Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Zdecydowalem sie wreszcie na rekonstrukcje wiązadeł (krzyzowe przednie).Mialem je zerwane juz z 2 lata temu,pozniej byla artroskopia, lekarz mowil,ze sam musze sie zdecydowac czy robic rekonstrukcje.Przeszkadza mi to mocno,kolano jest niestabilne wiec sie zdecydowalem...
Ktos z was to przechodzil ?? Jakie kliniki polecacie (publiczne i prywatne) ?? Jak z treningiem (??) po rekonstrukcji ?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Ja w Warszawie w Enelmed, Siedziak i Cipek we Wrocławiu, Dudu w Piekarach, załóż ten topic w "BJJ LL i Sambo", tam tak mają najczęściej.
Jakiś czas po rekonstrukcji ( 1-2 lata ) i jest tak jak przed zerwaniem.
  • 0

budo_maggik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Bushi:
Zabrze Biskupice, dr Hawranek - ordynator ortopedii. Prywatnie przyjmuje w Knurowie. Polecam na podstawie wlasnych doswiadczen... mialem operowane kolano z powodu nawykowego zwichniecia rzepki. Po operacji moge normalnie cwiczyc...
Problem moze byc taki, ze Ty z warminsko-mazurskiego... czyli w sumie drugi koniec Polski...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
W Warszawie polecam Carolina Medical Center... Tylko że to drogie jak cholera jest...
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
nooo Carolina Medical Center wl. mnie jest najlepsze. Ale niestety to fakt ze drogie jak cholera.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??

nooo Carolina Medical Center wl. mnie jest najlepsze. Ale niestety to fakt ze drogie jak cholera.

W zeszłym roku w rankingu ( najlepsze prywatne kliniki ortopedyczne ) "WPROST" pierwszy był Enelmed, druga Carolina.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Powiem szczerze że mam duże watpliwosci co do takich rankingów. ;) Poza tym jak to było z operacjami więzadła krzyzowego?? To raz a dwa to jakie były kryteria??
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Nie sugeruje sie rankingami tylko doswiadczeniami. A ze ja (na szczescie) nie mialem problemow z kolanami to mojemu kumplowi skladali cale kolano bo sie rozwalil na desce. Teraz w 95% jest znowu sprawny.

Poza tym z tego co slyszalem(z wielu roznych zrodel) to dr. Śmigielski jest jednym z najlepszych specjalistow od stawow kolanowych w Europie, jesli nie na swiecie. Ja (nie z kolanem a z kregoslupem-odcinek szyjny) na wizyte cekalem jakies 3 miechy-Ale jesli jest nagly wypadek to nie czekasz praktycznie w ogole (Wspomnianego kumpla odrazu wzial na stol operacyjny)
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??

nooo Carolina Medical Center wl. mnie jest najlepsze. Ale niestety to fakt ze drogie jak cholera.


jakie sa tam mniej wiecej ceny za konsultacje?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
postaram się na jutro dowiedzieć.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
info od mojej kolezanki, wiec nie recze głową, jest takie że za konsultację biorą 170 PLN
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Dzieki
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
wroclaw to przede wszystkim Andrzejewski wg mnie ......cena zabiegu 7500 ..ale dobrze zrobione nie potrzebne punkcje ..
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
W Carolina Medical Center koszt rekonstrukcji to kolo 20 tys. zł wiec to nie na moja kieszen :/ A gdzie jest ten Enelmed i jakie tam sa ceny ??
Obecnie studiuje w Poznaniu, dopiero od tego roku,ale w takim miescie tez musza byc dobrzy fachowcy... Polecacie kogos ??
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??

A gdzie jest ten Enelmed i jakie tam sa ceny ??

W Warszawie, ceny pewnie podobne jak w CMC. Sprawdź, pytaj o dr. Tramsia.
  • 0

budo_jo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Z doświadczeń znajomych - zapaśników....
Świetnie zapowiadający się zapaśnik z Żar (Mistrz Europy Juniorów) miał operację w Warszawie (nie wiem kto go operował), ale spieprzono wszystko całkowicie, przechodził chyba jeszcze dwie operacje juz gdzie indziej. O treningu od dwóch lat może pomarzyć.

Dwie koleżanki, między innymi Monika Michalik-Rogien - dwukrotna Mistrzyni Europy w zapasach, która drugie złoto zdobyła w rok po rekonstrukcji - operację robiła w CZADROWIE, niedaleko Kamiennej Góry (Dolny Śląsk), podobnie druga znajoma, medalistka Mistrzostw Europy Kadetek.

A przy okazji...
mam od niedawna podobny problem z kolanem, prawdopodobnie wiązadła - w sierpniu podczas zawodów coś się z nim stało niedobrego... :? To chyba jeszcze nie było nic takiego, po kilku dniach przerwy weszłam na matę, dwa dni normalnie potrenowałam, aż trzeciego dnia jakoś źle stanęłam na tej nodze (na macie) i znowu "wyskoczyło" :( od tamtej pory na matę nie weszłam (skaczę jednak na skakance i nic mnie przy tym nie boli). Wydaje się, jakby było dużo lepiej, jednak przy gwałtownym wyprostowaniu kolana strasznie boli (za chwilę mija). Czy to mogą być tylko ponaciągane wiązadła czy coś jeszcze? :? Bo zamierzam za jakiś tydzień wejść w końcu na matę :-) pozdrawiam
Jo
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Najpierw radze sie udac do dobrego ortopedy zeby spojrzal na to kolano.Kiedys za szybko poszedlem na trening i przez do teraz mam duze problemy i poki co nie mam mowy o judo :?

Co do tego zapasnika to gdzie dokladnie przechodzil zabieg w tej Warszawie??
A co do tego Czadrowa to rozumiem,ze jest to prywatna klinika ?? Jezeli tak to prosze,napisz , jezeli wiesz, ile kosztuje tam rekonstrukcja.

Chce miec wreszcie wzglednie sprawne kolano,a dluzej z tym czekac juz napewno nie powinienem...Musze wybrac dobrego lekarza i dobra klinike.Niesety jestem jeszcze na utrzymaniu rodzicow i nie chcialbym ich prosic o 20 tys. zł ...
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
rekonstrukcja to tam nic tak naprawde liczy sie pozniejsza rehabilitacja i poszczegolne fazy -do 6 tygodnia gdzie osiaga sie pelen wyprost nogi i zrzuca kule, do 12 tygodnia jak sie wzmacnia miesien i zrzuca stabilizator i zaczyna powoli biegac i 3 faza po 12 tygodniu ruchy skretne kolana, bieganie i cwiczenia miesni czworoglowego i dwuglowego z obciazeniem

Ja jestem 18 tygodni po rekonstrukcji wiezadel na bizeni biegam gdzies 1,7 km z predkoscia 12-13 km na godzine, powoli zaczynam biegac w terenie

po 12 tygodniu sila miesnia czworoglowego nogi chorej stanowila 80 procent sily nogi zdrowej, w przypadku zginaczy bylo to ponad 70 procent .....

takze jesli chodzi o powrot do pelnej sprawnosci to nie tyle sam zabieg ale raczej dluga i kosztowna rehabilitacja
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Hmm no nie jestem do konca przekonany do tego co napisales...Byl tu taki czlowiek ,ktory swego czasu przekonywal ,ze generalnie w Polsce ciezko jest zoperowac dobrze ten uraz bo nie ma takich fachowcow jak na zachodzie.I ,ze nawet minimalne bledy podczas operacji sprawiaja ,ze nie mozna wrocic do powazniejszego uprawiania sportu :?
Co do kosztow rehabilitacji to co masz na mysli ?? Basen,silownie czy moze korzystasz z uslug jakiegos rehabilitanta ??

To dla mnie bardzo wazna sprawa i staram sie dowiedziec na ten temat jak najwiecej zeby pozniej nie zalowac zadnej decyzji bo raz juz sie sparzylem w tej kwestii...

Pzdr !!
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
nie do konca przekonany chlopie.....

wiesz co to jest rekonstrukcja wiezadla przedniego...w skrocie za pomoca 2 drutow i kamery lekarz umieszcza ci w kolanie obce cialo to cialo musi sie tam zakorzenic czytaj polaczyc z twoim organizmem za pomoca naczynek krwionosnych itp i ten etap jest wazniejszy niz sama operacja ...wg mnie operacja to 40 procent 50 to rehabilitacja i 10 wklad wlasny czyli sluchanie sie zalecen lekarza i cwiczenia w domu......

rehabilitacja to kurewsko istotna kwestia i jesli ja olejesz to a) zgiecie nogi uzyskasz sam po bog wie jakim czasie..na forum znalazlem kolesia ktory zgina noge do okolo 100-110 stopni po 2 latach ( ja ja zginalem do 120 stopni po 5,6 tygodniach)

B) przy pierwszym przysiadzie to wiezadlo ci lupnie
c) rozciagniesz je tak ze bedziesz mial gume w kolanie a nie cos co ci je stabilizuje

Rehabilitacja jest w zaleznosci od postepow i uplywu czasu..zaczynalem od krioterapii- zmrozenia kolana..pozniej cwiczenia z rehabilitantem....elektrostymulacja miesnia..............cwiczenia na takiej wielkiej pilce.....stopnieowe obciazanie nogi na platformie polaczonej do komputera.....mankiety w takiej klatce i na koniec laser......pozniej dochodzily rowerek bieznia stepter trampolina i tam powolne uginanie nogi az po stopniowe cwiczenia czwroroglowego i zginaczy

basen jest dopuszczalny gdy zagoja sie szwy po okolo 3 tygodniach

silownia po 20 tygodniu od zabiegu.......

Rada na tani zabieg szukaj panstwowych placowek zaklep terminy operacji i od razu po wyjsciu ze szpitala musisz zaczac rehabilitke..pochodz po forach i poszukaj opinii kto sie kroil w jakim szpitalu i jak ocenia lekarzy

Ja mialem 2 artro - pierwsza to diagnostyczna gdzie usuneli mi czesc lakotki i stwierdzili rozwalona chrzatske ( mialem po tej operacji 3 razy robiona punkcje czyli odsysana krew z kolana) i 2 artro to rekonstrukcja w prywatnej klinice- zabieg wykonany idealnie wg mnie

Generalnie kosztowalo mnie to jakies 10-11 tysiecy na rehabilitacje nadal chodze ale tylko raz w tygodniu....jestem z wroclawia wiec moge udzielic informacji jak to tu w miescie wyglada z lekarzami i rehabilitacja

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024