Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki walki po kontuzji kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sztuki walki po kontuzji kolana
Jestem tutaj zupełnie nowy i nie wiem czy w dobrym dziale to pisze.
Od 2 lat nie trenuje(wczesniej troche boksu,pozniej muay thai 3lata,5razy w tyg,jezdzilem tez na zawody) poniewaz podczas treningu wpadl na mnie kolego z boku,na moja noge i znowu mialem naderwane wiezadlo boczne.Lekarz,2 tygodnie gips(co bylo zupelna porazka) i dopiero po 2 latach uwazam,ze moglbym powrócic.USG wykazalo 80% sciegien zabliznionych..jesli mozecie,to doradzcie jaki sport walki bedzie dla mnie odpowiedni?Moze znacie kogos kto mial tak powazne problemy z kolanem i jednak wrocił?
Zastanawiałem się nad bjj,jednak duzo opinii jest takich,ze jednak gdzies tam w szarpaninie moze byc roznie.O muay thai na razie nie ma mowy.Myslałem tez o boksie-w sumie tu sie nie kopie,ale przeciez w boksie głownie sa ruchy skrętne na nogach..sam nie wiem.Dodam,ze mam 24 lata i chodzi mi o dobry klub,ale jednak rekreacja.Prosze o pomoc!
Z góry dziękuje!
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
jak już cokolwiek to tylko boks, i stała rehabilitacja tak żeby wzmocnić mięśnie trzymające kolano (musza zastapić uszkodzone cześci więzadeł)
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Myśląc powaznie,to chyba jednak ten boks będzie nbajlepszym rozwiązanie,ale poczekam jeszcze na opinie.Moze ktoś był w podobnej sytuacji?
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
dwa lata?? może ktoś mnie poprawi ale nawet po takiej kontuzji jak powyższa, to przy dobrej rehabilitacji można powrócić nawet już po roku no półtora :|

ale co do pytania to chyba tylko boks, bjj w ogóle nie bierz pod uwagę bo występują tam dźwignie na kolana, więc jeżeli masz słabą nogę może to się skończyć nieciekawie, zresztą większość chwytanych nie będzie dobra, bo wszystkie podcięcia, a nawet w parterze może się zdarzyć że przeciwnik przetoczy się po kolanie będą niezbyt bezpieczne
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
2 lata wynikały nie tylko z rehabilitacji...wiesz jak ciezko jest wrrócic..ale teraz jest odpowiedni moment:)
Czekam na opinie,bo naprawde juz mam dosc chodzenia na siłke-nuda straszna.Pozdrawiam!
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Moje zdanie zaczyna oscylowac tylko przzy boksie(naczytałem się na róznych forach..)
jesli mozecie pomóc,to doradzcie jaki stabilizator wybrac na kolano,czym się kierować?oczywiście najlepiej jakby to była dobra jakośc za przystepna cenę.Wniosku o zrefundowanie tego sprzętu juz pewnie nie dostanę:( Gdzie w Wawie znajdzie sie miejsce(chodzi mi o boks) dla takich ,,emerytów" jak ja?
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Na Gwardii, na Legii. A stabilizator kup najdroższy, na kolanach nie oszczędzaj bo jak się już posypią to będzie koniec.
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Wiem,ze tam jest boks i jeszcze w kilku miejscach,tylko nie mam kontaktu.Bo np do Gwardii jest tylko telefon do klubu,a taka grupa rekreacyjna ćwiczy gdzieś przy Hali Mirowskiej....wiec jest to mala rozbieżność..Swoja drogą pasuje mi najbardziej Śródmieście,Mokotów,ew bliski Ursynów.Chciałem przejechac sie tez do Knockoutu(jest tam tez siłownia,co z moja noga idealnie by pasowało),ale w necie nie ma kontaktu do nich,ani nic o treningach(jakie godziny itp).
Jeśli macie jakieś namiary na dobrych trenerów boksu to poproszę o podzielenie się informacjami.Z góry dzięki!
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana

A stabilizator kup najdroższy


ee bez przesady cena nie świadczy o jakości, na allegro czasami zdarzają się dobre okazje
ja ortezę jak w linku kupiłem za 140, oczywiście nowa i sprawdza się świetnie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
A jakie właśnie stabilizatory byście polecali?
Mysle o takim,ale nie wiem,czy po bocznym to dobry pomysl..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Na uszkodzenia boczne, najlepiej zabezpiecza stabilizator z bocznymi metalowymi szynami ten co ty dałeś ma zabezpieczenia boczne, ale są to sprężyny a nie sztywny pręt, przez co aż tak dobrze nie zabezpieczy ci kolana, chociaż to też zależy na ile pewnie się czujesz z tym kolanem
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Własnie nad tym sie zatanawiałem,ze tam nie ma takich mocnych wzmocnien bocznych.Z drugiej strony miałem juz taki stabilizator z bocnymi i nieciekawie ogranicza ruchy...Kolano w miare się trzyma(biegałem ostatnio sporo,cwiczylem na worku),ale na pewno na 100% sie nie czuje..Zreszta,czy to wogole mozliwe po kontuzji to watpie.A jaki bys polecił dobry stabilizator?
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Wiesz co w takiej sprawie wolałbym się konkretnie nie wypowiadać, bo żaden ze mnie specjalista, najlepiej to pójdź do jakiegoś sklepu ze sprzętem ortopedycznym i tam ci powinni doradzić, najlepiej oczywiście przejść się do dwóch trzech, żeby wyeliminować przypadek spotkanie jakiegoś naciągacza :P możesz też porozmawiać z fizjoterapeutą on też powinien ci pomóc, bo nie chcę ponosić konsekwencji jak ci powiem że "ten" a okaże się że zamiast pomagać to szkodzi :P
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Spoko,ale i tak dzieki wielkie za odpowiedz!Nie za duzo tutaj jednak ludzi sie udziela..Dzieki,zaczynam od srody boksik...:)Pozdro!
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
wypowie sie ktos jeszcze?
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Wypowie sie ktos jeszcze? :wink:
  • 0

budo_kondi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
sluchaj ostatnio na bjj cos poszlo mi kolano. niedlugo wybieram sie do lekarza. mam nadzieje ze to nie zadne wiazadla :?

ale wiem ze w stabilizator trzeba bedzie zainwestowac :idea:
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
ja za to od niedzieli o kulach się poruszam :cry: grałem sobie w koszykówkę, chciałem złapać piłkę no i jak wylądowałem to tak że kolano mi się przegięło (stabilizatora nie wziąłem bo w założeniu miałem tylko połazić po ściance :| ) wizyta na ostrym dyżurze, lekarz zaproponował albo gips albo stabilizator, wybór był prosty ;) w rozpoznaniu wpisał, że więzadła krzyżowe są nienaruszone, jedynie boczne może być nad ciągnięte (lub naderwane oby nie )
chyba jednak to nie jest aż tak bardzo poważna kontuzja, bo już mogę lekko obciążać tą nogę, mam problem tylko ze zginaniem, bo opuchlizna (woda w kolanie) dopiero powoli schodzi i to przez to, no ale w czwartek kontrola u ortopedy, potem na pewno rehabilitacja (i mam nadzieję że do września noga będzie sprawna, bo we wtorek się okazało że na 85% jadę właśnie we wrześniu na rok do Japonii :P )
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
nawet naderwane więzadła poboczne to zazwyczaj nie jest problem... bedziesz czuł przez jakis czas ale wygaja sie samo bez interwencji chirurgicznej wiec spoko luz
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Wygaja sie samo...?Wątpie:) Przy czym ci na bjj strzelilo?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024