Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
Tak, wiem - pewnie na tym forum mieliście setkę podobnych tematów, ale ja jestem nowy więc siłą rzeczy nie mogłem ich ujrzeć na oczy. Moje pytanie brzmi: jakie są najskuteczniejsze sztuki walki na pojedynczych wrogów, a jakie na kilkuosobowe grupy? W moim mieście mogę trenować: karate tradycyjne, karate kyokushin, boks, kick-boxing, muay thai, aikido, krav-maga, viet vo dao, judo i aż 3 sztuki walki NARAZ w jednym klubie, czyli mixed martial arts / submission / brazylijskie jiu-jitsu. Najbardziej odpowiada mi ostatnia z opcji, czyli właśnie MMA / submission / BJJ ale kłopot w tym, że mam tam daleki dojazd... Zaznaczam też, że wcześniej trenowałem karate kyokushin przez 9 miesięcy, ale ta sztuka walki nie przypadła mi do gustu z uwagi na małą skuteczność w realnej walce - ledwo wygrałem gdy przyszło co do czego... i skończyłem nawet z podbitym okiem, a nie miało wręcz prawa do tego dojść... Co zatem radzicie trenować? Co będzie najlepsze na pojedynczych przeciwników, a co na grupy?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
Temat pewnie zaraz zostanie zamknięty, ale co tam.

Tak, wiem - pewnie na tym forum mieliście setkę podobnych tematów, ale ja jestem nowy więc siłą rzeczy nie mogłem ich ujrzeć na oczy.

Wyszukaj sobie. Ponieważ wyszukiwarka chwilowo nie działa, użyj Google z dopiskiem site:budo.net.pl.

Moje pytanie brzmi: jakie są najskuteczniejsze sztuki walki na pojedynczych wrogów, a jakie na kilkuosobowe grupy?

Na pojedynczych wrogów Wmordęgo, na grupy Uciekando.

ledwo wygrałem gdy przyszło co do czego... i skończyłem nawet z podbitym okiem, a nie miało wręcz prawa do tego dojść...

A myślałeś, że po dziewięciu miesiącach będziesz king Bruce Lee karate mistrz i nawet się w walce nie spocisz? :lol:

Co zatem radzicie trenować?

To, co sprawia ci przyjemność i daje ci motywację do doskonalenia umiejętności.
  • 0

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
WOW, jaki z ciebie mędrzec, nie no, jestem pod wrażeniem :lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?

ale ta sztuka walki nie przypadła mi do gustu z uwagi na małą skuteczność w realnej walce


To Ty byłeś nieskuteczny, a nie SW. Trzeba było się przykładać do treningów.
  • 0

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
Ekhm... A więc ja się nie przykładałem do treningów? Nie no LOL. Byłem PIERWSZYM zawodnikiem z mojego klubu, który już po ośmiu miesiącach treningów wziął udział w turnieju, z niezłym skutkiem nawet :wink: . Problem właśnie w tym, że karate nie nadaje się do prawdziwej walki. Jest dobre na turnieje, sparingi i w filmach. A na realu przecież nie powiem przeciwnikowi "Tylko pamiętaj! Nie wolno uderzać pięściami w twarz, stosować chwytów, sprowadzać do parteru, uderzać w plecy, robić dźwigni, duszeń ani uderzać w jaja!!". Czaisz bazę? Karate jest kompletnie nieprzydatne w realnej walce, bo treningi są strasznie ubogie, nie ma na nich nic prócz bezpiecznych uderzeń i cały czas trzeba uważać, by nie zrobić przeciwnikowi żadnej krzywdy. Z tego względu uważam, że karate jest dla ciot, dzieci i dziewczyn, ewentualnie staych dziadów. Wystarczy spojrzeć, jaki karatecy dostają oklep na konfrontacjach różnych styli walki, polecam rozejrzeć się na YOU TUBE :D
  • 0

budo_patkle
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
Skoro temat jeszcze otwarty to się wypowiem ... a co :D

Z tego co się orientuję to żadna SW nie jest skuteczna a nawet jeśli jest to tego nie udowodni... bo to przecież człowiek walczy... a każdy człowiek jest inny...

A jeśli się spotkają w walce mistrzowie różnych SW to o zwycięstwie decyduje to który pierwszy skutecznie wykona swoją technikę...

A co do autora... to chyba nikt Ci nie powie co masz trenować bo to bez sensu... jeden preferuje chwytanie inny uderzanie a jeszcze inny próbuje mix... Pochodź sobie po kolei na wszystko na co możesz i później zdecyduj co chcesz robić...

P.S. Zamknijcie ten temat jak najszybciej :)

pozdro
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
ale sie kurwa usmialem :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?

Problem właśnie w tym, że karate nie nadaje się do prawdziwej walki.


A moi znajomi (i to shotokanowcy) jakoś sobie bez problemu radzili dziesiątki razy. Może czas przestać obarczać innych za swój brak umiejętności? Po 8-śmiu miesiącach to nawet padów się dobrze nie umie (czy czegoś tam w danej SW :) ).
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
Mam prośbę.
Gdy znajdziesz już ten skuteczny styl, czy mógłbyś mi zrobić przysługę i wrzucić gdzieś filmik jak walczysz na uderzenia w krocza i wybijanie oczu?
Chętnie się czegoś nauczę. :lol:

Wiesz misiu. Twoja pewność siebie jest porażająca, ale jak mniemam to wynik za dużego luzu na treningach i zbyt małego Twego doświadczenia.

Przy okazji:

Karate jest kompletnie nieprzydatne w realnej walce (...)
cały czas trzeba uważać, by nie zrobić przeciwnikowi żadnej krzywdy.


Po co uważać, skoro karate jest nieprzydatne do realnej walki (czyli jak rozumiem, nie można zrobić krzywdy?)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?

Z tego względu uważam, że karate jest dla ciot, dzieci i dziewczyn, ewentualnie staych dziadów.


Widać, że skromnością, ani pokorą nie grzeszysz, odpowiem ci tak jak na to
zasługujesz: Spieprzaj dziadu z tego forum!
  • 0

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
Łooo, co za wulgaryzmy! Opanuj się kolego, bo inaczej znowu dostaniesz po łapkach od mamusi jak zobaczy, co jej synek na kulturalnym forum wypisuje :lol:
  • 0

budo_mckinzie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gejowo
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie są najskuteczniejsze sztuki walki?
Zresztą, żebym wyszedł z tego forum, musisz mnie GRZECZNIE poprosić. A najlepiej błagać na kolanach. To jak będzie, malutki :D ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024