Skocz do zawartości


Zdjęcie

LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

Na zolnierzach juz to przerabiano parokrotnie- jedni sie zalamuja po zdobyciu pierwszego fraga, inni przeciwnie- nie bylo tak zle, nie rzygalem, moge zabijac dalej.



trzymajcie sie tematu, i starajcie nie wypisywać farmazonów z kosmosu, jak ta powyżej, prosze.
lepiej sie wtedy czyta.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......
ale psychika jest wazna dla tego co sie broni ,czy atakuje bo to sa dwie rozne choc troche podobne sa
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

Na zolnierzach juz to przerabiano parokrotnie- jedni sie zalamuja po zdobyciu pierwszego fraga, inni przeciwnie- nie bylo tak zle, nie rzygalem, moge zabijac dalej.



trzymajcie sie tematu, i starajcie nie wypisywać farmazonów z kosmosu, jak ta powyżej, prosze.
lepiej sie wtedy czyta.


Taaa, farmazon, wymyslilem sobie to. Moze zabrzmialo to niefachowo, ale mialo to sluzyc za przyklad, rowniez zwiazany z tematem.
Zrobil sie balagan w temacie, zrzucam ten komentarz na karb zagubienia. Pozdro.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......
No i tu jest sedno bo "chlodna kalkulacja" przypierdole pierwszy, gazem albo palka tooo jakos mi sie z mocna psychika nie kojazy. Chlodne sciagniecie spustu to juz inna kategoria i tuuu mocna psycha byla by konieczna zeby sie nie obsrac, uzycie "na zimno" gazu ktorym wiemy ze nie zabijemy, to zwykle zwiekszanie naszych szans. Sztuka do dostawac wpierdol i nie wydygac.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......
Widzisz Ambull cenię sobie Twoje zdanie – napisałeś że ..... nie wydaje Ci się że mocna psychika z przypapraniem komuś gazem lub pałą nie ma nic wspólnego ......... – powiem tyle że, z biegiem czasu i różnych zaobserwowanych sytuacji ulicznych doszedłem do wniosku iż byłbym DEBILEM starając się na ulicy walczyć honorowo !!!

Właściwie kieruje się zasadą ja stoję inni leżą ..... i kiedy tak się dzieje – to dopiero wtedy stać mnie na e/w pardon czy zaprzestanie ataku – ten kto atakuje jako pierwszy w ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOSCI PRZYPADKÓW ____ WYGRYWA____ !
Zdecydowany atak na chłodno pozwala nie tylko kontrolować sytuację ale i w przypadku niekorzystnego jej rozwoju na zmianę taktyki – zwyczajnie masz czas / nigdy jeszcze nie było ciekawie kiedy pozwalałem się otoczyć lub przejąć inicjatywę tudzież przyprzeć do muru.
Nie chce tłumaczyć Ci spraw oczywistych ale silna psychika kojarzy mi się z bezpośrednim atakiem na przeciwnika (ale nie atakiem na pałę, czy próbą zastosowania technik – to zwyczajny odruch i niech mi nikt nie mówi że to się łatwo wypracowuje – gówno. Techniki stosowane intuicyjnie w formie odruchu wymagają LAT pracy, szczególnie te które maja wyjść w sytuacji ekstremalnej często gęsto wydzielanie dokrewne wywołuje tzw. „trzęsionkę” lub po prostu „paraliż” nie chodzi tu o strach, zwyczajnie tak dużo wydziela się adrenaliny że zamiast pomóc potrafi obezwładnić, jednym ze sposobów na to jest przejecie inicjatywy w trakcie, kiedy sam czujesz że jest źle i zaatakowaniu zanim ciebie sparaliżuje .... !
No ilu ludzi tyle różnych zachowań niemniej ten schemat wydaje mi się najczęstszy. Gdybym miał każde starcie rozstrzygać ręcznie to pewnie już dawno by mi kuku zrobili ..... ot zwyczajnie jak ludzi kupa i herkules dupa.

Teraz meritum – napisałeś „sztuka to dostawać wpierdol i nie wydygać” – KURWA chłopie pojebało Cię dokumentnie, a z tego co piszesz to chyba jeszcze nigdy porządnie wpierdol nie dostałeś !!! jak zostaniesz przekopany tak że będziesz się zastanawiał jakim cudem żyjesz wtedy będziesz wiedział o czym mówię – a tak poza nawiasem człowiek (mimo całej swojej kruchości i delikatności) potrafi WIELE wytrzymać, Horda mawia że gdyby każda kula na wojnie zabijała to by matki rodzić nienastarczały ..........

Cizzia
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......
ja odbieglem troche od tematu sorki, ten wpierdol to nie chodzilo mi o przekopke na ulicy bo wtedy wiadomo kazdy jak zwierz spierdala. Latwiej gdy caly czas panuje nad sytuacja, ale czy zawsze sie da nad nia panowac? sam napewno wiesz, ze nie chociaz duzo zalerzy jak sie pofarci jestes farciaz moze poprostu? "nozownicy z Krupowek" tez caly czas panowali nad sytuacja no nie? przy czym ja nie stawiam zadnych sadow

nie zgadzam sie, ze silniejszy psychicznie zawsze atakuje
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......
to co definiujesz jako psychike to bardziej bym nazwal reakcja twojego organizmu na stres podczas konfrontacji
silna psychike to ma ktos kto pzezyl oboz koncentracyjny czy cos w tym stylu(choc niektozy znowu nazwa to checia zycia)

jedyne co trzeba na ulice to kilka podstawowych ostrych i prostych technik i tzw killer instynkt(umijetnosc wlaczenia i wylaczenia go)
pieknym pzykladem tego jest RAT

prawda jest taka ze bedziesz walczyl dokladnie tak jak trenujesz
zerknijcie sobie na trening Genki Sudo a potem zobaczcie jego walki :D
podobnie bedzie z kazdym z nas na ulicy
jeden bedzie probowal wyplacic jakies kopniecie o smiesznej nazwie,drugi chwycic za szmaty z zglebic,tzeci wladowac lewy prawy lewy i jeszcze inny straightblasta i dwie glowki
a jak ktos nic nie trenuje to niech sie kieruje zdrowym rozsadkiem i omija konflikty
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

silna psychike to ma ktos kto pzezyl oboz koncentracyjny

:?: z dużym prawdopodobieństwem: znerwicowany wrak człowieka. wiele takich osób do końca nie potrafiło wygrzebać się z pewnych fobii.

ludzka psychika to nie jest jakieś żelazo do wykuwania, że im mocniej walisz, tym twardsze się robi.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

a jak ktos nic nie trenuje to niech sie kieruje zdrowym rozsadkiem


z bani, w sensie :)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......
dokladnie ! :twisted:


no ale pzyznasz ze lepiej chyba pzezyc niz zginac
szczegolnie w srodowisku w ktorym pzecietna zywotnosc czlowieka to 2-3 miesiace
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

a jak ktos nic nie trenuje to niech sie kieruje zdrowym rozsadkiem i omija konflikty

ale to jest dopiero farmazon, z gości których znam, ci najlepsi na ulicy nigdy niczego nie trenowali. Stad moje przekonanie że ci którzy potrzebuja sportowych treningów na ulicę to raczej ci mniej uzdolnieni. Moim zdaniem bicie się jest rzeczą wrodzoną i naturalną (wystarczy przyjrzeć się co bardziej agresywnym dzieciom) . Sporty walki moga słuzyć jedynie udoskonaleniu tej sztuki ale nigdy nie mogą nikogo jej nauczyc...Dlatego ludzi którzy chcą ćwiczyć dla sportu popieram jak najbardziej ale ci którzy chca ćwiczyć sport na ulice uważam ze sa w błędzie i lepiej żeby oni własnie omijali konflikty dla własnego bezpieczeństwa..
  • 0

budo_sygurd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

ale to jest dopiero farmazon, z gości których znam, ci najlepsi na ulicy nigdy niczego nie trenowali.[...]
Dlatego ludzi którzy chcą ćwiczyć dla sportu popieram jak najbardziej ale ci którzy chca ćwiczyć sport na ulice uważam ze sa w błędzie i lepiej żeby oni własnie omijali konflikty dla własnego bezpieczeństwa..


Właśnie.
Najlepszymi tenisistami są ci którzy nigdy nie grali, a ci co coś trenują niech sobie grają, byle nie na punkty, bo takowa gra jest okropnym błędem.
Bass Rutten dostałby straszliwy wpierdol(na ULICY oczywiście) od pierwszego lepszego pijaczka z krzywo zrośniętym nosem.
Który pod budką z piwem wystaje i nigdy nie skalał się treningiem żadnej MA.
A pozatym trening jest w ogóle jest bez sensu,
Pudzian się przecież taki urodził, nie stosuje, żadnej diety, a nawet nie trenuje...
Masz racje!
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

ale to jest dopiero farmazon, z gości których znam, ci najlepsi na ulicy nigdy niczego nie trenowali. Stad moje przekonanie że ci którzy potrzebuja sportowych treningów na ulicę to raczej ci mniej uzdolnieni. Moim zdaniem bicie się jest rzeczą wrodzoną i naturalną (wystarczy przyjrzeć się co bardziej agresywnym dzieciom) . Sporty walki moga słuzyć jedynie udoskonaleniu tej sztuki ale nigdy nie mogą nikogo jej nauczyc...Dlatego ludzi którzy chcą ćwiczyć dla sportu popieram jak najbardziej ale ci którzy chca ćwiczyć sport na ulice uważam ze sa w błędzie i lepiej żeby oni własnie omijali konflikty dla własnego bezpieczeństwa..

sally znowu blysnal.
agresja jest naturalna, ale jak jej efektywnie uzyc, to trzeba sie nauczyc. daj mi takiego, co nigdy nie cwiczyl SW (i nie jest obity na ulicy; bo to zupelnie zmienia sytuacje, a nie napisales tego), a ja ci pokaze, co robi obalenie komus, kto nic nie cwiczyl - mimo, ze moj parter jest kiepski. albo lowkick.
to samo z nauka. jak zaczynalem, to sie w obronie obracalem plecami - co jest, wiadomo, duzym bledem. po pol roku sparingow, przestalem. po pol roku przerwy - znowu zaczalem obracac sie tylem. obicie i trening to jedna z podstaw, a psychika druga.
moze chodzi po prostu o to, ze ci goscie, ktorzy "nic nie trenowali" byli po prostu tak obici na ulicy, ze nie potrebowali trenowac? ale tego nie napisales.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

moze chodzi po prostu o to, ze ci goscie, ktorzy "nic nie trenowali" byli po prostu tak obici na ulicy, ze nie potrebowali trenowac? ale tego nie napisales.

oczywiscie ze tak,jak inaczej ? ale jakoś przeciez do tego obicia doszli i tez od czegoś zaczynali. chodzi o to ze od poczatku uczyli się tego realnie a nie w bezpiecznej sportowej formie
  • 0

budo_sygurd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......
Jakkolwiek zakapior obity na ulicy NIE MA szans w walce z kimś kto poświęcił jakieś 10 lat którejkolwiek kontaktowej sztuce walki.
Chyba, że błądze w jakimś ciemnym labiryncie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

Jakkolwiek zakapior obity na ulicy NIE MA szans w walce z kimś kto poświęcił jakieś 10 lat którejkolwiek kontaktowej sztuce walki.
Chyba, że błądze w jakimś ciemnym labiryncie.

zakład ? :)
błądzisz i to w okrutnie ciemnym labiryncie
palnąłeś głupotę..

[edit] chociaz w walce sportowej (pod warunkiem ze ten cwiczyl 10 lat i te 10 lat walczył) na duzej ilości rund z zakapiorem wygra,ale na ulicy.. bez szans
  • 0

budo_sygurd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

uczyli się tego realnie a nie w bezpiecznej sportowej formie


I dzięki temu są mega fajni, bo metodyka i doświadczenie przegrywają z "realnością"?
Bo ileśtam razy złamany nos daje więcej niż sparingi w rękawicach.
Bo obicie uczy przyjmowania bólu?
A konwencjonalny trening to niby sama przyjemność?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......
sally, człowieku w jakim ty świecie żyjesz?To po cholere my wszyscy wylewamy tyle potu na treningach.A sam Ryszard M. rozwalił 20 :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

sally, człowieku w jakim ty świecie żyjesz?To po cholere my wszyscy wylewamy tyle potu na treningach.

bardzo mi przykro, ale naprawde nie wiem
[edit] no moze coś tam pomoże ale ludzie skoncentrujcie sie na walce sportowej, to jest piekne i ma sens a przestańcie męczyc ta ulicą
  • 0

budo_sygurd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LICZY SIĘ PSYCHIKA - reszta to pestka ......

sally, człowieku w jakim ty świecie żyjesz?To po cholere my wszyscy wylewamy tyle potu na treningach.A sam Ryszard M. rozwalił 20 :)


Bo błądzimy w ciemnych labiryntach. I przekonujemy się sami, że skałdki dają nam skuteczność.

Czyli dochodzimy, że boks nie jest pod kątem walki na ulicy przydatniejszy niż aikido, a judo niż iaido.
Jaki jak byłem głupi...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024