Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przygotowanie do zawodów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Przygotowanie do zawodów
Zbliżają się zawody w których będę uczestniczyć, nie mam wielkiego doświadczenia, więc chciałabym zapytać Was o kilka rzeczy.
Są jakieś napoje energetyzujące mocniej żeby nie paść po 30 sekundach na macie? Da się wogóle myśleć na macie o rozłożeniu sił? I czy rzeczywiście pomagają te trunki, a jak tak to jakie? Druga sprawa to jak Wy się przygotowujecie do zawodów?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
Obawiam się, że braków kondycyjnych żaden napój nie zastąpi, chyba, że będą to środki uznawane powszechnie za niedozwolone, a i to na zasadzie, że oszukują organizm.
Napoje reklamowane jako dodające skrzydeł przynajmniej na mnie nie działają zupełnie, co innego bardzo mocna herbata, ale nie polecam tego trunku przed zawodami, bo będziesz za bardzo "rozlatana".

Kiedy startujesz w tych zawodach? Pytam bo z reguły instruktorzy kyoka, są dobrze przygotowani pod względem merytorycznym do pokierowania przygotowaniami zawodników.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
4-6 listopada.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
To nie ma sensu nic robić na siłę, wręcz przeciwnie dać sobie luz, po to by poczuć "głód" treningu i współzawodnictwa. A teraz nie myśleć o tym za wiele.

Potraktować te zawody jako przetarcie się i możliwość zdobycia doświadczenia. Najlepiej też gdyby ktoś nakręcił Twoje walki (albo kata). Bardzo dobry materiał do późniejszych przemyśleń.

Powodzenia
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów

4-6 listopada.

II Ogólnopolski Turniej młodzieży w Świnoujściu?

Tak jak napisal Chemik - jak nie jestes przygotowana kondycyjnie to nic Ci nie pomoze.
Pozatym lepiej nie podnosic sobie i tak wysokiego cisnienia wywolanego stresem.
Jezeli startujesz pierwszy raz to przekonasz sie jak to bedzie jak wyjdziesz na mate. Niektorych to mobilizuje, a niektorym caly misternie ulozony plan walki peka jak banka mydlana.
Do zawodow przygotowywujemy sie dlugo i porzadnie bez pomocy zadnych magicznych napojow :wink:
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
Macie racje. Jestem początkującą zawodniczką, to moje trzecie zawody i myśle o tym.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
Chłopaki z taja pili Tusipekt :)
To taki syropek. :D (Nie ręczę za pisownię nazwy.)

:) :) :)
  • 0

budo_malik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów

Chłopaki z taja pili Tusipekt :)
To taki syropek. :D (Nie ręczę za pisownię nazwy.)

:) :) :)


to jest powszechne picie Tusipka, robie to rowniez pilkarze, podnosi ci to cisnienie krwii, zwieksza wydolnosc, ale ma inne oplakane skutki, nie radze
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
A co powiecie na sok z noni??
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
chyba za pozno sie zglaszam ale... moja opinia:
kazdy powienien wyksztalcic swoj wlasny styl przygotowawczy, tj zestaw "technik", ktore za kazdym razem podczas startu powtarza. sa ta zarowno techniki przygotowania czysto sportowego - czyli kondycha m.in. :) - jak i psychologicznego (to juz inna dzialka, bardzo rozlegla) oraz czynnosci rutynowe, czyli co gdzie kiedy i jak. co jemy, kiedy jemy, jak sie rozgrzewamy, z kim i kiedy, jakie ubrania mamy ze soba, w jaki sposob sie motywujemy do wyjscia na mate, jak sie zachowujemy i co robimy tuz przed startem, kto nam asystuje. jest tego cala masa czynnikow ktore wplywaja na start.
z mojego doswiadczenia wiem, ze dobre przygotowanie to juz pol sukcesu. dobre samopoczucie psychofizyczne i optymalny poziom stresu (indywidulany) to juz sukces!
ja zawsze ufam przespanej nocy, isostarowi, jajecznicy rano, bananon i malej ilosci czekolady w trakcie, zaufanym i bliskim ludziom wokol mnie (gora 3 osoby), dobrej rozgrzewce, izolacji od reszty zawodnikow, sluchawkom w uszach, wygodzie i wierze we wlasne sily.
daj znac jak poszlo!
pozdr., malta.
  • 0

budo_buju88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
Tez bylem na tych zawodach :-) . Może nie bylem specjalnie przygotowany kondycyjnie, ale walka mnie wcale nie zmeczyla(to tylko light kontakcik i do tego przesadzony :? ). Odnosnie napoi izotonicznych to w sumie dzialaja, ale uzywam ich bardziej do regeneracji miedzy walkami niz do "poprawy kondychy"(podobno wątroba jest bardziej podatna na udezenia).
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodów
Niektóre energetyzujące napoje mogą nawet zaszkodzić, bo staje się wtedy czulsza wątroba i każde trafienie w nią może zadecydować o wyniku walki. Pewnie nie wszystkie marki, aczkolwiek proponuje ograniczyć picie teg przed jakimś wysiłiem fizycznym bądź walką - bardziej po.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024