Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
206 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
ZiemniAK47 - jeden z najmądrzejszych do tej pory postów w tym temacie :wink: .
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

ZiemniAK47 - jeden z najmądrzejszych do tej pory postów w tym temacie :wink: .


zgadzam się, pierwszy który wziął pod uwage co chciałem wczesniej przekazac :P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Ci co chca w jednego z kilkoma... Panowie, czasami przed jednym sie trudno obronic na ulicy, a co dopiero przed kilkoma.
Nie ma stylu na kilku - ani piesci i nogi, ani grappling.
Czasamo wychodzi sie calo z takiej zawieruchy bo:
- napadly nas dzieci, ktore przecenily swoje sily
- nikt nie byl uzbrojony
- mielismy kupe szczescia i Ten U Gory - stwierdzil, ze jeszcze na nas nie pora.
Pozdrawiam
K_P
PS. Siegnijcie do archiwum.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
a czemu znowu o ulicy...temat był o sporcie, ziemniak tez całkiem sensownie napisał o bjj w kontekście sportowym, fakt że wcześniej temat niepotrzebnie zjechał z watku sportowego na uliczny a to nic wartościowego nie wnosi ani nie wyjasnia. sport to sport a nie ulica.
  • 0

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Dobra, to może małe sprostowanie bo widzę, że temat nieco zboczył z rzeczowych torów :lol: . Chodziło mi oczywiście o skuteczność NA ULICY. Wszelkie turnieje / rywalizacja sportowa / zawody mi zwisają i powiewają, chodzi mi o realne wykorzystanie umiejętności bitewnych w licznych meandrach na krętej drodze życiowej :wink: . Mam na myśli sytuacje tego typu - ktoś napada mnie i moją dziewczynę wieczorem na ulicy a ja muszę nas obronić / wracam z disco party w nocy a tu atakują mnie dresy lub "karki" / pokłóciłem się z kumplem i umawiamy się na tzw. solóweczkę / jacyś wrogowie chcą się odegrać za dawne porachunki i zmawiają się przeciwko mnie / i inne takie "wyzwania". Tak więc, jaka sztuka walki najbardziej przydaje się w życiu? Bo ja dalej nie wiem, na co się zapisać. Trenowałem wcześniej karate kyokushin ale to kompletnie mnie zawiodło w ustawce z "kumplem" i teraz szukam czegoś diabelnie skutecznego. U mnie w mieście mogę jeszcze trenować Krav Magę, Judo, Viet Vo Dao, Aikido i W JEDNYM KLUBIE mogę trenować kilka sztuk walki NARAZ, a konkretnie Brazilian Jiu Jitsu + Mixed Martial Arts + Muay Thai + Boxing (można wybrać kilka). Co robić? Njlepsza wydaje mi się oczywiście ostatnia propozycja, bo tam od cholery różnych sztuk walki w cenie jednej, ale zastanawiam się też nad Krav Magą (typowo uliczny system). HELP!!
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

Trenowałem wcześniej karate kyokushin ale to kompletnie mnie zawiodło w ustawce z "kumplem"

a ile czasu trenowałeś oraz ile razy w tygodniu?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
McKinzie - z calym szacunkiem do Ciebie, ale wlasciwym stylem dla Ciebie bedzie zdaje sie - wydoroslec.
Wiekszosc domniemanych zagrozen o ktorych piszesz, to tylko imaginacje. Jak Cie napadnie kilku karkow, to i tak zadna sztuka walki Ci nie pomoze.
Takich sytuacji w zyciu doroslego czlowieka zdarza sie - jedna, albo dwie.

Z kumplami rozwiazujesz problemy - organizujac ustawki?
K_P
PS. Zanim zajalem sie boksem i bjj - cwiczylem okolo 9 lat kyokushin, kilka razy w tygodniu (chyba codziennie) - nigdy mnie nie zawiodl na tzw. ulicy.
  • 0

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Trenowałem regularnie trzy razy w tygodniu przez dziewięć miesięcy, a to powinno wystarczyć do pokonania przeciętniaka z klasy... "Wymiarowo" też nie jestem zły bo mam 176 cm i ważę 75 kg.
  • 0

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Poprzedni post był oczywiście do Moderatora
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

McKinzie - z calym szacunkiem do Ciebie, ale wlasciwym stylem dla Ciebie bedzie zdaje sie - wydoroslec.


Amen bracie :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

a to powinno wystarczyć do pokonania przeciętniaka z klasy


i to jest właśnie to zapiszesz się na jakies SW pochodzisz kilka miesiecy i myslisz że Ci już wystarczy, a to jest gówno prawda po takim okresie człowiek dopiero widzi tak naprawde ile sie musi nauczyć a mówienie że ileś tam miesiecy wystarczy jest dla mnie przynajmniej śmieszne.

A jeżeli chodzileś na bjj specjalnie po to żeby nastukać jakiemuś kolesiowi z klasy to już wogóle no coment
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

a ile czasu trenowałeś oraz ile razy w tygodniu?


Pisał, że bodajże 6 miesięcy.

Chopok ledwo liznął podstawy, zaczął odróżniać lewą nogę od prawej i myślał, że będzie od razu wielkim fajterem :lol:

EDIT: no 9, niech będzie, nie było chyba tego posta jak pisałem, albo nie zauważyłem ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

Trenowałem regularnie trzy razy w tygodniu przez dziewięć miesięcy, a to powinno wystarczyć do pokonania przeciętniaka z klasy... "Wymiarowo" też nie jestem zły bo mam 176 cm i ważę 75 kg.

Jak to powinno, to indywidualna sprawa jak szybko sie postępy robi, w twoim wypadku to za mało i pewnie nawet jakbyś taja albo mma przez tyle czasu 3 x w tygodniu trenował to i tak dostałbyś. Naucz sie lepiej wyciągać wnioski bo skończysz obrażony na reszte świata, że nawet czołg jest chujowy na ulice bo nie zdąrzyłeś sie nauczyć obsługi :)
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
McKinzie, z kąd ta zmiana? Pare postów wcześniej byłeś jeszcze w 100% przekonany do bjj... poza tym, przekrojowy trening jest najlepszym rozwiązaniem pod kątem "ulicy". Nie wiem czemu nagle się wachasz.

Ps. Poza tym, masz już w danych, w rybryce "ma" napisane "bjj/mma" :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_ziemniak47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Twój pierwszy post McKinzie:

Właśnie, nie rozumiem tego do końca. Obejrzałem mnóstwo filmów z potyczkami różnych stylach walki i ZA KAŻDYM RAZEM wygrywa właśnie BJJ. I co najciekawsze, niemal każda walka wygląda tak samo - adept BJJ rzuca się szybko w nogi karatece / tae kwon do`ce/ kick-boxerowi etc. i potem w parterze masakruje go w kilka minut. Praktycznie można założyć, że gdy zawodnik BJJ wejdzie już przeciwnikowi w nogi, jest już po walce. Nie rozumiem, czy naprawde nie da się wymyśleć żadnej "riposty" na to słynne wejście w nogi? Np. szybkie kolanko w głowę (gdy adept BJJ rzuca się w nogi) albo atak łokciami z góry w tył głowy? Nie zrozumcie mnie źle - nie krytykuję BJJ, wręcz przeciwnie, zamierzam się zapisać na tą sztukę walki bo jest u mnie w mieście, razem z MMA oraz Submission. Zastanawiam się tylko, na czym polega fenomen tej 100% skuteczności wejścia w nogi.


Gdzie Ty tu piszesz cokolwiek o ulicy? A tak poza tym to dział "Ulica" jest trochę niżej i tam już jest podobny temat: "ULICA I PARTER-..."

Panowie, czasami przed jednym sie trudno obronic na ulicy, a co dopiero przed kilkoma.
Nie ma stylu na kilku - ani piesci i nogi, ani grappling.

Dokładnie, na ulicy NIE MA STYLU. Ulica to nie ring czy mata, nie ma zasad i nie masz bladego pojęcia czego się możesz spodziewać (nawet jak Ci się wydaje że wiesz). Nie mówię, że SW się nie przydają na ulicy bo tak nie myślę. Wręcz uważam, że dają nam pewnego "asa w rękawie" na wypadek niebezpiecznej sytuacji. Tylko skąd pewność, że przeciwnik jaiegoś "asa" nie ma i nie zrobi nam przy jego pomocy "kuku" ;) Dlatego uważam, że jeżeli nawet ktoś ma czarny pas w XXX(wstaw co chcesz) a jest ignorantem i myśli, że byle leszcz z ulicy może mu naskoczyć to takiemu "miszczowi" krzyżyk na drogę i powodzenia życzę...

Wogóle to ja już nie wiem teraz o czym jest ten temat w końcu... :?
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
W tej rubryce moze sobie zaznaczyć co chce ,to co tam jest nie musi to być prawda.
chciał bym to podkreślić
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Nie musisz trenowac, wystarczy przeczytac [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Moze lepiej w ogole nic nie trenuj, bo jak sie czegos kiedys moze nauczysz to zrobisz komus krzywde niepotrzebnie, probujac rozwiazac problem z kumplem.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

Nie musisz trenowac, wystarczy przeczytac Ten tekst

Po jedenaste: Nie spuszczaj przeciwnika z oczu. Tę zasadę staraj się stosować także podczas wycofywania się.

A jak podczas ewentualnej ucieczki wlecę w drzewo? :)

Po dwudzieste: Haki są za wolne. Prawy prosty. Prawy prosty. Uderzenia hakiem są dobre, gdy bijesz się na punkty. A teraz chyba nie bijesz się na punkty? Jakie są haki? Za wolne.

Nad tym bym polemizował.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Ja też Jet ale z tego jak to napisali wydaje mi sie że chodzilo im o Cepy a nie haki :D
mówimy tu o ludziach nie trenujacych
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Maverick ma rację, a ja już spieszę z wyjaśnieniem :D . Tekst jest przetłumaczony na polski (na stronie macie link do źródła po angielsku), a w oryginale wyglądał tak:

Hooks - the wide-sweeping side punches you see a lot of people throwing - are great for boxing or other score / tactical fighting... But they don't deliver the force a good straightforward punch will, and they're SLOW


Problem tkwi w tym że źle został przetłumaczony "hook" bo to tak zwany "fałszywy przyjaciel" czyli słowo które brzmi w innym języku podobnie ale oznacza co innego. "Hook" to po naszemu będzie "sierpowy", a sierpowy wykonany w niewytrenowany sposób to nic innego jak cep :) .

Tym samym prawidłowe tłumaczenie jest takie że "cepy są powolne" i z tym się prawdopodobnie większość zgodzi.

Jako ciekawostkę powiem że nasz "hak" to po angielsku "uppercut".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024