Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile kilometrów dziennie można biegać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_znamenskoye
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Ile kilometrów dziennie można biegać?
Chciałbym sie dowiedzieć ile dziennie można przebiec kilometrów, aby nie nadwyrężyć zdrowia. Wiem, że jest to indywidualna sprawa, ale chodzi mi o jakąś średnią, abym miał odnośnik. Zasadniczo biegam około godziny, głownie tępem jednostajnym, bo po chwili wpadam w pewien rytm i sobie o czymś myślę, a nogi same się poruszają i jest bardzo przyjemnie. Ostatnio wprowadziłem jednominutowe sprinty. Ile więc średnio można przebiec? I lepiej biegać dwa razy dziennie np. 5 km rano i 5 wieczorem, czy od razu cały dystans?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
Zasada jest prosta - im wiecej trenujesz tym wiecej mozesz przebiec.
Jak sie zaczyna to sie nie przegina, jak sie jest doswiadczonym biegaczem to wie sie ile da sie rade. Z czasem dodajesz dystans lub/i biegniesz szybciej lub/i dodajesz wiecej sprintow.
  • 0

budo_znamenskoye
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
Ale ja mogę biegać i biegać, aż mnie kręgosłup i kolana bolą i nie mogę złapać tchu... Chodzi mi to, abym wiedział, kiedy ten ból jest zwykłym zmęczeniem, a kiedy już przesadą. Jak będę wiedział, że średnio np. można stuknąć 10 km codziennie bez szkody dla zdrowia, to sobie będę ustawiał poprzeczkę pod właśnie taki systans i wyżej stopniowo przyzwyczajając organizm, bo obecnie to ja sobie robie - a jeszcze minutę dłużej, a potem nastepną itd.
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
az padniesz i nie bedziesz mogl sie ruszac
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
Ja bym wiecej jak 1.5h dziennie nie biegal, po co. Jeszcze przerwa w niedzielke i juz ladnie. Znajomi co biegaja juz od wielu lat robia 10km ponizej 50minut i ida na trening. Ale robia tak tylko w wakacje i gora 2 razy w tygodniu. Aha i oni ida po tym na trening biegania bo to lekkoatleci :) Najwazniejsze zebys czol sie dobrze z tym ile nabiegasz.
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
maratończycy tuż przed maratonem biegają czasem i 200 km tygodniowo - ale to zawodowcy na odżywkach i z trenerami - ich głosami rozsądku. Jak dobrze Ci się biega 10, biegaj 10, jak dobrze 15, biegaj 15. Sam jeden znasz swój organizm najlepiej. A jeżeli poczujesz zmęczenie po dłuższym czasie biegania (po x dniach, tygodniach) to wyluzuj (skróć dzienny dystans), jak nie pomoże to odpuść, odpocznij i zacznij jak wypoczniesz
  • 0

budo_leon z.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
Zasadniczo nigdy sie nie spotkałem z jakimis wytycznymi na temat maksymalnego dystansu. Generalnie nie poleca sie przekraczania ilosci 4 treningów tygodniowo. Wydaje mi sie, że ma to wieksze znaczenie w unikaniu przeciążeń stawów niż ilość przebieganych jednorazowo kilometrów. Lepiej jest też przeprowadzić jeden większy objętościowo trening, niż rozbijać go na dwa mniejsze (rano i wieczorem). Taki sposób treningu stosuje się czasem w trakcie przygotowywania się do startu w zawodach lekkoatletycznych, jednak jeśli trening traktujesz jako uzupełnienie treningu sportów walki to raczej odradzam takie postępowanie. Częstotliwość i intensywność treningu należy też zmniejszyć jeśli poczujemy nawet niewielkie dolegliwości ze strony stawów.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
Hejo!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tam pisze że bieganie ponad 25 km tygodniowo to już nie tylko dla zdrowia jest.
Ja myślę że pół godziny biegu 4 razy w tygodniu będzie okiej.

Pozdrowionka
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
Chodzi o to że nie ma jakiejś średniej, wszystko zależy od tego na jakim poziomie jesteś. I czy się akurat przygotowujesz do zawodów(w bieganiu, MA, czy czymś innym). Ale jeżeli nie trenujesz pod jakiś czas, dystans, to poprostu biegaj tak żebyś się z tym dobrze czuł, i twoje kolana terz :)
  • 0

budo_adis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
Ja tam trzy razy w tygodniu biegam sobie po 2 kilometry.
Czyli tygodniowo robię sobie 6 kilometrów i mi styka.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
No to ja Adis biegam tyle samo na każdym Wf :) .

Ale mój ojciec jest biegaczem, biega od hm...bardzo dawno, w sumie odkąd pamiętam czyli będzie blisko 20 lat. On nie robi zadnych przerw , nawet jak jest deszcz , śnieg, gorąco etc. Po prostu biega co dzień. Ostatecznośc to gdy jest ciezko chory (grypa etc) albo jakieś złamanie (ostatnio złamał nogę wyskakując do bloku podczas gry w siatkówkę i jak spadał to nadepńał na czyjąs nogę pod siatką i ciach, poszła kośc ) :P . Ale w sumie to nie potrafię powiedzieć ile biega. Wiem, że np potrafi utrzymać jedno tempo np 1km - 3:40 i tak cały czas ciągnać. Ale to juz wynika z dużej systematyczności. Podziwiam go, bo ja bym nie mogła tak jak on. Ale jak sie zapytam ile biega co dzień to napisze. Pozdro.
  • 0

budo_konrad_011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?
Podłącze sie pod ten temat... :)

Podczas biegania (czasem nawet zwykłego spaceru) bolą mnie piszczele. W praktyce wygląda to tak, ze odpadam po relatywnie krótkim dystansie. Bóle pojawiają sie podczas biegania w miescie (chodnik/asfalt/beton - nie ma znaczenia) jak i w lesie. Zmiana obuwia nie pomaga (lekkie buciki Salomona, jak i zimowe buty). Jednocześnie ból ten "nie łapie mnie za każdym razem". Mam 2-3 powody czemu tak może byc, ale zatrzymam je chwilowo dla siebie, co by nic nie sugerowac :-) Mam 15 lat, jestem raczej szczupły :wink: (ok. 170cm i 50kg, nie pamietam dokładnie).
  • 0

budo_adis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kilometrów dziennie można biegać?

No to ja Adis biegam tyle samo na każdym Wf :) .

Ehehe, no ja tam nie wliczałem W-F'u :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024