Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chudniemy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
688 odpowiedzi w tym temacie

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Po długiej i owocnej rozmowie ze znajomym trenerem, wybraliśmy dla mnie carb cycling. Mam już wartości, teraz muszę tylko ułożyć do nich dietę :> 2 dni high, 1 low i 4 dni medium.

Plusy są takie, że podobno wolno mi ryż i pieczywo. Minusy takie, że rezygnujemy z pieczonego boczku i trzeba obciąć tłuszcze znacznie.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Ja bym wybrał dietę z boczkiem zamiast pieczywa i ryżu ale to ja :)
Jak ustaliłeś z jakimś trenerem dietę to się jej trzymaj, pytanie czy ta dieta pomoże Ci w stworzeniu sobie dobrych nawyków żywieniowych żeby nie wracać do wagi po zaprzestaniu carb cycling.
Mi się podoba dieta gdzie węgle się je ale po treningowo tylko optymalnie na wieczór, to chyba carb nite się nazywa czy jakoś tak, tak mniej więcej teraz staram się jeść.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem diet. Chciałbym znaleźć sobie sposób żywienia, który poprawi mi nawyki żywieniowe, nauczy mnie jeść zdrowo i trzymać dzięki temu wagę.

Ogólnie nie dostałem spisu posiłków tylko jakby serię wytycznych + wyliczenie kcal, carb, fat, protein ile mam dziennie zeżreć. Ja sobie prowadzę dziennik posiłków i jak znacznie odbiegam od któregoś suwaka, to staram się przestawić ją tak, żeby suwaki się mniej więcej zgadzały ;)

I też staram się jeść węgle potreningowo czyli na wieczór. Rano jem głównie białko i tłuszcze, a jak wracam po treningu to zastrzyk z samych węgli. Bodajże wtedy się zwiększa wrażliwość insulinowa, czy jak się to tam nazywa fachowo i te węgle pobudzają ładnie mięsień i dają dobrą regenerację.

Już teraz nie dotykam białej mąki, kazano mi wyjebać mleko z kawy ( :( ). Ogólnie ja nawyki mam całkiem dobre, bo nie przepadam za "naszą" kuchnią i jem od 5 czy 6 lat głównie lekką kuchnię azjatycką. Tajską, japońską, chińską rzadziej, bo oni strasznie dużo tłuszczu wrzucają. Ziemniaki widzę raz do roku, jak jestem u dziewczyny na święta ;) Ryż, kura, warzywa. Teraz jeszcze zwiększam ilości warzyw, a carby staram się czerpać też z owoców, których prawie nie jadłem do tej pory.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Ha! 91 kg (: A zaczynałem nie od 98 kg tylko od 100 kg tylko wstyd mi się było przyznać że aż taki baleron byłem (:
9 kg w 28 dni. Jeszcze jutro CKD, potem 2 dni świąteczne ładowania węglowodanów i od wtorku przechodzę na niskowęglowodanowy tryb z ww o niskim IG <150 gram dziennie. To tego podciągam kalorie - będą na 0 albo leciutkim minusie. Ogólnie nie czuję jakbym spalił dużo (albo w ogóle) mięśni - w tym tygodniu poprawiłem swój rekord w podciąganiu o 1 raz i na treningach judo przy "siłowaniu się" też nie czułem spadku mocy. Znacznie za to gorzej było podczas aerobów i interwałów - padaczka zupełna już w połowie dystansów które normalnie bez problemów robię. I pod koniec treningów judo traciłem też parę.
Docelowo 87 kg. Ale to już na spokojnie w takim trybie jak napisałem powyżej.
Wklepałem sobie w Endomondo swoją aktywność treningową - wyszło mi że w marcu spaliłem 26 tyś kcal.
Jestem zadowolony (:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem diet. Chciałbym znaleźć sobie sposób żywienia, który poprawi mi nawyki żywieniowe, nauczy mnie jeść zdrowo i trzymać dzięki temu wagę.

Ogólnie nie dostałem spisu posiłków tylko jakby serię wytycznych + wyliczenie kcal, carb, fat, protein ile mam dziennie zeżreć. Ja sobie prowadzę dziennik posiłków i jak znacznie odbiegam od któregoś suwaka, to staram się przestawić ją tak, żeby suwaki się mniej więcej zgadzały ;)

I też staram się jeść węgle potreningowo czyli na wieczór. Rano jem głównie białko i tłuszcze, a jak wracam po treningu to zastrzyk z samych węgli. Bodajże wtedy się zwiększa wrażliwość insulinowa, czy jak się to tam nazywa fachowo i te węgle pobudzają ładnie mięsień i dają dobrą regenerację.

Już teraz nie dotykam białej mąki, kazano mi wyjebać mleko z kawy ( :( ). Ogólnie ja nawyki mam całkiem dobre, bo nie przepadam za "naszą" kuchnią i jem od 5 czy 6 lat głównie lekką kuchnię azjatycką. Tajską, japońską, chińską rzadziej, bo oni strasznie dużo tłuszczu wrzucają. Ziemniaki widzę raz do roku, jak jestem u dziewczyny na święta ;) Ryż, kura, warzywa. Teraz jeszcze zwiększam ilości warzyw, a carby staram się czerpać też z owoców, których prawie nie jadłem do tej pory.

Wiesz słowo dieta to taki skrót na sposób odżywiania się więc... :-P
Mówisz chyba o tym że nie lubisz krótko trwających zmian w odżywianiu a późniejszego powrotu do złego żarcia a zatem i wagi i tu się z Tobą jak najbardziej zgadzam :-)

Langus gratki :-)
Dziwię się trochę spadkowi wydolności przy areobach chyba że mówimy o długotrwałym wysiłku na wysokich dość obrotach?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Langus gratki :-)
Dziwię się trochę spadkowi wydolności przy areobach chyba że mówimy o długotrwałym wysiłku na wysokich dość obrotach?


No jak goniłem przez 45 z ~80% HR max to padałem. Normalnie 1,5-2h to na spokojnie. Albo przy interwałach 15 s z 100% HR i 45 s z 70% padałem przy 10 z rzędu. Normalnie robię 20. To takie mniej więcej wartości oczywiście a nie z laboratorium (: Myślę że to przez ten spory ujemny bilans kcal.
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Witam Szanowne Grono!
Wszystkiego Naj z Okazji Świąt ;-)
Muszę się pochwalić,że na samej diecie w ciągu 3mcy schudłem 12kg tj.112kg-99kg
Teraz dołączę rower w terenie i basen...
W domku:drążek,ketlle i podpórki do pompek
:)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Gratki, jaka dieta?
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
je ktoś IF ?
bo Novo na paleo nadal chyba?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
IF bym proponował przy ograniczonym treningu, przy ostrym machaniu poszedłbym w CBL :)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
cbl?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Carb Back Loading - strategiczne stosowanie węglowodanów. Mała dawka potreningowo (chociaż dobre białko serwatkowe i tak podbija insulinę) i większa porcja na noc przed treningiem. Z wyboru węglowodany proste, wysokie IG, żeby ograniczyć czas pod wpływem węgli. Kojarzę trzy w pewnym sensie pokrewne strategie:

Przy budowie masy ogólnie węgli ładuje się dużo więcej, więc żeby zatrzymać podlanie tłuszczem można walnąć jeden cykl IF w tygodniu (np trenigi pon wt pt sob, przykładowo środa na IF)

Przy treningu na wynik, ale raz dziennie, optymalnie wieczorem ładujemy węgle w niedzielę średnio, w poniedziałek dużo, we czwartek średnio w piątek dużo - szejk białko/węgle bezpośrednio po treningu, normalny pełny posiłek z 90 min po i czyste węgle potem. Przy treningu porannym trzeba troszkę pokombinować. System polega na okresach kiedy węgle jako glikogen idą proso w zapasy mięśniowe. Przez pozostały czas jedzenie typu zielone liście, białka i tłuszcze.

Przy wycince lub okresie bez możliwości trenowania, na codzień bez węgli, jeden wieczór w tygodniu spora dawka prostych węgli żeby zresetować hormony i utrzymać spalanie. Żeby przyspieszyć proces treningi w pierwsze 2-3 dni po podaniu węgli, potem może już nie być siły. Treningi dość krótkie i proste, najlepiej skupiające się na słabych punktach, takie 45-60 min, pewnie góra 85%RM

Przy bardzo długich i bardzo wyczerpujących treningach (60 min plus, mocne korzystanie z systemu mleczanowego, czyli kondycha pod zapasy, MMA, CrossFit itp) warto uzupełniać węgle podczas - ja piję 300ml soku+500ml wody +BCAA
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
za skomplikowane jak dla mnie.mam wrażenie, że tego żarcia nigdy nie dopnę jak człowiek ;/
  • 0

budo_mpac
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
25 kg na low/medium carb w niecaly rok, max 70g wegli dziennie + rower i troche biegania, potem przytylem 5 kg, teraz -5kg na zwyklej zbilansowanej diecie + bialko w odzywce + cwiczenia co drugi dzien w domu (hantle + pompki itd) , nie ma bata zeby nie schudnac jak sie liczy to co sie je, mam limit 2400kcal dziennie i staram sie tego trzymac. Z mojego doswiadczenia wynika ze dokladne liczenie kalorii + unikanie cukrow i nadmiaru tluszczu i cwiczenia bez przeginania wystarczaja. Ale ja nie trenuje niczego specjalnego, wiec zasady diety mam okreslone dla "normalnego" czlowieka.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Zastanawia mnie tylko, dlaczego większość dobrze wyglądających ludzi których znam, nie bawi się w żadne CBL czy IF, tylko trzymają się tego co działa od wielu wielu lat ;-)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
W jakim są wieku, czy kiedykolwiek mieli problemy z nadwagą co to jest "trzymają się tego co działa od wielu wielu lat"?


P.S. Zastanawia mnie tylko czemu ludzie się wypowiadają nie wnosząc nic do tematu...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

W jakim są wieku, czy kiedykolwiek mieli problemy z nadwagą co to jest "trzymają się tego co działa od wielu wielu lat"?


P.S. Zastanawia mnie tylko czemu ludzie się wypowiadają nie wnosząc nic do tematu...


clen, sallbutamol, efka, tesc...nie ma co sie oszukiwac wygladu z okladki bez wspomagania nie utrzyma sie zbyt dlugo...sam niedawno mialem zyle na zyle (CKD), ale ile mozna? cos z zycia trzeba miec a uwielbiam dobrze zjesc i nawpierdalac sie cukierkow i bitej smietany :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

za skomplikowane jak dla mnie.mam wrażenie, że tego żarcia nigdy nie dopnę jak człowiek ;/


co tu dopinac?
rano jaja na masle
potem mieso+ warzywa 2 posilki
kolacja twarog+5g kakao+20g wiorek kokosowych+mleczko kokosowe i troche slodzika

uzupelnic kalorie olejem rzepakowym i oliwa z oliwek
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

uzupelnic kalorie olejem rzepakowym i oliwa z oliwek

omega kurwa 3 z ryb! ;)
ALA vs EPA, DHA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

W jakim są wieku, czy kiedykolwiek mieli problemy z nadwagą co to jest "trzymają się tego co działa od wielu wielu lat"?


P.S. Zastanawia mnie tylko czemu ludzie się wypowiadają nie wnosząc nic do tematu...


Zbilansowana dieta, rozłożona na kilka posiłków. Niedawno czytałem badania z których wynika, że redukcja tkanki tłuszczowej w poszczególnych dietach z różnym rozkładem makroskładników jest prawie identyczna. Z tym, że każdy kto kiedykolwiek był na low carb, wie jakie to obciążenie psychiczne. Przez co w tego typu dietach (bo mało kto jest w stanie całe życie jechać na low carb ;) ) efekt yoyo jest najbardziej widoczny. Jeżeli ktoś ma problemy z nadwagą nie są mu potrzebne żadne magiczne metody żywieniowe. Teksty o tym, że bez soku nie da się długo utrzymać dobrej formy, pozostawie bez komentarza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024