W ciągu kolejnych 4 godzin powinno się dostarczyć kolejną porcję węglowodanów (o wysokim poziomie glikemicznym) - tym razem dwukrotnie bądź nawet trzykrotnie większą. Po tym pięciogodzinnym okresie proces glikogenezy przebiega znacznie wolniej, dlatego też zalecane jest spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym.

Wielkim plusem treningu porannego jest fakt, że mamy dużo czasu po treningu na spożycie wielu dań bogatych w składniki odżywcze.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024