Skocz do zawartości


Zdjęcie

wzrost


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

wzrost
Nie pomyślcie sobie że mam jakiś kompleks, czy coś :P po prostu fajnie byłoby móc popatrzeć na ogoś z góry :D i panna by sie ucieszyła

Mam 17 lat, 172 cm waże 63 kg (troche tłuszczu, mieśni nie za dużo, ale też troche)

co mam zrobić żeby urosnąć jeszcze z 5 - 6 cm, albo troche to przyspieszyć?? zacząłem pić mleczko, ale to samo chyba nie pomoże... jakieś rozciągania czy coś?? czy to w ogóle możliwe??
dzięki za wszelkie inf.
Pozdrawiam
Ian
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
Przywiąż sobie do nóg sztengę i uczep się rękami drażka.
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
Przed snem zakrywaj wszystkie doplywy swiatla do pokoju, tak czytalem kiedys.
Mleko tez pij, najlepiej 2l dziennie, pomoze, nie pomoze, ale napewno nie zaszkodzi.
  • 0

budo_mayak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
Duzo drozdzy musisz jesc.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
jeżeli masz "tylko" 172cm i 17 lat to napewno jeszcze troche urośniesz ale nikt nie zagwarantuje że to właśnie będzie 5-6cm. Ja zauważyłem, że urosłem z 3cm odkąd chodze na siłownie ale nie wiem czy to dzięki temu, bo może gdybym niechodził to by było z 4-5cm.
Jedną pewną na 100% metodą by urosnąć jest terapia hgh
pzdr 8)
edit: tylko musisz mieć dużo pieniędzy na takową
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
no wiem, raczej mnie nie stać, chyba że sęgnę do lewej kieszeni :D

aha, i dodam jeszcze że mój ojciec i brat są ode mnie wyżsi o ok. 12 cm...
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
A właściwie to po co Ci więcej?Ja mam 175cm i jestem prawie najniższy z mojego całego otoczenia ale niespecjalnie mnie to w oczy kole :wink: "mniejszy nie znaczy gorszy" tylko żeby technika była (zinterpretujcie to jak chcecie :) )
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
Ja mam 165 i też nie narzekam :)
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
ja jestem niska jak na swoj wiek i mialam kiedys z tego powodu kompleksy (teraz tez mam tylko ze mniejszym stopniu). MaŁe JeSt PiĘkNe!!! :wink:
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
nie chwalcie sie kto nizszy, tylko jakies rady podawac, mi sie wydaje, ze to przedewszystkim geny, a reszta to domysly, chociaz pewnie daja efekty :D
ja cos czytalem, ze odpowiedni trening silowy zwieksza wydzielanie hormonu wzrostu, ale nie mam linku
na sfd gdzies chyba :) albo kulturystyka, sam nie wiem :P
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
ja probowalam wszystkiego ale nic z tego nie wyszlo i wogole prawie nie uroslam przez wakacje wiec nie wiem co moge poradzic. najlepiej poprostu sie zaakceptowac, bo nic wiecej nie jestes w stanie zrobic.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost

czytalem, ze odpowiedni trening silowy zwieksza wydzielanie hormonu wzrostu, ale nie mam linku
na sfd gdzies chyba :)


podobno najlepiej na hormon wzrostu dziala trening 5-6 powtorzen, zwlaszcza nog. rowniez czeste wiszenie na drazku slyszalem ze moze pomoc.

aczkolwiek czesto jest tak ze juz sie po prostu nie urosnie. ja przestalem rosnac jak mialem 15 lat :? i pozostalo mi to co radzi Dzika, po prostu trzeba sie pogodzic z tym ze nie ma sie tych paru cm wiecej.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
nie pal papierosow 8) wszyscy mi mowili, ze jak bede palil, to nie urosne :)
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
ja nie pale a i tak jestem mala
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
Ja tam mam 178 i nie rosne od prawie dwoch lat (mam 17) :wink: takze nei wiadomo czy kiedykolwiek jeszcze urosniesz :wink:
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
dobra, bez dramatyzowania, ja sie akceptuje zastanawiam sie jedynie czy to wogóle możliwe, cieszyłbym się gdybym miał te 6 stóp, ale nie uważam sie za gorszego i kompleksów nie mam

aha, i sztangi to do nóg sobie nie przyczepie, tylko chwyce w palce :P

może granie w kosza, albo coś... tylko do cholery cczemu mój ojciec i brat są wyżsi... to mnie wnerwia (z zazdrości ;) ) i fajnie by było być wyższym chociaż od własnej matki :D

dobr czy ma ktoś konkretne rady?? na allegro jest jakiś zestaw ćwiczeń ale to pewnie lipa

i nie pale, nie pije nie ćpam i prowadze zdrowy tryb życia oprócz obrzerania się :/
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
niemartw sie słyszałem gdzieś że dziecko zawsze jest wyższe od jednego z rodziców więc nic straconego
pzdr 8)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
Miałem takiego qmpla (160cm), który wielki zbyt nie był. Jego rodzice byli jeszcze niżsi (mama 148cm, tata 156) i jak syn wieszał firanki to ojciec rzucił tekstem "ale nam syn wyrósł". Znaczy chciałem powiedzieć, że są niżsi :)

Moge Ci dać jedną rade do, której powinieneś się zastosować pływaj sobie 3x w tyg. na basenie tak po godzince albo jak może to 1,5h. Wiadomo, że im częściej będziesz pływał tym lepiej. Kolega ze szkoły w Twoim wieku miał równe 170cm, a po 3 latach (pływał 2-3 w tyg.) ma 190cm. Nie wiem jak to jest z tym basenem, ale napewno nie zaszkodzi :-) .

btw. ja mam inny problem, mam 182 cm i zawsze miałem długie nogi, a ostatnio jak zacząłem rosnąć to doczekałem się długiego tułowia. Zbyt długiego w stosunku do nóg.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
Mezczyzna rosnie do 21 roku zycia... Z tego co ja zauwazylem - zatrzymalem sie na wzroscie 173cm w wieku lat 15. Do 18 roku zycia nie roslem zupelnie, za to trenowalem minimum 3 razy w tygodniu, od 16 roku zycia silownia, potem tylko na wlasnym ciezarze, silownia raz w tygodniu. Nie uroslem ani centymetra. Okolo polowy osiemnastego roku, czyli 17,5 musialem zaprzestac trenowac, trenowalem tylko rekreacyjnie w domu (jakies aeroby czy cos, zero obciazen)... Przez poltorej roku w ktorym sukcesywnie zmniejszalem ilosc treningu przybylo mi jakies 4 cm wzrostu. Moze wyliczenia sa niedokladne, trudno to okreslic, w kazdym razie - ostre cwiczenia - brak wzrostu w moim wypadku. Przymusowa przerwa i odstepstwo - ponowny wzrost.

To moze byc biologicznie pierdola i pewnie jest, mowie o obserwacjach.

M.

Ps. A dodam jeszcze, ze zawsze jak cwiczylem bolaly mnie stawy od obciazen, a podobno obciazajac stawy sie nie rosnie. To tez pewnie pierdola, lekarze, bez smiechow.
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost
Przyłącze sie jedynie do opinii, że woda bardzo wyciąga. To,że pływacy, to wielkie chłopiska nie wynika z faktu, tak jak w koszu, że tylko wysocy zostają, lecz oni po prostu rosną ta dzieki wodzie i przede wszystkim mocnemu gorsetowi mięśniowemy.

Co do przechwałek wzrosowych, to ja mam lat 17 (lada dzień) i równe 179,5. Jednak wszystkich którzy mówią w podobnych sytuacjach: "jeszcze uroścniesz" poceszę. Przez ostatnie trzy lata urosłem równe 4 cm :) . Tak więc gdy kończyłem podstawówkę byłem wysoki, obecnie jestem średni (trochę naciągając). Z tym wzrostem, to pewnie też bez znaczenia, ale mało rosnę, odkąd trenuję.:P
Tak wiec do 21 roku życia rośnie pewnie niewielu i sprawą indywidualną jest czy sie najintensywniej rośnie mając 15, czy 17 lat. Wielu kończy wzrost na etapie własnie 17 lat.

PS Żeby tylko doszedł z centymetr, dwa to miałbym te 180 ;) .

Wracjać do dziwczyn, to one nie powinny mieć raczej kompleksów. Ja tam znam naprawdę parę dziewczyn niższych niż 155 a mających ogromne powodzenie :D .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024