Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki walki po kontuzji kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Dzieki.Co to wogóle za rady...:) Jakie kung fu...?Przeciez to smiech na sali..Moze joga rzeczywiscie cos pomaga po kontuzji,ale pozostałe...?Mi bardziej chodzi o sprawdzone sw,a nie jakies nunjitsy czy cos takiego.Cwiczylem 3 lata muay thai i nie pojde na cos,co nawet nie jest zblizone skutecznoscia do tego stylu.Mam chora noge,a Ty mi proponujesz kung fu,chyba tam sie duzo kopie...?W sumie sie nie znam,ale same nazwy takich wynalazków mnie odpychaja.Proste i skuteczne-boks:)
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana

Nie,raczej nie jest mozliwe,zeby bylo tak samo mocne jak zdrowe..po prostu nie ma takiej opcji..zawsze jest ten dyskomfort i brak zaufania do tej chorej nogi,tym bardziej jak Cie zawiodla nie raz..Ja bede probowal jeszcze raz zawalczyc,ale jak pojdzie to odstawiam cwiczenia...:(

Mylisz się. Jest opcja i idę o zakład że możesz wzmocnić jedną i druga nogę. Bo zarówno i jedna i druga jest słaba :]
Zaraz Ci wyjaśnię dlaczego. Stay tuned.

Nie sadze....,ze niby bede dobrze myslal o nodze to ona sama bedzie sie goila i bedzie twarda jak stal,a wiezadla mi sie zregeneruja w 100%...prosze Cie,daj spokój:)

A słyszałeś o medycynie naturalnej? Albo o medytacji? A no właśnie. Jesteś ignorantem.

Dzieki.Co to wogóle za rady...:) Jakie kung fu...?Przeciez to smiech na sali..Moze joga rzeczywiscie cos pomaga po kontuzji,ale pozostałe...?Mi bardziej chodzi o sprawdzone sw,a nie jakies nunjitsy czy cos takiego.Cwiczylem 3 lata muay thai i nie pojde na cos,co nawet nie jest zblizone skutecznoscia do tego stylu.Mam chora noge,a Ty mi proponujesz kung fu,chyba tam sie duzo kopie...?W sumie sie nie znam,ale same nazwy takich wynalazków mnie odpychaja.Proste i skuteczne-boks:)

"Może joga rzeczywiście coś pomaga"? Kurwa, chyba tylko bokser mógł powiedzieć coś takiego. Siła to nie wszystko.
Kung fu jest w pewien sposób spokrewnione z tai chi. A jeśli uważasz krav mage za 'niesprawdzoną' bo nigdy nie słyszałeś. . . to no comment.
IMHO muay thai jest skuteczne, ale są rzczy zdecydowanie bardziej siejące spustoszenie od MT :]
W kung fu się dużo kopie i dzięki temu wzmocnisz nogę.

I teraz uzasadnienie czemu masz obie nogi słabe.
Prawie zawsze jestem w stanie rozpoznać człowieka który ćwiczy muay thai. Mają charakterystyczną budowę 4głowa i stoją bardzo sztywno. Mają silną nogę. Ale tez podatną na złamanie, prawie cały czas są spięci. Przynajmniej z tego z czym ja się spotkałem. Na kung fu lub szkołach pokrewnych nauczą Cię, że sztywność wcale nie jest dobra. A wg mnie jest słabością, która spowalnia.

I najpierw sprawdź zanim wydasz osąd. . .
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Sztywni na MT;) widziałes kiedykolwiek trening MT?
Zawodnicy MT są wolni?...nawet tego nie skomentuję...bo to smieszne po prostu.
Medycyna naturalna?-miałes kiedykolwiek kontuzje?Ale nie zdrapana skóre,tylko złamano lub wykrecona nogę,tak,ze nie chodzisz praktrycznie przez miesiac?
o czym Ty gadasz-idz do szpitala i powiedz tym wszystkim ze zmiażdzonymi nogami po wypadkach,ze jak beda mysleli,ze sie zagoi to sie zagoi:)
Ty jestes ignorantem lub nie wiesz co mowisz.
Krawka sieje większe spustoszenie?W ktorym momencie?O wyzszosci walk nie bede sie sprzeczał,bo nie od dzis wiadomo,ze MMA króluje,a w stójce MT i boks i nie musisz mnie przekonywac do kung fu.Kto wygrywa w K1 lub Pride?Zawodnicy kung fu?To tyle:)
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Kopiąc we worek lub(jeszcze lepiej) w powietrze wylecze nogę hahah-to sie nazywa medycyna naturalna!!!Kazdy jeden Czlowiek majacy cokolwiek wspolnego z sw powie ci,ze kopanie w powietrze jest niewskazane dla zdrowej osoby,a co dopiero po kontuzji.. :roll:
miałes kiedykolwiek zerwane więzadła?jesli nie,to prosze nie pisz juz,ok?
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Aha,czytaj ze zrozumieniem-napisałem,ze joga jest jedyna alternatywa na noge jesli juz mowimy o leczeniu kontuzji,a inne metody po prostu sa smieszne.
Jesli znasz takie fantastyczne metody to opatentuj to-sluchaj,pelno ludzi robi operacje,rehabilitacjie,ktore trwaja dlugo i kosztuja slono u najlepszych fizjoterapeutów.
Wiec jak oni sie myla to opatentuj swoj sposob i załoz klinike zdrowego myslenia:)
Nie ukrywam,ze sam bym przyjechał.
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Buaya wyluzuj dobra ? My chcemy Ci doradzic a Ty tu od razu sie rzucasz...
Po pierwsze to Ty czytaj ze zrozumieniem...
W tym "zdrowym mysleniu" nie chodzi o to, ze jak bedziesz sobie siedzial wygodnie w fotelu i myslal oh ja mam super noge to wyzdrowiejesz.
Piszesz, ze kontuzjowana noga nigdy nie wroci w pelni do dawnej sprawnosci...
Myslisz tak i co wrocila?
Podstawa podczas leczenia musi byc twoja wiara i nadzieja, ze sie uda!!! Determinacja i samozaparcie w dazeniu do celu...
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Niemożliwe nie istnieje!!!

,,"Niemożliwe" to tylko słowo rzucone na wiatr przez maluczkich, którzy godzą się z naturalną koleją rzeczy, zamiast wykrzesać siły, by ją zmienić. Niemożliwe to nie fakt.To jedynie opinia. Niemożliwe to nie deklaracja. To wyzwanie. Niemożliwe to potencjał możliwości. Niemożliwe jest chwilowe..............''


Nie wolno wklejać linków do polkich for dyskusyjnych.
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Wiesz ja juz sie podnosilem z kontuzji kolana juz 3 razy,z miejsca gdy nie mogłem kulminacja bylo robienie po 10 przysiadów na chorej jednej nodze..Mam wiarę,tylko troche sie wypalilem juz ta ciągla walka.I po prostu nie chce sie nakrecac pozytywnia jak tego tak nie czuje.Zrobilem dobra rehabilitacje,cwiczylem na silowni,w domu i chce wrocic,A gdybym tylko pozytywnie myslał....?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana

Zrobilem dobra rehabilitacje,cwiczylem na silowni,w domu i chce wrocic,A gdybym tylko pozytywnie myslał....?


pozytywne myślenie to tylko ważny dodatek do leczenia i rehabilitacji, a nie środek leczniczy. Podejrzewam że nie wyleczyłes tej nogi do końca, tak jak ja wtedy nawet wiecej niz dwa lata bo prawie cztery. najpierw pol roku przerwy i wierzac własnie w to że tego się nie leczy i tak ma być trzy lata w odwrotnej pozycji, średnio mi szlo w walkach nie jestem mańkutem. potem doszedl do tego jeszcze lokiec i po jedym starcie z jedna reka odechcialo mi się wystepów bez reki i nogi :) . W koncu jeszcze jedna kontuzja (nadciagniete wiezadlo) zmobilizowalo mnie do poszukania informacji i leczenia wszystkich kończyn (za pomoca ogromnej ilości lekarstw i cwiczeń z ciężarkami od stycznia tego roku), wyglada na to ze się wyleczylo, powolutku wracam do trenowania, mam nadzieje ze po wakacjach uda mi sie w końcu odzyskać forme.
ale w moim przypadku problem z kolanem to najprawdopodobniej coś z lękotka, tak ze było mniej poważne niż więzadło (dało sie z tym ćwiczyć) ale leczy się mniej więcej tyle samo i w bardzo podobny sposób
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
To moze podpowiesz jakie lekarstwa stosujesz?Ja jak pilem kolagen codziennie to zobaczyłem znaczna poprawe(taki preparat czeski Flexit,czy cos takiego).Musze to znowu kupisc i miec nadzieje,ze bedzie lepiej.
Pozdrawiam wszystkich doradców!:)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
polecam kolagen aktiv plus z olimpu.na łokieć pomogło mi jak ręką odjął:) i nie znalazłem nigdzie opinii,że komuś nie pomógł.a z glukozaminą to różnie ludzie oceniają, jednemu pomaga, drugiemu nie...pzdr!
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
ja też najpierw flexit w płynie po 20 g dziennie (dwa opakowania starczyły na troche ponad miesiąc) do tego po 3 pastylki atrostopu plus i trzy pastylki chrzastki rekina dziennie, potem jakieś dwa tyg. flexit w proszku (prawie pelna miarkę dziennie) i trzy pastylki artresanu i trzy chrząstki dziennie + kolagen,a teraz Animal flex ale co drugi dzień, i w dzień bez animala dwie pastylki artresanu i dwie chrzastki, do tego codziennie kolagen oczywiście i ćwiczenia:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
miałem stosowac ten trening-lepiej sie czujesz po nim?Noga stabilniejsza?nie mam tylko odwazników do tych cwiczen...ale zdobede:)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Tak się tylko wtrącę:

Kung fu jest w pewien sposób spokrewnione z tai chi.


Proszę nie pitolić frazesów, jak się nie ma pojęcia o temacie. Taijiquan to jest kung fu.
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
khunaq za małą wiedzę mam o tai chi. . . A kung fu mozna być też kucharzem. Wybacz mi brak wiedzy. Po prostu wiem, że dzwoni ale nie wiem gdzie.

A co do porad odnośnie medytacji&ćwiczeń to szkoda mi czasu na boksera który ma problem z czytaniem. Miałem uszkodzoną nogę. Dość poważnie. 5 razy. Teraz jest stabilna. Obydwie są mocne. I Bynajmniej nie mówię,że adepci MT są wolni. Mówię, ze są spięci. Przynajmniej jeśli chodzi o moją styczność z nimi. . . Oczywiście oni nie byli jacyś pr0.

Poza tym. . . walka w pride to nadal sport. [...]
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana

khunaq za małą wiedzę mam o tai chi. . . A kung fu mozna być też kucharzem. Wybacz mi brak wiedzy. Po prostu wiem, że dzwoni ale nie wiem gdzie.


Owszem, można "mieć gongfu" we wszystkim, ale w znaczeniu sztuk walki mianem "kung fu" zwykło określać się wszystkie chińskie sztuki walki (czyli tak naprawdę "wushu"), a jedną z nich jest taijiquan (Tai Chi Chuan).

To tak tylko w celu niesienia wiedzy ;)

Z tego co ostatnio czytałem, to taijiquan wcale nie jest taki dobry dla kolan, zwłaszcza w "zdrowotnej" wersji, gdzie zostają zagubione pewne zasady.

Myślę, że Wing Chun (w dowolnym zapisie) byłby tutaj najlepszym ze styli dla kogoś z niezbyt sprawnym kolanem. Wysokie i naturalne pozycje, oszczędność ruchu, kilka niskich kopnięć. Inna sprawa to znaleźć dobrego nauczyciela, bo poziom jest bardzo zróżnicowany i można trafić na magiczne hocki-klocki.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
kolano po kontuzji nigdy nie będzie tak samo mocne jak zdrowe, i nie gadajcie że będzie
jedynie co da się zrobić to wzmocnić mięśnie otaczające kolano, co spowoduje wzmocnienie stawu, bo każda kontuzja pozostawia ślady
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana

miałem stosowac ten trening-lepiej sie czujesz po nim?Noga stabilniejsza?nie mam tylko odwazników do tych cwiczen...ale zdobede:)

Super sa efekty ;) Ja zobaczylem wielka poprawe kolega sally tez ;)
Tylko musisz uwazac i stopniowac obciazenie od najmniejszych "dawek" zeby nie przesadzic :-)
zycze zdrowka :)
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana
Sneferu skoncz!
ja sie nie znam na magicznych chinskich sztukach,ale chyba Ty tez sie gubisz.Z kim miales do czynienia z MT??Najlepiej idz na sparing na MT i przyjdz i powiedz,jacy byli przed Toba spieci?:) Powodzenia hehe..i mozesz uzywac wszystkich sztuczek jakie poznales na kung fu:)
A o czym mowimy?O walce.Uwazasz,ze zawodnicy wystepujacy w pride,sa slabi,bo nie rozumiem,ocb z tym ,,sportem". Wyjdz do takiego sportowca-ja dziekuje.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki po kontuzji kolana

miałem stosowac ten trening-lepiej sie czujesz po nim?

dużo lepiej. mam znacznie mocniejsze nogi, lepiej mi wychodza kopnięcia i wydaje mi się ze sa ok, chociaż jeszcze tego na 100 nie wiadomo, wszystko okaze się jak wróce do normalnej formy. te cwiczenia mają jeszcze jeden plus, są swietna rozgrzewką do rozciągania, ćwicze je codziennie i rozciągam się po tym


sneferu to ze akurat miales przyjemnosc spotkac się ze sztywnym tajowcem, to nie znaczy wcale ze znasz ten styl. Sztywność nigdzie nie jest dobra, ja też nie moge patrzeć na zawodników którzy wszystkie techniki wykonują w miejscu, sporadycznie poruszając się w przód i w tył, a widze to czesto akurat u osób które ćwiczyły kung fu właśnie, tez u tajowców a w sumie to najcześciej u kickboxerów. Ale to jest problem niewłasciwej techniki poruszania się a nie cecha jakiegoś stylu.
Po drugie joga heh...zwariowaliście chcecie tym nogi leczyć..jest takie powiedzenie: "lecz sie na nogi bo na głowę już za późno"..ale nie można tego stosowac do wszystkiego :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024