Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chudniemy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
688 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
low carb wlasnie po chwili przestaje byc obciazeniem psychicznym, bo tluszcz i bialko sa bardziej sycace i na dluzej. i to nie jest zadna "magiczna" metoda zywieniowa.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


kurde, przydalby sie jakis update.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Dawaj te badania, bo brzmia ciekawie (nie uwierze jak nie przeczytam:))
jak wygooglasz ten film Battle of Diets - to wynika z niego cos zupelnie innego, nie chce mi sie po raz n-ty wklejac

Z tym, że każdy kto kiedykolwiek był na low carb, wie jakie to obciążenie psychiczne.


Zadne jak masz hajs :)
Powaznie, jesli stac cie na przyzwoitej jakosci steki i warzywa to jest bardzo smaczna i przyjemna dieta. Jak ktos je duzo slodyczy i zapija cola to moze byc ciezko odstawic - ale odstawienie takiego chlamu jest zalecane ogolnie dla zdrowia.

edit: wow Novo mnie wyprzedzil - chcialo mu sie wkleic po raz n-ty
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

uzupelnic kalorie olejem rzepakowym i oliwa z oliwek

omega kurwa 3 z ryb! ;)
ALA vs EPA, DHA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Ja mialem wessje dla biedaka, same podroby...na dobra rybe mnie nie stac...

Obciazenie psychiczne na lc? Moze ale ja robilem poltora dnia ladowania w tygodniu wiec wpierdalalem tyle wegli ze na caly tydzien mialem dosc
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Dawaj te badania, bo brzmia ciekawie (nie uwierze jak nie przeczytam:))

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
mysle, ze kluczowym stwierdzeniem jest to:

We showed no main effect of the fat content of the diet on total-body fat loss. Previous studies of body fat changes in response to varying macronutrient profiles have not shown a consistent benefit of fat and/or protein on body fat. In the 8 studies that used DXA, 3 studies showed an advantage for high-protein and high-fat diets over high-carbohydrate diets for fat loss (8, 11, 50), and 5 studies showed equivalence (6, 14, 15, 42, 46). In the 9 studies that used bioelectrical impedance, 5 studies showed advantages of high-protein and high-fat diets over high-carbohydrate diets (7, 9, 10, 12, 48), and 5 studies showed equivalence (21, 41, 43, 45, 47). This equal distribution of positive and negative studies within both measures of body composition suggests that discrepant findings do not arise solely from differences in assessment methodology.

pozostaje kazdemu wybrac to, co mu bardziej ideologicznie pasuje ;)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
no ale high carb nigdzie nie miala przewagi, albo jest ze dziala tak samo albo gorzej...

dzieki za linki Bielak
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Ja nie mówie, że low carb jest złe. Ktoś mnie tu pytał ilu z tych moich znajomych miało problemy z nadwagą. Ok, jeżeli patrzymy na to z perspektywy człowieka otyłego, rzucanie go na low carb, po caly życiu niezdrowego, nieregularnego jedzenia to psychiczne morderstwo (no chyba, że ktoś ma baaaardzo dużo pieniędzy na wyżywienie, ja nie mam). Już nie wspominam o dużym prawdopodobieństwie powrotu do starych nawyków żywnieniowych (tutaj teoretyzuje, kwestia indywidualna zapewne).
Z drugiej strony większość z nas tutaj jest w większym lub mniejszym stopniu amatorami. Wątpie żeby kiluprocentowe różnice w redukcji tkanki tłuszczowej miały dla nas jakieś ogromne znaczenie.
Ogólnie nie chce tutaj żadnej antykampanii prowadzić. Jeśli ktoś się dobrze czuje na LC, CKD, BCL, IF,..., widzi postępy, to tak trzymać!
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Ja nie mówie, że low carb jest złe. Ktoś mnie tu pytał ilu z tych moich znajomych miało problemy z nadwagą. Ok, jeżeli patrzymy na to z perspektywy człowieka otyłego, rzucanie go na low carb, po caly życiu niezdrowego, nieregularnego jedzenia to psychiczne morderstwo (no chyba, że ktoś ma baaaardzo dużo pieniędzy na wyżywienie, ja nie mam). Już nie wspominam o dużym prawdopodobieństwie powrotu do starych nawyków żywnieniowych (tutaj teoretyzuje, kwestia indywidualna zapewne).
Z drugiej strony większość z nas tutaj jest w większym lub mniejszym stopniu amatorami. Wątpie żeby kiluprocentowe różnice w redukcji tkanki tłuszczowej miały dla nas jakieś ogromne znaczenie.
Ogólnie nie chce tutaj żadnej antykampanii prowadzić. Jeśli ktoś się dobrze czuje na LC, CKD, BCL, IF,..., widzi postępy, to tak trzymać!


wiesz...nie wiem jak badania ale LC to dla mnie blogoslawienstwo...wycialem sie na nim do zyly w dosc krotkim czasie bo okolo 3 miechy
wczesniej moja dieta to pizza na kolacje, ciastka i obowiazkowo 2l pepsi dziennie...na LC wszedlem z dnia na dzien i ciezkie byly moze pierwsze kilka dni...max 2 tygodnie do pierwszego ladowania, potem ladowanie robilem co tydzien, czulem sie jak mlody bog, zajebiscie duzo energi, skrocony czas snu przy 5-7 treningach i pracy fizycznej codziennie (sobty i niedizele tez)
jesli chodzi o portfel to dieta opierala sie na jajach, podrobach i twarogu na noc + warzywa i tluszcze...jakos 400 pln miesiecznie wiec nie sadze ze na bogato, jakiejs monotonii nie odczulem, psychicznie czulem sie bardzo dobrze-ladowanie raz w tygodniu ratuje tu dupsko bo od piatku wieczor do soboty wieczor jadlem i pilem to na co mialem ochote czyli duzo lodow i pepsi :)
polecam kazdemu sprobowac ten rodzaj diety bo moze sie okazac strzalem w 10 jak u mnie...oczywiscie ciastka wygraly ale juz mi nie zalezy na wygladzie ktory jestem w stanie utrzymac jedynie na diecie, polubilem sie z moja oponka a fizycznie i tak jestem mocny
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
robił ktoś if? aby trzymać wagę, nie chudnąć?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
lubisz sie glodzic??
  • 0

budo_vvr
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
low carb czy high carb - wszystko zalezne czy jest sie na deficycie czy nie,
wazne by postawic na zrodło energi - ww badz tluszcze.

sam niedługo bede testował vlcd :-)
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

robił ktoś if? aby trzymać wagę, nie chudnąć?


przecież te IF to totalny szit. Wymyślają na siłę diety, żeby można było dopisać do niej "nowe odkrycie!".
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Ciezko nazwac IF dieta, ja robilem na raz z low carb wiec nie wiem co mialo wplyw na co, jak dolozylem IF to utrata wagi przyspieszyla - co dosyc oczywiste.
Czulem sie swietnie, nie glodzilem sie jakos specjalnie, w sensie ze 18h bez zarcia to naprawde nie trzeba jakiejs giga psychiki, pilem sporo cieplej wody.
Ja polecam o tyle ze dobrze uczy nie zrec na pierwsze uczucie ze sie zrobilo miejsce w zoladku - mylone z glodem.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
czemu shit?dobre opinie o if słyszałem.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Ja osobiście jestem na diecie paleo. Jem cztery razy dziennie, co cztery godziny. Każdy posiłek to mięso, ryby lub jaja, do tego wielka fura warzyw albo mniejsza fura owoców, a na koniec mała garść orzechów, migdałów itp. Głód? Nie szkodzi, wiem o której jem, pomiędzy posiłkami nie podjadam. Zresztą dawno już nie byłem głodny, organizm przyzwyczaił mi się do cyklu, z czasem wycyrklowałem sobie dokładnie porcje i tyle. Zero zbóż i zbożowych produktów zero nabiału, okazjonalnie ryż (głównie sushi) albo ziemniaki. Zarzucam jeszcze białko z BCAA po treningu i przed snem i tyle. Jedzenie przygotowuję sobie w weekend na niemal cały tydzień (są pojedyncze wyjątki, np. steki, które jem tylko na świeżo) i biorę ze sobą do pracy.

Oczywiście nie stało sie to z dnia na dzień, tylko był to dosyć długi proces polegający na drobnych zmianach, trwający już kilka lat. Np: jem tylko ciemne pieczywo od dziś. A miesiąc później: jem z każdym posiłikiem dwa razy więcej warzy, niż do tej pory (np. dwa pomidory do dwóch kanapek, zamiast po dwa plasterki). I tak dalej, i tak dalej. Do tego dużo czytania oraz prób i błędów (odkryłem na przykład, że jedzenie twarogów na noc, powodowało u mnie znacznie gorszą jakość snu - a białko serwatkowe nie powodowało).

Jakiś czas potem, w czerwcu tego roku, zacząłem Starting Strength. Od tego czasu straciłem w obwodzie brzucha, zyskałem w innych miejscach, a masa wzrosła mi o jakieś półtora kilograma, nie mówiąc o sile.

To naprawdę nie jest takie trudne. Trzeba tylko najpierw chcieć, a potem zrobić - i tu jest pies pogrzebany, bo większość osób szukających zmian tak na prawdę nie chce, tylko im się wydaje. Stąd co miesiąc nowa dieta, co miesiąc nowy program na siłce, chaos który do niczego nie prowadzi. To trudne, tamto niemożliwe, tego nie dam rady bo ojejku jej! Do większości panów piszących w tym temacie: przestańcie rozkminiać, a zacznijcie robić. Wybierzcie diete/program/cokolwiek, postanówcie sobie, że będziecie się ich trzymać, i... trzymajcie się. Dwa, trzy miesiące najmarniej. Wtedy można zacząć gadać o wynikach i inywidualnych wymogach/preferencjach; wtedy będzie można zacząć się zastanawiać, co działa a co nie, i co by tu zmienić.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
ciezko sie nie zgodzic
od siebie jeszcze dodam 2 zmory dietowania u mnie
1. jak raz mi sie podwinela noga to rownia pochyla - czyli jak musialem zjesc kawalek ciasta bo nie wypadalo na urodziny nie - to tego dnia wpieprzam jak wieprz wegle na maxa bo wszystko na nic:) troche sie tego podejscia oduczalem:)
2. ze diete trzeba zaczynac; od poniedzialku, od nowego miesiaca, jak worce skads - ale nie teraz:)

inna sprawa ze warto probowac z dieta low carb/paleo bo nawet jak w 100% nie wyjdzie to pozostaja dobre nawyki, ja teraz pije dobra kawe z ekspresu czarna, a kiedys walilem z mlekiem i 3 lyzeczki cukru. Zdaza mi sie jesc ciasto jak czestuja ale sam nigdy tego do wozka nie wloze w sklepie, jak na obiadku u mamy mi naloza ziemniarow to z 2 zjem a kiedys rabalem 10 itd.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Pytanko do Shabu, SOSa i innych stosujących LC: Chodzicie na siłownie? Jest ciężej zbudować siłę/zrobić mięśnie niż przy diecie bogatej w węgle?


e:
bo np znalazłem coś takiego w internetach, zdanie jakiegoś dietetyka sportowego: "Również podczas wysokiego deficytu kalorycznego, bądź przy diecie niskowęglowodanowej, to białka zaczynają stanowić źródło energii. Ponad połowa masy ciała straconej przez osobę na takiej diecie pochodzi z ubytku mięśni (białek)."
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Trochę odważnie powiedziane. Jak dla mnie w "kulturystyce" nie ma pewników i pisanie w takim stylu jest niepoważne. Tak czy siak, na redukcji zawsze się przyda jakieś BCAA.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Jest ciężej zbudować siłę/zrobić mięśnie niż przy diecie bogatej w węgle?

Nie wiem, bo nie ćwiczyłem na siłowni przed rozpoczęciem tej diety i obecnego programu.

bo np znalazłem coś takiego w internetach, zdanie jakiegoś dietetyka sportowego: "Również podczas wysokiego deficytu kalorycznego, bądź przy diecie niskowęglowodanowej, to białka zaczynają stanowić źródło energii. Ponad połowa masy ciała straconej przez osobę na takiej diecie pochodzi z ubytku mięśni (białek)."

Tak, białka mogą stanowić źródło energii. Ale stanowią je również tłuszcze, których powinno się jeść calkiem sporo, a także węglowodany z owoców i warzyw (te ostatnie oczwiście najmniej). Wówczas z tego, co mi wiadomo, nie wystepuje ketoza, a duża ilość białka bezpośrednio przyczynia się do budowy masy mięśniowej. Nie rozumiem też, czemu dieta wysokobiałkowa jest równoważona z wysokim deficytem kalorycznym. Ja jem dużo i często, dobijam szejkami, mam średnio ok 180 g białka dziennie (zwłaszcza w dni treningowe). Jestem albo na podtrzymaniu, albo nawet na lekkim plusie.

Jako ciekawostkę dodam, że autor Starting Strength - programu, o którym juz tu kiedyś było i który jest świetny - pisze w swojej książce pisze odrobinę o odpowiednim odżywianiu się w celu maksymalnego wykorzystania potencjału początkowej fazy tego programu jeśli chodzi o przyrost siły i pośrednio masy. Mówi o jedzeniu czystych, nieprzetworzonych produktów, po czym podaje ogólne przybliżenie wymaganych kalorii. W przypadki diety "tradycyjnej" podaje ok 7000 kcal, a w przypadku "paleo-type diet" - 3500 kcal. * Obydwa te przypadki są z jego doświadczenia równoważne jeśli chodzi o efekty treningu w tym programie (który jest stricte siłowy, bez elementów wytrzymałościowych, a dodatkowo tak skonstruowany, że w trakcie jego trwania nie trenuje sie niczego innego, bo grozi to szybkim przetrenowaniem).

* Tak było w drugiej edycji, której nie mam teraz pod ręką. W edycji trzeciej zostało to zmienione na:

Most sources within the the heavy-training community agree that a good starting place is one gram of protein per pound of bodyweight per day, with the rest of the diet making up 3500-6000 calories, depending on training requirements and body composition. Although these numbers produce much eyebrow-raising and cautionary statement-issuing from the registered-dietetics people, it is a fact that these numbers work well for the vast majority of people who lift weights, and these numbers have worked well for decades.

Dodać należy, że mowa tu o pierwszej fazie programu, czyli jak najszybszego przyrostu masy, za którym idzie też jakiśtam przyrost tkanki tłuszczowej, a także o tym, że zalecane jest tutaj spożycie bardzo dużej ilości mleka, co nie jest zgodne z ideą paleo (ani, tak się składa, z moim żołądkiem).
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Tak czy siak, na redukcji zawsze się przyda jakieś BCAA.


ciekawy artykuł:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ogólnie w internecie mozna znaleźć masę podobnych rzeczy lub filmików na youtube, które twierdzą, że bcaa to ściema i nie mają one właściwości antykatabolicznych (tzn mają, ale nie lepsze niż zwykły cukier)

A jeżeli znajdziemy jakąś stronę gdzie wychwalane jest bcaa to jest duże prawdopodobieństwo, że na tej stronce znajdziemy również zakladkę "sklep".

Natomiast jedyne korzyści, które się czasami powtarzają w opiniach to:

Aminokwasy rozgałęzione zmniejszają uczucie zmęczenia po treningu, poprzez obniżenie ilości tryptofanu w krwi, co prowadzi do spadku stężenia serotoniny (odpowiedzialnej za uczucie senności i zmęczenia) w mózgu,

Sam myślałem, żeby może nabyć bcaa tylko dla tej właściwości, ale jest trochę drogi suplement w porównaniu do korzyści - 100zł/miesiąc

Czy ktoś z was bierze/brał bcaa? Czy ktoś ma jakąś bardziej rozległą wiedzę na ten temat?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024