Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Zapomnialem dopisac, ze po zabiegu zginasz noge od 10-20 stopni ( przyjmujac pelen wyprost za 0 ) i musisz za pomoca specjalnej szyny zwiekszac swoje mozliwosci oj powyzej 90 stopni to bolalo oj bolalo........

Takze no teraz robi to duzo lekarzy inne sa tylko metody w jaki sposob mocuja to wlokno wew kolana rodzaj laczenia i na ogol sie robi to artroskopowo w wyjatkowych przypadkach otwiera sie kolano
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Mam kilka pytan ,ale narazie zadam jedno bo mam problemy z łaczem internetowym ostatnio, takze mam malo czasu:
Ile orientacyjnie wyniosly Cie koszta rehablilitacji ?? I jak to wygladalo czasowo ?? Planowalem zrobic operacje na poczatku wakacji,studiuje na kierunku ,ktory bardzo mnie absorbuje czasowo,wiec zastanawiam sie ile czasu trzeba poswiecic na rehablilitacje po 2,5-3 miesiacach od operacji.
Z gory dzieki !!
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Koszt rehabilitacji u mnie to 60 pln za dzien zabiegowy niezaleznie czy spedzalem tam godzine czy trzy i pół.

Czasowo- ogolnie regula jest chodznie o kulach do 6 tygodnia, w tym okresie trzeba bywac na rehabilitacji jak najczesciej- walczysz z zanikiem miesni. Poczatki sa trudne kolano puchnie meczy sie szybko, czujesz zanik miesnia. Do tego 6 tygodnia z reguly trzeba unikac chodzenia, a juz zupelnie warunkow typu tramwaj pociag itp Ja generalnie przez ten okres tylko robilem trase z auta do windy w gab. fizjoterapii jedynia

Poprzestalem na 3 dniach zabiegow w tygodniu. Duzo zalezy jakie sa miesnie przed operacja, licza sie głownie zginacze i miesien czworoglowy. Kasa leci leci leci ale coz zrobic.......ogolnie upewnij sie czy ci ludzie do ktorych pojdziesz na rehabilite maja doswiadczenie w leczeniu tego typu schorzen. Latwo jednak cos tu spieprzyc, a znachorow nie brakuje.
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Czym se objawia zerwanie wiazadel?Jak Wy sobie to zrobiliscie?
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
problem jest taki ze mozesz tego wogole nie odczuc.....generalnie jakis ruch skretny kolana........pozniej wystepuje uczucie " uciekania kolana" chociaz to tez nie jest powiedziane gdy masz dobrze zbudowane miesnie.....

Ja sobie noge rozwalilem garajc w pilke na plazy. Chcialem okrecic sie wokol kolesia ale noga zapadla sie w piach i okrecila sie tylko gorna czesc nad kolanem :) Olalem sprawe bo przeciez dalej moglem chodzic. Kidys bieglem z plazy do domu zaqczal padac deszcz i musial;em przeskoczyc przez kaluze. I wtedy kolano bez wiazania dalo znac o sobie i sie wylozylem...tak oderwal sie kawalek łąkotki. :) )
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
A to ciekawe. Ze znanych mi osób z zerwanymi więzadłami ( ja, Dudu, Cipek, Siedziak ) każdy wspomina kurewski ból, potem wysięk w kolanie, niemożność chodzenia itd.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
to uczucie "uciekajacego kolana" to najwieksze kur**wo jakie mialem okazje poczuc mimo adrenaliny
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
mkimura - w jaki sposob na macie sie nabawiliscie tego ? Niedelikatni sparingpartnerzy czy inne przyczyny ?



POzdrawiam


ps. zaniepokoilem sie troszke 8O
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Ja rowniez 8O Jesli mozna tego na poczatku nie czuc, to wracajac pamiecia wstecz moge cos takiego juz miec od 2 lat...
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Siedziak na macie, ale nie wiem jak, Dudu miał ponaciągane i mu niejaki Mamed zerwał obchodząc mu gardę, Cipek zerwał podczas walki z Kulikiem na Colosseum, a ja banalnie na nartach - carvingi, wylot w powietrze na muldzie, upadek na dupę, wiązanie się nie rozpięło i narta klasycznie "przeciągnęła mi skrętówkę". :)
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Mam przez to rozumiec ze w wypadku ponaciagania, bardzo latwo pozrywac wiezadla?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??

Mam przez to rozumiec ze w wypadku ponaciagania, bardzo latwo pozrywac wiezadla?

Może nie bardzo łatwo, ale łatwiej, gdyż są już uszkodzone i osłabione.
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Moze sie nieprecyzyjnie wyrazilem. Otoz ja nie mialem pojecia o temacie i po skrecie nogi w piasku czulem bol jakis tam sobie nie specjalnie wielki bo dalej chcialem grac i do domu doszedlem kulejac. Nastepnego dnia moglem biegac na luzie. Wiec rozne przypadki sa. O tym ze cos jest nie tak przekonalem sie gdy skakalem przez kaluze i sie rozlozylem na betonie bo kolano ucieklo sobie.

A co do naderwaych wiezadel podobnie jak porozciagasz sobie po rekonstrukcji - nie spelniaja swoich funkcji i wtedy latwo o zerwanie .
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Czy USG wykryje zerwanie lub naderwanie wiezadel?

Dziekuje wogole Kimura za odpowiedz, mam niezla srake z tym kolanem :D
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??

Czy USG wykryje zerwanie lub naderwanie wiezadel?

Nie jestem pewien, ale chyba nie. Ostateczną pewność daje artroskopia, z badań nieinwazyjnych rezonans i tomograf. Miałem naderwane poboczne i się zagoiło, przestało boleć mimo iż trenowałem. Ale to takie troche nieodpowiedzialne z mojej strony. :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
"sport to zdrowie" :)
Na nartach nie jezdze - ale sporo waze i mam delikatnie zbudowane nogi :( . Na Waszym przypadku widze ze dazenie do mistrzostwa zawsze jest okupione ofiarami. NO coz pozyje i zobaczymy :) .

Dziekuje za odpowiedz.




POzdrawiam
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Kwestia szczescia ..znam ludzi ktorzy trenuja, robia mnostwo rzeczy i nic im sie nie dzieje...
a ostatnio poznalem kol;esia ktory zrobil impreze w domu i jak sie towarzystwo nawalilo zaczelo tanczyc i jakis kolega skoczyl na niego cos w stylu " na barana" noi tym samym poszlo kolesiowi wiezadlo przednie krzyzowe i poboczne = 2 operacje z 15 tysiecy w plecy

:)
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Rekonstrukcji nie da sie wykonac w klinice panstwowej?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
da radę ale pewnie dłuzsza kolejka itp. poza tym niektóre prywatne robia na kontrakcie z NFZem czyli za darmo
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rekonstrukcja wiązadeł - gdzie ??
Klinika panstwowa to pomylka. Z wielu przyczyn.

Po pierwsze jestes dla nich wrzodem na dupie i chca cie splawic jak najszybciej. Mi np nie powiedzieli ze musze po zabiegu aplikowac sobie zastrzyki antyzakrzepowe ba!!! sa one dosyc drogie i sie skoczyly w szpitalu w 2 dniu mojego pobytu tam ofkoz po co powiedziec ze powinienem sobie je kupic.

Po drugie klinika panstwowa - bylem po zabiegu na 3 punkcjach to jest odsysaniu krwi z koolna , a klinika prywatna punkcja byla nie potrzebna.

najwazniejsze w klinice panstwowej lubia wejsc do kolana i nic nie zrobic ...mnie kurwica trafila jak lekarz sobie zrobil artroskopie diagnostyczna i za 1 zamachem nie zrobil mi wiazadel ale nie mieli odpowiednich wszczepow itp itd

Ogolnie przy braku kasy popytac sie ludzi poczytac fora i wybrac najlepszy szpital z panstwowych. I na koniec znieczulenie w panstwowym dostalem jeszcze pelna narkoze ....ogolnie jak ktos lubi fazy narkotykowe to polecam ....milo jest sie dusic milo jest rzygac po przebudzeniu...w prywatnych jest znieczulenie podpajenczynowkowe jakos tak sie to nazywa dostaje sie zastrzyk w rdzen kregowy i jest sie w miare swiadomym podczas operacji ja np jakies ostatnie 30 minut zabiegu zdazylem sobie poogladac kolanao w monitorze zaptac sie lekarza co widze itd......chociaz uczucie paralizu nog tez mile nie jest
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024