Skocz do zawartości


Zdjęcie

Palec u nogi-defekt :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_franticc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Palec u nogi-defekt :)
Witam. teraz opowiem wam moją historie, siadaj wygodnie ... ;)
2 tygodnie temu doznałem kontuzji palucha u nogi. Zamiast kopnąć piłke to trafiłem w podłoge, efekt palec bolał ale ból juz przeszedł, tylko pozostaje jeden problem :) Nie moge palca do końca zgiąc, w miejscu zgięcia widze wybrzuszenie, jak próbuje pomóc palcowi zgiąć sie za pomocą reki to wtedy boli mocno w miejscu zgięcia. Jak sie "uraziłem" w palucha to boli....
Co mam z tym fantem zrobić?
z góry dzieki
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
obciąć... :P
a tak na serio to kontuzja palucha u nogi to mnie dyzurna jest... i nic z tym nie robie, samo przechodzi. tzn. ostatnia kontuzja palucha pobolewa od lipca ale coraz slabiej wiec tez pewnie samo przejdzie :] wole nie isc do lekarza z tym bo jeszcze mi powie, ze mam nie trenowac...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
Zrobić prześwietlenie. Gipsu i tak ci raczej nie założą, zwykle robi się tylko usztywnienie jeśli trzeba. Takich kontuzji palucha miałem już z 5 (w tym raz złamany) i teraz paluch już się prawie nie zgina.
  • 0

budo_franticc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
slaszysz, za kazdym razem jak miales taką kontuzje to szedłes z tym do lekarza? Gipsu i tak bym se nie dał załozyć chyba, szkoda i treningów :twisted:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)

slaszysz, za kazdym razem jak miales taką kontuzje to szedłes z tym do lekarza? Gipsu i tak bym se nie dał załozyć chyba, szkoda i treningów :twisted:

Za każdym razem palec był tak spuchnięty, że złamanie było prawdopodobne. Mniejszych urazów już nie liczę.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
zalozenie: jesli mozesz zgiac paluch, nawet jesli boli, to znaczy ze nie jest zlamany. true or false?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)

zalozenie: jesli mozesz zgiac paluch, nawet jesli boli, to znaczy ze nie jest zlamany. true or false?

Różnie to bywa. Kolega chodził ze połamanymi kośćmi w stopie przez 2 tygodnie i dopiero potem się okazało, że coś jest nie tak.
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
No cóż ja tak miałem i do teraz sie nie zgina jak sie okazało był złamany. Nic nie bój jakos przezyjesz.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
Mi się palec u lewej reki nie zginał... Okazało się, że cały staw mam zjechany. Pochodziłem troszeczke na zabiegi laserowe i sie troszeczke uelastycznił... Idź do chirurga!
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
Ja też mam problemy z jednym paluchem u nogi... I zawsze kur$%^& muszę trafić akurat w tego jednego... Nigdy nie chodzę do lekarza z tym, zawsze samo przechodzi.

Kiedyś miałem podobną kontuzję dużego (podczas kilkuletniej przerwy w teningach) i przez ok 1/2 roku nie zginał się tak jak powinien, teraz natomiast "działa" bez zarzutu.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)

Kiedyś miałem podobną kontuzję dużego


oczywiście chodziło o dużego palca u nogi... :wink:
  • 0

budo_trueboy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
Ja w zeszlyn tygodniu na treningu wybilem sobie czwartego palca u lewej nogi. Na pczoatku nie wygladalo to groznie, ale dzien pozniej strasznie bolalo i nie moglem wogole nim ruszac. Ledwo co chodzilem. Poszedlem do chirurga. Mialem tam jakis odprysk kosci paliczka ale nie byl zlamany. Lekarz powiedzal mi ze mam nie trenowac 4 tygodnie. (sick!). Codziennie go masowałem. wcierałęm Arcalen, żeby paluch nabrał normalnych kolorow i w zasadzie dużo chodziłem (nie wiem czy to pomogło), ale palec praktycznie już nie boli. Nie jest ani spuchniety ani nic. I dzis normalnie ide na trening.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Palec u nogi-defekt :)
Mialem tak w zeszlym roku :) grajac w pile kiedy juz hccialem strzelac kumpel wybil mi pilke sprzed nogi i dostal kopa w stope problem w tym ze tez zle trafilem bo palcem. Efekt byl taki sam jak u Ciebie, z poczatku smarowalem fastum zelem i przykladalem lod a potem po dluzszym czasie poprostu przestalo bolec, przez caly czas normalnie trenowalem :wink: nie mialem zadnych pozniejszych powiklan
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024