Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Według rankingu szpitali w gazecie Wprost:
ORTOPEDIA
a)Najlepsze szpitale:
- SP Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej, Piekary Śląskie
- Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, Warszawa
- Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny nr 4 im.W.Degi AM, Poznań
b)Artoskopie:
- SP Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej, Piekary Śląskie
- Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji sp. z.o.o. NZOZ, Kamienna Góra
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5, Sosnowiec
c)Wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego:
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5, Sosnowiec
- SP Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej, Piekary Śląskie
- Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus,Centrum leczenia obrażeń, Warszawa
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
na podstawie jakich kryteriow powastal ten ranking ??!!!

liczba przeprowadzonych zabiegow, ankiety przeprowadzane z pacjetami :) czy jak......

nie przekonuja mnie tego typu zestawienia( lobbing)

...wole fora gdzie wypowiadaja sie pacjenci....
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Wprost wspólnie z wydawnictwem medycznym Termedia rozesłał listy z wielostronnicową ankietą do placówek zarejestrowanch przez Ministerstwo Zdrowia. Do oceny posłużono się metodologią opracowaną przez specjalistów z poszczególnych towarzystw medycznych i wielu konsultantów krajowych. W ankiecie pytano o zakres diagnostyki, wyposażenie, liczbę przeprowadzanych zabiegów i techniki ich wykonania, doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów, liczbę powtórnie przyjętych pacjentów, odsetek powikłań i długość pobytu pacjenta po zabiegu operacyjnym.
Pozatym badano zagrożenie zakażeniami szpitalnymi i komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakres opieki pooperacyjnej i dostępność podstawowych zadań. Dużą wagę przywiązano również do zew. systemów oceny jakości(otrzymanie akredytacji CJM i certyfikat ISO).

Nie jest to więc ot tak sobie wymyślona kolejność...
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
A szpital w Wysokim Mazowiecku na którym miejscu był na tej liście?
Na Podlasiu uważany za numer jeden. Jak z rankingami?
Tam właśnie będę miał robiony zabieg.
  • 0

budo_jarek73
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
witam,

ja z autopsji polecam Arthros w Naleczowie - prywatna Klinika z podpisanym kontraktem z NFZ zabiegi odbywaja sie w piatek, prowadzacy Krzysztof Gawęda (zespol lekarski dodatkowo opiekuje sie zespolem pilkarek recznych z Lublina),

jestem po rekonstrukcji krzyzowe przednie i przyszyta lekotka przysrodkowa na harpunach, robilem, to prywatnie koszt 6 200 w tym 1200 za biowchlanialne elementy sam zabieg jezeli decydujesz sie na tytanowe elementy 5 000, plus tygodniowy pobyt w Naleczowie wliczony w koszt zabiegu, maja na koncie ok 3000 zabiegow, oraz co dla mnie istotne kontakty z rehabilitantami w calym kraju, ktorzy mieli doczynienia (dobre wyniki) z tego typu powrotami do sprawnosci.

pozdrawiam
Jarek
  • 0

budo_piotr7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Te rankingi nie nadają się do niczego Panowie, a benny ma naprawdę duuużo racji i wiadomości na temat tych zabiegów, aż sam jestem zaskoczony. Jeżeli chodzi o mnie to: miałem dwie artroskopie: kolano i bark. Carolina Medical Center jest zajebiście droga, natomiast nie słyszałem żeby kogoś zepsuli. Po pięciu miesiącach od operacji kolana wróciłem na treningi (rehabilitowałem min. 4 razy w tygodniu), po operacji barku zacząłem trenować po 6 tygodniach (oczywiście to był zupełnie innej wielkości zabieg). Jedyny minus tej kliniki jaki mogę podać to naprawdę wysokie ceny, chyba najwyższe w Polsce, z drugiej strony naprawdę łatali najlepszych polskich sportowców.
Pozdrawiam i życzę ZERO kontuzji.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
o matko. jak ja sobie czytam te wasze posty to po prostu rece opadaja mi wzgledem nóg. Szczerze mowiac bardzo czesto martwie sie o moje kolano gdyz nie mam takich objawow jak Wy ale mam takie uczucie jakby w moim kolanie cos bylo . trudno to opisac. po prostu gdybym mial cos w jego srodku. to nie boli ale jest zdecydowanie niewygodne i nieprzyjemne .

mam nadzieje ze wszyscy sie z tego wylizemy i bedziemy mlodzi,piekni i szcześliwi ;)
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Po pierwsze, te szpitale są państwowe, więc ciężko je porównywać z klinikami prywatnymi. Jeżeli placówka bierze za rekonstrukcje średnio 5000-20000 to wysoce prawdopodobne jest to że zabieg zostanie wykonany lepiej niż na kontrakcie z NFZ.
Po drugie, rankingi i sondaże dają jedynie przybliżony wynik. Mogą być mniej lub bardziej prawdopodobne- faktem jest że nie powinno się im 100% ufać, jednak jeśli chodzi o ranking "Wprost" myślę, że jest on zbliżony do prawdy ze względu na ilość faktów które były brane pod uwagę przy ocenie. Pozdro
  • 0

budo_paredur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych - okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Może to trochę nie na temat, ale chciałem przestrzec Was, przed szpitalem w Wałbrzychu im Sokołowskiego. Rzeźnia. Trafiłem do nich z kontuzją kolana, skręcenie. Po kilku dniach leżenia z opuchniętą nogą, bez ruchu i bez możliwości wyspania się ubłagałem ordynatora o operację. Zrobili mi artroskopie, po niej dowiedziałem się, że mam zerwane więzadło krzyżowe przednie, prawie brak tylnego i zerwane boczne. 15 minut grzebania i kasa z NFOZ spłynęłą.
Założono mi gips, i do domu, jak lekarz zdejmował mi w tym szpitalu gips, dostałem O.P.R. za to że nie skserowałem sobie dokumentacji, dla niego i pokazał jakieś tam ćwiczenia i wygonił do domu, nie zdążyłem zapytać nawet czy ktoś w ogóle wyleczy mnie i jak się zabrać za naprawienie kolana.
Noga po ściągnięciu gipsu była bez mięśnia, kolano sztywne, a mnie nachodzą myśli, jeśli ktoś zerwie achillesa, to także najpierw zakłada się gips a potem po kilku tygodniach rekonstruuje się go? a jeśli tak o, zgrozo, leczą tam wyrostek? he he.
Problem jest tego typu, że ktoś po takiej pomocy od lekarza staje się bezrobotny + kaleka.
Czym mogę się podzielić po kontakcie z tym szpitalem:
W RAZIE JAKIEJKOLWIEK KONTUZJI STAWóW (bo taką miałem) OMIJAć Z DALEKA!!!!
  • 0

budo_paredur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych - okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Jestem po rekonstrukcji wiązadła w Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji sp. z.o.o. NZOZ, Kamienna Góra.
Co mogę powiedzieć po pobycie tam:
Pierwsza klasa - obsługa, lekarze, szpital.
Na sali leżałem z piłkarzem siatkarzem i narciarzem (wszyscy zrobili sobie to w amatorskim sporcie) - ACL zerwane, wszyscy zrobieni bez komplikacji. Dużo wykonują tam rekonstrukcji, widziałem po tym jak ludzie chodzą o kulach po korytarzu, wszyscy z charakterystycznym plastrem, koło 20-stu osób tam, z tym było. Pobyłem tam koło 2 tyg. teraz mija 8-my tydzień od operacji.
Chodzę, czuję się dobrze, byłem na testach nogi 2 krotnie: szuflada, Lachmana i Pivota, tak się chyba zwą, wszystkie nie ukazują luzu, w zdrowej, którą przy okazji mi sprawdzili mam mniejszą stabilność, w normie oczywiście. Łapię się na tym, że zapominam o tym jak kolano uciekało, gdy za szybko brałem skręt podczas chodzenia.
Z całym spokojem mogę polecić tamto miejsce.
Acha rekonstrukcję robią metodą przeszczepu z rzepki.
- przepraszam admina za odgrzebywanie wątku.
  • 0

budo_paredur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych - okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
opis operacji, jeśli admin pozwoli:
"( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )"
  • 0

budo_wanad
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??

opis operacji, jeśli admin pozwoli:
"( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )"


Bardzo ksztalcące.


Wiem już, ze mam zerwane acl bez uszkodzen łękotek. Chyba dam sie pociąć w Carolinie, rodzina sie dołoży... :D

Chce podkreślić, ze każdy kto skręcił sobie kolano w tri miga udal sie do dobrego lekarza, mnie ortopeda na ostrym dyżurze prawie wy...rzył z gabinetu: "skoro nie ma nic zlamanego, nie boli i nie puchnie "- zdrowa jestem.

Fakt, ktos juz tutaj napisal zerwane acl - nie muszą boleć!

Dopiero przy jak ashi-barai na treningu noga mi uciekła zrozumiałam, że coś jest nie tak (fakt, nie było to bolesne, ale fatalne dla psychiki - noga zachwala sie tak jakby jej nie było i znalazlam się na ziemi)

Teraz jestem po mri i wiem, że czeka mnie ....ruina finansowa, bo jestem przekonana, że sprawność odzyskam :)
  • 0

budo_truskawka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
fakt zerwane acl wcale nie musi boleć, nawet sam moment zerwania pozstał niezauważony i musiałam sie troche pozastanawiać kiedy to sie mogło stać ....
  • 0

budo_wanad
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
W takim razie mozna sobie tylko wyobrazic ile osób chodzi z zerwanymi więzadłami nawet o tym nie wiedzšc. Do czasu oczywiœcie..... :?
  • 0

budo_truskawka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
no własnie - do czasu, długo sie zastanawiałam czego mnie boli kolano skoro sobie w niego nic szczegolnego nie zrobiłam a tu taki suprajs, teraz reperacja :roll:
  • 0

budo_wanad
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
ty już po czy jeszcze przed :wink: ? Ja przed...niezbyt mi sie to podoba, ale cóz..gdyby kózka nie skakał, toby wiezadełka nie zerwała :)
  • 0

budo_truskawka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
niestety jeszcze przed :evil: mialy byc wakacje i relaks a bedzie krojonko i ciezka praca, ale damy rade, nie ma sie co lamac :D
  • 0

budo_slaweks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Ja miałem tylko szytą łąkotkę w Żorach w Sport klinice. Dr Smolik, świetny fachowiec, teraz wszystko ok z kolanem, polecam.
  • 0

budo_paredur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych - okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
mi mija 14-ty tydzień od operacji, truchtam, skakanką, robię bieg bokserski, do boksu chcę wrócić za 3 miesiące. Lekko mi puchnie po wysiłku, obkładam lodem, ale jest jakiś komfort psychiczny, bo jak idę to już mi nie ucieka kolano. Warto było naprawić kolano.
  • 0

budo_camelkie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Witam,

Wszystkim, którzy są przed ACL współczuje - a tym, którzy mają już to za sobą życzę wytrwałości w powracaniu do zdrowia :wink:

Jestem juz 4 tyg po ACL i im szybciej, tym lepiej -wg mnie.
Kroili mnie w legionowie lekarze z Dzieciątka Jezus. Operacja się udała :D

Podczas zabiegu wyszło, że miałem pęknięta łąktokę - jako iż się sama zrosła, to tylko nakłóli, aby sie lepiej zabliźniło.

Pozdrawiam i zyczę duuużo zdrowia :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024