Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shigeru Oyama w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Shigeru Oyama w Polsce
Jednak przyjeżdza, jakieś to dla mnie niejasne wszystko co dzieje się w OK ostanio.
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
daje link jak by ktoś nie wiedział o co chodzi
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

Jednak przyjeżdza, jakieś to dla mnie niejasne wszystko co dzieje się w OK ostanio.

To bardzo skomplikowana sprawa dla mnie bracia Oyama maja teraz swoje prywatne organizację , które ze sobą rywalizuja :P z tym,że w tej nowej rządzi kto inny ,a wielki mistrz jest tylko figurantem za co otrzymuję godziwą gaże 8)co popieram :wink: tylko jak to się będzie miało na przyszłość :?:
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
macie wiecej informacji?
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
No wlaśnie, może więcej szczegułów. Z tego co się zoriętowałem to dyduch praktycznie jest już szefem, prawda?
  • 0

budo_aln
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
10 dan ? :idea: w org. OYAMA :idea: yyy ...
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
shihan Dyduch jest szefem polskiego Oyama, ale nie jest szefem IKF Oyama.

ALn: ? :?:
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Rozumie, w takim razie kto stoi na czele organizacji? Shigeru? Przcież mówiono że ma się wycofać, czmienił zdanie? Dla czego?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Shigeru przekazał cała organizacje Oyama swemu bratu Yoshike ,a Polska Organizacja opuściła jej szeregi zakładając swoją światową organizację i honorowo patronuje temu Sigeru , który jest na tzw emeryturze karate.Mistrz ma poważne problemy zdrowotne w związku z tym życze mu powrotu do zdrowia. :!:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

Shigeru przekazał cała organizacje Oyama swemu bratu Yoshike ,a Polska Organizacja opuściła jej szeregi zakładając swoją światową organizację i honorowo patronuje temu Sigeru , który jest na tzw emeryturze karate.Mistrz ma poważne problemy zdrowotne w związku z tym życze mu powrotu do zdrowia. :!:

ciekawi mnie tylko dlaczego patronuje nowo powstałej organizacji zamiast tej którą stworzył kilkanascie lat temu...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
[quote name="budo_.][quote name="budo_karateka1"]Shigeru przekazał cała organizacje Oyama swemu bratu Yoshike ,a Polska Organizacja opuściła jej szeregi zakładając swoją światową organizację i honorowo patronuje temu Sigeru , który jest na tzw emeryturze karate.Mistrz ma poważne problemy zdrowotne w związku z tym życze mu powrotu do zdrowia. :!: [/quote]
ciekawi mnie tylko dlaczego patronuje nowo powstałej organizacji zamiast tej którą stworzył kilkanascie lat temu...[/quote]
Koledzy z Ameryki twierdza,że chce jak najdłużej utrzymać w pokoju dwie frakcje oyama dlatego też próbuje poprzez swój autorytet wszystko załagodzić,a le znając polaków i tak ich własne ambicje wszystko zniweczą.
  • 0

budo_bull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Oyama Karate w polsce na razie reprezentuje J.Dyduch z ramienia IFK Oyama a co będzie jak któryś z sensei będzie prowadził Oyama Karate z ramienia W.O.K.O. będziemy mieć znów wojnę i porównywanie które Oyama jaest prawdziwe. Dyduchowi poszło o kasę bo ma w dupie ćwiczących oni mają płacić nie dogadał się z Y.Oyamą i zaczął mącić staruszkowi Shigeru w głowie wogóle się nim nie przejmując pokazując również brak szacunku do jego decyzji o przekazaniu W.O.K.O. jego bratu.
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
ja jestem z oyama karate ale jest jedno oyama , ta co ma znaczek z górą jakąs tam ... trener tez nic nie mówił mi o dwóch federacjach tego samego stylu.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce

Shigeru przekazał cała organizacje Oyama swemu bratu Yoshike ,a Polska Organizacja opuściła jej szeregi zakładając swoją światową organizację i honorowo patronuje temu Sigeru , który jest na tzw emeryturze karate.Mistrz ma poważne problemy zdrowotne w związku z tym życze mu powrotu do zdrowia. :!:


No to teraz mały test:
Które zdanie w wypowiedzi karateka1 jest w 100% zgodnie z prawdą?
A) pierwsze
B) drugie
C) żadne
  • 0

budo_nmichus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
odpowiadam na test,

ODPOWIEDŹ C -ŻADNE

pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
No niezupełnie: Shigeru rzeczywiście ma kłopty ze zdrowiem :(
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Dlatego życze mu powrotu do zdrowia :!:
  • 0

budo_bull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Trenuję Oyama Karate prywatnie to znaczy że mam to szczęście iż mam osobistego trenera jest nim sensei który siedzi w tym wszystkim od początku i mylisz się Kirin a rację ma karateka 1 chodź dziw bierze że tak się stało ,są dwie organizacje Oyama Karate, IFK Oyama której przewodzi J.Dyduch i która należy do Kanreikai oraz World Oyama Karate Organization gdzie szefuje Y.Oyama. I myślę że ten drugi ma większe prawa do używania nazwy Oyama Karate. Jest kwestią czasu by W.O.K.O. odrodziło się w polsce wiem że mój sensei nawiązał kontakt z Y.Oyamą i otrzymał wzór kontraktu oraz wstępną zgodę na prowadzenie zajęć Oyama Karate z ramienia W.O.K.O. na terenie Polski.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
No to bedzie wojna :2gunfire:
A jeszcze jedno ... wydaje mi sie ze Dyduch ma zastrzezona nazwe OYAMA KARATE.
I co wtedy ?
  • 0

budo_bull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeru Oyama w Polsce
Tego nie wiem ale jeśli tak to dlaczego J.Dyduch zmienił naszywkę i stronę internetową?
Wydaje mi się że znak jak również nazwa została przy Y.Oyama ,w USA ci którzy odeszli od Yosushiko nie mogą używać nazwy Oyama Karate dlatego założyli Kanreikai. Co do wojny to nie sądze by była ,chyba że J.Dyduch będzie na tyle głupi by ją podjąć. Taka wojna to rany dla obydwu stron i brak zwycięscy. Po prostu dwie organizacje tak jak teraz w Kyokushinkai jest ich kilka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024