Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shigeru Oyama w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

człowieku a po co zakładac nowy temat ! a o Oyamie to już chyba wiesz,ze jest powaznie chory ( dlatego oddał organizacje bratu) i trzeba gościowi życzyć zdrowia.
A pytać chyba wolno no chyba,że informację sa tajne z IPN-u


A po co zakłądać nowy temat o skłądkach? Składki mnie nie interesują, zwłszcza że tak jak inne osoby już od paru lat nie jestem związany z OK, ale ciekawi mnie co się dzieje z Oyamą bo z tego co widać są sprzeczne informacje. A jak chcesz pogadać o składkach to daj mowy temcik "składki w OK" i wszyscy zainteresowani będą mogli się wypowiedzieć.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Jeżeli się męczysz to nie pisz , nie rozumiem ile czasu poświęcasz na klikanie o niczym !
Chyba juz ten pierwotny temat się wyczerpał i wszyscy wiemy ,że S. Oyama jest bardzo chory i przekazał organizację OK bratu Y. Oyama , który jest szefem tej właściwej OK ale Polska już z nia nie współpracuje !( pan J.D założył swoją- polak potrafi czyli Murat II) A wizyty czyto towarzyskiej nie można uznac za szkolenie
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
o ile egzamin na stopnie mistrzowskie można uznać za wizytę towarzyską...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

o ile egzamin na stopnie mistrzowskie można uznać za wizytę towarzyską...

Człowieku czy ty myślisz ,że S Oyama ma jakiś wpływ kto zdał ? pogadaj z Pitmanem to ci co nieco rozjasni !
Mam nadziej,że dorobisz się teraz shodan
  • 0

budo_bull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Andrzejku 15 daj spokój z prestiżem ,kiedyś Oyama Karate go miało lata 90-te kiedy trenowali tacy zawodnicy jak sensei: Blecharczyk,Bierowiec,Pierzchała,Sępek,Oraczko,Pajdak(Kraków)Ligiżyński,Jończy,Majda(Jelenia Góra)Wojtukiewicz(Darłowo),Kozak(Radom)Łącz (Bielsko-Biała) a teraz tylko wspomnienia pozostały,z tymi gośćmi Dyduch mógł naprawdę zaszaleć w Polsce i za granicą (Przepraszam jeśli kogoś pominąłem) Prestiż odszedł razem z nimi ,tylko kilku zwymienionych współpracuje z J.D. A co do składek to mam jedną myśl "Nie zaglądaj do nie swojej kieszeni"
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

o ile egzamin na stopnie mistrzowskie można uznać za wizytę towarzyską...

Człowieku czy ty myślisz ,że S Oyama ma jakiś wpływ kto zdał ? pogadaj z Pitmanem to ci co nieco rozjasni !
Mam nadziej,że dorobisz się teraz shodan

ja nie wiem na egzaminach nie byłem (a z chęcią bym popatrzył), krążą jakieśpogłoski że na niektórych egzaminach nie było walk, że było lżej itp, powie tyle widziałem egzaminy na stopnie kyu wspomnianych tu Ligiżyńskiego i Jończego (na 2 kyu) i żadnej taryfy ulgowej nie mieli, musieli się nieźle napocić na swoje brązowe paski (na czarne zresztą pewnie też).
Wićej nie wiem bo nie byłem, nie widziałem a w ploty się nie bawie
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Mam kilku kolegów w Oyama, którzy maja 2 i 3 dan ale nigdy nie walczył, gdyż byli zwolniony od shihana! W kyokushinie zakończyli kariere na 6- 3 kyu i to były ich ostatnie walki w życiu!.
A teraz z dumą noszą po dwa trzy , dany :( Ale jak umią kombinowac to chwała im za to :wink:
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Kurcze a czy nie sądzicie że na ten temat już było na forum ze 100 razy? Karateka jak już sam pisałeś jak nie masz do napisania nic nowego to nie pisz, o tym co piszesz teraz napisałeś ze 100 postów albo i więcej, Znamy twoje zdanie doskonale, jedni się znim zgadzają inni nie znowusz inni jeszcze po części ale taka dyskusja jest jałowa i prowdzi jedynie do kłutni. Co i jak było i jak jest o każdy widzi sam.
Temat zakładamłem ponieważ chciałem się dowiedzieć coś o samym mistrzu, swojąd rogą można porozmwaiać o tym o czym dyskusja się toczy ale jak już to załuż odpowiedni do tego temat.
  • 0

budo_sola
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

Mam kilku kolegów w Oyama, którzy maja 2 i 3 dan ale nigdy nie walczył, gdyż byli zwolniony od shihana! W kyokushinie zakończyli kariere na 6- 3 kyu i to były ich ostatnie walki w życiu!.
A teraz z dumą noszą po dwa trzy , dany :( Ale jak umią kombinowac to chwała im za to :wink:


Trenuje Oyama i tez mam wielu znajomych ale słyszałem zupełnie co innego i widziałem! (tzn tylko since :P )
Wiele razy mi opowiadali jak wygląda egzamin- a Oyama ogląda wszystkich i mysle ze ma wpływ kto zdaje bo niby po co egzaminy byłyby organizowane tylko z jego udzialem! Dla picu tylko? Wątpie..
  • 0

budo_goliatsan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

Mam kilku kolegów w Oyama, którzy maja 2 i 3 dan ale nigdy nie walczył, gdyż byli zwolniony od shihana! W kyokushinie zakończyli kariere na 6- 3 kyu i to były ich ostatnie walki w życiu!.
A teraz z dumą noszą po dwa trzy , dany :( Ale jak umią kombinowac to chwała im za to :wink:



Tadeusz Bednarczyk 3 dan (Oświęcim)
Włodzimierz Bichoński 3 dan (Kraków)
Robert Bretner 3 dan (Kraków)
Janusz Brodacki 3 dan (Toruń)
Andrzej Hodana 3 dan (Legnica)
Tomasz Klimaszewski 3 dan (Radom)
Ryszard Korczyński 3 dan (Legionowo)
Ireneusz Kurnik 3 dan (Kraków)
Waldemar Leończyk 3 dan (Słupsk)
Jarosław Maciejewski 3 dan (Koszalin)
Rafał Majda 3 dan (Jelenia Góra)
Artur Niezgoda 3 dan (Żagań)
Krzysztof Oporski 3 dan (Warszawa)
Mirosław Osika 3 dan (Kraków)
Mariusz Pawlus 3 dan (Brzeszcze)
Bogusław Plewka 3 dan (Lubliniec)
Sławomir Posłuszny 3 dan (Bydgoszcz)
Romuald Różyński 3 dan (Bochnia)
Stanisław Sacher 3 dan (Zabrze)
Paweł Sępek 3 dan (Kraków-Opatkowice)
Krzysztof Siwicki 3 dan (Kraków)
Kazimierz Skalniak 3 dan (Olkusz)
Leszek Staniszewski 3 dan (Tarnobrzeg)
Zdzisław Szawłowski 3 dan (Darłowo)
Andrzej Tomiałowicz 3 dan (Lubsko)
Piotr Tradecki 3 dan (Warszawa)
Robert Wdowiarski 3 dan (Warszawa)
Stefan Więckowski 3 dan (Kraków)
Artur Więzowski 3 dan (Ciechanowiec)
Jacek Wojtukiewicz 3 dan (Darłowo)


To jest lista 30 posiadaczy stopnia 3 dan w Oyama Karate w Polsce. Proszę powiedz którzy to twoi koledzy, którzy ponoć nigdy nie walczyli na egzaminie, ponieważ znam tych ludzi i nie wydajesz mi się wiarygodny w swoich wypowiedziach.

Oczywiście mogła wystąpić sytuacja, że ktoś dostał stopień honorowo (duży wkład organizacyjny, rozwój dużego ośrodka), lub ze względu na stan zdrowia lub wiek był zwolniony z części walk na egzaminie. Ale prawdopodobieństwo że było ich kilku i do tego są to twoi koledzy już mniejsze. Pozdrawiam.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
A więc tak masz racje chociaz trudno ich rozpoznać by było ciemno mysle ,że po rozmiwrze buta udało by się ich zidentyfikować.
A na poważnie to w tej kwest już tyle napisano ,że szkoda gadac cgyba był ajkis temat o honorowych danach w oyama dla instruktorów w Polsce ale ja nie będe ciągnął tego tematu z szacunku do tych co znam. :idea:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
1) Karateka1 - skoro domagasz się konkretów sam rzuć jakimś konkretem: Goliatsan podał listę posiadaczy 3 dan w Oyama karate w Polsce - powiedz któzy z nich to ci twoi koledzy, "którzy maja 2 i 3 dan ale nigdy nie walczył, gdyż byli zwolniony od shihana! W kyokushinie zakończyli kariere na 6- 3 kyu i to były ich ostatnie walki w życiu!"

2)"Blecharczyk,Bierowiec,Pierzchała,Sępek,Oraczko,Pajdak(Kraków)Ligiżyński,Jończy,Majda(Jelenia Góra)Wojtukiewicz(Darłowo),Kozak(Radom)Łącz (Bielsko-Biała)"
sensei Blecharczyk i sensei Bierowiec faktycznie nie działają już w Oyama karate (Bierowiec działa teraz w organizacji Kyokushin-kan), sensei Ligiżyński przeszedł do Shidokan - jednak reszta z wymienionych (noo chyba, że w ciągu ostatniego tygodnia moje dane się zezaktualizowały :wink: ) nadal działa w Oyama karate (A.Pierzchała prowadził dziś trening full contactu, a R.Oraczko jeszcze wczorał obijał mi żebra - więc chyba nadal działają w Oyama karate :) ).

3) Jeśli sądzisz, że egzaminy przed S.Oyamą to lipa - to wpadnij i sam zobacz! Wbrew temu co pisze karateka1 soshu MA wpływ na wyniki egzaminów a walki bynajmniej nie są "wypoczynkowe". Tylko błagam - nie piszcie bzdetów w stylu "bo u nas w IKO-X to musimy zdać kilkadziesiąt walk na 1 dan a w OK to tylko 15" - bo stawianie równości między egzaminem, w trakcie którego zdający walczą między sobą, a egzaminem , w trakcie którego zdający każdą walkę to czy z wypoczętym przeciwnikiem dowodzi tylko waszego braku wyobraźn, nieznajomości tematui i - delikatnie mówiąz - umysłowej ciasnoty.

A wracając do TEMATU: Tak - Shigeru Oyama ma przyjechać do Polski w 2006 roku. Wstępny termin ustalono na marzec (a może kwiecień?).
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
[quote name="Kirin"]1) Karateka1 - skoro domagasz się konkretów sam rzuć jakimś konkretem: Goliatsan podał listę posiadaczy 3 dan w Oyama karate w Polsce - powiedz któzy z nich to ci twoi koledzy,

Jak to ktorzy ? Wszyscy , tylko ze oni jeszcze tego nie wiedza :) :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Kirinki miły najpier ty postaraj sie napisac cos konkretnego !,a potem możemy poklikać i przestań wałkować coś co juz przerabialismy tuatj.
Chyba juz tyle podano przykładów dziwnych awansów ,że szkoda sie powtarzać.
A czy będzie S. Oyama to czas pokaże.
Ps. Vopek lubie cie tak trzymać.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Ja tez Cie lubie .
Bez Ciebie byloby nudno na forum.
Czesc ! Pozdr.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

sensei Blecharczyk i sensei Bierowiec faktycznie nie działają już w Oyama karate (Bierowiec działa teraz w organizacji Kyokushin-kan), sensei Ligiżyński przeszedł do Shidokan - jednak reszta z wymienionych (noo chyba, że w ciągu ostatniego tygodnia moje dane się zezaktualizowały :wink: ) nadal działa w Oyama karate

sensei Jończy też przeszedł do shidokan karate
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

Chyba juz tyle podano przykładów dziwnych awansów ,że szkoda sie powtarzać.


No właśnie jedyne przykłady, które do tej pory podałeś zawarte były w stierdzeniu "moi koledzy" - nie zostały podane z imienia i nazwiska. Nasuwa to poedjerzenie, że przykłady te zwyczajnie ZMYŚLIŁEŚ i NIE JESTEŚ W STANIE wskzać nikogo takiego palcem.
Albo coś wiesz - i wtedy podajesz do publicznej wiadomości znane ci informacje, albo konfabulujesz - i wolisz pisać, że "ktoś,gdzieś, komuś w szemraty sposób coś tam" zamiast podać KONKRETNE o które osoby chodzi (co umozliwiło by zainteresowanym weryfikację twoich rewelacji).
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Drogi shodanie w Oyama sięgnij do archiwum i nie histeryzuj , przeciez to ,że Oyama się rozypała w POlsce i na świecie nie nasza wina czyli nie moja i twoia! Głowa do góry zawsze mozna wrócic do żródeł :wink:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Karateka1 - nadal unikasz odpowiedzi na postawione przeze mnie pytanie. Przestań się wymigiwać albo miej jaja przyznać sie, że zmyśliłeś ta historię.
Tylko oszczędź mi odwracania kota ogonem i przeskakiwania na inny temat.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

Karateka1 - nadal unikasz odpowiedzi na postawione przeze mnie pytanie. Przestań się wymigiwać albo miej jaja przyznać sie, że zmyśliłeś ta historię.
Tylko oszczędź mi odwracania kota ogonem i przeskakiwania na inny temat.

W przeciwieństwie do ciebie odpowidam na pytania sa w archiwum tylko ty nie odpowidasz kiedy trzeba nagle milkniesz! Czemu każdy tenujący płaci panu JD 20 zł kiedy macie MS i ME ,w jakiej teraz jestes organizacji jak was wywalił Y.Oyama, załozyliście własna światowa organizcje ? itd itd jakie są ceny na 1,2 3 i 4 dan oraz 1,2 i 3 kyu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024