Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
206 odpowiedzi w tym temacie

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Właśnie, nie rozumiem tego do końca. Obejrzałem mnóstwo filmów z potyczkami różnych stylach walki i ZA KAŻDYM RAZEM wygrywa właśnie BJJ. I co najciekawsze, niemal każda walka wygląda tak samo - adept BJJ rzuca się szybko w nogi karatece / tae kwon do`ce/ kick-boxerowi etc. i potem w parterze masakruje go w kilka minut. Praktycznie można założyć, że gdy zawodnik BJJ wejdzie już przeciwnikowi w nogi, jest już po walce. Nie rozumiem, czy naprawde nie da się wymyśleć żadnej "riposty" na to słynne wejście w nogi? Np. szybkie kolanko w głowę (gdy adept BJJ rzuca się w nogi) albo atak łokciami z góry w tył głowy? Nie zrozumcie mnie źle - nie krytykuję BJJ, wręcz przeciwnie, zamierzam się zapisać na tą sztukę walki bo jest u mnie w mieście, razem z MMA oraz Submission. Zastanawiam się tylko, na czym polega fenomen tej 100% skuteczności wejścia w nogi.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
na zaskoczeniu
  • 0

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

na zaskoczeniu

Niezupełnie mogę się z tym zgodzić, bo przecież na zawodach obaj fighterzy wiedzą, jaki styl reprezentuje przeciwnik i można spodziewać się tego wejścia w nogi ze strony adepta BJJ... I należałoby poszukać jakiejś odpowiedzi na ten trik bo z tego co widziałem, NIKT go do tej pory nie wybronił! A przecież nie ma chwytów "nie do obrony"...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
wiedzieć jaki styl a spodziewać sie techniki i zareagowac na nią odpowiednio to dwie rozne rzeczy.nie jestem specjalista od Bjj ale z tego co mi się wydaje własciwe obrony są w tym stylu i tam się ich uczy a nie w stylach uderzanych, które wymieniłes. jasne ze można kopnac kolanem, dlatego jak ktos to robi to robi tak szybko i w takim momencie zeby tym kolanem nie dostać a kick, tkd, karate nie maja wyspecjalizowanych technik obronnych na wejscie w nogi bo go tam nie ma.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Niekoniecznie w nogi tylko "wchodza" adepci bjj, takze w "pas". Zobacz pierwsze walki Royce Gracie, jak plynnie wchodzil w pas.
Przed wejsciem w nogi, czy w pas warto tez wykonac kopniecie stopujace, to tez pieknie robil Royce.
To samo co robia specjalisci od bjj, robia takze zapasnicy, judocy, sambisci.

Kolanko...Raz na tysiac wejsc w nogi, moze uda sie trafic.
Ja kiedys przy wejsciu w nogi drasnalem glowa w kolano - luk brwiowy roz.... doszczetnie, kupe krwi, ale przeciwnika i tak polozylem.

W zasadzie kazdemu, kto nie cwiczyl obron przed wejsciem w nogi, latwo jest to zrobic.
Caly styl Mirco Crocopa polega na tym, ze do swojego bazowego (kopano-uderzany), nauczyl sie obron przed wejesciem w nogi, blokuje to i wraca do stojki.
K_P
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
McKinzie: chyba mówisz o walkach sprzed czasów Gracie Huntera Kazushiego Sakuraby :roll: który pokazał, że samo Bjj to nie wszystko. Bjj nie jest naj, bjj jest niezbędnym elementem MMA, ale nie jest naj. A wejście w nogi i tak lepiej mają opanowane zapaśnicy ( no i może judocy).

A fenomen polega na tych, ze wejście w nogi jest techniką z duzym marginesem błędu i nawet niezbyt dobrze wykonane może byc skuteczne.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Po pierwsze BJJ to nie tylko wejście w nogi a masa różnych innych technik obalających (oczywiście nie będę ci wymieniał). Po drugie, na tych filmikach nie oglądałeś zapewne walki ludzi trenujących MMA. W tej formule da się zauważyć dość dobrze opanowane obrony przed obaleniami przez niektórych zawodników. W karate, boksie itp. nie uczy się natomiast obrony przed obaleniami i TO właśnie daje adeptowi BJJ asa w rękawie.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
SPRAWL :!:

albo kolano jak ktoś źle wchodzi

  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
też zauwazyłem ten fenomen na youtube. Najsmieszniej to wyglada jak zaczyna sie walka i widac Karateke/Taekwondoke/kickboxera uciekającego po całej macie przed zawodnikiem BJJ który bez żadnej gardy ściga stójkowca, łapie za nogi, sprowadza do parteru i w parenaście sekund tam skończy. Nie wiem czym jest to spowodowane, taka ot moda na bjj która da sie zobaczyć ostatnio wszędzie łącznie z tym forum ;)
Napewno BJJ bardzo dobrze przyjeło się w MMA czy innych podobnych formułach walki 1vs1 a jego sukces spowodowany jest przede wszystkim dużym wachlarzem technik z małego specyficznego zakresu w którym są po prostu bardzo skuteczni (parter).

W przypadku tych filmików zacznijmy analize - który normalny stójkowiec dał by się sfilmować walcząc z zawodnikiem bjj nie mając pojęcia o wejsciach w nogi, dając bjj-owcom podejsc blisko itp. sądze że to wszystko jakaś dziwna propaganda jak kiedyś z Karate jak to po jednym uderzeniu kickbokserzy padali czy Judo jak to Karateków wykładali ;) Nie jestem w stanie tego pojąć, jak widze taki filmik az mnie ciśnie że ten koleś nic nie robi tylko daje sie tak wykładać, żal mu bjjowca z całą twarzą odsłoniętą (bez gardy) zaatakowac czy jak? Przecież szybkie dollyo na twarz i KO;) Kompromitacja i sądze że to jakas propaganda, Bjjowiec przebiera się w Dobok i daje się poniewierać dla chwały jego stylu ;) ;)

Ale poważnie -oglądając MMA wygląda to znacznie bardziej realistycznie tyle że tam większość zna dobrze parter i nie walczą zbytnio żeby bronić się przed obaleniami a jeśli ktoś jest kiepski w parterze bardzo skutecznie unika w nim walki.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Oczywiście, że można kwestionować te filmiki Greacie'ich, że swoich wzięli ... ale wystarczy pierwsze UFC obejrzeć :wink:

Polecam walki:
Joachim Hansen vs Masakazu Imanari
Joachim Hansen vs Marcus Aurelio
Cro cop vs Kazuyuki Fujita
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Nie kwestionuje że wiele walk zostało wygranych dzięki bjj i udawało się zaskonczyć i pokonać obrone stójkowców choćby dlatego że nawet Gracie znają dobrze również stójkę i są w stanie w niej powalczyć. Znajomość Bjj czy Judo czy Zapasów to bardzo silne narzędzie w walce 1vs1. Jeśli ktoś potrafi dobrze je wykorzystać to jest super.
Tyle że mówienie że to i to jest najlepsze jest niepowazne i te wszystkie filmiki na youtube to wg mnie jakas dziwna propaganda.
BJJ ładnie uzupełnia stójkę ale mimo wszystko parter to tylko 1/3 i taki BJJ bez gardy i orientacji w walce w stójce mimo wszystko w rzeczywistosci często był by zknockoutowany. BJJowiec ze znajomoscia stójki kontra stójkowiec ze znajomością parteru to już by była walka i pewnie w sportowej walce 1vs1 ten pierwszy miał by nieco większe szanse.

Ale wciąż uważam że BJJ to moda. Bo czemu nie Zapasy i Judo? ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

Tyle że mówienie że to i to jest najlepsze jest niepowazne i te wszystkie filmiki na youtube to wg mnie jakas dziwna propaganda.

bo to byla propaganda. gracie jezdzili od dojo do dojo wyzywajac do walki, i nagrywali. i wygrywali.
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Byl juz kiedys taki temat. Poszukaj :wink:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

Ale wciąż uważam że BJJ to moda. Bo czemu nie Zapasy i Judo? ;)

:)
A czemu nie bjj i zapasy?
Nie moda tylko konieczność. Bez bjj i zapasów nie ma co podchodzić do mma.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

bo to byla propaganda. gracie jezdzili od dojo do dojo wyzywajac do walki, i nagrywali. i wygrywali.


taaa po ameryce jezdzil, a wszyscy wiedza jaki tam jest poziom.

walczy zawodnik a nie styl, Gracie to po prostu dobrze wyszkoloeni w swoim stylu fajterzy, wyobrazam sobie walke jakiegos taja z prawdziwego zdazenia z jakims bjj-owcem , taj by sie chyba usmiechnał ze szczescia jak by zobaczyl przeciwnika starajacego sie wjechać mu w nogi, jedno kolano lub trafiony low na twarz i OIT wita.

nie jestem anty bjj, po prostu nie jara mnie kulanie sie po ziemi, wole uderzać :)
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

BJJ ładnie uzupełnia stójkę ale mimo wszystko parter to tylko 1/3 i taki BJJ bez gardy i orientacji w walce w stójce mimo wszystko w rzeczywistosci często był by zknockoutowany.

a skąd ty to niby wiesz?
sprawowałeś z kimś z BJJ kiedyś?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
ehhh czuje sie z 5-6 lat mlodszy czytajac ten temat :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?

nie jestem anty bjj, po prostu nie jara mnie kulanie sie po ziemi, wole uderzać :)

spoko. dopoki ktos cie nie wywroci :wink:

ide ogladac "best knock outs in UFC (1)" ;) (ale submissiony i choke'i tez sa ;])
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Maverick marzycielu.

K_P
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego brazylijskie jiu-jitsu jest NAJ?
Oszwmorde, brałler wrócił! :)

spoko. dopoki ktos cie nie wywroci


Wiesz novo, ja lubię i stójkę i parter, ale jakbym nie lubił, to bym nie ćwiczył, liczy się satysfakcja ;) Ale tak naprawdę, to parteru się nie lubi, chyba tylko gdy się go nie ćwiczy, też mi się wydawało, że nie lubię, póki nie zacząłem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024