Skocz do zawartości


Zdjęcie

suplementacja pod sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
mam pytanie zaczynam cykl taki:

kre alkalyn - 3 kapsy dziennie (3000 mg), jedna na czczo dwie przed treningiem
bcaa 7g (4 kapsy przed 3 kapsy po treningu) bo waze 72 kg a po za tym mam bcaa w bialku
l-gluta 1 kaps dziennie (1,500 mg)
bialko - po treningu (moze przed jeszcze sie nie zdecydowalem)
wegle - zostalo mi troche gainera wiec bede do wrzucal 1h przed treningiem

trening- silka (2,3x/tydzien) + bjj/sw(2,3x/tydzien).
cel: wytrzymalosc + wzrost masy(oczywiscie na ile sie da).

no i oczywiscie bede trzymal diete mniej wiecej ale o tym nie chce rozpisawac.

ma to sens? czy nie za malo gluty?
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Ja bym dorzucil troszke wiecej glutaminy. Tego kochanego aminokwasu nigdy zawiele;) Ja biore 2 razy po 5 gram glutaminy mimo tego ze w kazdym szejku proteinowym mam 6 gram glutaminy.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
byku a wez zrob taki przykladowy zestaw supli dla trenujacego sztuki walki plus machanie sztanga ? :wink:

aha i jeszcze moglbys zaznaczyc co uwazasz za niezbedne a co troche mniej ..
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Zdania jak zwykle moga byc podzielone. Ale wychodze z zalozenia ze kulturystyka i sztuki walki to zupelnie co innego. W sztukach walki stykamy sie z innym rodzajem bolu, stresem i wieloma cwiczeniami ogolnorozwojowymi. W zaleznosci od tego jak wyglada nasz dzien tak powinnismy dobierac suplementy. Jesli nie mamy czasu aby systematycznie jesc polecalbym przed treningiem Sztuk Walki (SW) odzywke typu gainer. Jest to zbilansowany posilek dzieki ktoremu bedziemy miec duzo energii na treningu. Jesli cwiczymy SW to po pewnym czasie zaczynaja sie problemy z stawami:/ Przynajmniej tak bylo w moim przypadku. Polecalbym wtedy jakies regeneratory stawow, takie jak Glukosamina.

Ale mialem odpowiedziec co jest moim zdaniem niezbedne. Uwazam ze BCAA, Glutamina, Carbo, Izotonik, Multiwitamina.

Dzieki BCAA nigdy nie mialem zakwasow i takiego totalnego zmeczenia nastepnego dnia. Wszystko sie bardzo dobrze regenerowalo. Dlatego bralem BCAA przed i po treningu.

Glutamina tak jak BCAA jest bardzo dobrym antykatabolikiem dzieki czemu wzieta po treningu zatrzymuje katabolizm. Jest to podstawa gdyz pamietajmy ze w 60% glutamina regeneruje nasz organizm.

Carbo brane odrazu po treningu uzupelnia glikogen utracony podczas treningu. Dzieki czemu nasz organizm dostaje lekkiego przyplywu energii i uzupelnia glikogen. Dorzucenie do tego BCAA i Glutaminy to bardzo dobre wyjscie.

Izotonik pity podczas treningu uzupelnia mikroelementy i elektrolity ktore wraz z potem zostaja usuniete. A co najwazniejsze pamietajmy ze musimy pic podczas treningu!!! Uzupelnianie plynow jest bardzo wazne. Co chwile powinnismy brac lyk wody lub izotonika. Nigdy nie pijmy duzej ilosci na raz. Bo albo nam sie cofnie albo bedziemy czuc ogolny dyskomfort:/ Przynajmniej ja tak mialem.

Multiwitamina jest bardzo wazna gdyz wraz z pozywieniem nie dostarczamy swojemu organizmowi wystarczajacej ilosci witamin. W szczegolnosci osoby uprawiajace sport gdyz ich zapotrzebowanie na witaminy jest o wiele wieksze niz przecietnej osoby. Pamietajmy ze nie mozemy przyjmowac 100% dziennego zapotrzebowania na witaminy tylko ok 200%. Wraz z potem wydalamy witaminki a poza tym potrzebujemy ich o wiele wiecejdo regeneracji skatowanego organizmu.

Jesli chodzi o dodatkowe suplementy mozna dorzucic Kreatyne ale polecalbym cos z nowosci. Czyli Jablczan albo Krealkalyn. Gdyz nie podchodzi sie po nim woda. Regeneruje on jedynie ATP a nie kumuluje wody w naszym organizmie. Kolejnym suplementem pomagajacym w sportach walki sa srodki wspomagajace nasz testosteron. Czyli rozne odmiany trybulusowa. Zazyte przed treningiem pomagaja w koncentracji i wyzwoleniu "kopa" naszemu organizmowi. Prawda jest taka ze testosteron nie tylko zarzadza produkcja plemnikow w meskim organizmie ale ustala takze budowe, sile, wytrzymalosc naszego ciala. Dzieki temu podczas treningu bedziesz bardziej skupiony i sklonny do walki.

Pamietajmy ze suplementy to jedynie dodatki do naszego zywienia. Najwazniejsza jest dieta i duzo snu.
Jesli jakies pytanka to z checia odpowiem;)
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
mam costakiego jak vigor plus i tam sa witaminy i powinno sie jedna tablete brac to ja powinienem ok 2 a i tak bedzie miało
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Byku krealkalyn conajmniej 4 kapsy :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
troche sie niepokojaco czyta wasze posty :P
nie, nie dlatego, ze szpikujecie sie chemia ze az strach i ze zastanawiam sie, ile to musi kosztowac :wink: tylko raczej dlatego, ze co ja biedny zrobie ze swoim treningiem bez suplementow :roll: poprawiloby mi humor gdybyscie dodali "profesjonalny" lub "zawodowy" do slowa "trening" 8)
(co nie znaczy, ze za jakis czas nie poszukam glutaminy na ebayu :P )
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
nie pekaj navocaine. suplementy to jak sama nazwa wskazuje: dodatki. najwazniejeszy jest trening i zarcie. jak masz idealna diete podejrzewam ze nie potrzebujesz wiele supli.

zawsze i wszedzie polecam tego goscia (na tym forum wystepuje pod ksywka combat o ile dobrze pamietam):

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

gosciu ma zdrowe podejscie i jest profesjonalista.



ps

dzieki za porady chlopaki. zastanawiam sie tylko nad jednym, ze kazdy mowi ze nalezy wiecej brac supli niz jest na opakowaniu i nie ma znaczenia czy jest to kreatyna, bcaa czu gluta.

np. wiadomo ze 1 g kre alkalyn w kapsach = 10 prochu. i tak znajda sie tacy na przyklad na sfd ktorzy twierdza ze zamiast 3 biora 6 kapsow bo 3 to za malo(30 g dziennie to za malo????)... sam juz nie wiem co o tym myslec wiedzac ze WSZYSTKIE fora kulturystyczne sa naszpikowane gosciami pracujacymi dla firm handlujacych suplami, ktorzy podszywaja sie pod userow i chwala produkty...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Ja zawsze biorę tak jak jest na opakowaniu albo nawet mniej (ważę nie dużo) i mi z tym dobrze.
  • 0

budo_strike5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Witam a wiec tak od 2 miesiecy chodze na silownie po 1 miesiacu zaczalem brac kreatyne Firmy Olimp monohydrate mega caps 1250. Niedlugo konczy mi sie ta puszka nie wiem czy kupowac nastepna . Kreatyne laczylem z Dextro juicem pijac ok 20 min po wzieciu pigulek .Trenuje Kick Boxing i chcialbym osiagnac dobra efekty. Moj trening wyglada tak pon.srod.sobota SW, wtorek piatek Silownia .W domu np w niedziele porzucam sobie hantelkami.Mam do was takie pytanie co by bylo dla mnie najlepszym rozwiazaniem napewno jakies bialko jakiej firmy poelcacie podkreslam ,ze chce sie bardziej skupic na SW niz na silowni . pozdrawiam
  • 0

budo_strike5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Witam .Mam zamiar zrobic male zakupy co radzicie w takim polaczeniu ? Jestem juz po cyklu Kreatynowym Olimpu Monohydrate 1250 300 kapsow + dextro juice . z gory dzieki za odp
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
strike5 przeczytaj sobie co napisalem na stronie 7;) Tam jest wszystko dobrze wytlumaczone. Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Novocaine ja tam sie "suplementuje" tylko kreatyna bo najlepiej sie oplaca...jest jakis temat czy bez supli da sie zyc i tam po "bardze dlugiej debacie" mozna zobaczyc ze sa niepotrzebne ;)

Roboy to o tym 1g krealkalyn = 10 g mono to raczej zwykle marketingowe gadaie, a widzisz jak ludzie mowia ze krealkalyn lepiej brac wiecej to nie jest zdanie tylko jednej osoby wiec cos w tym musi byc...

ja tez biore suple zazwyczaj tak jak jest na opakowaniu napisane jednak czasami producent proponuje niewystarczajaca dawke...najlepiej poprobowac na sobie :)


co do Combat`a to gosciu wie co pisze i ma przedewszystkim zdrowe nie wypaczone podejscie do tego calego syfu :)
zdr
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
1 gram krealkalynu = 10 gram mono?? Kto to wymyslil?? Testowalem ostatnio Krealkalyn na moim kumplu i mimo tego ze bral 3 gramowe porcje efekty byly dosc slabe:/ Troszke sie zawiodlem. A to jest maksymalny chwyt reklamowy. Krealkalyn rozni sie jedynie Ph. Wiec tak naprawde nie mozna go az w takim stopniu porownywac. Moim zdaniem to jest wyssane z palca.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie jest napisane czy mono czy nie tylko 1kaps kre-alkalyn = tyle co 10g w proszku...

nic pewnego z tymi suplami. sam sprawdze ile na mnnie dziala, zwlaszcza ze nie jestem 120kg koksem tylko 72 kilowym chlopcem;))

ps

duzo osob bierze krete po treningu. na opakowniu jest napisdane zeby brac przed...
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Roboy:)
Ja wychodze z jednego zalozenia. Jesli chce sie dowiedziec jak dziala dany suplement na organizm czlowieka to NIE CZYTAM co napisal producent tylko ucze sie biologii i chemii.
Wiesz czym sie rozni kreatyna w kapsulce od kreatyny w proszku??!! Tym ze w kapsulce masz ten sam proszek. Tylko zamkniety jest w kapsie przez co nie latwiej lyknac tabletke niz mieszac w wodzie proszek. I niczym innym. Stezenie kreatyny w obu przypadkach jest takie samo. To samo tyczy sie glutaminy, aminokwasow itd.
Mowisz ze na paczce kaza brac przed treningiem a duzo osob bierze po treningu.
Hm... Trzeba rozpatrzyc najpierw czym jest kreatyna i jak dziala na nasz organizm i pozniej zastanowic sie co bedzie dla nas lepsze.
Kreatyna jest oparta na fosforanach przez co umozliwia szybsza regeneracje ATP w organizmie. Co oznacza ze bedziemy miec wiecej sily. ATP jest to jednostka energetyczna w naszym organizmie. Zuzywana jest jedynie przy krotkiej pracy np. 10 powtorzen w danej serii. Albo gdy wyprowadzisz cios albo 5 to wtedy organizm pobiera energie z ATP. Ale gdy bedzie ta reka machal przez 5-10minut to organizm zacznie pobierac energie z glikogenu.
ATP odnawia sie o wiele szybciej niz glikogen. Dlatego wystarczaja 2 minutowe przerwy miedzy seriami aby znowu miec energie. Ale pamietajmy ze ATP szybko sie zuzywa przez co mozemy jedynie seryjke walnac;)
ATP tworzy sie mniej wiecej z weglowodanow (cukru), Fosforanow, Azotu, wody i czegos tam jeszcze:P

Dlaczego brac kreatyne przed treningiem?? 8O

Dlatego ze wraz z kazda seria twoj organizm pompuje wraz z krwia wszystkie witaminy i inne dopalacze ktore masz w krwi do miesnia. Dlatego wazne jest aby czuc po treningu ze twoj miesien jest napompowany. Wtedy jest on dobrze odzywiony bo wszytkie potrzebne rzeczy zostaja wpompowane z duza sila do niego i tam pozostaja;) Ludzie nasycaja swoje cialo suplementami dlatego aby w krwi bylo ciagle wysokie sterzenie. Pozniej gdy na treningu wpompujemy je w miesnia to bedzie dobry efekt;)
Miedzy innymi w ten sposob wpompujemy kreatyne ktora przypomnijmy szybciej regeneruje ATP co da nam wieksza sile na treningu.

Wiec po co brac kreatyne po treningu??!! 8O

Po to aby zregenerowac ATP po ciezkim treningu i aby nawodnic komorki. Efektem ubocznym brania kreatyny jest nawodnienie komorki. Gdy komorka jest nawodniona i nabrzmiala woda mozemy w nia wpakowac wiecej mineralow i innych czynnikow potrzebnych do wzrostu. W dzisiejszych czas nie stosuje sie juz monohydrantu (monowodzianu) tylko rozne estry dzieki ktorym nie podchodzimy juz woda przez co nie wygladamy jak kluseczka:) Dorzuca sie do tego boostery Azotu. Przez co nasz organizm zamiast woda wypelnia sie azotem (i tak w naszym miesniu jest bardzo duzo tego gazu). Przez co nie wygladamy jak kluska tylko jak dzikus:) Zyly wychodza na wieszch i jest calkiem spoko;)

Wiec tak naprawde od Was zalezy kiedy bedziecie brac kreatyne. Mozna brac i przed i po. Kazdy ma inny sposob. Najwazniejsze by pic przy tym duzo wody. Monohydrant jest takze latwo usuwalny z organizmu przez co nie powinno sie spozywac niektorych produktow;) Mam tu na mysli alkohol, kakao (i wszystkie produkty oparte na nim), kawa.

Zycie to jedna wielka zagadka. Aby ja poznac trzeba pouczyc sie troszke chemii i biologii. Wtedy bedziemy mogli osiagnac wszytko co chcemy w szybkim czasie i bez uszczerbku na zdrowiu.

Pozdrawiam
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Roboy:)
Ja wychodze z jednego zalozenia. Jesli chce sie dowiedziec jak dziala dany suplement na organizm czlowieka to NIE CZYTAM co napisal producent tylko ucze sie biologii i chemii.


zmierzam do tego ze jezeli producenci zalecaja zanizone dawki to:

1. kupujacy maja slabsze efekty.

2. schodzi mniej towaru.

co jest wbrew interesowi producentów. po prostu tego nie kumam.

ale mniejsza. dzieki za kolejny dobry post Byku.

Pozdrawiam
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Trenuje akrobatyke 2-3x w tygodniu, do tego 3-4 razy robie sobie w domu trening ogolno-rozwojowy(silowka, wytrzymalosc, rozciaganie itd)

Nie chodzi mi o mase. Choc nie ukrywam ze nie zawadziloby z 5kg ale przy obecny treningach i mojej przemianie materi to raczej ciezki temat.
Ale z drugiej strony glupio by bylo zebym jeszcze palil miesnie. Poza tym juz momentami czuje ze poprostu nie mam sily.
Z tego co wyczytalem powyzej to najlepsze dla mnie by bylo carbo + BCAA/Glutamina i jakies witaminy.

Teraz pytanie tylko jakiej firmy? Bo jestem troche zielony w tym temacie. Nigdy nie bralem zadnych suplementow.
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Z moich spostrzezen i malych testow (bo bralem juz duzo rzeczy), firmy w Polsce warte uwagi to Universal, MultiPower, Waider i ostatnio Dymatize. BioTech (USA) robi takze calkiem niezle odzywki. Bardzo dobre odzywki robi San, Man, NutraBolics, BSN.

Ale w sumie to zalezy od organizmu. Na poczatek mozesz sobie walnac jakies tanie suple. I tak powinny dzialac poniewaz twoj organizm nie jest do tego przyzwyczajony.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ja bym Ci proponowal gainer 2 vitalmaxa i do tego SPORTS ONE BCAA G-POWER 1000g kosztuje mniej niz 200 zika a naprawde pozadna marka i suplement tez fafny(stosunek bcaa do glutaminy 50:50)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024